رفتن به مطلب
گروه تلگرام وردپرس
saji051

مشاوره در مورد سایت های asp

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

در ابتدا باید معذرت خواهی کنم اگه تاپیک رو بد جای زدم ولی فکر کردم چون قرار چند تا سوال بپرسم بهتر تو آموزشا باشه. :)

من تا کنون با سایت هایی که با زبان asp نوشته شده هستن کار نکردم میخواستم شما منو راهنمایی کنید مثل همیشه و به سوالاتم جواب بدین.  :69:

۱-سایت هایی که با asp نوشته میشن آیا مثل cms ها پنل مدیریتی دارند؟؟؟ اگه دارن چطور میشه وارد پنل مدیریت سایت شد؟؟؟

۲-چطور باید سایت asp  رو مدیریت کرد؟ 

۳-برای راه اندازی امکانات تو این جور سایتا آیا مثل وردپرس و جوملا و...هست که واسش افزونه نوشته شده باشه؟؟؟

۴-آموزشی خاصی نیازه برای یه وب مستر تا بتونه اینجور سایتا رو پشتیبانی کنه؟؟؟ ممنون میشم آموزش برام پیوست کنید تو این زمینه.

۵-آیا سایت های تحت زبان برنامه نویسی رو تمامی هاست ها قابل راه اندازی هستن؟؟؟(هاست های لینوکسی و ویندوزی).

۶- و در آخر هم دوستانی که در این زمینه تجربه دارن ممنون میشم توضیحاتی بیشتری از این جور سایتا در اختیار من قرار بدن و تجربه هاشونو با من به اشتراک بزارن.

مچکرم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ASP و خانواده ویندوز ، تنها زبان برنامه نویسی شون متفاوت هست با PHP ( و طبعا وبسرویس ها و... که واردش نمیشیم )

باقی موارد بستگی به سیستم مورد نظر شما داره. مثلا سیستم های تحت ASP که معروف و محبوب هستن میشه به dotnetnuke - مخفف DNN اشاره کرد که پشتیبان ایرانی هم داره

و در فروشگاه ساز ها nopcommerce ...

لینک به ارسال

ASP و خانواده ویندوز ، تنها زبان برنامه نویسی شون متفاوت هست با PHP ( و طبعا وبسرویس ها و... که واردش نمیشیم )

باقی موارد بستگی به سیستم مورد نظر شما داره. مثلا سیستم های تحت ASP که معروف و محبوب هستن میشه به dotnetnuke - مخفف DNN اشاره کرد که پشتیبان ایرانی هم داره

و در فروشگاه ساز ها nopcommerce ...

خیلی ممنون محمد جان بابت راهنمایی که کردی اما من چندتا سوال مبهم دارم ممنون میشم جواب بدین:

۱-آیا آموزشی برای کار کردن با اینجور سایت ها وجود داره که با asp.net نوشته شدن؟؟؟

۲-آیا برای ویرایش سایت باید مثل ویرایش سایت هایی عمل کنیم که به زبان html نوشته میشن و کدهارو دستکاری میکردیم؟؟؟

۳-آیا پنل مدیریتی دارن برای اینجور کارها؟

۴- با چه علم و دانشی میشه اینجور سایت ها رو پشتیبانی کرد؟

مچکرم.

لینک به ارسال

هیچ فرقی نداره اون ها هم پنل مدیریت داره ولی بنظر شخصی من اگر میخواهیcms های آماده استفاده کنی فقط و فقط با وردپرس کار کن چون پشتیبانی قوی داره هر مشکلی داشته باشی در همین انجمن مطرح کنی جواب میگیری و افزونه فارسی زیادی داره

لینک به ارسال

هیچ فرقی نداره اون ها هم پنل مدیریت داره ولی بنظر شخصی من اگر میخواهیcms های آماده استفاده کنی فقط و فقط با وردپرس کار کن چون پشتیبانی قوی داره هر مشکلی داشته باشی در همین انجمن مطرح کنی جواب میگیری و افزونه فارسی زیادی داره

خیلی ممنون دوست من اما من کار با cms های  وردپرس-جوملا رو یاد دارم اما میخوام کنار اینا یاد بگیرم که چطور میشه یه سایتی که با asp نوشته میشه رو مثل وردپرس مدیریت کرد.

من تاحالا اصلا با سایت های asp کار نکردم و نمیدونم چطوری باید کار کرد و مدیریتشون کرد.

بازم ممنون.

لینک به ارسال

اول هاست باید ویندوز باشه

راهنمای  نصب هم باید توی سایت cms  که دانلود میکنی هست

فکر میکنم نصبش هم مثل اسکریپت های php  باشه سعنی اول باید دیتابیس بسازی بهد وارد کنی

محتوای مخفی

برای مشاهده لینک ها می بایست در وب سایت عضو باشید!

لینک به ارسال

اول هاست باید ویندوز باشه

راهنمای  نصب هم باید توی سایت cms  که دانلود میکنی هست

فکر میکنم نصبش هم مثل اسکریپت های php  باشه سعنی اول باید دیتابیس بسازی بهد وارد کنی

محتوای مخفی

برای مشاهده لینک ها می بایست در وب سایت عضو باشید!

مچکرم دوست من بسیار مفید بود.

لینک به ارسال

asp.netیک زبان برنامه نویسی وب هست که اختصاصا توسط لایه ی میان برنامه نویسی و کاربری دات نت بکار برده می شود،اصولا فقط برای برنامه نویسی تحت دات نت یا همون برنامه نویسی تحت وب استفاده میشه،

نسبت به اچ تی ام ال و پی اچ پی گسترده تر و پیچیده تر هست و هزینه ای زیادی میخواد تا به htmlوphp

فقط در هاست های ویندوزی قابل اجرا هست و باید سرور هاست مطابق و معادل ورژن دات نت باشه وگرنه قابل نمایش در هاست نخواهد بود

برای استفاده از asp.netقبلا باید با زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک کار کرده باشید تا اصول کار دستتون باشه اما بدون داشتن سابقه قبلی هم میتونین برنامه بنویسید ولی باید قبل از غرق شدن در aspکلیات برنامه نویسی در ویژوال استودیو دات نت رو یاد بگیرید چون بهترین محیط برنامه نویسی تحت asp.netویژوال استودیو دات نت هست

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری