تغییر urlها با htaccess

rocki3oy

کاربر عضو
با سلام و احترام.

دوست عزیز یکی از روش های تغییر لینک استفاده از دستورات htaccess هست آموزش های زیادی سایت سایت ها هست ولی متاسفانه نتونستم چیزی که می خوایم رو در بیارم.

ممنونم می شم کدی که باید در htaccess قرار بگیره که به لینک دلخواه خودم برستم کمکم کنین.

لینک نمونه:

لینکی که می خوام تبدیل بشه.

به طور کلی تمامی می خوایم تمامی لینک های با پسوند php بدون پسوند و در فولدر page لود شوند.

با تشکر از لطف و محبت شما.

rocki3oy

کاربر عضو
با سلام و احترام.

یک کد دارم برای htaccess که تمامی لینک ها با پسوند .php رو بدون پسوند نمایش میده ولی دوستان اگر بلدند یک page قبل لینک ها بیاد عالی میشه.

با تشکر از راهنمایی.

کد:
RewriteEngine onRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.php -fRewriteRule ^(.*)$ $1.php

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

بفرمایید اینم کد

کد:
RewriteEngine onRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.php -fRewriteRule ^page/(.*).php $1.php

rocki3oy

کاربر عضو
سلام

بفرمایید اینم کد

RewriteEngine onRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.php -fRewriteRule ^page/(.*).php $1.php
با سلام و احترام.

ممنونم بابت کدتون ولی ارور 404 میده.

کدی که خودم در بالا گذاشتم بدون php لود می کنه ولی کد شمارو می زارم و لینک رو با page قرار میدم 404 میده.

ممنون میشم یه کد دیگه در اختیارم بزارین.

چون واقعا سخته هر تغییری میدم نمیشه، آموزش هارو هم می خونم کیج میشم.

با تشکر.

MahdiY

راهبر انجمن
RewriteEngine onRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.php -fRewriteRule ^page/(.*) $1.phpاینم کد

شرمنده حواسم نبود پسوند php نداره (ساختار را اشتباه فهمیده بودم)

rocki3oy

کاربر عضو
با سلام و احترام.

دوست عزیز ممنونم بابت راهنماییتون.

دوست عزیز کد شمارو قرارمیدم لینک مورد نظر رو ارور 500 میده.

دوست عزیز بزارید دوباره توضیح بدم.

لینک های من به صورت زیر هست.

www.persianscript.ir/forum.phpهست ، می خوام به صورت زیر نمایش بده.

www.persianscript.ir/page/forumبا تشکر از لطف شما.

MahdiY

راهبر انجمن
والا کد تست شده هست

کل فایل .htaccess را خالی کنید و کد زیر را درونش قرار بدید ببینید درست میشه یا نه

کد:
<IFModule mod_rewrite.c>	RewriteEngine on   	RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-d	RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f		RewriteRule ^page/(.*) $1.php</IFModule>

MAYRAN

کاربر عضو
درود

این کد تست کن شاید شد

RewriteEngine OnRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-fRewriteRule page/(.*) $1.php [L]#RewriteRule ^page/index\.php$ /home [R]اما فکر کنم تصاویر مشکل دار بشن

می شه page حذف کرد تا مشکلی بوجود نیاد مثل کد زیر

کد:
RewriteEngine OnRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-fRewriteRule (.*) $1.php [L]#RewriteRule ^index\.php$ /home [R]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rocki3oy

کاربر عضو
با سلام و احترام.

دو سری کدهای آخر MahdiY و MAYRAN هر دوتا درست کار کرد.

ولی به گفته کاربر MAYRAN تصاویر کار نمی کنه.

درسته من برای سایتم تست کردم تصاویر و استایل لود نشد و باید یک پوشه به نام page درست کنم و تمامی این موارد رو به اون پوشه انتقال بدم.

اما فکر کنم اگر لینک مستقیم به هدر و تصاویر بدم مشکلی ییش نباید.

بازم ممنونم از دوستان بابت کمک

تشکر.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا