آموزش ساخت محصول متغیر در ووکامرس

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
خیلی از دوستان با نحوه ساخت محصول متغیر در ووکامرس مشکل دارند.

در ابتدا توضیحات کوتاهی خدمت شما عرض می کنم.

شما قصد دارید یک محصولی داخل فروشگاه اضافه کنید که دارای چندین قیمت هست. منظورم اینه که برفرض شما قصد فروش یک لباس دارید که در سایز های (خردسال ، نوجوانان ، بزرگسالان) عرضه میشه . و هر کدوم از این محصولات به ترتیب دارای قیمت (12000 و 18000 و 30000 تومان هستند)

قصد دارم بهتون یاد بدم چطور گزینه ای در هنگام سفارش محصول و مشاهده جزئیات ایجاد کنید که کاربر خودش انتخاب کنه ... و قیمت رو بر اساس نرخ تعیین شده شما پرداخت کنه

ابتدا گزینه "افزودن محصول" در مدیریت وردپرس رو انتخاب کنید

سپس در انتهای ویرایشگر یک بخش مجزا با نام اطلاعات محصول وجود داره که کنارش یک جعبه انتخاب هست که شامل چندین گزینه مختلف هست

ما گزینه محصول متغیر رو انتخاب می کنیم

و یک گزینه جدید با نام تغییرات اضافه میشه

مانند تصویر زیر:

91e2-1.png

حالا شما از همین بخش اطلاعات محصول گزینه صفت ها رو انتخاب می کنید و روی افزودن جدید کلیک می کنید

مانند تصویر زیر:

91e2-2.png

سپس یک عنوان برای گزینه ها انتخاب می کنیم (شماره 1 در تصویر پایین)

و گزینه ها رو وارد می کنیم (شماره 2 در تصویر پایین)

توجه کنید که گزینه ها رو با | جداسازی کنید

91e2-3.png

حالا باید وارد قسمت تغییرات بشید.

تصویر زیر رو مشاهده کنید.

91e2-4.png

توضیحات بر اساس شماره:

1. ابتدا روی گزینه تغییرات کلیک کنید
  2. در صورتی که قصد دارید یکی از گزینه هاتون (درون محصول ما خردسال ، نوجوان ، بزرگسال) به عنوان پیشفرض انتخاب بشه کافیه از لیست انتخابش کنید. اما این کار پیشنهاد نمیشه چون ممکنه کاربر حواسش نباشه و اشتباها محصولی رو سفارش بده
  3. خب حالا روی اضافه کردن متغیر کلیک کنید (در محصول من باید سه متغیر ایجاد بکنم. چون سه گزینه دارم)

بعد از کلیک روی اضافه کردن متغیر و ایجاد سه متغیر برای محصولم حالا سه جعبه ایجاد میشه. تصویر زیر رو مشاهده کنید:

91e2-5.png

توضیحات بر اساس تصویر:

1. ابتدا گزینه ای که در بخش صفت ها ایجاد کردید رو انتخاب کنید
  2. تعداد موجودی این گزینه رو انتخاب کنید (الزامی نیست)
  3. قیمت این گزینه رو مشخص کنید (من توی ورودی زدم 12000 و توی توضیحات نوشتم 18000 زیاد جدی نگیرید اینجا رو :دی وقت ویرایش نبود)
  4. شما میتونید تصویر دلخواهی برای این گزینه مشخص کنید. در صورتی که کاربر اون گزینه رو انتخاب کنه، تصویرش لود میشه...

باقی گزینه ها هم عادی هستن و مشخص...

درون دو جعبه بعدی هم این موضوعات تکرار میشه

در نهایت روی گزینه انتشار محصول کلیک کنید

نتیجه میشه به این صورت

2bb4-6.png

در نهایت بعد از اینکه کاربر گزینه مورد نظرش رو انتخاب می کنه، قیمت تعیین شده شما رو پرداخت می کنه...

موفق باشید

shahrood

تازه وارد
سلام

خیلی ممنون از آموزش.

نمیدونم چرا بازم صفت محصول توی سایت لود نمیشه.

اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا اعلام کنه.

بابت وقت و هزینه هم مشکلی نیست.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
شاید افزونه ای هست که با ووکامرس در تداخله... افزونه ها رو غیر فعال کنید (به غیر ووکامرس) و مجدد ازمایش کنید

shahrood

تازه وارد
نه متاسفانه

همه رو غیر فعال کردم ولی تغییری نکرد

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مشخصات رو ارسال کنید براتون تست کنم

samansam1

تازه وارد
سلامخیلی ممنون از آموزش.

نمیدونم چرا بازم صفت محصول توی سایت لود نمیشه.

اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا اعلام کنه.

بابت وقت و هزینه هم مشکلی نیست.
من هم طبق مراحل پیش رفتم اما توی صفحه محصول، منوی انتخاب باز نمیشه و فقط یک گزینه "یک گزیه را انتخاب کنید.." رو داره!

در ضمن محمد جان عکس های تاپیک باز نمیشن.

samansam1

تازه وارد
من هم طبق مراحل پیش رفتم اما توی صفحه محصول، منوی انتخاب باز نمیشه و فقط یک گزینه "یک گزیه را انتخاب کنید.." رو داره!در ضمن محمد جان عکس های تاپیک باز نمیشن.
اصلاحیه!

مشکل از کدنویسی صفحه variable قالبی بودش که استفاده میکردم و با اصلاح کد ها مشکل برطرف شد.

شما از چه قالبی استفاده میکنید؟

namiatiger

تازه وارد
به هر محصول (به هر صفت) باید قیمت بدهید تا در فروشگاه قابل نمایش باشد وگرنه فقط همان "یک گزینه را انتخاب کنید" نمایش داده می شود

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مشکل عدم لود تصاویر رفع شد. رفرش کنید.

nowadays

تازه وارد
سلام محمد جان،

زمانی که مطابق آموزش چند صفت رو اضافه میکنم و متغییر ها رو هم اکی میکنم، و روی به روز رسانی کلیک میکنم، صفحه ریدایرکت نمیشه و روی صفحه سفید قفل میکنه و لود نمیشه و تغییرات save هم نمیشن.

این مشکل از کجاست؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بررسی کنید افزونه ای ، قالبی باعث تداخل نشه...

nowadays

تازه وارد
بررسی کنید افزونه ای ، قالبی باعث تداخل نشه...
تمامی پلاگین ها رو تک به تک چک کردم،

قالب رو هم عوض کردم، اما باز هم همین مشکل رو دارم.

واقعا خیلی مشکل حادیه

ممنون میشم کمکم کنی محمد آقا

pirooz33

تازه وارد
سلام

وقتی که محصول را به متغیر تبدیل می*کنم، توضیحات مختصر محصول حذف می*شه.

از کجا می*تونم برای هر صفت، توضیح مختصری را داشته باشم؟؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مطمئنید قالب شما با ووکامرس شما سازگاره؟

aryamehraboon

تازه وارد
با سلام خدمت دوستان گرامی

من در ووکامرس محصول متغیر ایجاد میکنم با همه شرایطی که در آموزش آمده است .همچنین من محصولات را زمان بندی میکنم

با کمال تعجب این محصولات بعد از 1 روز از روی سایت برداشته میشوند و برای اینکه دوباره روی سایت بیایند من باید ساعت زمان بندی شده را باید تغییر بدهم تا این دوباره بر روی سایت ظاهر شوند.

محص.لات تا روز قبل هیچ مشکلی ندارند ولی بعد از یک روز به صورت اتوماتیک از روی سایت برداشته میشوند

میتونید راهنمایی کنید؟

با تشکر

Mobin.e

تازه وارد
یه سوال داشتم.

تعداد زیادی محصول با تعداد زیادتری حالت به وجود اومده!5 تا محصول هرکدوم با 10 تا متغیر!به وجود اومدده!4 تا از حالتا باعث توفیر قیمت میشه!(مثل سایز) ولی رنگ بندی مختلفش قیمت مختلف نداره!حالا راهی هست که قیمتا رو دستی وارد نکنم!(بدبخت میشم تا بخوام واردشون کنم).

farsing

تازه وارد
سلام خسته نباشید

من طبق این آموزش پیش رفتم اما 2 مشکل دارم

من برای محصولم 2 سایز دارم (5-6 سانتی 1000 تومان و 6-7 سانتی 1500 تومان)

منوی کشویی باز میشه اما مشکل اینه که وقتی کاربر 6-7 سانتی رو انتخاب می کنه قیمت تغییر نمیکنه

حتی وقتی هم 5-6 سانتی انتخاب می کنه و روی افزودن به سبد خرید کلیک می کنه با با این پیام لطفا گزینه های محصول را انتحاب کنید رو به رو میشه

اینم لینک اون محصول -->

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
طبق راهنما رفتی؟؟؟ هیچ گزینه ای رو اضاف و کم نزدی؟

نباید مشکلی باشه

با قالب های دیگه تست کن

همچنین افزونه های نامربوط رو غیر فعال کن

بالا