راهنمایی در خصوص تغییر قالب و هاست

eco_saha

تازه وارد
سلام و عرض ادب.
من یک مشکل بزرگ دارم در خصوص قالب و همچنین هاستی که که دارم استفاده میکنم.
می خوام جفتشو عوض کنم ولی بصورتی که مشکلی به وجود نیاد (چه در نمایش و چه در رتبه)
الان و پیشخوان من به شدت کند هست که حدس میزنم بخاطر قالب اولیه و تغییرات عمده ای هست که به ایجاد کردم.
پیشخوان که اصلا نگم بهتون. حداقل 15 ثانیه طول میکشه تا یک کلیک کنم و چیزی باز شه.
از طرفی حس میکنم هاستی که دارم ازش استفاده میکنم خیلی مشترک داره و درنتیجه سایت من رو هم تحت تاثیر قرار داده.
دفعه قبل که قالب رو عوض کردم با اینکه بک آپ کامل گرفته بودم همه چی برگشت به جز عکس های نوشته ها و نمونه کارها. خیلی اذیت شدم تا دوباره عکس ها رو برای نوشته ها و نمونه کارها آپلود کردم و در مطالب گذاشتم. واقعا خیلی سخت بود.
الان راهکاری میخوام که بدون اینکه مشکل بالا پیش بیاد، هم قالب رو عوض کنم و هم هاست رو.
حتی رتبه های سئو و گوگل هم براش مشکلی پیش نیاد.
امکانش هست به زبان مبتدی و گام به گام بگید باید چیکار کنم؟
خیلی خیلی ممنون میشم.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بهترین راهکاری که به شما پیشنهاد میتونم بدم. اینه یک دامنه ای تستی تهیه و هاست جدید رو تهیه کنید
انتقال اطلاعات رو از سایت کنونی به سایت جدید انجام بدید ، قالب رو تعویض کنید و از وجود تمامی اطلاعات اطمینان حاصل کنید
اگر عملیات موفقیت امیز بود ، حالا دامنه سایت اصلی رو با ادرس تستی جابجا کنید.
نه دغدغه از دست دادن اطلاعات دارید نه مشکلی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eco_saha

eco_saha

تازه وارد
سلام و عرض ادب.
خیلی ممنونم که پاسخ دادی. خدا خیرت بده
پس در فاز اول هاست و دامنه را تهیه میکنم. سوالی که دارم اینه که:
انتقال اطلاعات را چگونه انجام بدم که مشکل نوشته های بدون عکس پیش نیاد؟
در خصوص تغییر قالب هم من باید یک قالب دیگه در پوشه theme ایجاد کنم و بعدش اون رو از پیشخوان انتخاب کنم؟ این روش پیشنهادی شما هم هست؟
و به عنوان یک فرد حرفه ای، شما چه هاستی را پیشنهاد میدید؟
خیلی ممنونم واقعا

tpark

کاربر عضو
سلام و عرض ادب.
من یک مشکل بزرگ دارم در خصوص قالب و همچنین هاستی که که دارم استفاده میکنم.
می خوام جفتشو عوض کنم ولی بصورتی که مشکلی به وجود نیاد (چه در نمایش و چه در رتبه)
الان و پیشخوان من به شدت کند هست که حدس میزنم بخاطر قالب اولیه و تغییرات عمده ای هست که به ایجاد کردم.
پیشخوان که اصلا نگم بهتون. حداقل 15 ثانیه طول میکشه تا یک کلیک کنم و چیزی باز شه.
از طرفی حس میکنم هاستی که دارم ازش استفاده میکنم خیلی مشترک داره و درنتیجه سایت من رو هم تحت تاثیر قرار داده.
دفعه قبل که قالب رو عوض کردم با اینکه بک آپ کامل گرفته بودم همه چی برگشت به جز عکس های نوشته ها و نمونه کارها. خیلی اذیت شدم تا دوباره عکس ها رو برای نوشته ها و نمونه کارها آپلود کردم و در مطالب گذاشتم. واقعا خیلی سخت بود.
الان راهکاری میخوام که بدون اینکه مشکل بالا پیش بیاد، هم قالب رو عوض کنم و هم هاست رو.
حتی رتبه های سئو و گوگل هم براش مشکلی پیش نیاد.
امکانش هست به زبان مبتدی و گام به گام بگید باید چیکار کنم؟
خیلی خیلی ممنون میشم.
درود بر شما
نخست هاست رو منتقل کنید، سایت که کامل منتقل شد روند redesign رو شروع کنید.
برای redesign کردن میتونید از سایت یک کلون (کپی کامل) روی ساب دومین یا لوکال بگیرید، بعد سایت رو باز طراحی کنید و در آخر سایت کلون شده رو جایگزین سایت اصلی کنید.
* نکته: در کلون کردن و جایگزینی سایت اصلی باید از افزونه ی search and replace برای تغییر url ها در دیتابیس استفاده کنید.
** نکته: هنگام redesign روی همان پروتکل فعلی سایت رو باز طراحی کنید و تغییر پروتکل رو بگذارید برای بعد(http - https رو تغییر ندید)
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like

eco_saha

تازه وارد
درود بر شما
نخست هاست رو منتقل کنید، سایت که کامل منتقل شد روند redesign رو شروع کنید.
برای redesign کردن میتونید از سایت یک کلون (کپی کامل) روی ساب دومین یا لوکال بگیرید، بعد سایت رو باز طراحی کنید و در آخر سایت کلون شده رو جایگزین سایت اصلی کنید.
* نکته: در کلون کردن و جایگزینی سایت اصلی باید از افزونه ی search and replace برای تغییر url ها در دیتابیس استفاده کنید.
** نکته: هنگام redesign روی همان پروتکل فعلی سایت رو باز طراحی کنید و تغییر پروتکل رو بگذارید برای بعد(http - https رو تغییر ندید)
موفق باشید.

سلام دوست عزیز.
خیلی ممنون از راهنمایی
فقط نحوه ساخت کلون روی ساب دومین به چه شکل است؟

tpark

کاربر عضو
سلام دوست عزیز.
خیلی ممنون از راهنمایی
فقط نحوه ساخت کلون روی ساب دومین به چه شکل است؟
  1. کپی کردن تمام اطلاعات public_html به ساب دومین
  2. ایجاد دیتابیس جدید برای ساب دومین
  3. دانلود بکاپ دیتابیس اصلی سایت
  4. تغییر url ها به url جدید ساب دومین در فایل بکاپ
  5. آپلود بکاپ روی دیتابیس جدید مخصوص سابدومین
  6. تغییر اطلاعات دیتابیس در wp-config سابدومین

• Like
بالا