ارور URL Errors گوگل وبمستر
1 1

29 ارسال در این موضوع قرار دارد

@جاویدان 

درود

خیلی خیلی ممنونم که سریع و کامل راهنمایی می کنید :53:

امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم با سوالاتم ، البته با اینکه کمی بی دقت هم هستم .

1- در مورد خطای wc-ajax=get_refreshed_fragments صبر میکنم ببینم بهتر میشه یا نه/

2- در مورد فایل Robots.txt که از اول دقیقا همین طوری بود که شما نوشتن ، ولی چون ربات ها شاخه بندی های حذف شده رو چک میکردن دستور زیر رو بهش اضافه کردم

التبه اگر میدونید دستوری که بهش اضافه کردم اشتباه پاکش کنم ، ولی پس از 1 روز 1000 تا ارور گوگل دریافت میکنم :)

Disallow: /category/farhang-o-honar/
Disallow: /category/sport-fun/
Disallow: /category/main-mobile/
Disallow: /category/soti-tasviri/

3- نقشه سایت یا (sitemap.xml) رو خود افزونه All in One SEO ساخته و من اصلا دستکاری نکردم ، فقط یک مورد که اونم خودتون در ابتدای این تایپیک راهنمایی کردید برای موضوع attachment_id که گفتین تیکش رو برداردم تا ربات دسترسی بهش نداشته باشه ، و اینکه چشم صبر میکنم تا گوگل نقشه رو مجدد چک کنه /

4- در مورد این موضوع که نقل قول کردم بیشتر توضیح میدین ؟ چون نمیدونم از کجا باید پندینگ رو فعال کنم که بات ها بفهمن اشکالی هست یا نه/

منظورتون اینه چند روز خطاها رو به 301 نزنم ؟ یا از قسمت نقشه سایت پندینگ بزنم ؟

البته میترسم تویه نقشه سایت هی پندینگ بزنم که یه وقت گوگل بخاطر درخواست زیاد غیرفعالم کنه/

در 3 ساعت قبل، جاویدان گفته است :

خطا ها وقتی نمایش داده میشن باید در چند روز متوالی شما حالت پدینگ رو فعال کنید تا بات بفهمه که اشکالی در بین هست.

5- اها ، پس من URL parameters فعالش کردم ، الان چطوری میتونم غیر فعالش کنم ؟ یا اینکه اصلا دست بهشون نزنم ؟
چون دو تا گزینه داره  : Edit / Reset

Reset که جرات نکردم بزنم :) 
ولی Edit زدم یه صفحه باز شد که تصویر پیوست کردم /

master--2.thumb.png.6046ec3fd8cbeb3e491fcee481d0ac11.png

یعنی با فعال کردن این بخش باعث شدم مسیر ها رو دچار خطا کردم ؟ راهی نیست مث روز اولش کنم ؟ مثلا حذفشون کنم یا بگم درسته همچی ، نظر شما چیه ؟؟

6- پس در مورد robots.tester خیالم راحت باشه که این مورد به مرور زمان درست میشه ، چون اخطاری که داده تاریخ 2018.04.27 ثبت شده و از اون روز با اینکه robots.txt رو آپدیت زدم ، هنوز همین تاریخ نشون میده ، برای این مورد هم صبر میکنم /

البته در مورد اینکه گفتین خطا ها رو در نقشه پیدا کنم خیلی متوجه نشدم ، منظورتون این 4 تا خطای دسته بندی بلاگ بود ؟
در مورد تیک سبز هر سه مورد سبز هستن / تصویر پیوست شد /

master--1.png.d142e1436a2ae3a5f18cb880902281a0.png

7- در مورد خطا ها از هاست خیلی حرفه ای نیستم که کجای هاست دایرکت ادمین قرار داره ، ولی یه سه مورد پیدا کردم که یکی Access Log و Apache Error Log و Nginx Error Log بود که هر سه واستون پیام خصوصی کردم /

البته تویه این 4 ماه میلادی 5 ارور از سمت سرور تویه گوگل وبمستر بود که روش کلیک میکردم باز میشد ولی مینوشت 404 ! که منم بی دقت میزدم Fixed ...

master--3.thumb.png.41a9c42518ce3e0c00d1a568f6ebf97a.png

8- در مورد category منظورتون اینه تویه فایل robots.txt فقط عنوان آخر مسدود کنم ؟
برای مثال:

از این : Disallow: /category/farhang-o-honar/

به این : Disallow: /farhang-o-honar/ تبدیل کنم ؟

در مورد پندینگ منظورتون از قسمت نقشه سایت هست دیگه ؟ خب اینو هر روز بروزش کنم ، گوگل یه وقت ناراحت نشه کلا شوتمون کنه :) ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام دوست عزیز

1- صبر کنید درست میشه

2- این موارد موجود رو فعلا بذارید باشه ولی از 2 // استفاده کنید(در اون وقت ببینید بازم ارور دارید) جای کتوگوری نهایتش اینه که هفته ای 1 بار فیکس میزنید البته یه روش برای حذف در وبمستر هست ولی ریسک حذف همه ایندیکس رو داره

3- صبر کنید تا بات ها کارشون رو انجام بدن

4- منظورم اینه که شما روزانه 1 بار فقط نقشه سایت رو به حالت پدینگ ببرید همین یعنی 1 دقیقه وقت

خطاها رو هم دائم فیکس بزنید نترسید تعداد رو 500 کنید بزنید به مرور حذف میشن هر دو حالت دکستاب و موبایل

5- این مورد رو تا حالا کار نکردم ولی برای تست با no یک مورد رو ببنید حذف میشه اگر شد باقی رو ادامه بده تا همشون از بین برن یا بگرد آموزشی در موردش پیدا کن .

6 - دقیق زمان بندیش رو نفهمیدم ولی فکر کنم در هفته یا 2 بار یا 1 بار این خطاها لیست میشه البته گاهی که خطا زیاد باشه روزانه هم میشه باید زمان بدید ولی بیخیال نشید.

7 - فیکس کردن یعنی بنده این خطا رو رفع کردم پس از چند بار اخطار از سوی گوگل و فیکس از سوی شما به مرور حذف میشه اگر باشه ،اگرم نباشه که خب از لیست حذف میشه که نقشه سایت نقش موثری در این مورد داره، لاگ های خود وردپرس مهم هستند مثلا در روت سرور جایی که وردپرس هست لاگ ممکنه ایجاد بشه و در قسمت Admin نیز ممکن هست اگر خطایی باشه نشون میده.

8-در مورد پدینگ نترس گوگل شوتت نمی کنه چون شما داری سعی میکنی خطای اونها رو اصلاح کنی و مسیر درستی برای کاربرانت نشون بدی

گزینه یه بارم بالاتر گفتن امتحان کن // رو البته دقیق یادم نیست چجوری میشه یه جستجو بزن اگرم دیدی بازم هست یه مسیر لینک کلی رو بده که فقط این مسیر مسدود باشه.

8-

لینک به ارسال

@جاویدان @Glitch  @shahrgham 

درود

خیلی ممنون جاویدان عزیز :53:

2- از این // در فایل robots.txt استفاده کردم ، پس از 4 ساعت گوگل اخطار داد ! (تصویر پیوست شد)

google1.png.8cba96a9072cd70d5993b79e6e426e3d.png

4- دو روز  Resubmit انجام دادم ، بعدش هر روز خود گوگل Resubmit میکنه و حدود 1300 تا ارور میداد که 300 الی 400 تا واقعی بود مابقی همون های که URL Parameters بودن /

google2.thumb.png.0e9604a5153a4bd97448ce38924767be.png

5- این مورد چون بهم گفتین بیشتر تحقیق کنم و آموزشش رو پیدا کنم ، گشتم و پرسیدم به این مورد ها رسیدم /

سایت سئو websima :
این سایت گفت دست نزنم ، البته این تگ canonical رو که میگفت پیدا نکردم و  نمیدونم چطوری و کجای قالب باید بزارم که مشکلم حل شه ...

نقل قول

بنظر میرسه مشکل سایت شما نبود تگ canonical درست در هدر صفحات است. زمانیکه یکی از فیلترها فعال میشود تگ canonical در هدر صفحه تغییر میکند و این موجب میشود که این صفحه به عنوان یک آدرس جدید از طرف گوگل شناسایی و ایندکس شود.
در حال حاضر این تگ توسط افزونه all in one seo در صفحه شما لود میشود. ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست باشد و شاید حتی این خطا از ایرادهای افزونه مورد استفاده شما باشد. با یکسان کردن تگ canonical در حالتی که صفحه فیلتر شده با آدرس اصلی میتواند مشکل شما را برطرف کند.
ترجیحا به تنظیمات وبسمتر خود دست نزنید.

