آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی

• نویسنده موضوع bphp
  • تاریخ شروع

bphp

تازه وارد
ا سلام خدمت تمامی دوستان عزیز بهنام رضایی هستم . از امروز شروع به آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی میکنم – در ابتدا قرار بود آموزش های خودمو در وب سایتم منتشر کنم که متاسفانه به دلایلی هنوز وب سایت آماده نشده و تصمیم گرفتم اموزش طراحی فروشگاه اینترنتی رو در وب سایت پرشین اسکریپت منتشر کنم . خوب لازم به ذکر هست که گفته بشه سورسی که در این آموزش ها منتشر میشه تنها جهت آموزش کاربرن می باشد و جنبه تجاری ندارد – اگر دوستان مایل به فروش هستند باید وقت بیشتری رویه سیستم بزارند و مطالعه بیشتری انجام بدهند –
انشالله در وب سایت اصلی آموزش های –
Php oop – php mvc -
دوره های شبکه
MCITP – MCSE – MTCNA – CCNA – MTCNA

پروژه های که در سایت منتشر میشود
پروژه سیستم نیازمندی – پروژه سیستم وب سایت خبری – ایجاد اپلیکیشن موبایل برای سایت و .........
اگر دوستان آموزش سیستم دیگری رو هم خواستن بگن تا نظر سنجی بعد از این پروژه انجام بدیم –
در ضمن تمامی آموزش ها به صورت رایگان می باشد و تنها خواسته ای که از دوستان دارم اینکه دعا کنند مشکل که برام به وجود اومده حل بشه – تنها هدفم هم برای این آموزش ها همینه – با تشکر

طراحی فروشگاه اینترنتی قسمت اول – پیش نیاز ها
خوب با یادو نام خداوند شروع میکنیم –
این اموزش جهت استفاده دوستانی هست که اشنایی با پی اچ پی دارند البته کدها توضیح داده میشه اما خوب باید اشنایی نسبی داشته باشند-
در ابتدا می بایست نرم افزار شبیه ساز وب سرور رویه سیستم شما نصب باشه ( wamp server – xampp server
من خودم از xampp استفاده میکنم – بعد از نصب نرم افزار در پوشه htdocsکه مربوط به root نرم افزار xampp هست پوشه ای به اسم shopping ایجاد میکنیم – بعد از اون می بایست تنظیمات مربوط به ارتباط با بانک اطلاعاتی رو ایجاد کنیم –
در پوشه shopping پوشه ای با نام include می سازیم ( البته هر اسمی که خواستید می تونید برای پوشتون انتخاب کنید ) بعدش با نرم افزار notepad ++ فایلی با اسم config.inc.php ایجاد می کنیم و نوبت میرسه به دستورات ارتباط با بانک اطلاعتی :

<?phpdefine('MYSQL_HOST','localhost');define('MYSQL_USER','root');define('MYSQL_PASS','');define('MYSQL_NAME','shop');?>توضیحات مربوط به تنظیمات – توسط دستور define ما 4 ثابت تعریف میکینم و مقدار های بانک رو بهش میدیم – در خط اول local host در خط دوم یوزر بانک اطلاعاتی در خط سوم کلمه عبور بانک اطلاعاتی و در خط چهارم نام بانک اطلاعاتی –
خوب البته یادم رفته بانک اطلاعاتی رو تعریف کنیم به همین منظور به php my admin میریم و یه بانک اطلاعاتی به هر اسمی خواستیم ایجاد میکنیم من shop گذاشتم – بعدش میریم سراغ بخش های سایت ، پوشه ای برای مدیریت فروشگاه ایجاد میکنیم – پوشه ای برای کاربران و فایلی با نام index.php - خوب برای قسمت مقدمه و یه مقدار بخش اول خوبه ، انشالله از فردا ادامه آموزش رو قرار میدم -

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا