آموش کامل و ساده سیستم وبلاگدهی ورد پرس مولتی یوزر

asareza

تازه وارد
قابل توجه دوستانی که مایلند وردپرس مولتی بوزر را نصب و سرویس وبلاگدهی ایجاد کنند

.1-آخرین ورژن فارسی را دانلود و آپلود کنیدوبه سادگی وردپرس را نصب کنید

2-این مرحله خیلی مهمه چون باید قابلیت شبکه شدن سیستم را تعریف کنید پس:

2-1 فایل wp-config.php را باز کرده و خط شماره 1را در بالای خط شماره 2 موجود در فایل کانفیگ اضافه کنید:

خط شماره 1: define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

خط شماره 2 : /* That's all, stop editing! Happy blogging. */:

2-2 حالا از سیستم خارج شده و دوباره وارد شوید.اینبار منو مدیرکل و منو شبکه در قسمت ایزارها اضافه شده و در این مرحله شما باید مشخص کنید که آدرس وبلاگها به چه صورت باشد :ساب دومین ( ) یا بصورت ساب دایرکتوری ( ) - بعد از این انتخاب وارد مرحله بعدی میشویم .البته برای سایتهایی که فصای رایگان می دهند امکان ساب دومین دادن نیست ولی در فضاهای رایگان مثل گیگفا یا گیگپا امکان ساب دابرکتوری موجود است.در ضمن در صورتی که میخواهید حرفه ای کار کنید پیشنهاد میکنم از انتخای اول یعنی به اینصورت : (ساب دومین http://www.blog.yoursite.comاسففاده کنید که الیته لازمه که هاستینگی که ازش فضا خریدید، ازش بخواهید که تنظیمات لازم رو براتون انجام بده که کار سختی نیست.

3- " یک پوشه*ی blogs.dir در /home/blograni/public_html/wp-content ایجاد کنید."

4-در قسمت " ساختن یک شبکه از سایت*های وردپرس" دستور مریوطه را به پرونده wp-config.php در /home/blograni/public_html/ بالای خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ اضافه کنید"

...وطبق راهنمایی های خود سیستم ادامه بدید که زیاد نیست و اصل کار یعنی شبکه شدن را انجام دادین.

سایت خود من نمونه خوبی برای شماست که البته باآخرین ورژن وردپرس فارسی شکل گرفته.در صورتی که مشکلی داشتید من در خدمتم /اینم سایت وردپرسی من :

MdownLoad.ir

تازه وارد
ميشه بگيد بايد به مدير هاستينگ بگيم چه تنظيماتي را برامون فعال كند؟

parsaman

تازه وارد
سلام دوست عزیز آیا امکان اتصال دامنه های کاربران به وبلاگشان هم مقدور است اگه بلی یه توضیحی می دهید

بالا