ریزش در وبمستر

titan0

تازه وارد
سلام دوستان
من تو وبمستر دیروز دیدم یهو نزدیک به دو هزار تا

4,764 Valid Pages

در Coverage
رفته تو excluded
هم نو ایندکس شده
چرا این اتفاق افتاد؟
ادرس سایت هم اینه

mihamrah

تازه وارد
سلام من 1 وب سایت در زمینه معرفی محصولات دارم متاسفانه این مشکل هم برای من پیش اومده و نمیدونم چی کار باید کنم!! بیشتر محصولات هم مشکل دارند و از نظر اسکیما کامل نیستن

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
در اخبار وب اشکالاتی در بخش ربات گوگل گزارش شده که مهندسان گوگل نیز به ان اذعان داشته اند و در حال رفع آن هستند.
این موارد احتمالا به همین دلایل صورت گرفته است . بهتر است در فضای وب این مورد را رصد کنید و با دقت صفحه مرتبط با وبمستر را بررسی کنید .
بروزرسانی های نقشه سایت و روبوت را زیر نظر داشته باشید.
مطمئن شوید نقشه سایت شما در نسخه جدی وبمستر ثبت و تایید شده باشد.
موفق باشید

minimo

تازه وارد
با سلام برروی لینک های داده شده از طرف وبمستر کلیک نمایید و بررسی کنید که دلیل اینکه به این بخش انتقال داده شده چی هست

titan0

تازه وارد
درود
میتونه مشکل از سایت مپ باشه
احسنت
راسش من تو سایت مپ ارور ندارم
اما هر لینکی رو میدم که دوباره ایندکس بشه
این پیغام میده که پیج شما ایندکس است اما تو لیست مپ ارائه نشده

Coverage
Indexed, not submitted in sitemap
Discovery
Sitemaps
N/A
Referring page
None detected
URL might be known from other sources that are currently not reported

این یعنی چی؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
باید اول ببینید بخش robots.txt َما محدودیتی ایجاد نکرده باشد
دوما نقشه سایت توسط افزونه بروز باشد یعنی به صورت خودکار ایجاد شود و افزونه نیز بروز باشد
سوما باید تست live بگیرید ببینید این قسمت در گوگل ثبت شده است یا خیر
یکی از این دلایل اینست شما سایت را به حالت http اول فعال کرده اید و قبلتر همین نقشه سایت را ثبت کرده اید اما امروز فرضا به https ارتقا داده اید خوب اگر نقشه سایت را نصب نکرده باشید گوگل این خطا را خواهد داشت یعنی با وجود ایندکس در فضای وب خروجی نقشه دیده نمی شود پس اگر ثبت نکرده اید این مورد را نیز در صورت داشتن ثبت کنید.
چهارم تنظیمات نقشه ساز را یکبار مرور کنید و مستندات را کمی مطالعه کنید برخی افزونه های ناگهان تغییراتی اعمال می کنند که باعث می شود به علت عدم خواندن مستندات به مشکل بخورید.
موفق باشید

titan0

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
باید اول ببینید بخش robots.txt َما محدودیتی ایجاد نکرده باشد
دوما نقشه سایت توسط افزونه بروز باشد یعنی به صورت خودکار ایجاد شود و افزونه نیز بروز باشد
سوما باید تست live بگیرید ببینید این قسمت در گوگل ثبت شده است یا خیر
یکی از این دلایل اینست شما سایت را به حالت http اول فعال کرده اید و قبلتر همین نقشه سایت را ثبت کرده اید اما امروز فرضا به https ارتقا داده اید خوب اگر نقشه سایت را نصب نکرده باشید گوگل این خطا را خواهد داشت یعنی با وجود ایندکس در فضای وب خروجی نقشه دیده نمی شود پس اگر ثبت نکرده اید این مورد را نیز در صورت داشتن ثبت کنید.
چهارم تنظیمات نقشه ساز را یکبار مرور کنید و مستندات را کمی مطالعه کنید برخی افزونه های ناگهان تغییراتی اعمال می کنند که باعث می شود به علت عدم خواندن مستندات به مشکل بخورید.
موفق باشید
سه دلیل اول شما رو چک کردم و موردی نبود
دلیل چهارم درسته اول http بود الان دو ماهی هست به https بردمش
با یواست پرومیوم ساخته شده نقشه مپ

این دو تا رو بیشتر توضیح میدین؟
خوب اگر نقشه سایت را نصب نکرده باشید گوگل این خطا را خواهد داشت یعنی با وجود ایندکس در فضای وب خروجی نقشه دیده نمی شود پس اگر ثبت نکرده اید این مورد را نیز در صورت داشتن ثبت کنید.

