حذف نتایج مطالب در سرچ ووکامرس و سرچ فقط در عنوان محصول

sahand11_m27

تازه وارد
دوستان یکی از مشکلاتی که من دیدم تو خیلی از سایتهای خارجی هم باهاش مواجهن و پرسیده شده، سرچ و جستجو در محصولات ووکامرس هستش که راه حلی من ندیدم در فروم های خارجی. سرچ ووکامرس چندتا ایراد اساسی داره، یکیش اینه که وقتی شما مثلا کلمه ی " دستبند" رو سرچ میکنید، تمام محصولاتی که این عنوان رو دارند و یا این کلمه در توضیحات محصول ذکر شده باشند رو میاره. مثلا فکر کنید شما یمک پیراهن دارید که در توضیحتش نوشتید این پیراهن با دستبند ابی سِت می شود. حالا اگر یکی دنبال دستبند باشه توی وبسایت و سرچ کنه، اون پیراهن هم در سرچ ظاهر میشه. حالا فکر کنید کسی 2000 محصول داره و در سرچ یک دستبند، پیراهن و شلوار و بلوز و .. ظاهر بشه. مسلما احتمالا خریدار وبسایت رو ترک میکنه. از دوستان کسی میدونه که چجوری میشه سرچ ووکامرس فقط در عنوان محصول سرچ کنه و توضیحات رو بلاک کنه و نادیده بگیره؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

این مورد یه قدرت محسوب میشه

مثلا من میخوام یه دستبند بخرم شاید اون پیراهن و شلوار هم بکارم بیاد

برای محدود کردن به نظرم از دسته بندی استفاده کنید (که جستجو دستبند فقط در دسته خودش انجام بشه)

با این حال صبر کنید ببینم چیزی در این مورد پیدا میکنم یا نه

sahand11_m27

تازه وارد
مهدی جان مرسی از جوابت. ممکنه بعضی موقع خوب باشه که به نظر محصولات مرتیط شاید بهتر باشن توی این مورد. ولی وبسایت ما که با کلی تبلیغ در ایسنتاگرام و فیسبوک یه شخص رو میاریم به سایت و نمیتونه محصول رو پیدا کنه و وبسایت رو ترک میکنه، واقعا زجر آوره. به نظرم این موضوع خیلی خوبه واسه ی سرچ وردپرس و در سرچ مطالب مفیده ولی در محصول نه. چون مشتری دنبال محصولی که مورد نظرش هست میگرده و دوست نداره معطل شه. فکر کن به سایت X میری و دنبال لپ تاپ اپل میگردی و سریع میخوای قیمتو مشخصاتش رو ببینی و با آمازون مقایسه کنی و حالا این وسط هی لپتاپهای دیگه میاد و از لپتاپهای اپل هم همه ی مدلاش باز میشه. دیگه خودت ببین چقدر آزاد دهندست.

مرسی که پیگیری میکنی، ممنون میشم خبر بدی، من به جز معرفی افزونه ی relevanssi چیزی پیدا نکردم در فروم ها خارجی

بالا