مشکل در پرداخت درب محل در ووکامرس

moli_ahmad

تازه وارد
با سلام دوستان عزیز بنده یک فروشگاه آنلاین ووکارمس راه اندازی کردم اما موقع پرداخت درب محل و ثبت سفارش رو میزنم حدود 20 ثانیه طول میکشه تا تایید بشه دوستانی به نظرتون باید چکار کنم ؟
ممنون میشم مشکل رو بگید

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
وقتی سوالتون رو پیگیری نکنید کسی جواب نمی دهد. هیچ اطلاعاتی ندادید عکسی هم نفرستادید آدرس سایت رو هم ذکر نکردید قرار نیست از روی هوا کسی جواب شما را پیدا کند و بنویسد کسی علم غیب ندارد
شما باید چند مورد را بررسی کنید اول اینکه از افزونه خاصی برای این منظور استفاده می کنید؟
آیا کش در برگه خرید فعال است ؟
آیا قالب شما با نسخه وردپرس و ووکامرس شما هماهنگ است ؟
آیا نسخه php شما با وردپرس و ووکامرس و قالب شما تطابق دارد؟
آیا از افزونه های خاصی مانند آمارگیر گوگل یا اتصال به ووکامرس یا جت پک یا امثال اون که نیازمند دسترسی خارجی هستند ولی مسدود است استفاده می کنید یا خیر ؟ این مورد در هنگام اجرا در مرورگر های رایانه ای در سمت چپ یا راست پایین صفحه نشان داده می شود که در حال اتصال مثلا به یک آدرسی چون wp.com (این مورد از سمت ایران فیلت ره)است .این موارد باعث تاخیر در اتصال و تایید می شود.
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rocki3oy

moli_ahmad

تازه وارد
اینم ادرس سایت دوست عزیز یکم خشونتتو کم کن اول روز هفته کسی که دشمنی با شما نداره که راحت بگیر ادرس سایت و اطلاعات رو بدید من هم میدم اینکه خشونت نیاز نداره روش های بهترم وجود داره برادر غیر خونی خودم عکس که نمیشه به نظرم خودت یه تستی کن ببین چیه داستان چون باعکس مشخص نمیشه اوصولا فیلمه

• Sad
واکنش‌ها[ی پسندها]: rocki3oy

harbiline

Edris
خب این ک باید اپلیکیشن دانلود کرد..
سیستم انلاین ندارید تحت وب باشه؟؟؟

moli_ahmad

تازه وارد
چرا هست برای تست و این مورد
یا

Mesmaili

کاربر عضو
اینم ادرس سایت دوست عزیز یکم خشونتتو کم کن اول روز هفته کسی که دشمنی با شما نداره که راحت بگیر ادرس سایت و اطلاعات رو بدید من هم میدم اینکه خشونت نیاز نداره روش های بهترم وجود داره برادر غیر خونی خودم عکس که نمیشه به نظرم خودت یه تستی کن ببین چیه داستان چون باعکس مشخص نمیشه اوصولا فیلمه
دوست عزیز امیدوارم به چند نکته دقت کنید
اول اینکه ایشون خشونت نداشتند فکر میکنم. البته خودشون میان پاسخ میدن.

ولی ببینید شما وقتی یک مشکلی دارید چیزی که مشخص هست حداقل گذاشتن یک لینک هست که آدم بتونه بررسی کنه.
شما لینک سایت رو بنا به درخواست جناب جاویدان قرار دادید که وقتی میریم داخلش اصلا محتوایی برای تست وجود نداره. ازتون چندتا سوال پرسیدن که اصلا جواب ندادید. ما اینجا صرفا برای کمک کردن و رفع مشکلات هستیم و هیچ کسی هیچ وظیفه ای نداره.

بعدش دوست دیگه از شما لینک مستقیم خواست و شما اون رو دادید. خب همین الان 1 روز کارتون عقب افتاد و خب این دوستان هم که میخواستند کمکتون کنند وقتشون بیخودی گرفته شد.

الان من خواستم تست کنم دیدم نیاز به عضویت هست و هیچ لینکی حتی برای عضویت قرار نداره!

خب ببینید شما هیچ پیشنیازی رو ارائه نکردید و حتی جواب یکسری سوال هم ندادید خب مشخصا مشکلتون رفع نمیشه و فقط از 2 طرف وقت گرفته میشه.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
خشونتی نیست واقعیت رو گفتم مثل این می ماند که بنده بدون ثبت سفارش محصول به شما زنگ بزنم بگویم چرا سفارش بنده رو نفرستادید و کلی داستان بعدش... 😷
ضمنا شما به این سوال پاسخ ندادید از کدوم افزونه جهت پرداخت در محل استفاده می کنید؟
عجیب اینجاست برای دیدن مشکل شما باید ثبت نام کرد ؟ ولی چجوریش معلوم نیست ؟! یعنی اصلا اجازه ثبت نام شما مسدود است ؟
شما اینقدر عجله دارید که چندین اشتباه محرز قطعا وجود داره اولیش بروزرسانی به نسخه 5 ووکامرس است وقتی هنوز پشتیبانی بسیاری از قالب ها و افزونه ها ازش عملیاتی نشده است ! این مورد فقط با بررسی بخش وضعیت ووکامرس مشخص می شود که لیست خطاهای احتمالی یا عدم همخوانی را نشان می دهد از قالب تا افزونه
دوم قالب شما اصلا یک قالب فروشگاه محور کامل نیست شاید در ظاهر از افزونه دکان هم پشتیبانی کنه ولی نسخه شما قطعا بروز نیست برداشت شخصی بنده اینه بدون هدف و برنامه یه نسخه رایگان دیدی و فکر کردی هماهنگ ترین همینه و دیگر هیچ ؟ این به این دلیله که شما اصلا نگاه نکردید ببینید این قالب و افزونه همراهش چه ماهی و در چه زمانی منتشر شده است و صرفا فقط دانلود و مصرف رو عملیاتی کردید این بدترین شکل ضربه یک فروشگاه در وب به خودش است مثل این می ماند که قلیه ماهی رو با ماست درست کنی :eek:
مشکل اینجاست معلوم نیست آیا اپ شما از خود وکامرس برای اتصال استفاده می کند یا خیر؟ و سوال مهمتر اینکه آیا شما از اپ سازهای آنلاین برای این منظور استفاده کرده اید کدام اپ ساز؟
توصیه بنده اینه یک قالب هماهنگ با افزونه دکان رو نصب کنید بسیاری از خدمات همیشه الزاما نیازمند نصب اپ نیست ولی اگر کسی توانایی مالی و تبلیغاتی اون رو داشته باشه خوبه ولی ساختار وب شما همیشه باید کامل و طوری باشه که موبایل و رایانه رو به راحتی پوشش بدهد . یعنی یکی رو فدای یکی دیگه نکنید.
این چند شاخگی در سایت شما که بنده دیدم یکم خطرناکه ! و اینکه صفحه اصلی شما هیچ ورودی برای کاربران وب برای فروشگاه نمی دهد. ضمنا اگر مجوز مرتبط با رسانه های دیجیتال ندارید بهتره یا پاکش کنید یا لینکش رو بذارید تا بعدا سایتتون مسدود نشود
توصیه همیشگی بنده به کاربران از حرفه ای تا آماتور مشکلات ایده کلیات و جزئیات کار را روی کاغذ بنویسید و با حذف موارد زائد و کمک فکری از دیگران نتیجه کامل تری را در مجموع جمع بندی کرده و هدف گذاری کنید و به آن عمل کنید سریع و با برنامه
موفق باشید

moli_ahmad

تازه وارد
سلام مجدد و خسته نباشید حرف های شما رو کامل و جامع دقت کردم بنده از قالب دکان در حال استفاده هستم و اینکه برای خرید در فروشگاه حتما باید از نرم افزار استفاده بشه که لینک کردم و اینکه من از افزونه همراه وردپرس استفاده میکنم و با المنتور این قالب رو طراحی کردم و بیس و ساختار زیر بنای این موضوع قالب رسمی دکان هست .یه مورد که توی هاست قبلی من بر خوردم با درخواست اضافه کردن رم سرور مشکل من تا حدودی برطرف شد و از 20 ثانیه به 5 ثانیه تغییر کرد حالا برای این موضوع موندم مشکل از المنتور هست یا سمت هاستی که ازشون خریداری کردم ولی در کل قیمه ها تو ماستا نیست خخخخ

moli_ahmad

تازه وارد
با یکی از دوستان صحبت کردم و برسی کرد و متوجه موضوع شد و گفت منابعت کمه منظورش چیه ؟

harbiline

Edris
با یکی از دوستان صحبت کردم و برسی کرد و متوجه موضوع شد و گفت منابعت کمه منظورش چیه ؟
منظورش منابع هاستت هستش..
تو داخل هاستت سمت راستت اگ سی پنل هستش اونجا منابع نوشته سی پیو چقدر فضا چقدر رم چنده اونارو ببین

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
اولا قیمه تو ماست بخصوص ماست چکیده خیلی هم خوشمزه است امتحان کنید 😛
دوم چیزی که از سرور شما فهمیدیم اینه که شما احتمالا یه سرور اشتراکی دارید که بازهم احتمالا در میزبان فا قرار داره .
به طور ساده طبق توضیحات دوستمون این موارد از همون مسیر قابل ارزیابی است البته باید دید سرور فوق چه میزان هسته و رم داره که از Server Information سمت راست اگر دسترسش بسته نباشد قابل دیدن است و بر اساس میزان مصرف کل معلوم می شود چرا کندی دارید.
بطور مشخص توصیه اینست سرور برای ووکامرس و وردپرس حتما لایت اسپید یا انجین ایکس باشه گول سرور ویژه وردپرس و وکامرس رو نخورید بیشتر اینها واقعا اون چیزی نیستند که اطلاعاتش درج میشه چون اگر کمی شفافیت باشه باید میزان رم، هسته مجاز صرفی ، نوع هارد، وب سرویس مصرفی انجنین ایکس یا لایت اسپید، میزان مجاز پردازش مصرفی شما، I/O مصرفی ، IOPS مجاز و Number of Processes مجاز و تعدادش ، Entry Processes مجاز و تعدادش، نوع دیتا بیس MySQL یا ماریا دبی (بهترینش فعلا ماریا دبی است) و اینگونه جزئیات رو بنویسند ولی نمی نویسند و صرفا روی افزونه های کش پولی نال شده و یک قالب مجانی مانور می دهند و بسیاری هم دقیقا گول همین موارد را می خورند.
دوم به طور پیش فرض سرورهای اشتراکی یک رم یک گیگ اشتراکی دارند که یک رم یک گیگ مجازی هم براشون فعاله ولی واقعیتش اینه که رم مجازش 256 مگابایته نه بیشتره این تازه در صورتیه که واقعا این میزان به شما داده باشند وگرنه 128 مگابایت هم دیده شده است این موارد رو فقط با دسترسی مستقیم می شه دید یا با کلک فنی به پشتیبانی زدن برا لو دادن میزان رم واقعی. میزان مصرف سرور هم 5 درصد در اوج ترافیک است که در بیشتر اوقات کمتر از این میزان هست و چون هسته های ضعیف سرورها (16 هسته ) و رم پایین(32 نهایت 64 گیگ که کمتر دیده میشه) اونها دقیقا با وجود کاربران فراوان اصلا عملیاتی نیست و به زودی شما رو مجبور می کنند یا مهاجرت کنید به پنلهای گرانتر یا مهاجرت کنید به هاستینگ های دیگر حتی اوایل کار چون مدت زمان بازگشت پول فقط 7 روزه و در 7 روز مشکلات همیشه عیان نمی شود.
ضمن اینکه بازهم می گویم نسخه قالب شما می تونه در تاخیر ایجاد شده نقش داشته باشد. چون قالب هم روی بک اند و هم فورتاند تاثیر می گذارد. چون بروزرسانی داده های وردپرس و ووکامرس از سمت قالب فراخوانده می شود نه جای دیگری ؟!!! بهتره بخش وضعیت رو بررسی کنید و از قسمت ارورهاش ببینید آیا خطایی ثبت شده دارید یا خیر
موفق باشید

moli_ahmad

تازه وارد
Hosting Package30GB
Server Namecloud175
cPanel Version92.0 (build 6)
Apache Version2.4.43
PHP Version7.3.21
MySQL Version10.3.23-MariaDB-cll-lve
Architecturex86_64
Operating Systemlinux
Shared IP Addressبوووووووق
Path to Sendmail/usr/sbin/sendmail
Path to Perl/usr/bin/perl
Perl Version5.16.3
Kernel Version3.10.0-1127.19.1.el7.x86_64

moli_ahmad

تازه وارد
این مشخصات سرور بنده هست که توی سی پنل در اوردم ایا اینها بدرد میخورن یا میشه قیمه ها رو تو ماستا ریخت به نظرتون؟

moli_ahmad

تازه وارد
چیزی ارائه نشده جالب اینکه یه ساب دامین دیگه هم ساختم و روی اونم تست گرفتم هیچ کانفیگی دیگه ای انجام ندادم فقط ووکارمس رو اوردم بالا و تست پرداخت در محل زدم حدود 50 ثانیه زمان برد اینجا دیگه هیچ ربطی به کد نویسی نداره ووکامرس خام خام فقط یه محصول اضافه کردم و تست گرفتم ببینم خرید انجام میشه یا نه دیدم نه منم همین احتمال رو میدم میزان رمی که در اختیار من گذاشتن خیلی پایین هست و این باعث میشه تاخیر داشته باشه البته با میزبانی قبلی که صحبت کردم و این مشکل رو حل کرد گفت من یه رم 16 سخت افزاری برات گذاشتم و منابع رو باز گذاشتم وهر چی بخواد بکشه و اینجوری مشکل حل شد.خندم میگیره میزبانی میزبان فا میگه مشکل از برنامه نویسیه میگم ووکامرس خام خام چه ربطی داره به برنامه نویس ینی میخوان به هر قیمتی شده از زیرش در برن

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
اتفاقا نکته درست یعنی تست با یک نسخه خام ووکامرس رو به خوبی انجام دادید . اینجاست فرق سرور خوب از بد تشخیص داده می شود یعنی گول زدن در فضای تبلیغات با واقعیات سرور و پشتیبانی و شرکت ها خودش رو نشون می دهد. بسیاری از سرورها بخصوص اشتراکی های داخلی عملا برای سایت های html بدرد می خورد در مورد سرورهایی که مدعی هستند وردپرس و ووکامرس هست
بنده جایی رو سراغ دارم که سرویس حرفه ایش و حتی پربازدیدش از این مجموعه و بسیاری از مجموعه ها قیمتش کمتره و سخت افزار بالاتری هم می دهد، تازه طرف از یه شهرستان محروم هست ولی پرسابقه و درست و اصولی سالهاست کار می کنه ما خودمون یه ساله منتقل شدیم اینجا و تا الان هیچ مشکلی نبوده. یعنی خودتون می تونید قیاس کنید ولی چون تبلیغات در اینجا می شود یه پیام خصوصی بفرستید لینکش رو مایل بودید خدمتتون می دهم. عکس پیوستی سرور پربازدید حداقلی خود بنده روی همونجاست و برای هر کی هم میخرم از همونجا از سال گذشته شروع کردم خریداری سرویس، تازه مشکلات پول پنل مجزا و پیکربندی و هزینه پشتیبانی نگهداری و اینها رو هم نداره. سرورها ایرانه در یکجای باکیفیت

نقطه حساس اول که بسیاری از کاربران فقط نصب و استفاده از وردپرس و ووکامرس را انجام می دهند ولی تنظمیات این بخش ها را سال تا سال بررسی نمی کنند در خود وردپرس است . وقتی وارد پیشخوان بشوید بالا سمت چپ گزینه تنظیمات صفحه حاوی اطلاعات نمایشی است . این بخش بر اساس نوع افزونه ها از وردپرس و وکامرس تا سایر افزونه های تجاری یا حتی رایگان شامل بخش خبری باشد همین بخش های خبری باعث کندی خواهند بود پس بهتره تیک اونها رو بردارید چون اخبار این مجموعه ها اگر سرورشان دان شود قطعا تاثیر تاخیر بارگذاری در سرور شما و سایرین ایجاد می کند .
اما در مورد تست شما دو نقطه را در تنظیمات ووکامرس باید بررسی کنید فعال نباشد .
مسیر ووکامرس - پیکربندی - پیشرفته - WooCommerce.com بخش های رهگیری و نمایش تیکشون رو حتما بردارید. این دو گزینه به علت استفاده از سرورهای wp.com باعث تاخیر شدید می شوند.
دوم در مسیر ووکامرس - خانه بخشی رو می بینید که مدعی است تنظمیات کلی تری نسبت به تنظیمات اولیه ارائه میدهد ، بسیاری از کاربران حرفه ای و جدید اصلا این بخش را نگاه هم نکرده اند چون تنظیمات این بخش تغییراتی نسبت به ساختار اصلی نصب اولیه دارد مثلا افزونه های پولی را به فروشگاه من اضافه کنید خودش یه بخش زوری است که اتصال به همون دامنه بالا داره و خطا ایجاد می کنه یعنی اصرار به خرید از سوی وکامرس و مشکل کندی مقداری ، یا برخی اطلاعات یا پیام هایی که اصرار دارد شما دسترسی به آنها بدهید که مسدود کردن آنها باعث سریعتر شدن می شود

در مورد عکس منتشره این چیزی که شما نشون دادی قسمت بالای اون صفحه است پایین اون صفحه اطلاعات بهتری هست .
دوم چیزی که دوستان خواستن در این بخش نمایش داده می شود . یعنی در ورود به سی پنل سمت راست شما یه منو هست اونجا نوشته کلیات و جزئیات رو
You must be registered for see images attach

اگر می خوای واقعا به اطلاعات دقیق برسی این بخش ها رو درست بررسی کن
مثلا در همون سی پنل یه بخش هست به اسم PHP MyAdmin
داخلش که بخشی میشه اطلاعات دیتا بیس شما ولی بسیاری از جزئیات سخت افزاری سرور رو هم نشون می دهد
مثلا در ورود به همین مسیر و صفحه اصلیش بالا یه گزینه هست به اسم Status
واردش که بشی بخش Monitor رو بزنی اطلاات سخت افزاری واقعی سرور رو نشون می دهد. مثلا این سرور از چه میزان رم حقیقی استفاده می کنه SYstem memory یا هسته در چه میزان فعالیتی هست
اما یه بخش دیگه هم هست در سی پنل که اطلاعات خوبی به شما می دهد و میزان دسترسی شما اونجا شفاف تره
در سی پنل دسته بندی Metrics یه بخشی هست که بسته نباشند به اسم Resource usag که اطلاعات بهتری داره بخصوص در Current usage که اطلاعات دسترسی شما مشخص است که کلی جزئیات رو می تونید ببینید

موفق باشید

بالا