این که گفتین بیشتر باز می کنید
چجوری مرور کنم
کجا برم
رفتم به ادم مپ و دیدم همشون درستن انگار

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
منظورم این بود شما وقتی نقشه رو در حالت http در وبمستر گوگل ثبت و تایید می کنید باید همانطور در گزینه یک سایت دیگر این مورد بعدی https رو هم ثبت و تایید کنید و منتظر بمانید .یعنی نیاز به ثبت نام مجدد نیست در همان اکانت کفایت می کند.
در این حالت گوگل نقشه سایت دومی را دریافت می کند ولی چون شما اقدام به ثبت نکرده اید نمیداند شما خودتان این عمل را انجام داده اید یا سرور یا خطا یا هکر یا دستکاری شده . علت ثبت در گوگل وبمستر هم همین است.(نگاه کنید گزینه اولی با کمترین میزان ورودی پردازش می شود)
برخی نقشه سازها مانند یواست مثلا از یک شیوه غیر معمول استفاده می کند یعنی خود گوگل در توضیحاتش گفته که بهترین و خلاصه ترین حالت برای معرفی نقشه سایت آدرس sitemap.xml است اما یواست چون کمی غیر منطقی است خواسته خود برتری ایجاد کند آن را به شکل sitemap_index.xml خروجی می دهد . گزینه اولی در همه نقشه سازها به راحتی توسط ربات ها شناسایی می شود ولی دومی رو حتما و حتما باید به ربات جستجوگر بشناسانید بخصوص اگر قبلا از گزینه معمول sitemap.xml استفاده می کردید. این مشکلی است که خیلی ها در آن ضربه می خورند ساده است ولی مهم و وقتی فراموش شود ظرف چند ماه نتیجه معکوس دارد زیرا طراح اصلی یواست کمی خودخواه و خودشیفته در این مورد برخورد کرده است و قصد رفع هم ندارد.
از این مهمتر اینست که اولین گزینه ای که ربات جستجوگر با آن برخورد و به این برگه نقشه هدایت می شود فایل robots.txt است که باید مسیر این نقشه ساز را به ربات جستجوگر نشان دهد گاهی یا نقشه ساز درست عمل نمی کند یا گاهی از شما می خواهد دستی آنرا انجام دهید و فراموش نکنید برخی محدودیت های دسترسی باعث مشکل برای همین گزینه ها هم می شود. آدرس دهی درست با تست لایو این گزینه بهترین شیوه است . بسیاری از نقشه سازها خودکار خودشان این فایل robots را می سازند ولی به شما اجازه دستکاری و اضافه کردن جزئیات بیشتر را می دهند.
موفق باشید

