آموزش شبکه
  • کاربر گرامی ، برای مطرح کردن سوالات و مشکلات مرتبط با ووکامرس از انجمن "پرسش و پاسخ ووکامرس" و برای مطرح کردن سایر مشکلات (وردپرس ، PHP و سایر اسکریپت ها) از انجمن "پرسش و پاسخ" اقدام کنید. برای دریافت پاسخ حداقل 48 ساعت منتظر باشید.

1 پست در این موضوع قرار دارد

لندینگ پیج:  صفحه ای که تبلیغات به آن لینک میشود

هدف تبلیغات

در مورد تبلیغاتی که در وب فارسی انجام میگیرد مخصوصاً در میان فروشگاه های اینترنتی، تمرکز اصلی روی فروش محصول است لذا معمولاً تبلیغات به صفحه محصول لینک می شوند که در این حالت لندینگ پیج ما همان صفحه محصول خواهد بود پس می بایست به ایجاد ۸ ویژگی که درباره آنها صحبت خواهم کرد، توجه ویژه داشته باشیم اما همیشه اینطور نیست و گاهی هدف از تبلیغات جمع آوری اطلاعات به منظور انجام فعالیتهای مارکتینگ در آینده است؛ در این حالت لندینگ پیج ما یک صفحه کاملاً اختصاصی خواهد بود که باید ویژگیهایی که در ادامه می آید را داشته باشد.

در حالت کلی، توصیه من بر این است که برای تبلیغات تمرکز را بر جمع آوری اطلاعات گذاشته و از تبلیغ مستقیم در اولین قدم خودداری کنیم چرا که با توجه به استراتژی فروش در بازار گرم میتوان بر افزودن افراد به بازار گرم تمرکز نمود سپس نسبت به فروش اقدام کرد و در این حالت شانس موفقیت هم افزایش خواهد یافت اما بدون شک همیشه میتوان روشهای مختلف را به کار گرفت و با توجه به بودجه تبلیغاتی، استراتژی مناسب را اتخاذ کرد.

در هر دو حالت و با هر هدفی که تبلیغ انجام میگیرد، صفحه هدف تبلیغات لندینگ پیج ما خواهد بود که باید دارای شرایط زیر باشد.

۱. USP

اولین و مهمترین قسمت لندینگ پیج شما باید USP شما باشد. در واقع این قسمت لندینگ پیج مکملی است برای پیام تبلیغاتی مورد استفاده تان پس هم به ویژگی های USP و هم به خصلت مکمل بودن آن می بایست دقت داشت.

میتوان بخش USP در طراحی یک لندینگ پیج را به شکل زیر تقسیم بندی کرد:

• اولین تیتر با فونت معمولاً بزرگتر از سایر قسمتها و به صورت کاملاً مشخص درباره نقطه تمایز اصلی سرویس/محصول موجود در صفحه.
  • تیتر دوم با فونت معمولاً ریزتر و مکمل تیتر اول (که البته همیشه مورد نیاز نخواهد بود و گاه نبودنش بهتر است!)
  • یک پاراگراف کوتاه درباره محصول/سرویس

در این مورد بهترین مثال تصویر زیر که صفحه اصلی Sfimg.com هست، به شمار می رود:

این قسمت تنها برای اعضای تالار قابل نمایش می باشد. برای مشاهده لینک ها و... در تالار ثبت نام کنید.

لندینگ پیج SFI برای جذب بازاریابهای جدید (جهت مشاهده در سایز واقعی کلیک کنید.)

۲. تصویر حرفه ای

نکته بعدی درباره یک لندینگ پیج مناسب، استفاده از تصویر یا تصاویر حرفه ای از محصول/سرویس عرصه شده است. همینطور اگر قصد دارید در نهایت برای یک کلیپ آموزشی تبلیغات داشته باشید، میتوانید از ویدئو یا فایل صوتی مرتبط با موضوع کلیپ استفاده کنید.

برای نمایش یک محصول استفاده از ویدئو ایده ی بسیار عالی است چرا که از طریق ویدئو میتوان تمام ابعاد یک محصول، نحوه استفاده و کارآیی آن را نیز به تصویر کشید.