سایت سئو webyooz :
این سایت گفت راحته ، ولی کار تو نیست ! اگر میتونی انجام بده و اگر نمیتونی دست نزن شاید بدتر شه !
آدرس آموزش URL Parameters فارسی : 

محتوای مخفی

برای مشاهده لینک ها می بایست در وب سایت عضو باشید!

پاسخ مدیر سایت : 

نقل قول

پیرو کامنتی که در سایت گذاشته بودید، کلیه پارامترهای URL که کار فیلتر و یا Sort را در صفحات سایت شما انجام می دهند، باید noindex شود. به عبارتی در تعریف پارامتر URL، همه آنها را روی حالت No URL تنظیم کنید.

برطرف کردن این مورد به وردپرس ارتباطی ندارد و باید در گوگل سرچ کنسول انجام پذیرد.

دقت کنید که تنظیمات را صحیح انجام دهید که یک موقع صفحات مورد نیازتان de-index نشود و رنک سایت یا صفحات پایین بیاید.

در مورد اینکه تگ Canonical موجود نیست پرسیدم این پاسخ رو دادن :

نقل قول

البته داشتن Canonical هم به گوگل کمک می کند ولی به هر حال URL Parameter ها را نیز باید تعریف کنید که گوگل فهم دقیقی از ساختار URL سایت شما داشته باشد.

الان شما تگ Canonical دارید:

view-source:https://farsmark.com/product-tag/back-door-mobile-sony-xperia-c5-ultra/

ولی صفحات مربوط به tag کلا نباید در گوگل ایندکس شوند، چون محتوای آنها تکراری است.

شما علاوه بر تعریف پارامترهای URL، باید صفحات تگ سایت را هم nonindex کنید. الان با دو ایراد روبرو هستید که باید زودتر برطرف شوند.

این مورد واقعا هنگ کردم ، یکی گفت دست نزن و دیگری گفت برو بزار روی حالت No URL !

جاویدان عزیز ، ممنون میشم شما در این مورد بهم کمک کنید

یه چند مورد تویه همین انجمن هم یافتم : 

http://forum.persianscript.ir/topic/21555-تگ-canonical-کاربرد-اشتباه-و-محتوای-تکراری-خطرناک/?do=findComment&comment=114720

http://forum.persianscript.ir/topic/3467-ایا-تگ-ها-در-گوگل-ایندکس-شوند-یا-نه-؟/?do=findComment&comment=18159

8- دوباره robots.txt مث اولش کردم ، فعلا اخطاری از شاخه بندی های حذف شده ندارم
البته ارور Sitemaps که در مورد فایل robots.txt بود ، دیگه خبری ازش نیست ... :)

سپاس 

google3.png

لینک به ارسال

با سلام دوست عزیز

اگر گوگل اخطار داده پس یعنی این مورد رو خطا تشخیص داده به همین جهت به حالت قبل برگردونید ، البته نظرم اینه که Disallow رو برشون دارید چون وجود خارجی ندارند و اگر ایندیکسی ازشون وجود داشته باشه رو میشه ریدایرکت 301 کرد یا به مرور حذف میشن.

برای باقی موارد باید بررسی بیشتری کنم بگذارید سایر دوستان هم نظراتشون رو بدن ببینیم چگونه است!!!

از مسیر سرچ کنسول حتما موارد مسدودی یا خطا ها رو بررسی کنید و مواردی که آدرس مستقیم هستند رو ریسابمیت کنید،

بنده فعلا دارم روی کنسول جدید بررسی می کنم ببینم چه میزان زمان میبره البته برخی موارد برای ایران مسدود هست.

یه نکته دیگه اینکه اگر می بینید که خطا زیاد هست و تو نقشه نیز هست پس افزونه رو تغییر بدید مثلا :

محتوای مخفی

محتوای مخفی

این دو مورد نقشه سایت رو با دسترسی و به سادگی امکان پذیر می کنند . محدودیت رو میشه لحظه ای اعمال کرد رایگان هستند و عملکردشون خیلی خوبه نمونه اولی یک بخش نیوز گوگل داره که اصلا نباید فعالش کنید چون عکس عمل می کنه. البته این موارد فقط توصیه است و الزامی نیست. اگر باهاشون کار کردید و خاطره خوبی ندارید بهتره سمتشون نرید.

موفق باشید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
1 1