حداقل تعداد خرید از یک دستهبندی خاص در ووکامرس

sajjadkh65

تازه وارد
با سلام.
فرض کنید من در ووکامرس دو دسته بندی الف و ب رو دارم. میخوام وقتی کسی محصولی رو از دسته بندی الف سفارش دارد حداقل تعداد قابل سفارش از این دسته بندی تعداد مشخصی باشد. مهم هم نیست که محصولات متفاوت رو انتخاب کنیم فقط حداقل تعداد از دسته بندی مهم است.

یعنی اگر در سبد خرید محصولی از دسته بندی الف وجود داشت چک بشه که تعداد حداقل هست و در غیر اینصورت پیام خطا نشون داده بشه.

اگر کد باشه خیلی بهتر هست. چند افزونه برای این کار هم هست اما پولی هست. بیشتر کدهایی که هست بر اساس قیمت هست. اما من قیمت برام مهم نیست و فقط تعداد اهمیت دارد.

ممنون میشم اگر سریع‌تر کمک کنید.

m0h4mm4d

کاربر عضو
سلام . این دو تا افزونه معروف هستند در این کار یکی نوشته ی خود ووکامرس و دیگری Yith : ولی نمیدونم روی دسته بندی هم این قوانین را اعمال میکنند یا نه . 

احتمالا روی کارت این شرط ها را اعمال کنه ، فکر میکنم نمیتونی دسته بندی انتخاب کنی بلکه باید قوانین را کلی ست کنی و اون دشته هایی که میخوای اینطور نباشند را استثنا کنی . من نصب نکردم افزونه ها را ، شما زحمت بکش چک کن و یک بررسی ، همین جا بنویس برای استفاده ی آیندگان . موفق باشی

You must be registered for see images attach

sajjadkh65

تازه وارد
سلام. ممنون از افزونه ها.

متأسفانه افزونه ها کمکی نکرد.

افزونه woocommerce-min-max-quantities.zip برای محصول خوب هست اما برای دسته بندی فقط بصورت گروهی میشه محدودیت گذاشت. برای مثال گروه‌های تعدادی ۴ عددی یعنی از محصولات فقط در این تعداد گروه میشه به سبد خرید اضافه کرد یعنی تعداد 4 و 8 و 12 و... و نمیشه مثلا تعداد 5 رو به سبد خرید اضافه و خرید کرد.

افزونه دوم هم متأسفانه بصورت کلی به همه دسته بندی ها محدودیت رو اعمال میکنه. البته در تنظیمات هر دسته بندی گزینه داره که محدودیت کلی براش اعمال نشه اما اگر دسته بندی ها زیاد باشن اینکار خیلی زمان بر هست و امکان اشتباه هم زیاد هست.

و اینکه این افزونه ها به نظرم پولی هستند و نمیشه آپدیت کرد و ممکن است در آینده با نسخه های جدید مشکل داشته باشند.

اگر امکانش باشه که با یک تکه کد این محدودیت اعمال بشه بسیار خوب هست. حتی در یک سایت خارجی کدی بود تقریبا این محدودیت رو اعمال کرد اما مشکلی که کد داشت این بود که احبارا باید اون دسته بندی خاص در سبد کالا و با تعدادی که مشخص شده وجود داشته باشه تا امکان ثبت سفارش باشه. برای مثال اگر من دو دسته بندی الف و ب داشته باشم و وقتی تنظیم میکردم که حداقل تعداد سفارش در دسته الف 3 عدد باشد. و در سبد خرید محصولات دسته ب رو انتخاب میکردم باز هم خطا میداد که حتما باید از دسته الف 3 عدد رو سفارش بدم. در صورتی که من میخوام کد طوری باشد که اگر محصولی از دسته الف در سبد خرید بود محدودیت تعداد اعمال بشه نه برای همه دسته ها

m0h4mm4d

کاربر عضو
سلام. ممنون از افزونه ها.