تصویر زیر مجدداً از Sfimg.com نمونه ای مناسب برای این قسمت است:

این قسمت تنها برای اعضای تالار قابل نمایش می باشد. برای مشاهده لینک ها و... در تالار ثبت نام کنید.

تصویر مناسب در لندینگ پیج (جهت مشاهده در سایز واقعی کلیک کنید.)

لندینگ پیجی که مثالها از آن ذکر می شود، برای جذب بازاریاب در سیستم همکاری در فروش SFI مورد استفاده قرار میگیرد لذا تصویر مناسب برای آن چنین موردی است.

۳. وجود لیست ویژگیهای اصلی محصول/سرویس

نوشتن ویژگیهای محصول/سرویس در قالب یک لیست بولت دار طوری که در هر خط یک ویژگی به وضوح معرفی شده باشد از مهمترین بخشهای یک لندینگ پیج مناسب است که نقشی حیاتی در تصمیم گیری بازدید کننده نسبت به خرید یا عضویت در خبرنامه یا کلاً دنبال کردن هدف نهایی شما ایفا میکند.

اگر مطالب پیشین بنده را مطالعه فرموده باشید، در مطلبی با نام آموزش معرفی محصول در فروش اینترنتی به ۴ سوال اساسی اشاره کرده بودم که می بایست در زمان نوشتن متن معرفی محصول مورد نظر داشته باشیم شامل:

۱. محصول/سرویس چیست؟

۲. به چه درد من میخورد؟

۳. چطور باید از آن استفاده کنم؟

۴. چقدر برای من هزینه دارد؟

پاسخ های این ۴ سئوال متن معرفی محصول را تشکیل میدهند، اما برای تهیه لیست بولت دار لندینگ پیج، ما جملات کوتاه و صریح نیاز خواهیم داشت. اجازه بدهید برای مثال باز هم مورد SFI را ترجمه کنم:

چرا SFI؟

• در شانزدهمین سال فعالیت موفقیت آمیزمان به سر می بریم.
  • پرداخت میلیون ها دلار به همکارانمان
  • بیش از ۹۰۰۰۰ سرویس و محصول برای فروش
  • فعالیت در بیش از ۱۹۰ کشور دنیا
  • پشتیبانی و آموزش سطح جهانی به صورت شبانه روزی در ۷ روز هفته

این بخش می بایست سرویس/محصول ما را به بهترین شکل معرفی کند. از مقایسه با سایر رقبا و سایر برندها در این قسمت بر حذر باشید و تمرکز را صرفاً بر منفعت کاربر قرار دهید.

۴. تجارب سایر مصرف کنندگان

یکی دیگر از قسمتهای یک لندینگ پیج مناسب بخشی است که اثبات میکند سرویس/محصول شما مصرف کننده دارد و شما تنها کاربر آن نخواهید بود همینطور سطح رضایت سایرین از آن را به مشتریان احتمالیتان نشان خواهد داد.

اما یک مشکل بزرگ در این قسمت وجود دارد و آن محصولات یا سرویسهایی هستند که پیش از این وجود نداشته و شما برای اولین بار دارید آن را عرضه میکنید یا محصول/سرویس آشنایی را میفروشید که پیش از این برای آن مشتری نداشته اید لذا تجربه ای هم برای انتشار وجود ندارد! در این حالت بهترین کار این است که از برخی اطرافیان خود بخواهید آن را تست کنند و نظر خود را برای شما بنویسند سپس شما میتوانید آن را در این قسمت منتشر کرده، لندینگ پیجی حرفه ای تر داشته باشید… .

۵. وجود CTA مخفف (Call To Action) مناسب در جای مناسب

تمام هدف یک لندینگ پیج این است که کاربر کاری را که هدف ما است، انجام دهد. مثلاً روی دکمه خرید کلیک کند یا اطلاعات خود را در فرمی وارد نموده تا هدیه ای رایگان را دانلود نماید و … .

