رفع مشکل باز نشدن صفحه تنظیمات مودم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mho1398

تازه وارد
24/7/19
1
0
1
رفع مشکل باز نشدن صفحه تنظیمات مودم
امروز در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه مشکل باز نشدن صفحه تنظیمات مودم خود را رفع کنید. شاید برای شما پیش امده که هنگام ورود به بخش تنظیمات مودم خود پس از وارد کردن ip خود در ادرس بار مروگر با مشکل مواجه شده باشید که در این مقاله به شما راه کارهای ارائه خواهیم داد که چگونه این مشکل خود را رفع کنید.قبل از شروع انجام مراحل زیر به شما پیشنهاد میکنیم که یک بار مودم خود را روشن خاموش کنید دوباره امتحان کنید اگر مشکل شما رفع نشد مراحل زیر را انجام دهید.
۱-پیدا کردن آدرس ip مودم جهت رفع مشکل باز نشدن صفحه تنظیمات مودم
امکان دارد که شما ip که وارد میکنید جهت ورود به بخش تنظیمات مودم اشتباه باشد.برای به دست آوردن ip مودم خود باید مراحل زیر را انجام دهید.
۱-از منوی Start عبارت cmd را سرچ کرده و برنامه Command prompt را اجرا کنید مشابه تصویر زیر

۲-پس از اجرا برنامه Command prompt در آن عبارت ipconfig را وارد کنید و از روی صفحه کیبورد خود کلید Enter را بزنید.پس از انجام این مرحله شما میتوانید که IP مودم خود را از بخش Ethernet adapter Ethernet و در ردیف Default Gateway میتوانید آدرس IP خود را مشاهده کنید.


این IP آدرسی که در قسمت Default Gateway را که مشاهده میکنید یاداشت کنید و در آدرس بار مروگر خود وارد کنید . تا وارد صفحه ورود مودم خود شوید اگر با انجام این کار هم شما با خطا مواجه شدید و وارد صفحه لوگین مودم خود نشدید مراحل زیر را انجام دهید.
۲-بررسی Gateway با Ping
دوباره وارد Command prompt شوید و از دستورping استفاده کنید. روش استفاده از دستور ping به اینصورت است ping 192.168.1.1 که شما به جای ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ باید IP که در مرحله قبل یادداشت کردید را وارد کنید و از روی صفحه کلید enter را بزنید.

پس از وارد کردن دستور ping با عباراتی مانند تصویر بالا مواجه میشوید که نشان دهنده این است که Gateway شما به درستی انجام میشود اگر عبارات زیر برای شما نمایش داده شد. مشکل از پیکر بندی ویندوز شما است. که مراحل بعدی گفته شده را انجام دهید.

۳-بررسی تنظیمات شبکه ویندوز
یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد مشکل در بالا اومدن صفحه لوگین مودم میشود تنظیمات شبکه ویندوز است که باید آن را نیز برسی کنید برای برسی آن باید از قسمت Start ویندوز به Control panel رفته و سپس وارد بخش Network and Sharing Center شوید.

پس از ورود به بخش Network and Sharing Center از منوی سمت چپ وارد بخش Change adapter settings شوید و و برروی کارت شبکه مورد نظر خود کلیک راست کرده و برروی گزینه Properties کلیک کنید.

مشابه تصویر زیر Internet protocol Version را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Properties کلیک کنید.

در پنجره باز شده مشابه تصویر زیر در تب Genetal گزینه های Obtain an IP address automatically را فعال کنید. و وارد تبAlternate configuration شوید و گزینه Automatic private IP address را فعال کنید.و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

اگر با انجام مراحل بالا مشکل شما حل نشد موارد زیر را هم انجام دهید:
۱-بستن برنامه مانع شونده مانند برنامه های امنیتی مثل فایروال ها که باعث بلاک شدن ip مودم میشوند.
۲- در بعضی از مواقع به دلیل پیکربندی نادرست تنظیمات مودم این مشکل به وجود می آید. که بهتر است مودم خود را ریست کنید.

منبع
 

decorprint

تازه وارد
1/12/18
3
0
1
خیلی مفید بود ممنون

 
وضعیت
موضوع بسته شده است.