افزایش سرعت سایت

saji051

کاربر عضو
سلام..

یک سایت وردپرسی با بازدید روزانه ۳۰۰۰ و ۲۵ پلاگین فعال و تم بی تم سرعتش پایینه

چطور میشه افزایش داد سرعتشو؟؟

آیا راهکاری ـ ترفندی ـ افزونه ای هست که واقعا جواب بده و کارایی داشته باشه؟؟؟

w123w

تازه وارد
15 روش افزایش سرعت وبسایت براتون می گم

- - - Updated - - -

[h=2]چگونه سرعت وردپرس را افزایش دهیم[/h] در این مقاله راه هایی که می توان توسط آن سرعت لود شدن یک سایت وردپرس را بالا آورد را برای شما آورده ام که در این سال های طراحی سایت وردپرس با آن ها آشنا شده ام.

حتی استفاده از چندین راه حل این مقاله تاثیر بسیار زیادی در افزایش سرعت وب سایت خواهد داشت.

[h=3]1. انتخاب یک هاست خود[/h] هاست اشتراکی به هیچ وجه برای میزبانی سایت شما مناسب نیست با وجود اینکه قیمت هاست های اشتراکی پایین است ولی سرعت و آپتایم آن پایین می باشد و به هیچ وجه مناسب سایت وردپرس شما نیست.

شما در حقیقت با استفاده از هاست های اشتراکی زحمات خود را در طراحی سایت بر باد می دهد زیرا قطعی سایت و سرعت لود شدن پایین آن باعث از دست رفتن کاربران سایت شما خواهد شد.

تنها هاست مناسب و ارزانی که مخصوص وردپرس در ایران می شناسم هاست دارکوب می باشد

سرورهای هاست دارکوب مناسب برای میزبانی سایت وردپرس پیاده سازی شده و کلیه پلاگین ها و ماژول های لازم php و آپاچی برای پشتیبانی از تمامی قابلیت های وردپرس در آن تعبیه شده و آپتایم آن 99.9% می باشد.!

[h=3]2. از قالب ساده و سبک استفاده نمایید[/h] سعی نمایید برای سایت خود از قالب های ساده و سبک استفاده نمایید و حتی المکان از قالب های گرافیکی استفاده نکنید.

استفاده از طرح ها و قالب های گرافیکی و پرحرکت سرعت سایت شما را تا حد زیادی پایین می آورد .

بر اساس تجربه من سریع ترین قالب وردپرس از نظر لود شدن و سبک بودن قالب روبرو می باشد .

معمولا قالب های سبک و ساده وردپرس تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما خواهند داشت.

[h=3]3. استفاده از پلاگین کش[/h] پلاگین های وردپرس بسیاری وجود دارند که می توانید سرعت سایت و لود شدن سایت خود را توسط آن ها بالا ببرید این پلاگین ها عملکرد وردپرس را بهینه سازی می نمایند و باعث افزایش کارکرد آن می شوند.

بهترین پلاگین وردپرس برای کش کردن وب سایت از نظر من می باشد که تنظیمات فراوانی دارد و تقریبا بیشتر روش های بهینه سازی وب سایت در آن دیده شده.

برای استفاده از آن کافی است پلاگین را بر روی سایت وردپرس خود نصب نموده و فعال سازی نمایید سپس به بخش تنظیمات رفته و روش های مورد نظر خود را فعال نمایید. جهت جلوگیری از خرابی وب سایت بهتر است روش ها را تک تک تست نموده.

[h=3]4. استفاده از شبکه های انتقال داده(CDN)[/h] با استفاده از این شبکه های انتقال داده می توانید سرعت سایت خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

شبکه های انتقال داده موارد استاتیک سایت شما به مانند تصاویر و اسکریپت ها را در نزدیکترین فاصله سروری در اختیار کاربران قرار می دهند.

من از برای سایت وردپرس خود استفاده می نمایم زیرا قیمت های مناسبی دارد و سرعت سرویس های آن بالا می باشد.

یک پلاگین نیز به نام موجود است که می توانید آن را بررسی نمایید.

[h=3]5. بهینه سازی تصاویر به صورت اتوماتیک[/h] یاهو یک بهینه ساز تصاویر به نام Smush.it دارد که توسط آن می توانید تصاویر سایت را بهینه سازی نمایید بدون آنکه کیفیت تصاویر از دست رود

استفاده از این نرم افزار برای تک تک تصاویر بسیار مشکل می باشد.

خوشبختانه پلاگینی به نام موجود است که عملیات بهینه سازی بر روی تصاویر را بر روی همه تصاویر به صورت خودکار انجام می دهد.

[h=3]6. بهینه سازی صفحه اصلی یا لودینگ سایت[/h] صفحه اصلی سایت شما مهمترین صفحه از سایت شما می باشد که با بهینه سازی آن می توانید بازدید کننده از سایت خود را تا حد بسیار زیادی راضی نگاه دارید

مواردی که می توانید انجام دهید:

• نمایش قسمتی از ارسالی ها و نه ارسالی های کامل
  • پایین آوردن تعداد نمایش پست ها در صفحه به 5 و 7
  • حذف ابزارهای به اشتراک گذاری در صفحه اصلی سایت
  • حذف پلاگین های غیر فعال و بودن کاربرد از وردپرس
  • سعی نمایید صفحه اصلی را در حداقل نگه دارید و لینک به صفحات داخلی سایت دهید

طراحی صفحه اصلی بهینه سازی شده تاثیر بسیار زیادی در افزایش تعداد بازدید کننده از سایت شما دارد

[h=3]7. بهینه سازی جداول وردپرس[/h] در این مقاله از کلمه بهینه سازی بسیار استفاده شده.

بهینه سازی از راه های بسیار متفاوتی انجام می پذیرد

به سادگی می توانید از پلاگین جهت بهینه سازی جداول سایت خود استفاده نمایید.

این پلاگین جداول دیتابیس را بهینه سازی نموده و از آن اسپم و موارد نا مربوط را حذف نموده و عملکرد دیتابیس را بهبود می بخشد

همینطور پلاگین را پیشنهاد می نمایم که قابلیت زمان بندی جهت بهینه سازی جداول را دارد.

[h=3]8. غیر فعال نمودن ها لینکینگ و استفاده از مطالب سایت شما[/h] هاست لینکینگ به عملیات دزدی پهنای باند گفته می شود بدین صورت که سایت های دیگر از تصاویر و مطالب سایت شما به صورت مستقیم در سایت خود استفاده می نمایند.

در صورتی که در سایت خود تصاویری استفاده می نمایید که نشان از شما دارد لازم نیست این کار را انجام دهید.

کد زیر را در فایل .htaccess خود در ج نمایید:

disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?sparringmind.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?feeds2.feedburner.com/sparringmind [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

در صورتی که از فید استفاده می نمایید می بایست آدرس فید خود را در کد بالا جایگرین نمایید

[h=3]9. اضافه نمودن هدر انقضاء به آیتم های استاتیک صفحه[/h] می توانید بعضی از المان های صفحه را جهت بارگذاری مجدد تاریخ انقضاء بزنید تا زمانی که لازم نیست تصاویر و فایل ها از کامپیوتر کاربری که قبلا سایت را رویت نموده لود گردد

بدین روش می توانید تا حد قابل قبولی سرعت سایت خود را بالا ببرید و بار بر روی سرور را کم نمایید.

کد زیرا را در فایل .htaccess کپی نمایید:

ExpiresActive On
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/png A2592000
ExpiresByType image/jpg A2592000
ExpiresByType image/jpeg A2592000

زمان های بالا برای یک ماه می باشند می توانید مقدار آن را تغییر دهید

[h=3]10. تنظیم تصاویرGravatar[/h] تصویر پیش فرض گراواتار سایت به صورت پیش فرض به صورت خالی می باشد

شما می توانید تصویر پیش فرض را فضای خالی قرار دهید به جای تصویر این مورد را می توانید از بخش گفتگوهای پنل وردپرس انجام دهید

[h=3]11. لود نمودن تصاویر تا اسکرول صفحه[/h] این یک تکنیک می باشد برای اینکه تا زمانی که اسکرول صفحه به تصویری نرسیده تصویر مورد نظر لود نشود.

این روش باعث کاهش مصرف پهنای باند شما نیز می شود زیرا تصاویر اضافی برای کاربر لود نمی شود.

جهت فعال سازی این مورد پلاگین را نصب نمایید.

[h=3]12. کنترل کردن تعداد نسخه های ارسالی[/h] وردپرس به شما این امکان را می دهد که از نوشته خود نسخه های قدیمی را نگاه دارید

می توانید ار پلاگین برای کنترل نسخه های قدیمی یک نوشته استفاده نمایید و بدین طریق حجم دیتابیس خود را کاهش دهید.

[h=3]13. غیر فعال سازی pingbacks و trackbacks[/h] به طور پیش فرض ورد پرس با سایت های pingbacks و trackbacks در ارتباط می باشد.

زمانی که بلاگ جدیدی شما را معرفی می نماید آیتم به سمت سایت شما ارسال می شود. با غیر فعال سازی این پینگ ها بار زیادی از روی سرور برداشته می شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله رویرو را مطالعه نمایید .

[h=3]14. جایگزینی PHP با HTML زمانی که لازم است[/h] می توانید برخی از صفحات خود را صورت HTML طراحی نمایید تا لود صفحات شما بالاتر بیاید. صفحاتی که تغییر چندانی ندارند را می توانید به این صورت طراحی نمایید.

[h=3]15. استفاده از CloudFlare[/h] CloudFlare نرم افزاری برای لود دیتاهای سایت از مناطق مختلف سروری می باشد که به صورت خودکار نزدیکترین سرور به کاربر را می یابد و بدین طریق سرعت لود سایت شما را بالا می برد

برای قرار دادن کافی است در سایت, , ثبت نام نموده و پلاگین نصب نموده و تنظیمات کلوفلیر پلاگین را بدرستی انجام دهید تا سایت شما هم از نظر امنیتی و هم سرعت ارتقاء یابد

saji051

کاربر عضو
[MENTION=38703]w123w[/MENTION]

دوست عزیز خیلی ممنون ولی من دنبال این جور چیز ها نیستم دنبال یه راهی که یکی رفته باشه و به نتیحه رسیده باشه عملی ۱۰۰درصد

و اگرنه خودم بلدم سرچ کنم.

HamedR

کاربر عضو
@ دوست عزیز خیلی ممنون ولی من دنبال این جور چیز ها نیستم دنبال یه راهی که یکی رفته باشه و به نتیحه رسیده باشه عملی ۱۰۰درصد

دوست عزیز خود وردپرس به اندازه ی کافی سنگین هست! حالا شما 25تا پلاگین هم بهش اضافه کنین!!! همین که سایتتون بالا میاد جای شکر داره!!

- پلاگین های غیر ضروری رو غیر فعال کنین

- بجای بعضی از پلاگین ها میشه از کدهایی تو فایل functions.php استفاده کرد!

- از GZip استفاده کنید.

saji051

کاربر عضو
دوست عزیز خود وردپرس به اندازه ی کافی سنگین هست! حالا شما 25تا پلاگین هم بهش اضافه کنین!!! همین که سایتتون بالا میاد جای شکر داره!!- پلاگین های غیر ضروری رو غیر فعال کنین

- بجای بعضی از پلاگین ها میشه از کدهایی تو فایل functions.php استفاده کرد!

- از GZip استفاده کنید.
خیلی ممنون

میشه

functions.php رو بیشتر توضیح بدید؟؟؟

:)

HamedR

کاربر عضو
خیلی ممنونمیشه

functions.php رو بیشتر توضیح بدید؟؟؟

:)
ببینین به عنوان مثال شما میخواین تعداد بازدید از پست رو نمایش بدین!

خب بجای اینکه از افزونه استفاده کنین ، میتونین از کد زیر تو functions.php قالب استفاده کنین :

کد:
function getPostViews($postID){
    $count_key = 'post_views_count';
    $count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
    if($count==''){
        delete_post_meta($postID, $count_key);
        add_post_meta($postID, $count_key, '0');
        return "بدون بازدید";
    }
    return $count.' بازدید';
}

function setPostViews($postID) {
    $count_key = 'post_views_count';
    $count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
    if($count==''){
        $count = 0;
        delete_post_meta($postID, $count_key);
        add_post_meta($postID, $count_key, '0');
    }else{
        $count++;
        update_post_meta($postID, $count_key, $count);
    }
}

کد:
echo getPostViews(get_the_ID());

harbiline

Edris
سرویس دهی وب سایتتون رو عوض کنید( هاست )

تاثیر به سزایی دارد

w123w

تازه وارد
@ دوست عزیز خیلی ممنون ولی من دنبال این جور چیز ها نیستم دنبال یه راهی که یکی رفته باشه و به نتیحه رسیده باشه عملی ۱۰۰درصد

نه من اینو خودم نوشتم تو سایت دارکوب خودم یکی اعضای مدیران سایت دارکوب هستم.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
یکی از راه هاش استفاده از ماژول google page speed هست (که روی سرور نصب میشه) سرعت رو بالا میبره

دومیش استفاده از افزونه هایی نظیر

هست که فایل های جاوا رو در انتها لود میکنه. در روش دوم امکان داره که پلاگین هات از کار بیفته (ممکنه! بستگی به پلاگین ها و قالبت داره. اما در کل می ارزه به تست کردنش)

بالا