CTA ها دکمه هایی هستند که باید در اولین نگاه یوزر را جذب کنند. این دکمه ها از لحاظ رنگ، طراحی، متن و محل قرار گیری مورد توجه هستند. تمام آنچه در یک لندینگ پیج انجام میشود به یک طرف و کیفیت CTA یک طرف! با این جمله بدون شک متوجه اهمیت این قسمت شدید!

اما نکته ای بسیار مهم درباره لندینگ پیجهایی که دعوت به ثبت اطلاعات میکنند مثلاً فرم دانلود یک کتاب به عنوان هدیه به منظور جمع آوری اطلاعات: در این مورد اول کوتاه نگه داشتن فرم ثبت اطلاعات را باید به یاد داشت و بعد هم وجود بخشی که امنیت اطلاعات ثبت شده را تضمین کند. حتماً در چنین مواردی، تضمین عدم سوء استفاده از اطلاعات ثبت شده را به یوزر بدهید تا با خیال راحت به ثبت اطلاعات خود بپردازد.

۶. رنگ و فونت مناسب

تنوع بالای رنگها در دنیای وب این موضوع را سخت میکند. آیا برای صفحه ای که دارد یک لباس بچه جدید را میفروشد، رنگ بندی تیره و اغلب مشکی، انتخاب مناسبی است؟

نگاهی به کاربری رنگهای مختلف در این مورد کمک میکند:

yellow.pngچشم ربا و جوان پسند که اغلب برای جلب توجه یوزر استفاده می شود.

orange.png رنگی تهاجمی و به شدت جذاب که برای CTA و جلب توجه به کار می رود.

red.png رنگ انرژی! افزاینده ی ضربان قلب و ایجاد حس اورژانسی! اغلب با حراج های کلی دیده میشود.

pink.png رمانتیک و خانم پسند! برای فروش و مارکتینگ محصولات مرتبط به خانمها و دختران جوان مورد استفاده قرار میگیرد.

blue.png ایجاد حس امنیت و اعتماد. اغلب توسط بانکها و بیزینس ها مورد استفاده قرار میگیرد.

purple.png آرامش بخش. اغلب برای محصولات و خدمات زیبایی و ضد پیری مورد استفاده قرار میگیرد.

green.png ثروت! ساده ترین رنگ برای چشم برای پردازش که اغلب برای سایتهای مالی یا سرگرمی کاربری دارد.

black.png قوی و براق! برای نشان دادن موارد لوکس و پیچیده به کار می رود.

در مورد فونت مورد استفاده مخصوصاً به خاطر زبان فارسی باید دقت بسیار بالایی داشت چرا که بسیاری از موارد هستند که به دلیل عدم انتخاب فونت مناسب روی صفحه، باعث زده شدن کاربر می شوند. استفاده از فونتهای فانتزی یا استفاده از فونتهای غیر استاندارد فارسی، استفاده از سایزهای بسیار کوچک یا بسیار بزرگ، استفاده از رنگهای مختلف برای نوشته ها و موارد مشابه از اشتباهاتی هستند که در طراحی لندینگ پیج میتوانند دردسر ساز باشند چرا که این صفحه را از هدف اصلی خود دور میکنند! لذا توصیه میکنم فونتی را در سایز و رنگی استفاده کنید که دقیقاً مناسب مخاطب شما باشد.

۷. حداقل اسکرول ممکن

اسکرول داشتن یکی از مواردی است که بر تأثیر گذاری لندینگ پیج شما اثر گذار خواهد بود. باید طوری این صفحه را طراحی و پیاده سازی نمایید که بخش CTA اصلی شما (دکمه خرید، فرم عضویت و …) حتی المقدور بدون اسکرول کردن در دسترس باشد.

حتماً میدانید که صفحه هرچه اسکرول بیشتری بخورد، میزان مرور آن توسط یوزر تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. به همین جهت و به دلیل اهمیت CTA، می بایست در طراحی لندینگ پیج طوری عمل کرد که صفحه حداقل اسکرول را بخورد و صد البته بخش CTA اصلی بدون اسکرول کردن و در اولین نگاه، خودنمایی کند.

