استفاده از ابزار "مرتب سازی لیست سفارشات"

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

در نسخه های اخیر ووکامرس، تصمیم های نه چندان درستی برای ساختار داده سفارشات توسط تیم توسعه دهنده اصلی ووکامرس گرفته شد. تصمیماتی که منجر می شد اگر کاربر سفارش خود را یک ماه پیش ثبت کند و امروز پرداخت کند، شما سفارش ایشان را در ابتدای لیست سفارشات نبینید.
به همین جهت بر آن شدیم که در ووکامرس فارسی ابزاری اضافه کنیم که این مشکل را تا حدودی حل نماید. شما می توانید این ابزار را از مسیر "ووکامرس فارسی > ابزارها > گزینه های اصلی > مرتب سازی لیست سفارشات" فعال نمایید. پس از فعالسازی این گزینه، سفارشات شما بر اساس زمان پرداخت مرتب خواهند شد.

توجه: با توجه به ساختار داده جدید سفارشات، فقط و فقط زمانی این گزینه را فعال کنید که شما صرفا پرداخت آنلاین دارید. اگر روش پرداخت دیگری بجز پرداخت آنلاین (مثلا پرداخت در محل یا ...) دارید به هیچ عنوان این ابزار را فعال نکنید.

در صورتی که یکسری از سفارشات (مخصوصا سفارشاتی که پرداخت آنلاین نشده اند) را در لیست نمی بینید و یا آن ها را در انتها لیست سفارشات مشاهده می کنید، این ابزار را غیرفعال کنید. تا نسخه فعلی ووکامرس فارسی (3.5.5) شرایط بالا برقرار است. سعی ما بر این است که این ابزار را بهینه تر کنیم تا این استثنا برطرف شود (متاسفانه با توجه نحوه ذخیره سفارشات در نسخه جدید ووکامرس هنوز به این راه حل نرسیده ایم). اما تا اطلاع ثانوی که در همین تاپیک نیز اعلام خواهد شد، لطفا به نکته بالا توجه کنید.

mamadranaee

تازه وارد
سلام
وقت شما بخیر ، من هر زمانی که این تیک رو فعال میکنم تعدادی از سفارشاتم رو داخل لیست سفارشات نمایش نمیده ولی عدد در تب درحال انجام نمایش میده . و وقتی که این تیک رو غیرفعال میکنم سفارشات رو نمایش میده ولی پیامک های خرید و تایید برای کاربر و مدیر سایت ارسال نمیشه .
برای ارسال پیامک ها هم از افزونه پیامک ووکامرس استفاده میکنم

MahdiY

راهبر انجمن
سلام
خیلی جالبه! این دو مورد خیلی ارتباطی به هم ندارند و گزارشی هم نداشتیم

erfanath

تازه وارد
سلام من هم همین مشکل رو داشتم که به اجبار تیک رو برداشتم

abbas_ninja

تازه وارد
سلام
وقت شما بخیر ، من هر زمانی که این تیک رو فعال میکنم تعدادی از سفارشاتم رو داخل لیست سفارشات نمایش نمیده ولی عدد در تب درحال انجام نمایش میده . و وقتی که این تیک رو غیرفعال میکنم سفارشات رو نمایش میده ولی پیامک های خرید و تایید برای کاربر و مدیر سایت ارسال نمیشه .
برای ارسال پیامک ها هم از افزونه پیامک ووکامرس استفاده میکنم

سلام
من هم این مشکل رو دارم و با فعال بودن گزینه مربوطه، سفارشاتم کلا دیده نمیشه ولی تعداد سفارشات رو به درستی نمایش میده
علاوه بر این موقع استفاده از رهگیری سفارش ووکامرس (tracking) سفارشی رو پیدا نمیکنه
نسخه وردپرس 5.8
نسخه ووکامرس 5.6.0
نسخه ووکامرس فارسی 5.2.2

از افزونه فارسی ساز دیگه ای هم استفاده نمیکنم، حالت دیباگ وردپرس هم فعال که باشه باز هم خطایی ایجاد نمیکنه!

توی یه وردپرس خام هم تست کردم که نمونه ش میشه تصویر زیر: (یک سفارش دارم ولی نمایش نمیده)
You must be registered for see images attach

آخرین ویرایش:

logofun

تازه وارد
سلام
من ترفندهای این تایپک رو اجرایی کردم
ولی تو لیست سفارشام یه 10 تا بی نام و نشون هست

پیوست‌ها

• 2021-11-27_125148.jpg
    2021-11-27_125148.jpg
    43 کیلوبایت · بازدیدها: 11

mahdiazarm

تازه وارد
سلام و خدا قوت خدمت همه ی دوستان و همینطور نویسندگان خوب افزونه
اگر امکانش هست لطف کنید و یه سری تغییرات توی تابع sort_orders_list_by_pay_date بدین و به جای meta_key از meta_query استفاده کنید و یا اگر امکانش نیست من اضافه میکنم و تابع رو براتون میفرستم و شما بعد از بررسی جایگزین کنید
من خودم شخصا دو روز درگیر این موضوع بودم و سفارشات به درستی نمایش داده نمی شدن
از توجه شما ممنونم مهندسین عزیز

absoonoo

تازه وارد
این مشکل برای چندین فروشگاه ما هم پیش آمد ، بعد غیرفعال کردن افزونه نیز سفارشات بی نام و نشان ثبت میشوند. لطفا سریعا رفع کنید

hesam.ashoory@

تازه وارد
با سلام
برای نمایش تاریخ در بخش تجزیه تحلیل ووکامرس چه راه حلی را پیشنهاد میکنید؟
مثلا برای گرفتن گزارش فروش در یک ماه گذشته، مبنای ماه، ماه میلادی است. هر چند که برای هر فروش تاریخ شمسی درج شده باشد.

آخرین ویرایش:
بالا