متأسفانه افزونه ها کمکی نکرد.

افزونه woocommerce-min-max-quantities.zip برای محصول خوب هست اما برای دسته بندی فقط بصورت گروهی میشه محدودیت گذاشت. برای مثال گروه‌های تعدادی ۴ عددی یعنی از محصولات فقط در این تعداد گروه میشه به سبد خرید اضافه کرد یعنی تعداد 4 و 8 و 12 و... و نمیشه مثلا تعداد 5 رو به سبد خرید اضافه و خرید کرد.

افزونه دوم هم متأسفانه بصورت کلی به همه دسته بندی ها محدودیت رو اعمال میکنه. البته در تنظیمات هر دسته بندی گزینه داره که محدودیت کلی براش اعمال نشه اما اگر دسته بندی ها زیاد باشن اینکار خیلی زمان بر هست و امکان اشتباه هم زیاد هست.

و اینکه این افزونه ها به نظرم پولی هستند و نمیشه آپدیت کرد و ممکن است در آینده با نسخه های جدید مشکل داشته باشند.

اگر امکانش باشه که با یک تکه کد این محدودیت اعمال بشه بسیار خوب هست. حتی در یک سایت خارجی کدی بود تقریبا این محدودیت رو اعمال کرد اما مشکلی که کد داشت این بود که احبارا باید اون دسته بندی خاص در سبد کالا و با تعدادی که مشخص شده وجود داشته باشه تا امکان ثبت سفارش باشه. برای مثال اگر من دو دسته بندی الف و ب داشته باشم و وقتی تنظیم میکردم که حداقل تعداد سفارش در دسته الف 3 عدد باشد. و در سبد خرید محصولات دسته ب رو انتخاب میکردم باز هم خطا میداد که حتما باید از دسته الف 3 عدد رو سفارش بدم. در صورتی که من میخوام کد طوری باشد که اگر محصولی از دسته الف در سبد خرید بود محدودیت تعداد اعمال بشه نه برای همه دسته ها
این افزونه ها معمولا در دسترس هستند ، انجمن برای همین هست که کمک کنیم به دوستان . نگران نبودنش نباشید . بعید هست کدی پیدا بشه که به راحتی این کار را بکنه . خود فیلتر کردن دسته بندی ها خودش خیلی کار داره .

نکته دوم اینکه تکه کد خیلی جالب نیست با یک به روز رسانی احتمال اینکه کد ها از بین بره یا با نگارش جدید ووکامرس به مشکل بر بخوره هست .

نکته سوم : داکیومنت افزونه اول را چک کردم :

Category-level Rules داره ، روی همین کار کنید ببینید میتونید سناریویی که نیاز دارید را پیاده کنید یا نه . این افزونه را خود توسعه دهنده ووکامرس نوشته و خیلی قابل اطمینان هست .

این دو افزونه هم هستند چک کنید :

به عنوان راه حل آخر میتونم این را معرفی کنم :

میتونید روی دسته ها تخفیف تعدادی معلوم کنید البته نمیدونم که از خرید میتونه جلوگیری کنه یا نه ولی میتونید مثلا قیمت جنس تکی را 10 درصد بالاتر بزنید و بگید اگر 3 تا سفارش بدید 10 درصد تخفیف میگیرید . افزونه را اتچ کردم براتون .

موفق باشید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajjadkh65

تازه وارد
خیلی ممنون از راهنمایی شما

با استفاده از افزونه Yith  تونستم مشکل رو حل کنم. محدودیت های دسته بندی رو فعال کردم بدون اینکه محدودیت عمومی خاصی رو براش تعیین کنم و بعد در صفحه دسته بندی که میخواستم محدودیت رو تعیین کردم و مشکل حل شد.

با افزونه Min/Max Quantities - WooCommerce Docs  نتونستم اعمال کنم. محدودیت رو فقط بصورت گروهی اعمال میکرد.

باز هم تشکر میکنم. خیلی ممنون.

بالا