اما اگر در طراحی لندینگ پیج خود به انتقال حجم بالای دیتا می پردازید، حتماً CTA اصلی را در میان صفحه و در بین اطلاعات چند بار و در فواصل مناسب تکرار کنید تا در هر مرحله شانس حفظ یوزر را از دست ندهید.

۸. وجود لینکهای مناسب و محدود

هدف از هدایت کاربر به لندینگ پیج این است که کار خاصی را انجام دهد و در این راستا رعایت نکاتی که گذشت حیاتی است اما در اکثر موارد، یوزر در نخستین حضور خود اقدام مطلوب را انجام نمیدهد لذا باید سعی در ترغیب وی به بازگشتهای بعدی داشته باشیم؛ دقت کنید اینکه یوزر در بسیاری موارد در حضور اول خود در یک سایت تصمیم به انجام عمل مورد نظر ما نمیگیرد، امری کاملاً طبیعی است و در مورد لندینگ پیج هم صادق است لذا بسیار حیاتی است که با گنجاندن لینکهای حیاتی نسبت به بالا بردن شانس بازگشت یوزر به سایت اقدام کنیم.

در این مورد توجه داشته باشید که CTA اصلی همواره همان هدف تبلیغات است و سایر لینکها و موارد در لیست CTA ها، در درجه دوم اهمیت قرار دارند… . سعی کنید لینکهایی به صفحات و پروفایلهای خود در شبکه های اجتماعی اصلی که در آنها فعال هستید، لینکی به صفحه اصلی سایت، صفحه تماس با ما و صفحه درباره ما درج کنید.

سخن نهایی

آنچه گذشت در واقع یک سری بایدها برای لندینگ پیج حرفه ای بود که می تواند بازدهی تبلیغات شما را دچار تحولی اساسی کند؛ مشکلی که باعث هدر رفت سرمایه ی بسیار زیادی در وب فارسی می شود چرا که تبلیغات اغلب به صفحاتی کاملاً غیر استاندارد لینک می شوند که به هیچ وجه به عنوان یک لندینگ پیج نمیتوانند مؤثر واقع شوند.

هر صفحه از سایت میتواند نقش یک لندینگ پیج را ایفا کند چرا که هر صفحه ای میتواند محل ورود یوزر از یکی از راههای تبلیغاتی باشد لذا می بایست نکات فوق را در طراحی کلی سایت هم در نظر داشت. و توصیه آخر من اینکه تبلیغات خود را صرفاً روی فروشگاه و یا محصول/سرویس خاصی متمرکز نکنید و سعی کنید بخشی از بودجه تبلیغاتی خود را برای جذب یوزر و آشنا کردن وی با مجموعه و برند خود هزینه نمایید؛ در این روش میتوانید در آینده نسبت به تبلیغ محصول/سرویس مورد نظر مبادرت ورزید در حالی که یوزر با شما و برندتان آشنا شده و صد در صد اعتماد بیشتری به شما خواهد داشت. با این روش میتوانید راندمان تبلیغات خود را افزایش داده و در کنار آن، به وفادار کردن مشتریان هم توجه نموده اید!

بازاریابی در بازار گرم

نقل قول

بازاریابی در بازار گرم از قوی ترین تکنیکهای بازاریابی و فروش به شمار می رود که همه ما به طور کاملاً ناخواسته در حال انجام آن هستیم در حالی که اصلاً توجهی به آن نداریم!

بازار گرم چیست؟

منظور از بازار گرم، افرادی هستند که با ما ارتباط داشته و ما را می شناسند. هر کسی بازار گرم خود را دارد که وسعت این بازار به گستردگی شبکه ارتباطات وی بستگی دارد. برای مثال افراد موجود در بازار گرم مدیر یک مؤسسه تبلیغاتی به مراتب از افراد موجود در بازار گرم کارمند بخش حسابداری یک شرکت بازرگانی، بیشتر هستند و این به معنی پتانسیل بالاتر مدیر مذکور در بازاریابی در بازار گرم هست.

مفهوم بازار گرم دقیقاً نقطه ی مقابل بازار سرد است. بازار سرد به افرادی اطلاق می شود که آشنایی با ما ندارند. هنر ما به عنوان یک فروشنده این است که افراد مختلف را وارد بازار گرم خود کنیم و بعد در زمان مناسب به شکل مناسبی پیشنهاد خود را ارائه دهیم.

نکته ی مهم در بازاریابی در بازار گرم

تا اینجا با مفهوم بازار گرم آشنا شدیم. اگر به پاراگراف قبل توجه کنید، متوجه می شوید که یکی از فاکتورهای موفقیت را گسترش دامنه بازار گرم خود اعلام کردم. اما آیا این به این معنی است که باید به تمام آدمها به چشم یک مشتری احتمالی نگاه کنیم؟ قطعاً خیر. توسعه بازار گرم باید در وهله ی اول با هدف بهبود زندگی مخاطب صورت گیرد.

بازاریابی در بازار گرم

در این بین، اگر سرویس ها و محصولات ما از مواردی بودند که به تأمین نیازها و خواسته های مخاطب کمک میکردند، باید در زمان مناسب و به شکل مناسبی آن را معرفی کنیم در غیر این صورت رابطه برقرار شده صرفاً به عنوان رابطه بین دو انسان عادی می بایست ادامه پیدا کند.

اما حتماً می پرسید چرا وقتی نمیتوانم بفروشم باید رابطه را ادامه دهم: پاسخ من این است: ۱. روش شخص ثالث. ۲. شما هم انسانید.

۱. روش شخص ثالث را می توانیم اینگونه تعریف کنیم:

رابطه ای که بین من و علی برقرار شده را در نظر بگیرید، در زمان مناسب (که من تشخیص میدهم) از علی میپرسم: من کارم فروش محصولات مکمل درمانی هست، کسی رو میشناسی که این محصولات به دردش بخوره؟

در این حالت هم خود علی به دانستن بیشتر درباره محصولات من علاقه مند می شود و هم می توانم افرادی که احتمالاً به محصولات من علاقه دارند را بهتر و بیشتر بشناسم.

۲. به عنوان یک انسان، داشتن رابطه با سایر آدمها اصلی گریز ناپذیر است. رابطه ای فقط به خاطر رابطه و نه هیچ چیز دیگر… .

توجه داشته باشید که اصل در بازاریابی در بازار گرم و کلاً رمز موفقیت در فروش، توجه به مخاطب است. اگر کالا یا سرویسی مناسب مخاطب دارید، قطعاً رابطه ای برد-برد ایجاد کرده اید اما اگر محصول شما چنین ویژگی ندارد، باید تجدید نظر اساسی در آن داشته باشید.

usp چیست؟

نقل قول

مخفف عبارت Unique Selling Proposition یا Unique Selling Point است، در واقع قلب تپنده تبلیغات به شمار می رود و بدون آن، نمیتوان انتظار تبلیغ موفقی داشت. در این پست به بررس این اصطلاح و جایگاه و اهمیت آن در تبلیغات خواهیم پرداخت و اینکه چطور می توان با انتخاب و بکارگیری صحیح آن، تحولی عظیم در کسب و کار ایجاد نمود.

نقطه تمایز

اصطلاح usp دقیقاً به جایی اشاره میکند که محصول/سرویس شما از رقبا متمایز می گردد. مهمترین بعد تمایز محصول/سرویس شما با رقبا چیست؟ بین این همه طراح وب، چرا باید کسی خدمات شما را برگزیند؟ بین این همه فروشنده ی دستبند های مغناطیسی، چرا کسی باید به سراغ شما بیاید؟ بین این همه مغازه ی عرضه کننده خدمات تزئینات ساختمان، چرا کسی باید از شما بخواهد تا پرده ی خانه اش را نصب کنید؟

این موارد، دقیقاً تعیین کننده تفاوت شما با رقبا هستند و البته دلیلی برای اینکه مشتری احتمالی می بایست به سراغ شما آمده و از سرویس شما بهره گیرد. اگر در تعریف usp خود موفق عمل نکنید، در واقع تبلیغاتی بدون قلب انجام داده اید و این یعنی تبلیغ شده اصلاً زنده و گیرا نخواهد بود! به نظر من تبلیغ بدون گیرایی، بیشتر یک نوع ضربه به برند بیزینس شماست تا فعالیتی مفید در راستای ارتقاء آن!

چطور usp تعریف کنیم؟

اما حالا که متوجه شدیم منظور از usp چیست، باید ببینیم چطور می توان آن را تعریف نمود؟ حتماً با خود میگویید من از همه ارزانتر میفروشم؛ پس همین usp من است اما هرگز فراموش نکنید که قیمت تنها دلیل خرید مشتری از شما نیست… . نکات زیر را در نظر داشته باشید:

۱. خود را به جای مشتری بگذارید: طبیعی است که به عنوان مدیر کسب و کار، فکر کنید دارید بهترین سرویس/کالا را ارائه میدهید (همان ضرب المثل معروف ماستبند نمیگه ماستم ترشه!) اما برای موفقیت در فروش می بایست خود را به جای مشتری گذاشته و در مقام مشتری به محصول/سرویس بنگرید. در این حالت است که می توانید مزایا و معایب واقعی محصول را دریافته و نسبت به تأکید بر مزایا و رفع معایب اقدام نمایید. برای مثال فرض میکنیم شما دستبند مغناطیسی میفروشید. خب قطعاً مشتری خاص خود را هم دارید اما آیا مشتری فقط دنبال دستبند مغناطیسی است یا مواردی مثل سهولت خرید، کیفیت محصول، نحوه برخورد شما، نحوه ی ارسال، قیمت آن و موارد مشابه نیز در تصمیم وی برای خرید مؤثرند؟ همیشه قیمت پایین چیزی نیست که فروش را تضمین کند… .

۲. چه چیزی مشتری را ترغیب میکند؟: همیشه به یاد داشته باشید افراد با احساس خود خرید میکنند. در محصول خود به دنبال مواردی باشید که بر احساس مشتری تأثیر مثبت گذاشته و وی را به سمت خرید سوق می دهند. مثلاً اگر شامپو میفروشید، صحبت منطقی درباره جلوگیری از ریزش مو به واسطه ی مصرف این شامپوی خاص، میتواند مشتری را به سمت خرید، سوق دهد.

۳. دلایل اصلی خرید از شما چیست؟: شما بیزینسی دارید که در حال رشد است. خب از مشتریان بپرسید چرا شما را انتخاب کرده اند. همین می تواند بهترین usp باشد! البته اگر در شروع کار هستید، کنکاش در بیزینس رقبا چاره ی کار شماست.

usp را کجا به کار گیریم؟

بعد از موفقیت در تعیین usp، حال باید دید در تبلیغات جای آن کجاست؟ در تمام استراتژی های تبلیغاتی که به کار میگیرید،‌حتماً توجه داشته باشید که اصلی ترین قسمت آگهی را به نمایش usp تخصیص دهید. مثلاً جمله اصلی و مشخص موجود در بنر گرافیکیتان، یا تایتل آگهی ادوردزتان و … .

usp دقیقاً باید چیزی باشد که مشتری به دنبال آن است و نه چیزی که شما به دنبال آن میگردید!

آموزش معرفی محصول در فروش اینترنتی

نقل قول

یکی از دلایل عدم موفقیت در فروش، معرفی نادرست است. وقتی نمیتوانیم به مخاطب خود کالا/سرویس خود را به درستی معرفی کنیم، چرا باید انتظار داشته باشیم که وی بخواهد از ما خرید کند؟

در این پست روشی به نام ۴Q (کاملاً ابداعی!) را معرفی میکنم که شخصاً در تمام معرفی هایم از آن بهره میگیرم و تا به امروز توانسته خوب جواب دهد. اما این روش:

۴Q نمایش دهنده ی ۴ سئوال (Four Questions) مهم از دید مخاطب (پراسپکت-مشتری احتمالی) است:

1. کالا/سرویس چیست؟
  2. کالا/سرویس به چه درد من می خورد؟
  3. چطور باید از آن استفاده کنم؟
  4. چقدر برای من هزینه دارد؟

۱. کالا/سرویس چیست؟

یک تعریف ساده از کلیت محصول یا سرویسی که ارائه میدهید، میتواند تأثیر بسزایی در تصمیم گیری پراسپکت شما بگذارد. اجازه بدهید مثالی در این مورد بزنم:

فرض میکنیم فروشنده ی مجموعه ابزارهای گرافیک با نام “گرافیک پک X” هستیم. دو نوع معرفی می توان برای این محصول در نظر گرفت:

• گرافیک پک X برطرف کننده ی تمام نیازهای شما
  • گرافیک پک X مجموعه ای شامل هزاران عکس و آیکن
  • گرافیک پک X شامل هزار آیکن وب، هزار وکتور، ۲ هزار پی اس دی قالب سایت، هزار بک گراند به صورت دسته بندی شده و مرتب.
  • گرافیک پک X شامل ۵ هزار تصویر به صورت دسته بندی شده و مرتب.

به نظر شما کدام یک از چهار مورد فوق بهتر محصول را معرفی میکند؟ من ۳ را انتخاب میکنم و آن را بکار میگیریم چرا که: کوتاه است، با استفاده از اعداد و ارقام کاملاً نشان داده است محتویات چیست و دسته بندی کاملی از محتویات ارائه کرده است.

۲. کالا/سرویس به چه درد من میخورد؟

جواب این سئوال خیلی مهم است. واقعاً وقتی انتظار داریم کسی چیزی از ما بخرد، حداقل باید  گوشه ای از نیازها یا خواسته های وی را تأمین کنیم یا نه؟ چرا کسی باید پول خود را جایی خرج کند که نیازی به آن ندارد؟ وقتی پول بلیط سینما میدهیم، وقتی برای سفر هزینه میکنیم، وقتی برای غذا خوردن به رستوران می رویم، وقتی لپ تاپ میخریم و …، یک مورد خیلی مهم را در نظر داریم و آن اینکه نیازی را برطرف کنیم مثلاً نیاز به تفریح، کسب درآمد، احساس سیری و … .

در صفحه معرفی محصول یا سرویس خود بخشی را به صورت کاملاً روشن به مزایای سرویس/کالای خود برای مخاطب تخصیص دهید. در این بخش مزایای حقیقی محصول/سرویس خود را برای مخاطبین بازگو نمایید. دقت کنید که تأکید روی مزایای حقیقی است؛ کاری نکنید که مشتری برای بار اول و آخر از شما خرید کند!

۳. چطور باید از آن استفاده کنم؟

بهترین محصول دنیا وقتی قابل استفاده نباشد، ارزشی نخواهد داشت. پراسپکت باید به راحتی نحوه ی استفاده محصول را بیابد. چه راهی ساده تر از آموزش نحوه ی استفاده در چند خط در خود صفحه معرفی محصول؟

اگر محصولی جدید میفروشید که تا به حال کسی آن را جایی ندیده است یا اگر کالا/سرویس شما کلاً روش استفاده خاصی دارد، حتماً به آن اشاره کنید.

مثلاً اگر شامپوی جدیدی میفروشید که باید حتماً پس از شستشو با شامپوی معمولی استفاده شود و برای مثلاً ۵ دقیقه، این را در متن معرفی محصول بیاورید.

۴. چقدر برای من هزینه دارد؟

تمام هزینه های تهیه ی کالا/سرویس را در معرفی آن اعلام کنید. این هزینه ها می تواند شامل هزینه ی خود کالا/سرویس باشد به اضافه ی هزینه ارسال/نصب، هزینه ی پشتیبانی و خدمات پس از فروش، هزینه های احتمالی خدمات جانبی و … .

معرفی کامل و مناسب از یک کالا/سرویس شامل این بخش هاست و پس از چنین معرفی میتوان انتظار فروش اینترنتی موفقی داشت. روشی بسیار ساده که البته برای فروش های غیر اینترنتی هم قابل استفاده است و اتفاقاً خیلی خوب هم جواب میدهد!

منابع:

Mohammad گروه چیا پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری