آموزش شبکه
  • کاربر گرامی ، برای مطرح کردن سوالات و مشکلات مرتبط با ووکامرس از انجمن "پرسش و پاسخ ووکامرس" و برای مطرح کردن سایر مشکلات (وردپرس ، PHP و سایر اسکریپت ها) از انجمن "پرسش و پاسخ" اقدام کنید. برای دریافت پاسخ حداقل 48 ساعت منتظر باشید.

cedar

دیتا لایف ، نیوک ، جوملا ؟

97 پست در این موضوع قرار دارد

ویبولتین رو میتونید بخرید ... یا اینکه از هاست های وارز استفاده کنید و وی بی رو روش نصب کنید ...

در مورد اینکه وردپرس استفاده کنید ... وردپرس برای سایت های خبری عالیه ...

برای سایت هایی که هم بخواید خبر و هم تالار گفتگو داشته باشید می تونین از جوملا استفاده کنید و فرومتون رو SMF کنید ...

موفق باشید ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قالب های وردپرس رو باید طراحی کنیم

یا آماده هستش ؟

:oops:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

وردپرس برای سایت

phpBB هم برای فروم

نظرتون چیه ؟

:?: :)

سلام

ببخشید که من یهویی وارد بحث می‌شم! البته یه نگاهی به نظرات دوستان انداختم. اگه اجازه هست منم نظر خودم رو بگم:

ببینید در مورد ورد پرس باید بگم واقعا حرف نداره، به خصوص از لحاظ کسب رتبه تو موتور جستجو، قالب و افزونه هم خیلی زیاد براش هست (هر چند که اکثر قالب‌هاش به دل من نمی‌شینه!)، قالب‌هاش رو هم اگه بخواید ببیند تو همون سایت خودش که بچه‌ها معرفی کردن هست:

این قسمت تنها برای اعضای تالار قابل نمایش می باشد. برای مشاهده لینک ها و... در تالار ثبت نام کنید.

سایت خفن هم تا حالا باهاش زیاد زدن، می‌تونی تو خود انجمنش پیدا کنی، از طرف دیگه خیلی از وبلاگ نویس‌هایی که ازش برای سایت‌های شخصی شون استفاده می‌کنن، هر روز یه افزونه یا قالب جدید که لازم دارن ترجمه و آماده می‌کنن. همه چیزش از روی استاندارد هست و حتی مدل فارسی‌سازی اون با بقیه سیستم‌ها فرق داره و ... و نهایتا اینکه با توابع زیادی که داره تقریبا با صرف کمی وقت هر کاری می‌شه باهاش کرد.

اما در مورد کاری که شما می‌خواین انجام بدین یعنی یک انجمن دانشجویی، اگه نخواین از وی بی برای فروم استفاده کنین من با وجود همه چیزایی که در مورد ورد پرس گفتم ، نیوک رو پیشنهاد می‌کنم. چون وقتی قرار هست از phpbb استفاده کنین، خوب یه باره از نیوک استفاده کنین که دیگه دو تا سیستم نخواین داشته باشین! البته phpbb 3 نسبت به نسخه‌ای که تو نیوک استفاده شده خیلی بهتره و وردپرس هم نسبت به بخش اخبار و مقاله‌های نیوک خیلی قابلیت‌ها بیشتر داره اما اکثر این قابلیت‌ها برای یه انجمن دانشجویی لازم نیستن یا بهتر بگم بدون اون‌ها هم مشکلی پیش نمی‌یاد. به نظر من اگه از نیوک استفاده کنین دردسر کمتری خواهید داشت، چرا که نیوک از اول هم برای جمع‌های اینترنتی ساخته شده. من خودم الان از نیوک برای یه جمع محدود دانشجویی دارم استفاده می‌کنم که خودتون می‌تونید ببینید:

این قسمت تنها برای اعضای تالار قابل نمایش می باشد. برای مشاهده لینک ها و... در تالار ثبت نام کنید.
، اما برای سایت‌هایی که نیاز به فروم نداره مثل سایت شخصی و خبری از ورد پرس استفاده می‌کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

وردپرس برای سایت

phpBB هم برای فروم

نظرتون چیه ؟

:?: :)

