اپدیت خودکار محصولات

ایا با نوشتن افزونه اپدیت خودکار موافق هستید؟

• مجموع رای دهندگان
    5

mahdimehri

تازه وارد
با سلام و خسته نباشید به تیم پرشین اسکریپت
از شما یک سوال داشتم:
میشه یک افزونه بنویسد که توام قالب ها و افزونه های سایت را پشتیبانی کند و درزمانی که شما در سایت اپدیت ان را قرار میدهید به صورت خودکار افزونه ها و قالب های ما اپدیت شوند
اگه شما حاضر باشید این کارا انجام بدید میدونم خیلی از برنامه نویس ها حاظر هستند که برای انجام همچین کاری رایگان کمکتون کنن نمونش خودم .

میشود برای انجام همچین کاری اقدام کنید
و از افرادی انجمنی که با من موافق و یا مخالف هستند لطفا در نظر سنجی اقدام کنن
مدیران محترم لطفا جواب این پست را بدهید
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام
این قضیه مشکلی نداره. از لحاظ فنی راحت میتونیم انجام بدیم.
اما ریسک هایی داره این کار.
یک تیم باید پشت کار باشن ، به محض اینکه اگر احتمالا یک نسخه به مشکل خورد یا برای کسی سازگاری نداشت ... سریع داون گرید بشه و...

ولی شدنیه. و ساختن مخزن کار سختی نیست مخصوصا در پرشین اسکریپت که رایگان هست و لایسنس و... نداریم.

mahdimehri

تازه وارد
سلام
این قضیه مشکلی نداره. از لحاظ فنی راحت میتونیم انجام بدیم.
اما ریسک هایی داره این کار.
یک تیم باید پشت کار باشن ، به محض اینکه اگر احتمالا یک نسخه به مشکل خورد یا برای کسی سازگاری نداشت ... سریع داون گرید بشه و...

ولی شدنیه. و ساختن مخزن کار سختی نیست مخصوصا در پرشین اسکریپت که رایگان هست و لایسنس و... نداریم.
بله کاملا من در جریان این نوع ریسک ها هستم و میتوان قبلش حتما به کاربر پیشنهاد بدیم که بکاپ داشته باشد
و همچین میتوان در افزونه همچین مواردی هم ذکر کنیم که اگه نسخه وردپرس ساز گار نبود یا ورژن php ان ناسزگاز بود به کاربر اخطار بده که ان ایراد هارا رفع کند و سپس ان را اپدیت کند
این کار ها تقریبا ریسک را 99% کاهش میدهد
و درباره مشکل اول که ذکر کردید من همون اول گفتم خیلی ها حاضر هستن رایگان کار بکنن و درصورت تمایل شما من هم حاضر به همکاری در این پروژه با شما هستم

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بله کاملا من در جریان این نوع ریسک ها هستم و میتوان قبلش حتما به کاربر پیشنهاد بدیم که بکاپ داشته باشد
و همچین میتوان در افزونه همچین مواردی هم ذکر کنیم که اگه نسخه وردپرس ساز گار نبود یا ورژن php ان ناسزگاز بود به کاربر اخطار بده که ان ایراد هارا رفع کند و سپس ان را اپدیت کند
این کار ها تقریبا ریسک را 99% کاهش میدهد
و درباره مشکل اول که ذکر کردید من همون اول گفتم خیلی ها حاضر هستن رایگان کار بکنن و درصورت تمایل شما من هم حاضر به همکاری در این پروژه با شما هستم
مگر اینکه صرفا افزونه های حیاتی رو قرار بدیم. مثلا VC ، ELEMENTOR , rocket و سایر...
چون همه افزونه ها رو قرار دادن خودش ریسک بزرگیه. با 10 افزونه اصلی شروع کنیم.

mahdimehri

تازه وارد
مگر اینکه صرفا افزونه های حیاتی رو قرار بدیم. مثلا VC ، ELEMENTOR , rocket و سایر...
چون همه افزونه ها رو قرار دادن خودش ریسک بزرگیه. با 10 افزونه اصلی شروع کنیم.
بله منم با این حرف شما موافقم

آخرین ویرایش:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
هشدار برای آپدیت خودکار خوبه ولی حتی وردپرس هم آپدیت خودکار را بجز برای وردپرس و جز در نسخه های جدید یا عدم مسدودیت اینکار را انجام نمی ده و کاربران را مجاز به انتخاب کرده که این شیوه بهتری هست...
زیرا ممکن است در پس سایت یک فایل به علت قطعی ناگهانی اینترنت یا حملات سایبری به اشتباه ناقص آپلود شود و سپس در سرورهای هدف بارگذاری شده و ناگهان صبح روز بعد بسیاری از شکایت ها از خطاها و مشکلات ایجاد شود.
به نظرم زمان بندی 24 و گاهی 12 ساعت یکبار چون وردپرس که در روز اتفاق می افتد بسیار خوب است که امکان رفع یا دریافت هشدار باشد.
به نظرم تیم پرشین اسکریپت برای شروع از افزونه های خودشان شروع کنند که برخی تجاری خودشان هست تا اطلاعات بروزرسانی را کاربران داشته باشند چون اگر به سایت و دریافت بروزرسانی مراجعه نکنید اطلاعی از نسخه های بروز نخواهید داشت.
ضمنا از بعد فنی شما فقط قسمت نرم افزاری رو دیدید اما نیازهای سخت افزاری پهنای باند فشار سیستمی در پردازش ناگهانی چندین هزار سایت در لحظه یک بروزرسانی را فراموش می کنید!!! باید همه این موارد را حساب شده و دقیق دید تا بعدا به فراموشی با خاطره بد تبدیل نشود.
موفق باشید

mahdimehri

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
هشدار برای آپدیت خودکار خوبه ولی حتی وردپرس هم آپدیت خودکار را بجز برای وردپرس و جز در نسخه های جدید یا عدم مسدودیت اینکار را انجام نمی ده و کاربران را مجاز به انتخاب کرده که این شیوه بهتری هست...
زیرا ممکن است در پس سایت یک فایل به علت قطعی ناگهانی اینترنت یا حملات سایبری به اشتباه ناقص آپلود شود و سپس در سرورهای هدف بارگذاری شده و ناگهان صبح روز بعد بسیاری از شکایت ها از خطاها و مشکلات ایجاد شود.
به نظرم زمان بندی 24 و گاهی 12 ساعت یکبار چون وردپرس که در روز اتفاق می افتد بسیار خوب است که امکان رفع یا دریافت هشدار باشد.
به نظرم تیم پرشین اسکریپت برای شروع از افزونه های خودشان شروع کنند که برخی تجاری خودشان هست تا اطلاعات بروزرسانی را کاربران داشته باشند چون اگر به سایت و دریافت بروزرسانی مراجعه نکنید اطلاعی از نسخه های بروز نخواهید داشت.
ضمنا از بعد فنی شما فقط قسمت نرم افزاری رو دیدید اما نیازهای سخت افزاری پهنای باند فشار سیستمی در پردازش ناگهانی چندین هزار سایت در لحظه یک بروزرسانی را فراموش می کنید!!! باید همه این موارد را حساب شده و دقیق دید تا بعدا به فراموشی با خاطره بد تبدیل نشود.
موفق باشید
بله شما درست میگید ولی این مشکلی نیست که نشه برطرف کرد ان را
مثلا اگه فایل هش شده سمت سرور خودرا با فایل هش شده سمت سرور کاربر مقایسه میشه کرد و همین کار اگر یک خط کد تغییر پیدا کند نسبت به فایل اصلی میتواند کاربر متوجه بشود و دوباره ان را اپدیت کند
من هم با شما موافق هستم که کاربر بیاید اپدیت های خودکارا به دست خودش مشخص کند و در صورت تمایل ان اپدیت شود و میتواند هم برای کاربر پیامی ارسال شود سپس یوزر خود این عمل را انجام بدهد
برای مشکل دوم هم میتوان کاربران را زمان بندی کنیم ودر زمان های خواصی که به سرور فسار نیاد این کار را انجام بدهند و یا از چند سرو استفاده کنیم که کاربران را به سرور هایی متنقل کنیم که فشار زیادی روی ان ها نیست
و درصورت عجله داشتن کاربر میتوان به او اعلامیه ای بدهیم که خودش به صورت دستی همین طور که اکنون داریم ان را بروز میکنیم بروز رسانی بکند

بالا