بروزرسانی وردپرس 4.4 و مستندات مهم آن

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

خدمت همه دوستان عرض ارادت

دوستان عزیزی که قصد بروزرسانی رو دارید لطفا فقط چند روز دست نگه دارید به علت عدم بروزرسانی بسیاری از افزونه ها و قالبها به طور قطع با مشکلات جدی روبرو خواهید شد تا زمان انتشار بروزرسانی بیشتر صبور باشید.

همگی دیگه امروز دیدید که وردپرس 4.4 منتشر شده و قبل از اون دیروز ووکامرس 2.4.11 خبر این بروزرسانی رو داده بود.

نکاتی در مستندات ورژن جدید وردپرس هست که باید حتما یادتون بمونه

1 نکته مهم اینه که اگر وردپرس رو به 4.4 ارتقا بدید باید حتما حتما حتما ورژن PHP رو از پنل هاست به 5.6 ارتقا بدید .

دلیل اینکار اینه که بر اساس مستندات منتشره بیشتر ساختار 4.4 با همین ورژن 5.6 نوشته شده.

دوستانی که قصد نصب وردپرس رو به صورت تازه دارند هم باید اینکار رو قبل از هر کاری انجام بدن وگرنه خطا در ارتباط با دیتابیس کمترین مشکلشون خواهد بود.

ضمنا طبق مستندات ورژن MYsql هم باید به 5.6 ارتقا بیابد لینک زیر مستندات در این رابطه است

حالا شرحی از وردپرس جدید

رابط موبایلی وردپرس بهبودی کاملی برای هماهنگی با اکثر موبایل ها پیدا کرده این قضیه در بخش مدیریت هم اجرایی شده است.

قالب به عنوان قالبی جدید منتشر شده است که متاسفانه در لیست بروزرسانی نصب نمی شود و فقط در صورت نصب اولیه قابل نصب است و یا باید از مخزن وردپرس دریافتش کنید قالبهای قبلی وردپرس نیز نیازمند بروزرسانی جدید هستند

بخش مولتی سایت وردپرس نیز دچار تغییرات از جمله عدم دسترسی برخی وبلاگها به برخی قسمتهای مدیریت اصلی به طور کامل شده است

بهبود نمایش عکس در ابعاد مختلف در دوایس های مختلف و مرورگرهای مختلف چه رایانه چه موبایلی با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر.

در ساختار جدید وردپرس به سراغ نوع جدیدی از نمایش قابل رفته است که شامل حذف برخی خطوط بین مطالب یا حاشیه های قالب است . علت هم مربوط به ساختار موبایل و افزایش کاربران این بخش است. ریسپانسیو بودن یک برنامه مهترین دغدغه امروز کاربران است که وردپرس توجه ویژه به آن کرده و به طور کاملی قادر هستید این مسئله را در تست با قالب 2016 به عینه ببینید .

در مدیریت بخش شخصی سازی به صورت بهتر و سریعتری قادر به انجام فرامین تغییراتی شماست هر چند ممکن است به علت سرعت پایین اینترنت یا مواردی که خودتان بهتر می دانید با کندی کمی مواجه شوید ولی ساختار به طور کاملی در سرعت و اجرا بهتر شده است .

در ارسال سوال یا کامنت در قالب 2016 محل قرار گیری نوشتن مطلب شما به بالا و موارد نام و ایملیل به پایین تغیر مکان داده است.

در بخش ابزارها - ابزارهای در دسترس قابلیت جدیدی فعال شده به نام مخابره کنید برای موبایل که اینابار بر خلاف گذشته قابلیت استفاده های زیادی دارد که کلیک بر روی { مخابره کنید را باز کنید} خواهید دید که چطور می شود این قابلیت رو استفاده کرد.

آدرس زیر وردپرس های قبلی است که دوستانی که ارتقا دادند و دوست دارند ورژن قبلی رو دوباره نصب کنند رو در اختیارتون قرار میده

نویسنده در حال بررسی بیشتر مستندات و بروزرسانی سریع این مطلب است لطفا تا تکمیل کامل منتظر بمانید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jamshimi

کاربر عضو
من مجبور شدم به 4.3.1 برگردم .کسی از دوستان آخرین ورژن ووکامرس روی 4.3.1 تست کرده؟ آپدیت شد؟

jamshimi

کاربر عضو
دوستان کسی به 4.4 اپدیت کرده؟مشکل خاصی داشته برای شما؟آیا php هاست شما 5.6 هست؟افزونه ها مشکلی ندارند؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
پیشنهاد میکنم هنوز آپدیت نکنید!

mehrpouya

کاربر عضو
پیشنهاد میکنم هنوز آپدیت نکنید!
متاسفانه من آپدیت کردم و فشار شدیدی روی سرور سایتم ایجاد شده. الانم جز صفحه اصلی سایت با مشکل ارور 500 مواجه شدم. توصیه پشتیبانی فنی سرور هم تهیه سرور مجازی بوده. متاسفانه این نسخه از وردپرس با افزونه ویژوال کامپوزر به شدت مشکل داره و افزونه VIP - User هم کلا دچار اختلال شده. تغییر سطح دسترسی پوشه هم روی هر دو افزونه انجام دادم و باز هم عمل نکرد. احتمالا ناچار به نصب دستی وردپرس به نسخه قدیمی بشم.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
متاسفانه من آپدیت کردم و فشار شدیدی روی سرور سایتم ایجاد شده. الانم جز صفحه اصلی سایت با مشکل ارور 500 مواجه شدم. توصیه پشتیبانی فنی سرور هم تهیه سرور مجازی بوده. متاسفانه این نسخه از وردپرس با افزونه ویژوال کامپوزر به شدت مشکل داره و افزونه VIP - User هم کلا دچار اختلال شده. تغییر سطح دسترسی پوشه هم روی هر دو افزونه انجام دادم و باز هم عمل نکرد. احتمالا ناچار به نصب دستی وردپرس به نسخه قدیمی بشم.
درسته. تغییرات زیاد بوده و گویا هسته تغییر داشته

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

طبق مشاهدات دوستان و عزیزان و گزارشهایی که در فروم وردپرس هستش همه دچار مشکل نیستند ولی برخی سرورها به علت نبود تناسب با وردپرس 4.4 یا نبود هماهنگی بین افزونه ها یا قالب یا مواردی از این دست به مشکل بر می خورن که اینها همیشه وجود داره و خواهد داشت بلاخره وقتی هجرت میشه از یک ورژن php به 3 پله بالاتر باید اشتباهاتی باشه و حل هم میشه .

بنده الان روی یک سرور رایگان داخلی وردپرس 4.4 رو 0 کیلومتر نصب کردم ووکامرس هم نصب هستش و راحت یک قالب حرفه ای هم نصب کردم مشکلی نبوده تا الان ورژن php هم 5.4 هستش البته فعلا مشکلی دیده نمیشه چندین و 15 افزونه مجزا هم نصب هستش و بجز اسلایدر باقی درست کار می کنند حتی ویژوال 4.9 .

بازم طبق توصیه ها بهتره صبور باشیم و تا رفع ایرادات جزئی از بروزرسانی خودداری کنیم .

چون ورژن فعلی هیچ مشکل امنیتی و موارد اینچنینی رو بازگو نکرده واین یک مزیت محسوب میشه

موفق باشید

jamshimi

کاربر عضو
نسخه 4.4.1 اومده انگار کسی نصب کرده؟مشکل خاصی نداره؟مشکلات قبلی 4.4 رفع شده؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوست من. حتما ورژن PHP شما باید 5.4 به بالا باشه... مطمئن شو افزونه هات بروز شدن...

میتونی بروزرسانی رو انجام بدی. پشتیبان گیری فراموش نشه

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

طبق فرمایشات آقا محمد حتما جلو برید و اول حتما فول بک آپ بگیرید . طبق مستندات وردپرس 52 مشکل امنیتی و باگ های مهم رفع شده ولی باز هم احتمال مشکلات نادیده هست .

موفق باشید

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوستان عزیز

اگر بعد از بروز رسانی با صفحه مرگ یا 404 در صفحات روبرو شدید اگر از تنظیمات سفارشی در پیوند یکتا استفاده کردید ازش یه کپی بگیرید سپس پیوندهای یکتا رو به پیش فرض برگردونید و ذخیره کنید سپس فایل رو به تنظیمات خودتون دوباره تغییر بدید و ذخیره کنید تا مشکل رفع بشه

موفق باشید

jamshimi

کاربر عضو
دوستان کسی وردپرس 4.4.2 رو با افزونه یوهاست 2.3.4 داره؟

من هنوز به 4.4.2 اپدیت نکردم .محمد عزیز شما الان پیشنهاد میدید که اپدیت کنیم یا هنوز باید صبر کنیم؟

بالا