اما در مورد کاری که شما می‌خواین انجام بدین یعنی یک انجمن دانشجویی، اگه نخواین از وی بی برای فروم استفاده کنین من با وجود همه چیزایی که در مورد ورد پرس گفتم ، نیوک رو پیشنهاد می‌کنم. چون وقتی قرار هست از phpbb استفاده کنین، خوب یه باره از نیوک استفاده کنین که دیگه دو تا سیستم نخواین داشته باشین! البته phpbb 3 نسبت به نسخه‌ای که تو نیوک استفاده شده خیلی بهتره و وردپرس هم نسبت به بخش اخبار و مقاله‌های نیوک خیلی قابلیت‌ها بیشتر داره اما اکثر این قابلیت‌ها برای یه انجمن دانشجویی لازم نیستن یا بهتر بگم بدون اون‌ها هم مشکلی پیش نمی‌یاد. به نظر من اگه از نیوک استفاده کنین دردسر کمتری خواهید داشت، چرا که نیوک از اول هم برای جمع‌های اینترنتی ساخته شده.

سلام دوست عزیز

اگه خوب خونده باشید متوجه میشید که سایتی که در نظر دارم

بایت یه سایتی باشه که مطالب مختلف رو پست کنیم

همه جور چیزی که بدرد بخوره ( برای دانشجویان اون رشته )

دانلود نرم افزار ، دانلود کتاب ، اطلاعیه ها و ....

پس دسته بندی خیلی مهم میشه

راحت بودن کاربر و....

و در کنار این سایت یک فروم برای تبادل نظر برای همه وجود داشته باشه

مثل همین پرشین اسکریپت

حالا وردپرس+SMF باید خوب باشه ؟

نظرتون چیه ؟

اینم بگم که اول خودم نظرم نیوک + phpBB بوده

:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یه سوال دیگه هم دارم

با وردپرس میشه کاری کرد که آخرین ارسال های انجمن هم توی صفحه ی اصلی نمایش داده بشه ؟

مثل نیوک ؟

قالب این سایت

رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

مرسی :oops:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

cedar .اره میشه.باید RSS انجمنت رو بزاری تو قالب سایتت.و یا اخرین ارسال های سایت رو به صورت فریم قرار بدی

قالبی که خواستی فکر نکنم رایگان باشه!ولی قالب پی سی دانلود رو با کمی ویرایش میتونی اینطوریش کنی(تو خود سایت وردپرس فارسی هست)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بایت یه سایتی باشه که مطالب مختلف رو پست کنیم

همه جور چیزی که بدرد بخوره ( برای دانشجویان اون رشته )

دانلود نرم افزار ، دانلود کتاب ، اطلاعیه ها و ....

پس دسته بندی خیلی مهم میشه

راحت بودن کاربر و....

و در کنار این سایت یک فروم برای تبادل نظر برای همه وجود داشته باشه

مثل همین پرشین اسکریپت

حالا وردپرس+SMF باید خوب باشه ؟

نظرتون چیه ؟

اینم بگم که اول خودم نظرم نیوک + phpBB بوده

ببیند طبیعتا ترکیب smf و ورد پرس مناسب‌تر هست ، ولی بازم نیوک چیزی کم نداره برای این‌کاری که می‌خواین انجام بدین، تو نیوک هم می‌تونین برای اخبار طبقه‌بندی بزارین، یا از بخش مقالات استفاده کنین. گذشته از همه اینا تو همون سایتی که لینکش رو تو پست قبلی گذاشتم، من هر چی زمان بیشتر گذشت، دیدم بچه‌ها با فروم راحت‌ترین و الان اگه دقت کرده باشین، تمام مطالب رو تو فروم می‌نویسیم و کلا بخش اخبار نیوک رو حذف کردم! یعنی حتی یک مقاله یا آموزش هم اگه باشه یا یه خبر تو فروم نوشته می‌شه و همه می‌تونن نظر بدن و بحث کنن و یا آموزش ادامه داده بشه. در کنار اون از بخش دانلود هم داریم استفاده می‌کنیم. یعنی فروم و دانلود نیوک شد کل چیزی که لازم داریم و بقیه قسمت‌ها رو نیازی نیست. حالا اگه smf می‌زارین برای فروم خوب دیگه شرایط فرق می‌کنه و وردپرس خیلی مناسب هست که در کنارش استفاده بشه.

