چند تکنیک جهت افزایش سرعت سایت

IAMIR

کاربر عضو
یکی از مهم ترین دق دقه ها برای صاحبان سایت ها سرعت سایت آنها می باشد .

1- اولین و مهم ترین نکته در سرعت سایت ها سررو مناسب می باشد . اگر سرور ، هاست یا میزبان شما به صورت صحیح و استاندارد تنظیم و کانفیگ شده باشد . به افزونه هایی مثل GZIP  و کش و غیره به هیچ نیاز ندارید . متسفانه بعضی از شرکت های میزبانی وب به جهت اینکه از منابع سخت افزاری خود کمتر استفاده کنند . وفشاری برروی سرور آنها نیاید . خیلی از این کانفیگ ها را بر روی سایت های میزبانی شده فعال نمی کنند .

معمولا یک هاست مناسب هاستی هست . که دارای کانفیگی ترکیبی از وب سرور Litespeed و یا Apache به همراه تمام تنظیمات کش ، زیپ ، Pagespeed و Keep Alive باشد .خیلی از شرکت های هاستینگ از این ترکیب به خاطر فشار سخت افزاری استفاده نمی کنند . ولی معدود شرکت هایی که از این ترکیب بهره می برند . نظیر

میزبانی خیلی خوبی برای کابران خود تضمین می کنند .

* پس اصلا نیازی نیست شما افزونه مختلف را جهت این موارد نصب کنید . فقط توجه کنید از میزبانی بهره ببرید که به صورت پیشفرض تمامی این کانفیگ ها در سرور فعال شده باشد .

2- موضوع بعدی که خیلی اهمیت دارد . اینه که سعی کنید . تعداد Request های سایت خود را تا حد امکان کاهش دهید .

برای مثال می توانید . تصاویر css خود را با تکنیک Css sprites با هم ترکیب کنید . یا تصاویر ثابت و پر کاربرد داخل سایت خود را Base64 بکنید .

سعی کنید . در فراخوانی کتابخانه های اساسی داخل سایت خود نظیر jquery  از گوگل فراخوانی انجام شود .

3- سعی کنید به هیچ وجه آدرس و فایلی که موجود نباشد و ری دایرکت 404 می شود . قرار ندهید . مثلا تصویری که حذف شده و ولی همچنان تگش در سایت موجود است .

4- تصاویر را تا حد امکان بهینه و کاهش حجم دهید .

5- بهترین افزونه جهت افزایش سرعت سایت ها Speed Booster Pack می باشد .

که اگر کانفیگ میزبان شما باتوجه به اصول بالا باشد . تنظیمات که باید در افزونه فعال کنید عبارت است از .

Remove query strings from static resources

Defer parsing of JavaScript

6- آخرین مورد هم اینه که مهم ترین منبع جهت آنالیز سرعت سایت شما .

هست . همشه مطابق با دستور العمل این سایت اقدام به بهبود سرعت خود بکنید . و توسط سربرگ

Waterfall

داخل این سایت  آخرین وضعیت لود تایم و مشکلات احتمالی سرعت سایت خود را می توانید بررسی و تحلیل کنید .

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: royairani

daryagame

تازه وارد
4- تصاویر را تا حد امکان بهینه و کاهش حجم دهید .
منون بابت مطالب مفید.

یکی از دم دست ترین سایتها برای کم حجم کردن تصاویر :

ای کاش بابت کم حجم کردن دیتابیس وردپرس هم مواردی گفته بشه.

erfkmd

کاربر عضو
تو وردپرس انتخاب درست تم هم به نظرم خیلی تاثیر داره
مثلا آوادا با اینکه معروفه ولی پدر آدم در میاد تا سریعش کنه
فقط یه سوال در مورد هاست دارم
هاست اشتراکی که سرعتش کمه برای یه سایت سنگین با وردپرس
هاست اختصاصی کجا امکانات قابل قبولی رو میده
مخصوصا این هاستای مخصوص وردپرس؟؟
ممنون

IAMIR

کاربر عضو
تنها هاستی که من پیشنهاد می کنم فراداده است .

بهترین افزونه جهت بهینه سازی بانک اطلاعاتی افزونه

می باشد . پیشنهاد میکنم در هنگام استفاده از این افزونه حتما تمام گزینه ها را با دقت مطالعه کرده و سپس استفاده کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: royairani
بالا