اسکریپت خبرگذاری کاملا اتوماتیک + آموزش کامل
0

12 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام ، چند جا دیدم که خیلی ها می خوان با چند تا پلاگین و قالب به عنوان سایت خبری کاسبی راه بندازن ، گفتم یه نمونه اش رو با آموزش بذارم اینجا تا دوستان و کاربران گل پی سی ول به رایگان ازش استفاده کنن

یه خواهش هم دارم : مدیران سایت اگه این مطلب رو مهم میدونن ، اون رو تو صفحه اصلی سایت منتشر کنن ! (بیشتر به عنوان اموزش)

اما میریم سراغ آموزش

برای راه اندازی سایت خبری ، شما چند کار رو می تونید انجام بدید ، برید اسکریپت پولی مخصوص اینکار رو بخرید ، از اسکریپت های سفارشی استفاده منید ، اسکریپت های رایگان و ... که هر کدوم مزیت ها و معایبی دارن که به اونها نمی پردازیم ، چون در اینجا می خوام روشی رو یاد بدم که با کمترین صرف هزینه و وقت می تونید یه سایت خبری اتوماتیک (درست شنیدید) راه اندازی کنید !

ما دو راه برای اینکار داریم ، یکی استفاده از وردپرس برای اینکار هست که ما به اون نمی پردازیم (شاید هم پرداختیم )

و دیگری استفاده از اسکریپت مدیریت محتوای پرقدرت جوملا هست که بخش مورد نظر ماست.

در مرحله اول ما به آخرین نسخه از این اسکریپت نیاز داریم :

میتونید از لینک زیر تهیه کنید :

http://www.mambolearn.com/v2/download-last-version-of-joomla-farsi

بعد از نصب این اسکریپت (اگه بلد نیستید از

محتوای مخفی

برای مشاهده لینک ها می بایست در وب سایت عضو باشید!
پیگیری کنید ) میرسیم به ظاهر سایت

برای ظاهر سایت می تونید تو گوگل نتایج بسیاری از قالب خبری جوملا پیدا کنید ولی من چند نمونه رو میذارم اینجا برا دانلود ! - این قسمت سایت به عهده خودتونه ، می تونید اصلا تغیرات رو انجام ندید !

محتوای مخفی

محتوای مخفی

محتوای مخفی

اما بخش آخر و مهم ترین بخش این آموزش استفاده از پلاگین های مخصوص هست !

برای این کار پلاگین های زیادی هست که می تونید از

محتوای مخفی

اونها رو ببینید ولی من feedgator رو پینهاد میدم وآموزش اون رو هم میذارم !

دانلود پلاگین :

http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/12789/54858/com_feedgator_2.2.3.zip

--------------------------------------------------------

بخش دوم آموزش :

نکته : با این روشی که معرفی کردم ، می تونید هر نوع سایتی که بخواید ایجاد کنید !

کافیست ، موضوع ، قالب مناسب و چند فید معتبر به سیستم معرفی کنید.

اما آموزش :

در مرحله اول اگه تمامی فایل های مورد نیاز رو دانلود کرده باشید باید کامپوننت رو نصب کنید ، برای اینکار در بخش مدیریت به زبانه افزونه ها > نصب/حذف بروید و مسیر کامپوننت feedgator رو انتخاب کنید :

محتوای مخفی

در مرحله بعد شما باید به بخش مدیریت افزونه بروید و تنضیمات کلی رو انجام دهید :

محتوای مخفی

محتوای مخفی

حالا نوبت به معرفی فید ها رسیده ، به زبانه Manage Feeds در همان افزونه مراجعه کنید و روی گزینه جدید در بالای صفحه سمت چپ کلیک کرده و طبق عکس زیر عمل کنید :

محتوای مخفی

در تصویر بالا ، اخبار رو از مدیریت بخش ها و تفریحی رو از مدیریت مجموعه ها می توانید انتخاب/حذف/ویرایش کنید

اما استارت فید :

برای استارت فید در زبانه Manage feed ابتدا اگه فید وارد شده شما (ایسنا) فعال بود که هیچ و اگه نبود تیک ش رو بزنید و از آیکون های سمت چپ بالا گزینه فعال رو انتخاب کنید تا فعال بشه و بعد روی import کلیک کرده و کمی صبر کنید تا مطالب فید مورد نظرتون رو ذخیره کنه ، در مرحله بعد می تونید مطالب رو در بخش مدیریت مطالب چک کنید !

معمولا تمامی فید های اون صفحه رو ذخیره می کنه و به دلیل اینکه در تنضیمات مرحله اول شما گزینه Publish Content Automatically رو فعال کردید ، به محض ارسال مطلب جدید ، سیستم خودش بطور اتوماتیک مطالب رو ذخیره می کنه !

تصویری از مطالب ذخیره شده :

محتوای مخفی

تصویر صفحه اصلی سایت :

محتوای مخفی

یه نکته خیلی مهم اینکه برای درج مطلب کامل و صحیح 2 مورد رو باید رعایت کنید ، اول اینکه اون فیدی که معرفی می کنید ، باید مطالب رو کامل نشون بده ! و دوم اینکه زمانی که فید رو معرفی می کنید باید غیر از معرفی ، در زبانه های دیگه سایر تنضیمات اون فید رو هماهنگ کنید ، مثلا نوع فید ، قالب ، فیلتر ، زبان ، و ... که باید حتما کمی اطلاعات در اون ضمینه داشته باشید !!!!

باز هم ممنون از شما دوستان

از مدیر محترم خواهش می کنم که مطلب رو مهم کنن تا دوستان راحت تر دسرسی داشته باشن !

منتظر آموزش های باحال بعدی باشید...

با تشکر ، Rebelz

ویرایش شده در توسط m2121

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بخش دوم آموزش افزوده شد !!!

دوستان می تونن استفاده کنن و نظر و مشکلاتشون رو همینجا بگن تا رسیدگی بشه !

لینک به ارسال

سلام

خسته نباشید

من از این کامپوننتی که معرفی کردید استفاده می کنم

ولی مجموعه ها و بخش ها را برام نمیاره

باید کجا بخش و مجموعه ایجاد کرد؟

یا اینکه باید از بخشها و مجموعه های سایت استفاده کرد

با تشکر

لینک به ارسال

درود......

از بخش محتوا گزینه ی مدیریت مجموعه یا مدیریت بخش رو انتخاب کنید و گزینه ی جدید رو کلیک کنید تا بخش و مجموعه ی مورد نظر شما ایجاد بشه......

موفق باشید......

لینک به ارسال

دوست عزیزم با تشکر از شما یک سئوال ، فرض کنید که ما فید سایت تابناک رو دادیم آیا اخباری که در سایت ما منتشر می کنه همراه با لینک به سایت تابناک هست یا نه مستقیما بدون درج لینک و نشونه ایی در سایت ما درج میشه ؟

با تشکر

لینک به ارسال

دوست عزیزم تو نصب هم مشکل دارم این عکسهایی که شما گذاشتین لود نمیشه لطفا زحمت بکشید چک کنید

لینک به ارسال

درود.....

دوست عزیزم با تشکر از شما یک سئوال ، فرض کنید که ما فید سایت تابناک رو دادیم آیا اخباری که در سایت ما منتشر می کنه همراه با لینک به سایت تابناک هست یا نه مستقیما بدون درج لینک و نشونه ایی در سایت ما درج میشه ؟

دوست من باید توجه داشته باشید آدرس فید رو که میدید مطالب سایت به صورت کامل باشه نه به صورت ادامه ی مطلب....در مورد لینک ادامه ی مطلب هم در حالت عادی داره اما فک کنم بشه برداشت......

دوست عزیزم تو نصب هم مشکل دارم این عکسهایی که شما گذاشتین لود نمیشه لطفا زحمت بکشید چک کنید

کدوم بخش از نصب رو مشکل دارید.......چه خطایی میده؟؟؟؟!!!

پیروز باشید....

لینک به ارسال

دوستان سلام

"شما گزینه Publish Content Automatically رو فعال کردید ، به محض ارسال مطلب جدید ، سیستم خودش بطور اتوماتیک مطالب رو ذخیره می کنه !"

این گزینه فقط موقعی که مطالب را دستی ایمپورت میکنیم مطالب را انتشار میده ولی مطالب جدید خودکار ذخیره نمیشن

چطوری میشه مطالب، به صورت خودکار ایمپورت و انتشار داده بشه

با تشکر

لینک به ارسال
عکس ها لود نمیشن. تنظیمات کلی در بخش مدیریت افزونه ها چه جوری باید انجام بشه؟

درود...

بستگی به خود کامپوننت داره که چه تنشیماتی داره و شما چه چیزهاییش رو بخاید تغییر بدید...

در ضمن این آموزش قدیمیه...برای اینکه از این آموزش استفاده کنید میتونید از جوملا 2.5 استفاده کنید و اماfeedgator مخصوص نسخه ی مخصوص جوملا 2.5 نداره با این حال هنوز پشتیبانی تیم joomla از 1.5 ادامه داره و هیچ منعی در استفاده از اون نیست...در ضمن برای مشاهدی سایر افزونه های ایجاد مطلب اتوماتیک به اینجا مراحعه کنید:

[url=http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-edition/automatic-articles]Automatic Articles - Joomla! Extensions Directory[/url]

پیروز و شاد باشید...

لینک به ارسال
سلام

یه سایت نمونه که جواب گرفته رو میشه معرفی کنید؟

قوانین رعایت کنید و تاپیک های قدیمی را بالا نیارید .

در صورت تکرار برخورد می شود .

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

0