در کل با SMF و وردپرس موافقم، در کنار این‌ها اگه برای بقیه بخش‌ها هم نیاز به عضویت باشه، می‌تونید از مامبو در کنار SMF استفاده کنید، چون اونا هم یه پل دارن و کاربرای SMF و مامبو با هم یکی می‌شن و کلا پشتیبانی دوتاشون با یه تیم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر کنم بهترین گزینه همین

وردپرس با SMF هست

از همه ی کسانی که کمک کردن که این بحث نتیجه بگیره ممنون

موف باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

تو ورد پرس میشه چند تا مدیر داشت ؟

مدیریت های مختلف برای بخش های مختلف ؟

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله میشه چند تا مدیر تعریف کرد

فکر کنم سه صورت باشه(اگه درست بگم)مدیر کل.ویرایش گر.کاربر ساده

میتونید از قسمت کاربران مدیر ایجاد و ویرایش کنید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بچه ها نظرتون درباره ی مووبل تایپ چیه آیا از وردپرس بهتره چون من هر سایتی که با موضوع دانلود دیدم مووبل تایپ بود ولی قالب اصلا نداره و اگر شما کسی که طراح قالب مووبل تایپ هست رو معرفی کنید ممنون می شوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا محمد وردپرس انتخاب مدیرش این طوری

مشارکت کننده،مدیر، ویراستار،نویسنده،مشترک

:!:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

یه سوال دیگه

برای نصب جوملا روی هاست های ویستا پنل

مثل وطن گیگ :

من این کار رو از روی اسکریپت های آماده ( نصب شده )

کردم

اما این نسخه ها انگلیسی هستن

چطوری میشه فارسیشون کرد

:roll: :oops:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

توی پرشین اسکریپت وقتی وارد حساب کاربریت میشی

با همون حساب میتونی توی فروم هم ازش استفاده کنی

یعنی با یک اکانت میتونی هم توی نیوک هم توی phpBB وارد شد و استفاده کرد

آیا این قابلیت توی جوملا هم هست ؟

:roll: :D

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام

توی پرشین اسکریپت وقتی وارد حساب کاربریت میشی

با همون حساب میتونی توی فروم هم ازش استفاده کنی

یعنی با یک اکانت میتونی هم توی نیوک هم توی phpBB وارد شد و استفاده کرد

آیا این قابلیت توی جوملا هم هست ؟

:roll: :D

مرسی

فک نکنم ولی میتونی بدی یکی برات ردیف کنه !ته ئه تهشم 70-80 تومن میگیره :دی

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله دوست عزیز میشه جوملا رو براحتی به SMF و PHPbb و ... وصل کرد ...

البته توصیه میکنم همچنین کاری رو نکنید چون امنیت سایتتون در حد تیم ملی پایین میاد ... یعنی شما هر فروم ساز امنی رو به جوملا متصل کنید و دیتابیس ها یکی بشن امنیت میشه 0% ...

موفق باشید ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بله دوست عزیز میشه جوملا رو براحتی به SMF و PHPbb و ... وصل کرد ...

البته توصیه میکنم همچنین کاری رو نکنید چون امنیت سایتتون در حد تیم ملی پایین میاد ... یعنی شما هر فروم ساز امنی رو به جوملا متصل کنید و دیتابیس ها یکی بشن امنیت میشه 0% ...

موفق باشید ...

مرسی از راهنمائیت "fesial"

:wink:

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه از smf می‌خواین استفاده کنین، می‌تونین به جای جوملا از مامبو استفاده کنین(به نظر من از جوملا بهتره!) ، در این صورت پلی هست که کاربران این دو تا رو با هم یکی کنه. تو سایت smflearn.com می‌تونید دانلودش کنید. (این رو تو پست قبلی‌ام هم توضیح دادم!) ، تا اونجا که من می‌دونم به امنیت هم لطمه ای نمی‌زنه!

اینم لینک دانلود پل برای راحتی بیشتر!

ضمنا خود smf هم یه پورتال داده بیرون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.