افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

nowadays

تازه وارد
15/1/12
74
0
6
با سلام

امیدوارم این تاپیک منشا بهرمندی بسیاری از دوستانی که دنبال سئو حرفه ای هستند بشه...

با دو موضوع کلی شروع میکنم که امیدوارم دوستان با تجربه و اهل فن ، راهنمایی بفرمایند :

موضوع اول : متا توضیحات ( description )

از زمان به روز رسانی این افزونه ، با توجه به اینکه همچنان توضیحات متا موجود هست و قابل ویرایش هم هست ، اما بعد از ایندکس شدن در گوگل ، چیزی غیر از اونی که قسمت مربوطه پلاگین در صفحه ی نوشته نمایش داده شده در نتایج گوگل نمایش داده میشه.

چطور میتونم این قسمت رو اجباری کنم ؟

چطور میتونم دستوری رو بدم که description هر صفحه ، اجبارا همان description تنظیم شده در خود صفحه باشه ( قسمت توضیحات متا جعبه سئو yoast )

و به طور عادی از ابتدای متن چیزی فراخوان نشه ؟

فکر میکنم باید دستوری در قسمت ” عنوان ها و متاها ” > ” قالب توضیحات داده ” ، وارد کنم ، اما چه دستوری ؟

به طور مثال : %%excerpt_only%% و یا %%excerpt%% می تونن برای این منظور کارگشا باشن ؟

موضوع دوم : تنظیمات Sitemap

۱- به نظر دوستان منظور دقیق از “ساختار” در قسمت : “عنوان ها و متاها” و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، چیست ؟

post format یا همان ساختار دقیقا نمودش کجاست ؟

مگر خود post و page و product ها نوعی post format نیستند ؟

پس اگر در قسمت تنظیمات : “نقشه سایت” ، و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، گزینه ی ساختار را تیک بزنیم تا ایندکس نشود ، یعنی عملا جلوگیری از اینکس post و page و product ها کردیم ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
G

GamingStore

Guest
با سلام

امیدوارم این تاپیک منشا بهرمندی بسیاری از دوستانی که دنبال سئو حرفه ای هستند بشه...

با دو موضوع کلی شروع میکنم که امیدوارم دوستان با تجربه و اهل فن ، راهنمایی بفرمایند :

موضوع اول : متا توضیحات ( description )

از زمان به روز رسانی این افزونه ، با توجه به اینکه همچنان توضیحات متا موجود هست و قابل ویرایش هم هست ، اما بعد از ایندکس شدن در گوگل ، چیزی غیر از اونی که قسمت مربوطه پلاگین در صفحه ی نوشته نمایش داده شده در نتایج گوگل نمایش داده میشه.

چطور میتونم این قسمت رو اجباری کنم ؟

چطور میتونم دستوری رو بدم که description هر صفحه ، اجبارا همان description تنظیم شده در خود صفحه باشه ( قسمت توضیحات متا جعبه سئو yoast )

و به طور عادی از ابتدای متن چیزی فراخوان نشه ؟

فکر میکنم باید دستوری در قسمت ” عنوان ها و متاها ” > ” قالب توضیحات داده ” ، وارد کنم ، اما چه دستوری ؟

به طور مثال : %%excerpt_only%% و یا %%excerpt%% می تونن برای این منظور کارگشا باشن ؟

موضوع دوم : تنظیمات Sitemap

۱- به نظر دوستان منظور دقیق از “ساختار” در قسمت : “عنوان ها و متاها” و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، چیست ؟

post format یا همان ساختار دقیقا نمودش کجاست ؟

مگر خود post و page و product ها نوعی post format نیستند ؟

پس اگر در قسمت تنظیمات : “نقشه سایت” ، و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، گزینه ی ساختار را تیک بزنیم تا ایندکس نشود ، یعنی عملا جلوگیری از اینکس post و page و product ها کردیم ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.
لطفا اگر کسی هست یاد بده چون بنده هم نیاز دارم

با تشکر از سایت خوب پرشین اسکریپت

Tiny

کاربر عضو
22/3/15
120
0
16
29
Home
سلام

تو همون بخشی که گفتید ، %%description%% رو برای توضیحات متا وارد کنید.

nowadays

تازه وارد
15/1/12
74
0
6
سلام

تو همون بخشی که گفتید ، %%description%% رو برای توضیحات متا وارد کنید.
ضمن تشکر از پاسخ شما ، هرچند تا به حال این مورد را در لیست آیتم های قابل جایگذاری عنوان ها و متاها ندیده بودم ، اما بنا به توصیه شما اعمال کردم.

ممکن است بفرمایید این آیتم : %%term_description%% چه کاربردی دارد ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Tiny

کاربر عضو
22/3/15
120
0
16
29
Home
فکر نکنم فرقی داشته باشه.

هر دوشون توضیحات متایی رو که که در افزونه سئو برای مطالب می نویسید رو نشون میده.

nowadays

تازه وارد
15/1/12
74
0
6
ممنون میشم دوستان دیگرهم در این بحث شرکت کنند و نظرشون رو بیان کنند

مخصوصا در ارتباط با مسئله سئو که مطرح کردم.

با تشکر

nowadays

تازه وارد
15/1/12
74
0
6
تا به اینجای کار بر اساس تجربه ی شخصی از %%excerpt%% در قسمت توضیحات متا ، جواب خوبی در نتایج گوگل نگرفتم