سوال در باره دیتابیس نیازمندی ها
0

9 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام خسته نباشید

من چند تا سوال داشتم

اگه دقت کنید مثلا بعضی از شرکت هایی که خدمات هاست میدهند قید میکنند که فقط یک دیتا بیس دارند!!!یعنی فقط اجازه ساختن یک sql رو به شما میدهند

حالا سوال من اینه که مثلا فرض کنید که یک سیستم مدیریت آگهی همچون کامرس یا ایستگاه یا .... که دیتا بیس قوی هم دارند بر روی هاست همین شرکن نصب هست

حال اگر بخواهیم یک سیستم ارسال تیکت یا مدیریت لینک یا فروشگاه هم بهش اضافه کنیم نیاز به یک دیتا بیس دیگر داریم!!!!

سوال من اینه که آیا میشه در جدول های اسکریپت نیازمندیها که بصورت مادر بر روی هاست نصب هست تغییرات ایجاد کنیم که بشه یکی از اسکریپت هارو مانند ارسال تیکت نصب کرد و پایگاه دادشون رو ترکیب کرد؟

من یکبار همچین کاری رو با مدیریت نیازمندی و مدیریت لینکدونی کردم که وقتی sql مدیریت لینک رو با sql مدیریت آگهی ترکیب کردم دیگر سیستم مدیریت آگهی لود نشد و ارور دیتا بیس داد و با حذفش دوباره کار کرد البته من سعی نکردم تغییری در دیتا بیس بدم فقط دیتابیس مدیریت لینک رو تک دیتا بیس موجود که مال مدیریت آگهی بود انتخاب کردم

کلا میخوام بدونم از نظر علمی و فنی همچین کاری شدنیه؟

اگه شدنیه آیا به پایگاه داده فشار نمیاد و امکان هک شدن یا کرش کردن رو بوجود نمیاره

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شدن که میشه. از طریق prefix ها... همون پیشوندی که مثلا سیستم اگهی شما داره. یعنی هر کدوم از سیستم ها یک prefix داشته باشه... مثلا اگهی باشه agahi_ و سیستم تیکت باشه sup_

لینک به ارسال
شدن که میشه. از طریق prefix ها... همون پیشوندی که مثلا سیستم اگهی شما داره. یعنی هر کدوم از سیستم ها یک prefix داشته باشه... مثلا اگهی باشه agahi_ و سیستم تیکت باشه sup_

باتشکر از پاسختون

قسمت اول سوال رو پاسخ دادید ممنون

اما قسمت دومش رو پاسخ ندادید لطفا اگه اطلاع دارید این هم پاسخ دهید که آیا این کار به دیتابیس فشار میاره! و به اصطلاح ممکنه دیتابیس کرش کنه؟

چون من میخوام واسه یک سیستم مدیریت محتوا که یک دیتا بیس داره و ارسال تیکت اینکارو بکنم و مثلا ممکنه کم به سایت سر بزنم و نیام ببینم سایت دیتابیسش پس از مدی قفل کرده و یا شرکت میزبان هاست بگه به دیتابیس فشار اومد و .... ما سایت رو ساپسند کردیم

باتشکر

لینک به ارسال

من الان امتحان کردم و راحت سیستم مدیریت محتوا و ارسال تیکت رو در یک دیتابیس مشترک کردم

فقط میمونه همین مسئله کرش و ... چون این ارسال تیکت هم خیلی تند تند توش ارسال میشه و دیتابیس سریع حجیم میشه البته هرچند حجمش کمه چون فقط txt هست اما میخوام از نظر علمی و فنی بررسی بشه

باتشکر

لینک به ارسال

فکر نمیکنم با بالا اوردن یک سیستم تیکت فشار زیاد (تری) به دیتابیس (سرور) وارد بشه...

ولی اگه دیتابیس سنگین و پرحجم بشه و ترافیک شما بره بالا طبیعتا تعداد درخواست ها از سرور برای خوندن اطلاعات از دیتابیس بالا میره... و این اتفاقات باعث میشه سایت شما ساسپند بشه

این کار (دو سیستم در یک دیتابیس) زیاد پیشنهاد نمیشه

لینک به ارسال

بازم ممنون

منم تا حدودی با شما موافقم

اما شرکت میزبان خیلی مهمه

مثلا 2نوع هاست میدن معمولی و حرفه ای

که معمولی واسه بازدید پایین و فشار کم به سی پی یو و حرفه ای واسه بازدید بالا و فشار بالا به منابع

حالا من این حالت رو رو هاست معمولی یه جورایی با کمی تفاوت پیاده کردم اگه بعد از مدتی گفتن فشار میاره پول بیشتر میدم و حرفه ای میگیرم ببینم اونجا هم فشار میاره!!!

و در نهایت آخرین سوال:

چه طور میشه که فهمید یه سایت یا اسکریپت به چه مقدار داره به منابع سی پی یو و رم شرکت میزبان فشار میاره؟خیلی مهمه واسم!

چون تو کنترل پنل سی پنل یه گزینه بود با نام status که وضعیت رو تا حدودی نشون میداد مثلا رم 20% اما ظاهرا متفاوت بود از واقعیت!و نمیشد بهش اعتماد کرد و همچنین الان دیگه این گزینه رو برداشتن و همینم دیگه نیست

باتشکر

لینک به ارسال

اگه میخواید دقیق بفهمید باید از مدیر سرور بپرسید .

ولی شما میتونید با توجه به بازدید سایت خودتون و تعداد افراد آنلاین در سایت, همچنین سیستم سایت حدس بزنید که ایا از حد معمول بیشتر استفاده میکنید یا نه

شما نگران نباش. راحت استفاده کن. هر وقت زیاد از سرور بکشی خودشون میبندن... اون وقت بدون که زیاد مصرف کردی :دی

لینک به ارسال

دوستان من این اسکریپت تبلیغات رایگان رو با هفت قالب دارم هر کی خواست واسش نصب می کنم.

به صورت رایگان.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

0