حذف checkout برای فایل های رایگان

picnama

تازه وارد
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
بنده یک وبسایت برپایه ووکامرس بالا آوردم که با افزونه rcp مچ شده جهت فروش اشتراک طلایی که کاربر با پرداخت اون می تونه به فایل ها دسترسی داشته باشه
مبلغ فایل ها رو 0 تومان در نظر گرفتم که دیگه وارد بانک نشه و فقط همون حق عضویت ماهانه باشه که در ابتدا داده
مشکل اینجاست که وقتی کاربر عضویت پرداخت می کنه و میاد داخل سایت تا محصولات دیجیتال رو بخره باید روی دکمه دانلود فایل بزنه بعد فایل میره تو سبد خریدش بعد ادامه جهت تسویه بعد صفحه checout بعد تایید بعد دریافت.
این پروسه به نظر من غیر منطقیه چون کاربر عضو شده و دلش می خواد فایل رو درجا بگیره.
با کمک افزونه صفحه checkout رو خلاصه تر کردم و فیلدهاشو پاک کردم ولی خب بازهم اصل ماجرا در جریانه
یک افزونه هست بنام free woocommerce
این رو نصبکردم میشه در زمان ارسال محصول بهش گفت که رایگان باشه و کاربر در صفحه پست با زدن دکمه خرید یا دانلود درجا فایل رو میگیره و به تاریخچه فایل هاشم اضافه میشه اما 2 تا مشل اساسی داره
اول اینکه کلا یکسره عمل می کنه چه شما عضو باشی چه نباشی چه وی آی پی باشی فایلو بهت می ده ( توی نسخه پرو قابلیت اینو داره که به افراد عضو فقط فایلو بده که اینجا مشکل دوم پدیدار میشه ) - شما تصور کن مشتری پنل 1 ماهه میخره عضو میشه و یکماهم فایلارو راحت دانلود می کنه بعد 1 ماه که عضویت طلاییش تمام شد ( همچنان عضوه - پس می تونه باز همفایلارو مجانی دانلود کنه ! )
خلاصه اگر اساتید راهی دارن بگن ممنون میشم
یک مطلب مهم هم هست اینه که من محصولات پولی هم دارم که جدا از حق وی آی پی هست و حتی اگر طرف وی آی پی باشه باید بابت اونا پول بده
خلاصه مطلب : کاربری که با حق عضویت عضو میشه بتونه در هر صفحه محصول ، اونو بگیره و به صفحه چک اوت نره

بالا