ارائه فایل مجزا به مشتریان در ووکامرس

nader_v

تازه وارد
با سلام و احترام حدود 24 ساعتی هست که دنبال این مسئله میگردم داخل اینترنت اما متاسفانه به جوابی نرسیدم کسی از دوستان اگر تجربه ای اینجا داره ممنون میشم به بنده کمک کنه

بنده میخوام محصول مجازی که در ووکامرس فروش میره بعد از پرداخت وقتی بررسی شد بنده از قسمت سفارشات فایل مختص به اون سفارش را در صفحه سفارشات وردپرس برای کاربر در سفارش ایشون قرار بدم که از طریق دانلودها در پنلشون بهش دسترسی داشته باشن

اما مشکل اینه وقتی به قسمت سفارشات مراجعه میکنید سفارش را واردش میشید هیچ جایی برای ارائه فایل نداره
و در محصولات دانلودی هم شما مجبور به گذاشتن لینک یک فایل در قسمت توضیحات محصول هستید که همه به اون بعد از پرداخت دسترسی دارن و به صورت مجزا برای هر کاربر امکان تعیین نداره. ممنون میشم اگر راه حلی دارید بفرمایید

harbiline

Edris
یعنی شما میخوای که کاربر بعداز پرداخت هیچ فایلی دریافت نکنه...فقط پول رو بده و بعدش شما حالا یک ساعت بعد 24 ساعت بعد هرموقع ک خواستی فایل رو به صورت دستی وارد پنلش بکنی؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nader_v

nader_v

تازه وارد
با سلام و ضمن تشکر از توجهتون.
بله دقیقا.

harbiline

Edris
خب اینجوری ک کسی اول ک اعتماد نمیکنه به سایت ینی یا باید شفاف سازی کنی در این مورد یا حالا روشای دیگ
بعدش من ندیدم چنین چیزی اصلا بشه ..
یا اینک شما میتونی اینکارو کنی..موقع خرید اصلا لینک نذاری در عوض بگید که کاربر پول رو دادش باهات تماس بگیره و یه قابلیتی درست کنی که لینک رو تو پوفایل کاربر دستی بذاری..
به صورت دستی گزاشتن فک کنم بشه.. البته شاید.ینو احتمان نکردم خحودم در غیر اینصورت باید یه پلاگین یا حالا یه روش کد نویسی شده رو در نظر گرفت

nader_v

تازه وارد
با تشکر.
دوست عزیز فایل ما نرم افزار یا کالا نیست برای اعتماد سازی بیشتر.
مدارک هست که با گرویتی بنده متصل کردم به ووکامرس و بعد با توجه به اطلاعات ارسالی از کاربر بنده باید به هر فرد یک فایل مجزا ارائه بدم. که این یک مورد هست که به مشکل خوردم.
و یا اگر مشکلی در اطلاعاتشون بود درخواست ویرایش کنم که حالا ویرایش هم حتی نمیدونم باید چیکار کنم که کاربر بعد از ثبت محصول بتونه فرمش را ویرایش کنه.

دلیل اینکه گرویتی رو به ووکامرس متصل کردم و خود گرویتی را بصورت مجزا استفاده نکردم استفاده از قابلیت هایی مثل تخفیف روی اشتراک های ویژه و همکاری در فروش هست که با ووکامرس قابل اجراست اما با گرویتی قابل اجرا نیست متاسفانه.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
در اصل سایت شما یک جور سایت فروش مدرک یا طراحی لوگو یا بنر یا مشابه است ؟! درست حدس زدم 😷
یعنی شما هر چیز مجازی در این زمینه ایجاد می کنید که طبق مکتوبات شما برای هر فرد باید یکتا و مجزا باشد و قطعا بعد از به دست آوردن اطلاعات فردی شخص و نیازمندی آن تولید آن توسط شما بارگذاری و در اختیار فرد قرار می گیرد!؟
هشدار:!! این پاسخ جهت یادگیری عموم افراد جهت تسلط بیشتر بر روی ووکامرس است و هرگونه تخلف و تخطی از قوانین کشور متوجه آنها می باشد و این انجمن و آموزش دهندگان هیچ مسئولیتی را در این زمینه نمی پذیرند
این شیوه دو روش دارد یکی کمی پیچیده دومی آسان تر

اولین شکل این روش استفاده از ووکامرس.
قبل از هر کاری
یک محصول مجازی دانلودی واحد برای همه مشتریان جهت بارگذاری فایلها ایجاد کنید . جهت پیشگیری از مشکلات بعدی محصول مجازی فوق را از نقشه سایت و دسترس ربات ها حذف کنید . آدرس محصول مجازی فوق را در انتشار صفحه اصلی فروشگاه از دید کاربران پنهان کنید.
یک نام واحد برای محصول مجازی (پیوند یکتا منحصر بفرد) قرار دهید. مثلا لوگوی شرکت. دیپلم خیاطی یا ...
فایل مورد نظر را بارگذاری کنید.
جهت سهولت کار و اینکه هر فرد یا شخص یا شرکت نیازمند یک فایل یا چند فایل است در بخش مرتبط با فایل های دانلودی نام فایل را مرتبط با آن شخص قرار دهید. فایل را بارگذاری کنید و از انتخاب فایل برای نام فرد فراخوان کنید.
این محصول دانلودی مجازی برایش فرقی ندارد که چه میزان فایل دانلودی برایش تعیین کنید. پس در این مورد مطمئن باشید تداخلی نخواهید داشت. اگر تعداد کاربران یا نوع محصول شما زیاد است محصول مجازی دانلودی مختلفی با رعایت شروط بالا تعریف کنید
فایل را منتشر کنید.

یک محصول ساده جهت خرید کاربران ایجاد کنید
پس از نهایی شدن خرید و تکمیل فرآیند وارد سفارش می شوید
به علت دستی بودن این فرآیند و اینکه خریدار به این جهت با اطلاع رسانی شما آگاه است شیوه عملیات را به روش انجام می دهید
سفارش مورد نظر را باز نمایید
سفارش را به حالت در انتظار بررسی جهت تغییرات دستی تغییر و بروزرسانی را می زنید
از گزینه دسترسی به محصولات دانلودی در پایین صفحه فایل مورد نظر (پیوند یکتای محصول مجازی دانلودی) را فراخوان می نمایید.
این گزینه تست شده و به درستی کار می کند یادتان باشد حتما باید محصول مجازی فوق منتشر شده باشد.
گزینه ارائه دسترسی بفشارید
لیستی از فایل های دانلودی که تعیین نموده اید برایتان در دسترس قرار می گیرد.
فایل مورد نیاز فرد را مشخص و باقی را از دسترس با زدن گزینه ابطال خارج کنید
وضعیت را به تکمیل شد تغییر دهید.
بروزرسانی را بفشارید
فایل مورد نظر برای فرد سفارش دهنده در دسترس است.
به یاد داشته باشید در صورت نیاز به اضافه کردن فایل های در دسترس بیشتر برای خریدار روش فوق را مجددا تکرار کنید و موارد دیگر را ابطال کنید . ایجاد محدودیت در دانلود یا زمان بندی نیز مجزا در اختیار شماست
جهت اطمینان از این شیوه قبل از هر کاری خودتان یک سفارش ایجاد و یک خرید را نهایی و نتیجه را در بخش کاربری فروشگاه ببینید.
فراموش نکنید در این شیوه بدون فرآیند تکمیل شد یا در حال انجام فایل قابل دسترسی نیست.
حتما اطلاع رسانی کنید فایل مورد نظر در شیوه خرید محصول ساده در بخش دانلود در دسترس قرار می گیرد و در داخل سفارش محصول نیست. این مورد را در ایمیل یا پس از آن در افزودن یادداشت فرم سفارش اطلاع رسانی کنید.
روش دوم
محصول مجازی دانلودی را ایجاد کنید .
مراحل بالا را کامل انجام دهید .
محصول مجازی دانلودی دیگر ایجاد کرده و هیچ فایلی برایش قرار ندهید. این محصول را در دسترس عموم برای خرید به جای محصول ساده قرار دهید. انرا منتشر کنید.
پس از دریافت سفارش
از بخش ویرایش فرم سفارش دریافتی مراحل فوق را پیش بروید و محصول مجازی که در دسترس دید عموم نیست را فراخوان و مراحل را انجام دهید.
در این شیوه محصول دانلودی هم در فرم سفارش در دسترس است هم در بخش دانلود.

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like

nader_v

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
در اصل سایت شما یک جور سایت فروش مدرک یا طراحی لوگو یا بنر یا مشابه است ؟! درست حدس زدم 😷
یعنی شما هر چیز مجازی در این زمینه ایجاد می کنید که طبق مکتوبات شما برای هر فرد باید یکتا و مجزا باشد و قطعا بعد از به دست آوردن اطلاعات فردی شخص و نیازمندی آن تولید آن توسط شما بارگذاری و در اختیار فرد قرار می گیرد!؟
هشدار:!! این پاسخ جهت یادگیری عموم افراد جهت تسلط بیشتر بر روی ووکامرس است و هرگونه تخلف و تخطی از قوانین کشور متوجه آنها می باشد و این انجمن و آموزش دهندگان هیچ مسئولیتی را در این زمینه نمی پذیرند
ساده ترین شکل این روش استفاده از ووکامرس.
با ایجاد یک محصول ساده یا دانلودی بدون هیچ دسترس فایل یا اطلاعات
پس از نهایی شدن خرید و تکمیل فرآیند وارد سفارش می شوید
به علت دستی بودن این فرآیند و اینکه خریدار به این جهت آگاه است شیوه عملیات را به روش انجام می دهید
سفارش مورد نظر را باز نمایید
فایل مورد نظر را بارگذاری کنید (در وردپرس )
از گزینه دسترسی به محصولات دانلودی در پایین صفحه فایل مور نظر را فراخوان می نمایید
گزینه ارائه دسترسی بفشارید
فایل برای فرد در دسترس است.
از سمت راست سفارش فرد گزینه سفارش عملیات- زیر مجموعه- ایجاد کردن دوباره دسترسی های دانلود را بروزرسانی کنید.
حتما برای فرد تز سفارش عملیات زیر مجموعه - ایمیل صورت حساب را بروزرسانی کنید
موفق باشید
بسیار ممنون از توجهتون
اما فکر میکنم این قابلیت نباشه دوست عزیز یا اینکه من درست استفاده نمیکنم
اون قسمتی که در ویرایش سفارش مربوط به دسترسی به فایل های دانلودی است میگه که عنوان فایل را وارد کنید بنده هر اسم فایلی که آپلود کردم میزنم نمیاره
اطلاعاتم قطعا تو این زمینه پایین هست قطعا جای درستی آپلود نشده امکانش هست بفرمایید کجا باید فایل ها آپلود بشه و چطور عنوان دانلودها را براش تعیین کنیم؟
برای مثال افزونه ای هم برای این آپلود هست که نیاز به دسترسی به هاست نباشه؟
حتی اگر با گرویتی هم بشه اوکیه یک فرم در پیشخوان براش میزارم

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
خودم تست گرفتم و نیاز شد اصلاحش و کاملش کنم
دوباره مرور کنید.
موفق باشید

• Like

hamid_00a

کاربر عضو
منم دقیقا میخوام با توجه به کندی سایت خرید در اینستا ثبت بشه و ماربر در سایت ثبت نام کنه، بعد ثبت نام من فایل رو در پنل کاربریش قرار بدم، خیلی از سایتا دیدم اینکارو میکنن باید چیکار کرد؟

nader_v

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
خودم تست گرفتم و نیاز شد اصلاحش و کاملش کنم
دوباره مرور کنید.
موفق باشید
بسیار ممنون اینطور که متوجه شدم در اصل ما داخل یک محصول واسطه تمامی فایل ها را آپلود میکنیم برای هر کاربر و بعد فایل های قبل را پاک میکنیم
فقط این مورد یک مشکل داره وقتی سفارش به 100 عدد رسید ما باید 99 تا فایل در دسترس را پاک کنیم تا یکیش برای کاربر خرید صدمی بمونه
اصولا هم ما فایل ها را نمیتونیم پاک کنیم چون دانلود ها بصورت مادام العمر هست.

من افزونه های دانلود منیجر رو دیدم کاستوم فیلد و ... اما همه فایل رو به سفارشات اضافه میکردن نه قسمت دانلودها.
یادمه در نسخه قدیمی ووکامرس مورد دانلود ها بصورت دستی بود اگر تو خاطرتون باشه
راهی نداره تو این مورد کدهای قدیم رو جایگزین کنیم در افزونه جدید فقط قسمت دانلودها رو؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
چیزی به اسم پاک کردن فایلهای اصلی در فرم سفارش خریدار نیست. شما فقط دسترس هر کاربری را فقط به یک سری از فایلها مجاز می کنید.
البته قطعا راه حل بهتری هم هست ولی باید بررسی بشود.
یک افزونه برای این کار دیدم تست کنید
موفق باشید

• Like

nader_v

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
چیزی به اسم پاک کردن فایلهای اصلی در فرم سفارش خریدار نیست. شما فقط دسترس هر کاربری را فقط به یک سری از فایلها مجاز می کنید.
البته قطعا راه حل بهتری هم هست ولی باید بررسی بشود.
یک افزونه برای این کار دیدم تست کنید
موفق باشید
با تشکر
دوست عزیز این افزون زده شده که داخل قسمت سفارشات فایل اضافه خواهد شد و بنده نصب کردم تنظیمات انجام دادم بازهم کارساز نبود.

بیشتر فکرم رفته سمت اینکه چطور میشه اون قسمتی که محصول دریافت میکنه داخل سفارش به آپلود فایل تغییر بدیم
کد نویسی هم اصلا متاسفانه بلد نیستم در حد این میتونم انجام بدم که ور برم یجا سایت رو یه نوشته ای چیزی رو پاک کنم :LOL:

شما نطری ندارید خودتون که چطور میشه این قسمت رو به آپلود فایل تغییر داد؟ یا ازون بهتر یک آپلود فایل بهش اضافه کرد

آخرین ویرایش:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
یه راه حل ساده و عملی براتون پیدا کردم
در این روش فرقی نمی کنه محصول ساده باشه مجازی دانلودی باشه یا هر چیز دیگری ...
کافیه فایل مورد نظر رو بدون هیچ دردسری هر جای وب یا حتی سرور خودتون خواستید آپلود کنید و فقط در برگه سفارش مشتری در بخش یادداشت سفارش - گزینه یادداشت به خریدار آدرس مسیر دانلود را درج کنید و دکمه افزودن رو بفشارید به سرعت در فرم سفارش مشتری نمایش داده میشود.
می توانید حتی برایش بنویسید که این چیست یا فرم html جهت بهتر شدن برایش ایجاد کنید .
این یک نمونه ساده است:
CSS:
   با سلام وقت بخیر
لینک مورد نظر حاوی اطلاعات حساس بین المللی است
<br><br>
<a href="http://127.0.0.1/wordpress/wp-content/uploads/2020/05/300.zip" class="button" style="background-color: #f44336; padding: 5px; text-decoration: none;margin: 5px;color: white;">Download</a>

کافیست برای تست یک فایل حقیقی را جایگزین آدرس کنید فرقی نمی کند عکس زیپ یا صوت
مسیر فوق به راحتی و با امنیت در دسترس کاربر است بدون جنگ و خونریزی و مراحل مختلف
موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like

nader_v

تازه وارد
یادداشت ها در نظرم بود دوست عزیز همانطور که میفرمایید یکی از بهترین راه هاست
کاستوم فیلد هم همین امر رو انجام میده.
حتی من در سورس خارجی موردی پیدا کردم که یک دکمه دانلود به قسمت سفارشات با کد در فانکشن اضافه کنه.

اما تنها مشکل بزرگ همه موارد این هست که فقط برای نمایش در سفارشات هستن و هیچکدام راهی نیست که بشه فایل مورد نظر به قسمت دانلودها در پنل کاربر ارسال بشه

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
یک افزونه دیگر دیدم که تست کردم برای کار شما فکر کنم مناسب است یادتان باشد قبل از تست تنظیمات را کامل انجام دهید وگرنه خروجی نخواهید داشت.

ساده ترین تنظیم که شما خواسته بودید به این شکل است.
تنظیمات افزونه - Order - این مورد رو Add upload files باید روی NO قرار و در انتها دکمه ذخیره را بزنید. اگر این گزینه روی Yes باشد کاربر یا مشتری نیز قادر است فایلهایش را در فرم نهایی خریدش برای شما ارسال کند .
سپس به صفحه فرم سفارش بروید و در پایین ترین قسمت یه دسترسی جدید می بینید که نوشته upload files که نیاز نیست حتی سفارش رو از حالت تکمیل تغییر بدید فقط فرم مورد نظر هر چی که هست رو از سیستم خودتون آپلود کنید و حتی نیاز به بزوررسانی نیست خودش در فرم خرید مشتری موجود میشه.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like

جاویدان

کاربر عضو
یادداشت ها در نظرم بود دوست عزیز همانطور که میفرمایید یکی از بهترین راه هاست
کاستوم فیلد هم همین امر رو انجام میده.
حتی من در سورس خارجی موردی پیدا کردم که یک دکمه دانلود به قسمت سفارشات با کد در فانکشن اضافه کنه.

اما تنها مشکل بزرگ همه موارد این هست که فقط برای نمایش در سفارشات هستن و هیچکدام راهی نیست که بشه فایل مورد نظر به قسمت دانلودها در پنل کاربر ارسال بشه
با سلام دوست عزیز
یک افزونه در سایت انجمن قرار گرفته است که فکر کنم مشکل شما را حل کند
موفق باشید

• Like
بالا