اضافه شده گزینه افزایش فروش به منوی وردپرس بعد از آپدیت

BahramElf

کاربر عضو
سلام

من اخیرا وردپرس و وکامرس رو آپدیت کردم، از بعد آپدیت وردپرس به نسخه 5 و آپدیت ووکامرس یک گزینه به منوی وردپرسم اضافه شده به اسم "افزایش فروش" که تبلیغ یک شرکتی هست به اسم نوین که خودش رو به زور چپونده تو منوی ادمین وردپرس🤬 میخوام بدونم مگر آپدیت هایی که به صورت اتوماتیک انجام میدیم از مخزن رسمی وردپرس انجام نمیشه؟ پس جریان این تبلیغ و... چیه؟ چون کاملا بعید میدونم این کار توسط وردپرس یا ووکامرس انجام بشه و مهمتر از همه اینکه چطور میتونم ریشه کنش کنم 😡 به نظر من این تبلیفات زورکی و مزاحم بدترین نوع تبلیغ هست

اسکرین شاتش رو پیوست میکنم

You must be registered for see images attach

BahramElf

کاربر عضو
یعنی هیچ کس این مشکل رو نداره و نمیدونه برای چی هست؟

دوستان حداقل بفرمایید که بعد از آپدیت وردپرس و ووکامرس این گزینه به منو های ادمین شما هم اضافه شده یا نه؟ حداقل در همین حد بفرمایید تا من بدونم فقط برای منه یا برای همه اومده

پیام یزدانیان

کاربر عضو
سلام تبلیغات زورکی نیست دوست عزیز ، اینکار توسط تیم ووکامرس فارسی انجام شده ، و اگر باز کنید صفحه مربوطه را ، گزینه عدم نمایش اگهی هست و بعد که منتقل شدید ، میتونید تیک عدم نمایش را بزنید. 

تبلیغات در راستای پیشرفت سایت هم هستند و  بد نبودند. در هر صورت در برابر تمام زحماتی ک برای جا افتادن و پشتیبانی ووکامرس فارسی و رایگان بودن همه ی اینها انجام میشه نمایش یک اگهی کوچکترین حقی هست ک برگردن وب مستران استفاده کننده از ووکامرس فارسی  دارند..

BahramElf

کاربر عضو
سلام تبلیغات زورکی نیست دوست عزیز ، اینکار توسط تیم ووکامرس فارسی انجام شده ، و اگر باز کنید صفحه مربوطه را ، گزینه عدم نمایش اگهی هست و بعد که منتقل شدید ، میتونید تیک عدم نمایش را بزنید. 

تبلیغات در راستای پیشرفت سایت هم هستند و  بد نبودند. در هر صورت در برابر تمام زحماتی ک برای جا افتادن و پشتیبانی ووکامرس فارسی و رایگان بودن همه ی اینها انجام میشه نمایش یک اگهی کوچکترین حقی هست ک برگردن وب مستران استفاده کننده از ووکامرس فارسی  دارند..
سلام

بله البته که ما ممنون تیم ووکامرس فارسی و وردپرس فارسی و همه دیگر توسعه دهندگانی که برنامه ها و نرم افزار های خودشون رو به صورت رایگان و اپن سورس در اختیار عموم قرار میدن هستیم. اگر پست های دیگه من رو دیده باشید من خودم بارها و بارها از تیم وردپرس و ووکامرس فارسی تشکر کردم.

منتهی ما چیزی هم داریم تحت عنوان بنیاد نرم افزار های آزاد که وردپرس و ووکامرس هم تحت همین سیستم و لایسنس GNU/GPL منتشر شدند و فعالیت می کنند و اکثر پلاگین های رایگان هم به طبع به همین صورت و تحت همین لایسنس منشتر شده و فعالیت می کنند. همچین مناقشه ای رو مدتی پیش در لینوکس اوبونتو هم داشتیم که شما زمانی که چیزی رو سرچ میکردی در سیستم خودت بعد از نمایش نتایج یک تبلیغات مرتبطی هم از آمازون نمایش میداد و بعد از کلی گیر و دار به این نتیجه رسیدند که این مورد اشتباه بوده و باید اول از کاربر سوال میکردند و بعد تبلیغ رو نمایش می دادن و نهایت هم حذف شد و به اختیار کاربر شد نه اینکه از اول فعال باشه.

معمولا سیستم به این صورت هست که سایر توسعه دهنده ها مثل پلاگین نویس ها و... اگر نیاز به حمایت مالی و منافع تجاری دارند، یا درخواست donate میزارن داخل پلاگینشون یا پیشنهاد نسخه pro رو میدن که پولی هست و اگر هم تبلیغ بزارن، تبلیغ سایز افزونه های همون توسعه دهنده هست و داخل صفحات همون افزونه هست و... به این شکل نیست که بیان یک گزینه جدید به منو اضافه کنند و...

اگر این روش درست و پسندیده بود مدت ها قبل خود ووکامرس اصلی این کار رو میکرد و به این صورت تبلیغات نمایش میداد و کسب درآمد می کرد که با بیشتر از 4 میلیون نصب فعال و رایگان مسلما حق بیشتری هم داره به نسبت ووکامرس فارسی و دیگر افزونه های منتشر شده برای ووکامرس یا مثلا contact form 7 که بیشتر از 5 میلیون نصب فعال و رایگان داره و از نظر قدمت هم سال هاست که داره رایگان منتشر و آپدیت میکنه و تقریبا همراه تمام قالب های آماده هم نصب میشه. خوب پس چرا این ها به این روش تبلیغات نمیگریند؟ آیا عقلشون نرسیده تا الان!؟

هر وردپرس و ووکامرسی که نصبه حداقل 20 تا افزونه هم همراهش نصب داره، حالا اگر هرکدوم تصمیم بگیرن که تو آپدیت جدید خوشون بیان و یک تبلیغ رو به منوی اصلی اضافه کنند یا به هر صورت دیگه شروع به نمایش تبلیغات کنند... حساب کنید که چه آشفته بازاری میشه. 

ضمن اینکه ووکامرس فارسی همین الان هم درآمد خودش رو از افزونه های تجاری که به فروش میرسونه داره و این هم به لطف همین اعتباری هست که طی سال ها ارائه خدمات و کمک های رایگان به کاربران بدست اورده.

به هر روی به نظر من این نوع تبلیغات خیلی آزاردهنده هست و بعید میدونم بازخورد مثبتی هم داشته باشه و فکر میکنم اخیرا نگاه ووکامرس فارسی به جامعه وردپرس و ووکامرس فارسی خیلی تجاری شده، چرا که مثلا پلاگین پرداخت بانک ملت که برای مدت ها رایگان بود نسخه تجاریش منتشر شده و در توضیحات امکانات و برتری های افزونه نوشته "رفع مشکل امنیتی سطح بالا ویژه نسخه PRO". خوب توضیحات این افزونه به کاربر این حس رو القا میکنه که نسخه رایگان مشکل امنیتی داره و اگر میخوای خیالت راحت باشه و نسخه تجاری رو تهیه کن! اگر پلاگین مشکل امنیتی داره و شما هم میدونید که رسمش این هست که برطرف بشه و اپدیت بیاد چه برای رایگان و چه تجاری. یا اینکه کلا نسخه رایگان رو حذف کنید یا تو توضیحاتش بنویسید همراه با مشکل امنیتی سطح بالا که در نسخه تجاری برطرف شده...

به هر حال به نظر من این روش خوبی نیست.

بالا