رفتن به مطلب
گروه تلگرام وردپرس
hannanstd.ir

متد استرداد وجه بانک ملت

پست های پیشنهاد شده

سلام . داشتم مستندات بانک ملت رو بررسی میکردم که ناگهان چشمم به pdf زیر خورد :

محتوای مخفی

برای مشاهده لینک ها می بایست در وب سایت عضو باشید!

تو این مستندات دیدم که بانک ملت یه متدی برای بازگشت وجه داره . یعنی برنامه نویس میتونه یه امکانات و گزینه رو توی سایت ایجاد کنه از طریق اون پول رو به حساب مشتری بر میگردونه .

به نظر خیلی چیز خوبی هست و خیلی هم میتونه کاربردی باشه . یعنی برخی موارد شما لازم داری که پول رو به حساب واریز کننده برگشت بدی ، حالا بجای اینکه کلی دردسر و تیکت و ... رد و بدل بشه یه دکمه میزنی و پول فرتی بر میگرده .

باید پیاده سازیش کنم . نظرتون چیه ؟

ویرایش شده در توسط hannanstd

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من تا حالا همچين چيزي نديدم.

ولي اگر بشه خيلي جالب ميشه.(با اينكه اكثر فروشگاه هاي اينتر نتي بر اساس:كالاي فروخته شده به هيچ وجه قابل برگشت نميباشد)

.

ولي از لحاظ امنيتي خيلي خطرناكه ها! اگر كسي سايت رو هك كنه علاوه بر خرابكاري هاي عادي ميتونه با يك دكمه حساب مارو هم خالي كنه و مبالغ رو به حساب مشتري ها برگردونه!:43:

اصلا يه سوال برام پيش اومد: اگه ان استرداد وجه با يك دكمه ممكن باشه... پس اگر كسي مشخصات درگاه مارو داشته باشه ميتونه حساب مارو دستكاري كنه؟! درست نيست ها!:-/

لینک به ارسال

آره . اینم هست . باید تمام جوانب رو در نظر گرفت . ولی در مجموع چیز خیلی جالبیه و ندیدم کسی تا حالا ازین متد استفاده کنه . ولی مشابهش رو تو درگاههای خارجی دیده بودم . مثلا تو یه اسکریپت بود که طرف پول میداد و عضو میشد . اما مثلا بعد از یه مدت از عضویتش درخواست لغو عضویت میکردو باقی پولش برمیگشت .

اما اینکه سر همون قضیه امنیتی بشه ازش استفاده کرد یا نه باید روش فکر بشه .

لینک به ارسال

ببنید این مورد برای زمانی به کار میره که پرداخت تایید نشه

بعد اگه پرداخت تایید نشه حداکثر 24 ساعت زمان میبره که پول رو برگشت بزنه

اینجاست که برنامه نویس میاد یه تابع اضافه میکنه که اگه پرداخت انجام شد و به طرف سایت اومد ولی مشکلی پیش اومد برای تایید اون تایع رو فراخونی میکنه و درجا پولی که معلق هستش به پرداخت کننده بر میگرده و هیچ کاربرد دیگری نداره

موفق باشید

لینک به ارسال
ببنید این مورد برای زمانی به کار میره که پرداخت تایید نشه

بعد اگه پرداخت تایید نشه حداکثر 24 ساعت زمان میبره که پول رو برگشت بزنه

اینجاست که برنامه نویس میاد یه تابع اضافه میکنه که اگه پرداخت انجام شد و به طرف سایت اومد ولی مشکلی پیش اومد برای تایید اون تایع رو فراخونی میکنه و درجا پولی که معلق هستش به پرداخت کننده بر میگرده و هیچ کاربرد دیگری نداره

موفق باشید

تشکر از نظرتون . ولی اون چیزی که شما میفرمایید متد bpReversalRequest هست که بعد از اینکه متد bpInquiryRequest جواب نگرفت اجرا میشه و هزینه رو به کاربر تا 24 بر میگردونه و بعد از بازگشت از بانک انجام میشه و جز مراحل verify هست .

اما این متد bpRefundVerifyRequest هست و به طور واضح تو مستنداتی که لینکش رو گذاشتم نوشته :

ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻣﺘﺪﻫﺎي ﻋﻤﻠﻴات Refund ﻣﺨﺘﺺ ﺑﻪ پذﻳﺮﻧﺪﮔﺎﻧﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ می ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ دلاﻳﻠﻲ اﻣﻜﺎن اﺳﺘﺮداد وﺟﻪ ﭘﺮداﺧﺖ ﺷﺪه را ، در اﺧﺘیار دارﻧﺪه ﻛﺎرت ﻗﺮار دهند.

ﭘﺬﻳﺮﻧﺪه ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از اﻳﻦ ﻣﺘﺪ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﺗﻤﺎم ﻳﺎ ﺑﺨﺸﻲ از ﻣﺒﻠﻎ ﺗﺮاﻛﻨﺶ را ﺑﻪ ﻛﺎرت ﻣﺸﺘﺮي ﻣﺴﺘﺮد کند .

اون اولی که که گفتم مستنداتش این هست :

محتوای مخفی

دومی هم مستنداتش جدا ارائه شده و این هست :

محتوای مخفی

لینک به ارسال

این pdf دوم رو بنده ندیده بودم !

خیلی جالبه با تفسیر هایی که انجام داده امکان این مورد توی هر زمانی ممکنه

شما این مورد رو تست کردید؟

روی کمک من میتونید حساب کنید بنویسید مشکلی داشتید براتون حلش میکنم ولی خیلی سادس ولی میخوام خودتون انجام بدید

لینک به ارسال

تشکر . آره چیز خیلی خیلی جالبی هست . نه هنوز تست نکردم .

مرسی . حتما مزاحمتون میشم . آره ساده هست اصلا عین همون حالت اول هست فقط چند تا تغییر پارامتر میخواد و نیازی هم به settel نداره فقط.

ممنون

البته یه pdf سومی هم داره که حالا میذارم شاید به کار بیاد :

محتوای مخفی

لینک به ارسال

نیاز به هیچ کار اضافی نیست

فقط کافیست متد bpRefundRequest رو فراخونی کنید و کراکتر های که نیاز هست رو بهش بدید

این قسمت میتونید در پنل مدیریت اعمال کنید مثل settel کار میکنه

یه چیز جالبی که هست این روش درصد هک رو بالا میبره :))

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری