مشکل بهم ریختگی تنظیمات قالب بعداز آپدیت تم

Para Tak

تازه وارد
با سلام و درود
ورژن جدید قالب وب سایت را بارگذاری و جایگزین تم قبلی نمودم ولی تمامی رنگها، تنظیمات و فونت های تم قالب بهم ریخت.
برخی از افزونه های همراه قالب از جمله زوم در بخش محصول تکی از کار افتاد و صفحه کاملا بهم ریخت (بعلاوه تنظیمات رنگ ).
یکبار دیگر قالب قدیمی را فعال کردم همه چیز بحالت طبیعی برگشت
دوباره قالب جدید را فعال کردم تمام پلاگین ها را غیر فعال و دوباره فعال کردم ولی باز نتیجه ای نداشت و همه چیز بهم ریخته شد
لطف بفرمایید راهکار چیست؟
ممنون و سپاس

tpark

کاربر عضو
با سلام و درود
ورژن جدید قالب وب سایت را بارگذاری و جایگزین تم قبلی نمودم ولی تمامی رنگها، تنظیمات و فونت های تم قالب بهم ریخت.
برخی از افزونه های همراه قالب از جمله زوم در بخش محصول تکی از کار افتاد و صفحه کاملا بهم ریخت (بعلاوه تنظیمات رنگ ).
یکبار دیگر قالب قدیمی را فعال کردم همه چیز بحالت طبیعی برگشت
دوباره قالب جدید را فعال کردم تمام پلاگین ها را غیر فعال و دوباره فعال کردم ولی باز نتیجه ای نداشت و همه چیز بهم ریخته شد
لطف بفرمایید راهکار چیست؟
ممنون و سپاس
درود بر شما
استفاده از child-theme
موفق باشید.

Para Tak

تازه وارد
دوست عزیز منظور شما را متوجه نشدم
لطفا واضح و کامل تر توضیح دهید
ممنون و سپاس

tpark

کاربر عضو
سلام
دوست عزیز منظور شما را متوجه نشدم
لطفا واضح و کامل تر توضیح دهید
ممنون و سپاس
موضوع ساده ای هستش منتها طولانی.
برای حل این مشکلات مربوط به آپدیت و همچنین overwite کردن یکسری ویژگی های قالب اصلی، طوری که با آپدیت از بین نرن، قالب فرزند باید نصب بشه.
بهتره در گوگل سرچ کنید "child-theme چیست"
حتما به پاسخ مناسب خواهید رسید.

موفق باشید

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
استفاده از پوسته فرزند رو منظورشون هست که امنیت بیشتری به شما بدهد البته در هر بار بروزرسانی باید این پوسته فرزند را هم بروزرسانی کنید
البته گاهی شما نیاز دارید مطمئن شوید پوشه و محتوای قالب فوق یکسان تعریف شده باشد یعنی دو قالب متفاوت نباشند
پس از اطمینان از یکسان بودن پوشه ها کافیست پس از فعال سازی اولیه فورا فقط تنظیمات قالب را بارگذاری کرده و ذخیره را یکبار فشار دهید . در بسیاری از مواقع همین عمل جایگزینی نسخه جدید با قدیم را شامل می شود چون برخی تنظیمات یا تغییرات باید در دیتابیس توسط قالب اعمال شود ته موارد فوق جایگزین شوند
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Para Tak

tpark

کاربر عضو
همانطور که دوست عزیزمون
با سلام دوست عزیز
استفاده از پوسته فرزند رو منظورشون هست که امنیت بیشتری به شما بدهد البته در هر بار بروزرسانی باید این پوسته فرزند را هم بروزرسانی کنید
البته گاهی شما نیاز دارید مطمئن شوید پوشه و محتوای قالب فوق یکسان تعریف شده باشد یعنی دو قالب متفاوت نباشند
پس از اطمینان از یکسان بودن پوشه ها کافیست پس از فعال سازی اولیه فورا فقط تنظیمات قالب را بارگذاری کرده و ذخیره را یکبار فشار دهید . در بسیاری از مواقع همین عمل جایگزینی نسخه جدید با قدیم را شامل می شود چون برخی تنظیمات یا تغییرات باید در دیتابیس توسط قالب اعمال شود ته موارد فوق جایگزین شوند
موفق باشید
همانطور که دوست عزیزمون گفتند، "پوسته ی فرزند"
البته پوسته ی فرزند نیازی به به روز شدن نداره چون عملا به تنهایی کار خاصی انجام نمیده.
در واقع پوسته فرزند یک پوششی برای پوسته اصلی سایت هستش که برای جلوگیری از بین رفتن تغییرات اعمال شده هنگام آپدیت سایت به کار میاد.
مثال:
فرض کنید شما پوسته "پرشین نسخه 1" نصب کردید.
برای مثال فایل header.php پوسته رو به دلخواه تغییر میدید و تغییرات خودتون رو اعمال میکنید.
اتفاقی که بعد از آپدیت خواهد افتاد این هستش که header.php قالب آپدیت شده بر روی تغییراتی که شما اعمال کردید آپلود میشه و عملا تغییرات شما از بین میره.

