آموزش افزودن سایدبار (sidebar) به قالب های وردپرس

• نویسنده موضوع MR.WP
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MR.WP

مدیر انجمن وردپرس
سلام به همه ی دوستان وردپرسی

در این آموزش قصد داریم به شما یاد بدیم که چطور به قالب های وردپرس خودتون یک سایدبار اضافه کنید .

شما این نمونه از ساید بار ها رو در هر قسمت از قالبتون می تونید اضافه کنید و پس از اضافه کردن به راحتی از قسمت پنل وردپرس واز طریق ابزارک ها می تونید به سایدبار خودتون ابزارک های موردنظر رو اضافه کنید .

مراحل اضافه کردن سایدبار به قالب وردپرس:

• ثبت کردن سایدبار
  • ایجاد فایل سایدبار
  • استفاده از سایدبار ساخته شده در مکان مورد نظر قلب وردپرس

۱٫ ثبت کردن سایدبار

برای ثبت سایدبار فابل functions.php قالب رو باز کنید و کدهای زیر رو بهش اضافه کنید . درست بعد از php?:

کد:
[FONT=Tahoma][COLOR=#444444]if ( function_exists('register_sidebar') ) {[/COLOR][/FONT]

کد:
register_sidebar(array(
'name' => 'My Sidebar', // نام سايد بار 
'id' => 'my-sidebar', // آيدي سايدبار رو در اينجا تعيين کنيد
'description' => 'my new sidebar', // توضيحي در مورد اين سايدبار
'before_widget' => '<div class="widget">', // کد قبل از هر منو
'after_widget' => '</div>', // کد بعد از هر منو
'before_title' => '<h2 class="widget-title">', // قبل از عنوان منو
'after_title' => '</h2>', // بعد از عنوان منو
));
[COLOR=#444444][FONT=Tahoma]}[/FONT][/COLOR]

در بالا ما یک سایدبار جدید با نام My Sidebar و آیدی my-sidebar ثبت کردیم . در واقع به وردپرس سایدبار جدید رو می شناسونیم ! این نام ها دلخواه هستند.قابل ذکر است که قبلا سایدباری با این نام و آیدی در قالبتون نباشه . توضیحات لازم هم داده شده که بر اساس نوع تگ های مورد استفاده در قالبتون می تونید تگ های قبل و بعد از هر منو و عنوان اون رو هم مشخص کنید .

بعد از افزودن این کدها به functions.php سایدبار خودتون رو به شکل زیر در قسمت مدیریت وردپرس خواهید دید که می تونید به راحتی به این سایدبار ابزارک هایی که می خواید اضافه کنید :

sidebar.jpg

۲٫ایجاد فایل سایدبار جدید

:: فایل سایدبار پیشفرض قالب های وردپرس sidebar.php هست . برای ایجاد سایدبار جدید باید نام اون رو شبیه sidebar-right.php بزارید . به جای right هر چیزی میتونید بزارید . بعدا برای استفاده از سایدبار در قالب از همین نامی که به جای right میزارید استفاده میکنیم .

:: در اینجا ما فایلی رو با نام sidebar-new.php میسازیم و در پوشه اصلی تم قرار میدیم و محتویات اون رو شبیه زیر قرار می دیم :

کد:
<div id="sidebar">
<?php
if (!function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('my-sidebar')):
endif; ?>
</div>
توجه کنید که my-sidebar همون آیدی سایدبار است .

۳٫ استفاده از سایدبار ساخته شده

حالا به راحتی در هر کجای قالب خودتون که می خواید سایدبارتون نمایش داده بشه از کد زیر استفاده کنید :

کد:
<?php get_sidebar('new'); ?>
توجه کنید که اینجا new اسم همان ساید باری هست که ما در آخر فایل سایدبار به جای right ی که گفته بودیم قرار دادیم .

خوب اینم از یک آموزش جامع وردپرسی برای شما دوستان وردپرسی

موفق باشید

:53:

منبع :

h0ssayn

تازه وارد
سلام دوست عزیز

من میخواستم که ساید بارم (که اتوماتیک تولید میشه: widgetize ) رو از پیش فرض ورد پرس که بد ریخت هست خارج کنم؟

چطوری این کار رو بکنم؟

میدونید میخوام هر با که یه ساید بار تولید میکنه قسمت تیترش مثل این عکس تویه یک دایوی <div> باشه(قسمت سبز رنگ) و قسمت لیستش li هاش تویه یه دایو دیگه؟ چطوری اینکار رو بکنم؟ لطفا راهنمایی بکنین؟

You must be registered for see images attach

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
باید قالب رو بدید تا بررسی کنیم...

فایل functions.php قالب رو بزار اینجا

+

یک دمو از قالب نصب شده

nevisande

کاربر عضو
من هم همین مشکل رو دارم

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
. پاسخ من رو بخونید و لطفا تاپیک های 3 سال پیش رو بالا نیارید. قفل شد

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا