جلوگیری از ایجاد چندیدن عکس هنگام آپلود

hosseinkia

تازه وارد
سلام خدمت اعضای محترم پرسین اسکریپت

یه مسئله ای هست که چند وقت فکرمو مشغول کرده. امیدوارم بتونید کمکم کنید.

بنده در قالب های حرفه ای جدید وردپرس متوجه شدم هر عکسی را که آپلود میکنم 5-6 نسخه به سایز های مختلف از آن تولید میشود. مثلا قالب صحیفه علاوه بر سه سایزی که در ریسایز تصاویر در قسمت (رسانه) میتوان آن را تغییر داد 3 سایزبندی دیگر هم دارد که مخصوص خود قالب هست. و قالب های دیگر مثل گود نیوز و ... هم همینطور هست.

هدف از ریسایز کردن تمام تصاویر چیست!؟ این کار حجم سرور رو بالا میبرد و تعداد فایل رو بالا میبره. باعث فشار بر روی سرور نمیشود؟

تا اونجایی که من میدونم ریسایز کردن قالب برای تصاویر شاخص فقط مورد نیاز است . پس چرا قالب های حرفه ای برای تمامی عکس های ادامه مطلب ریسازبندی انجام میدهد.

سوال اصلی: لطفا کمک کنید

چیکار کنم که ریسایز خود قالب فقط برای تصاویر شاخص انجام شود و تصاویر دیگر در پست فقط تحت تنظیمات قسمت رسانه در وردپرس ریسایز شود؟

بنده یه افزونه به اسم Dynamic Image Resizer استفاده کردم ولی این افزونه کلا ریسایز خودکار تصاویر رو از کار میندازه.

100 صلوات جهت شادی روح اموات راهنمای اصلی میفرستم  :63:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hosseinkia

تازه وارد
یعنی کسی نیست بتونه راهنماییم کنه؟

حداقل یه جا معرفی کنید تا راهنماییم کنه

ahs

تازه وارد

بنده در قالب های حرفه ای جدید وردپرس متوجه شدم هر عکسی را که آپلود میکنم 5-6 نسخه به سایز های مختلف از آن تولید میشود. مثلا قالب صحیفه علاوه بر سه سایزی که در ریسایز تصاویر در قسمت (رسانه) میتوان آن را تغییر داد 3 سایزبندی دیگر هم دارد که مخصوص خود قالب هست. و قالب های دیگر مثل گود نیوز و ... هم همینطور هست.

هدف از ریسایز کردن تمام تصاویر چیست!؟ این کار حجم سرور رو بالا میبرد و تعداد فایل رو بالا میبره. باعث فشار بر روی سرور نمیشود؟

تا اونجایی که من میدونم ریسایز کردن قالب برای تصاویر شاخص فقط مورد نیاز است . پس چرا قالب های حرفه ای برای تمامی عکس های ادامه مطلب ریسازبندی انجام میدهد.

چیکار کنم که ریسایز خود قالب فقط برای تصاویر شاخص انجام شود و تصاویر دیگر در پست فقط تحت تنظیمات قسمت رسانه در وردپرس ریسایز شود؟

بنده یه افزونه به اسم Dynamic Image Resizer استفاده کردم ولی این افزونه کلا ریسایز خودکار تصاویر رو از کار میندازه.

دوست خوبم، تمام قالب هایی که بهش اشاره کردید(مثل صحیفه، جریده و .....) قالب های واکنش گرا هستند یعنی اندازه محتوای سایت با توجه به اندازه صحفه نمایش دستگاه تغییر پیدا می کنه. مثلا اندازه منوها کوچیک و بزرگ میشن یا اندازه بعضی عکس های داخل سایت تغییر می کنه تا در نهایت قالب به صورت فیکس و در ابعاد مناسب روی صفحه نمایش دستگاه ها نشون داده بشه و تمامی محتوای سایت به سادگی در دسترس بازدیدکننده قرار بگیره. طبیعیه که برای هر اندازه از صفحه نمایش باید یک تصویر با ابعاد خاصی نمایش داده بشه تا اون تصویر از داخل کادر صفحه بیرون نزنه و اندازه صفحه رو به هم نریزه و سایتتون قابلیت واکنش گرایی خودش رو حفظ کنه. اما از کار انداختن این قسمت ممکنه سبب بشه که تصاویر توی دستگاه هایی مثل تبلت ها یا تلفن های همراه که صفحه نمایش کوچکتری دارند درست نشون داده نشه و مثلا یک تصویر با سایز بزرگ که فقط هم نصفش مشخصه برای این دسته از کاربرها نشون داده بشه و برای سایتتون دردسرساز بشه. اگر نگران اشغال بالای فضای هاستینگتون هستید و فضای خیلی محدودی در اختیار دارید پیشنهاد می کنم همیشه عکس هاتون رو قبل از آپلود روی سایت با نرم افزارهایی مثل Advanced.JPEG.Compressor یا نرم افزارهایی مشابه این نرم افزار فشرده کنید تا هم کاهش کیفیتی در عکستون رخ نده و هم حجم عکس هاتون به طرز چشم گیری کاهش پیدا کنه. اما اگر نگران فشار اومدن روی سرور هستید باید بگم  میزان استفاده از منابع سرور بستگی به هنر برنامه نویس و شرکت ارائه دهنده هاستتون داره و اگه سایتتون خوب کانفیگ شده باشه و سرورها هم قوی باشن مشکلی پیش نخواهد اومد. اون افزونه ای هم که بهش اشاره کردید سبب عدم نمایش تصویر شاخص بر روی قالب سایتتون میشه و نمی تونه کاری بکنه فقط یک عکس بارگذاری بشه. اگه قسمتی از سوالتون رو جا انداختم ذکر کنید تا جوابش رو بگم

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی

معمولا قالب های استاندارد داخل فانکشن قالب چند تا ابعاد تعریف میکنن ... حالا که هر تصویری شاخص آپلود میشه از اون تصویر به تعداد ابعاد تعریف شده توی قالب نسخه تهیه میشه و توی قالب نمایش داده میشه اما بعضی اوقات هم بستگی به ریسپانسیو بودن قالب داره .... که دوستمون گفتن .

hosseinkia

تازه وارد
مطمئنم که تعداد عکس هایی که ایجاد میکنه برای رسپانسیو بودن نیست.

خودتون میتونید ببینید قتی با گوشی هم یه سایت رو باز مکنید باز عکس اصلی لود میشه و عکس های ریسایز شده بدون استفاده هستند.

فقط برای عکس شاخص ریسایز مرد نیاز هست.

کسی میتونه کمکی کنه؟

اگر هزینه ای هم داره اعلام کنید. البته زیاد نباشه :دی

با تشکر

ahs

تازه وارد
لطفا آدرس سایتتون رو اعلام کنید تا بررسی بشه

بالا