راهکاری که برای این منظور وجود داره اینه که پوسته فرزند "پرشین" رو نصب کنید. داخل پوسته فرزند یک کپی از فایل header.php انجام بدید و تغییرات رو در این فایل کپی شده اعمال کنید.
وردپرس به صورت خودکار فایل header.php رو از پوسته فرزند بارگذاری خواهد کرد و باقی فایل ها از پوسته اصلی.

و حالا میتونید خیلی ساده تمام فایل های پوسته اصلی رو آپدیت کنید بدون اینکه تغییرات از بین بره.

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.

موفق باشید.

Para Tak

تازه وارد
همانطور که دوست عزیزمون

همانطور که دوست عزیزمون گفتند، "پوسته ی فرزند"
البته پوسته ی فرزند نیازی به به روز شدن نداره چون عملا به تنهایی کار خاصی انجام نمیده.
در واقع پوسته فرزند یک پوششی برای پوسته اصلی سایت هستش که برای جلوگیری از بین رفتن تغییرات اعمال شده هنگام آپدیت سایت به کار میاد.
مثال:
فرض کنید شما پوسته "پرشین نسخه 1" نصب کردید.
برای مثال فایل header.php پوسته رو به دلخواه تغییر میدید و تغییرات خودتون رو اعمال میکنید.
اتفاقی که بعد از آپدیت خواهد افتاد این هستش که header.php قالب آپدیت شده بر روی تغییراتی که شما اعمال کردید آپلود میشه و عملا تغییرات شما از بین میره.

راهکاری که برای این منظور وجود داره اینه که پوسته فرزند "پرشین" رو نصب کنید. داخل پوسته فرزند یک کپی از فایل header.php انجام بدید و تغییرات رو در این فایل کپی شده اعمال کنید.
وردپرس به صورت خودکار فایل header.php رو از پوسته فرزند بارگذاری خواهد کرد و باقی فایل ها از پوسته اصلی.

و حالا میتونید خیلی ساده تمام فایل های پوسته اصلی رو آپدیت کنید بدون اینکه تغییرات از بین بره.

امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.

موفق باشید.
ممنون و سپاس

Para Tak

تازه وارد
خدمت بزرگواران عزیز جاویدان و tpark عرض کنم که جدا از نکته پوسته فرزند که فرمودید که بسیار نکته بارز ، عالی و موثری می باشد
یک سری کارها انجام دادم که شاید برای برخی دوستان مفید واقع گردد:
بعد از بهم ریختگی قالب جدید (پس از آپدیت)، یکبار دیگر قالب قدیمی را بارگذاری کرده ، به بخش تنظیمات (خود قالب) رفته و و در بخش پشتیبان گیری و بازگردانی یک برون ریزی گرفتم.
سپس قالب جدید را فعال نموده، در بخش تنظیمات قالب -> پشتیبان گیری و بازگردانی اقدام به درون ریزی کردم.
کش مرورگر و وردپرس را تخلیه کردم و همه چیز درست شد
تنها مشکل باقی مانده در بخش افزونه زوم در صفحه محصول تکی بود که هرچه گشتم و با شرکت ارائه دهنده قالب و پوسته در ایران (قالب اصلی Yith ) مکاتبه کردم به راهکاری دست نیافتیم
به نظرم رسید که دمو قالب را که شرکت ایرانی گذاشته را چک کنم ، و دیدم در نسخه دمو هم همین مشکل را دارد
سپس دمو شرکت سازنده در آمریکا را چک کردم و دیدم مشکل ندارد و بخوبی کار میکند
با شرکت ایرانی مکاتبه و مستندات را ارائه کردم و گفتند تا دو سه روز آینده مشکل را رفع و آپدیت جدید میگذارند.
این توضیحات را از این بابت دادم که چندین روز وقتم هدر شد و بدنبال رفع مشکلی می گشتم که اصلا مربوط به وجود اشکال در وب سایت من نبود و امکان دارد با دستکاری برخی تنظیمات چندین روز وب سایت از کار بیافتد و نتواند به ارائه خدمات بپردازد
دوستان گرامی که زیاد با برنامه نویسی آشنایی ندارند مثل خود من بهتر است که اول مستندات را مقایسه و بعد بسراغ تغییرات در وردپرس بروند
با آرزوی موفقیت برای همگی شما

بالا