درخواست راهنمایی راجع به وردپرس (خیلی ضروریه)

kasra22

تازه وارد
سلام به همه دوستان عزیز !

من یه تم وردپرس انگلیسی دانلود کردم که تمامی متونش از فایل زبان en_US.po لود میشه !

من کل فایل رو ترجمه کردم به این صورت برای مثال 1 قسمتش :

#: 404.php:8

#@ woothemes

msgid "Error 404 - Page not found!"

msgstr "ارور 404 - صفحه مورد نظر پیدا نشد"

اما متاسفانه بازهم انگلیسی لود میشه ، دوستان کاری هست که باید بازم بکنم یا اشتباهی شده حالا هر چی که باشه ممنون میشم کمکم کنید

سپاس :X

Mesmaili

کاربر عضو
شما ترجمه كردي :

فايل پارسي رو توي پوشه ي زبان قالب ريختي؟

به قالبت فرمان اجراي فايل پارسي رو دادي؟

kasra22

تازه وارد
بله فایل جدید رو با نام fa_IR.po آپلود کردم ولی تمام فایل هارو دیدم جایی نیست که بهش فرمان اجرای زبان خاصی داده بشه ،

ممنون از راهنماییتون ، منتظرم ...

cniran

کاربر عضو
اگر قالب رو برای خودتون میخواید بشینید تک تک عبارت ها رو توی پوسته فارسی کنید راحت تره.

مثلا" با notepad++ همه ی فایل های پیوسته رو باز کنید و C+F رو بزنید و دنبال page not found توی تمامی صفحات بگردید ( دکمه سوم ) بگردید و یادتون باشه اینکودینگ رو روی اینی که توی عکس نشون دادم بزارید و اون ها رو فارسی کنید

You must be registered for see images attach

kasra22

تازه وارد
ممنون از راهنمائیتون ، ولی ببینید این پوسته یکم متفاوت و خیلی پیچیده است و 32 تا فایل php داره ! اصلا خیلی سخته که اونطوری فارسی سازی بشه ! خوب وقتی که فایل language داره یعنی نمیشه فارسیش کرد ؟؟ پس چطور جملات انکلیسی ازش لود میشن فارسی که میشه نمیشه؟ یعنی همون انگلیسی لود میشه !

کسی تا حالا با فایل language که فرمتش .po هست ترجمه نکرده ؟

ممنون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
یک سوال؟ با چی داری فارسی میکنی؟ نرم افزار یا؟؟؟؟

سوال دوم:اگه پاسخ اول نرم افزار هست هنگام ذخیره کردن چه خطایی میده؟

kasra22

تازه وارد
من با نوت پد ++ به صورت دستی ، زیر هر جمله انگلیسی ، فارسیش رو تایپ کردم و سیو کردم و به جای همون فایل زبانی ، آپلود کردم

مانند همون سطری که در اولین پستم ذکر کردم :

#: 404.php:8

#@ woothemes

msgid "Error 404 - Page not found!"

msgstr "ارور 404 - صفحه مورد نظر پیدا نشد"

cniran

کاربر عضو
این 32 تا نهایتش 30 دقیقه وقت میبره دوست من اما این راهی هم که دارید میرید اشتباهه!

این رو ببینید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
کسرا جان! نباید با notepad انجام بدی :redfadce: ... باید با نرم افزار po edit انجام بدی... :frown:

kasra22

تازه وارد
ممنون از راهنمائیتون محمد جان ، من اصلا نمیدونستم نرم افزار لازمه ! خوب مگه نرم افزار هم همین کاری رو که من انجام دادم رو نمیکنه؟؟ چون بعد از سیو ، با فایلی که خودم دستی زدم مقایسه کردم هیچ فرقی نداشت اما کار کرد :دی نمیدونم جریان چیه !!

cniran

کاربر عضو
آخه نرم افزار موقع ذخیره دو تا فایل بهتون میده که یکی هیچ ربطی به پوسته نداره که شما داشتی ادیت میکردی و اون یکی مهمه که میزاریش توی فولدر پوسته .موفق باشید.

بالا