titan0

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
منظورم این بود شما وقتی نقشه رو در حالت http در وبمستر گوگل ثبت و تایید می کنید باید همانطور در گزینه یک سایت دیگر این مورد بعدی https رو هم ثبت و تایید کنید و منتظر بمانید .یعنی نیاز به ثبت نام مجدد نیست در همان اکانت کفایت می کند.
در این حالت گوگل نقشه سایت دومی را دریافت می کند ولی چون شما اقدام به ثبت نکرده اید نمیداند شما خودتان این عمل را انجام داده اید یا سرور یا خطا یا هکر یا دستکاری شده . علت ثبت در گوگل وبمستر هم همین است.(نگاه کنید گزینه اولی با کمترین میزان ورودی پردازش می شود)
برخی نقشه سازها مانند یواست مثلا از یک شیوه غیر معمول استفاده می کند یعنی خود گوگل در توضیحاتش گفته که بهترین و خلاصه ترین حالت برای معرفی نقشه سایت آدرس sitemap.xml است اما یواست چون کمی غیر منطقی است خواسته خود برتری ایجاد کند آن را به شکل sitemap_index.xml خروجی می دهد . گزینه اولی در همه نقشه سازها به راحتی توسط ربات ها شناسایی می شود ولی دومی رو حتما و حتما باید به ربات جستجوگر بشناسانید بخصوص اگر قبلا از گزینه معمول sitemap.xml استفاده می کردید. این مشکلی است که خیلی ها در آن ضربه می خورند ساده است ولی مهم و وقتی فراموش شود ظرف چند ماه نتیجه معکوس دارد زیرا طراح اصلی یواست کمی خودخواه و خودشیفته در این مورد برخورد کرده است و قصد رفع هم ندارد.
از این مهمتر اینست که اولین گزینه ای که ربات جستجوگر با آن برخورد و به این برگه نقشه هدایت می شود فایل robots.txt است که باید مسیر این نقشه ساز را به ربات جستجوگر نشان دهد گاهی یا نقشه ساز درست عمل نمی کند یا گاهی از شما می خواهد دستی آنرا انجام دهید و فراموش نکنید برخی محدودیت های دسترسی باعث مشکل برای همین گزینه ها هم می شود. آدرس دهی درست با تست لایو این گزینه بهترین شیوه است . بسیاری از نقشه سازها خودکار خودشان این فایل robots را می سازند ولی به شما اجازه دستکاری و اضافه کردن جزئیات بیشتر را می دهند.
موفق باشید
الان به نظر شما من با یه افزونه هست مال به اسم گوگل که با همون نام که گفتین سایت مپ میسازه استفاده کنم؟
راستی این فایل روبوت من هست
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap:
Sitemap:
Sitemap:
بنظر شما ایرادی توش هست؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
الان به نظر شما من با یه افزونه هست مال به اسم گوگل که با همون نام که گفتین سایت مپ میسازه استفاده کنم؟
راستی این فایل روبوت من هست
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap:
Sitemap:
Sitemap:
بنظر شما ایرادی توش هست؟
نه مشکلی نداره

titan0

تازه وارد
من با افزونه که اولش گوگل نامی هست مپ ساختم بعد یه لینک اونو بردم تو فتچ کردن یا ایندکس کردن لینک این پیغام اومد
Indexing
Indexing allowed?

No: 'noindex' detected in 'X-Robots-Tag' http header
User-declared canonical
N/A
Google-selected canonical

Only determined after indexing

این چی میگه

titan0

تازه وارد
چرا لینک پست های منو نمیاره تو لیست خودش تو وبمستر

اینو میارم وبمستر میزنم وبلاگ ها و تگ ها و هام پیج رو میاره
اما پست ها رو نمیاره
در صورتی که انتخاب کرده بودم تو تنظیماتش
حالا میرم همین ادرس رو تو مرورگر میزنم میبینم پست ها رو داره
یه لینک پست رو میارم تو وبمستر میبینم ارور میده
مثلا اینو
چشه این اخه؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
اولین نکته اینست که تحت هیچ شرایطی از دو نقشه ساز استفاده نکنید. هر چند در بیشتر مواقع وقتی یکی از اینها فعال شوددیگری از کار می افتد اما گاهی هر دو کار می کنند ولی اختلال ایجاد می کنند .
نکته مهم در نقشه ساز شما اینجاست
در حالتی محمد عزیز گفتن مشکلی نیست که نقشه های شما توسط نقشه ساز به همان شیوه تنظیم شده باشد
اما نقشه ساز شما به صورت سال و ماه تنظیم شده است نه پست و برگه و بلاگ اصلی
پس تنظیمات شما اشتباه است و خروجی خطا دارد
این یک مورد ساده است که باید شما تنظیمات نقشه ساز را به شیوه درستی تنظیم کنید
علت اینکه گفته شد بهتر است خود نقشه ساز را در بخش robots قرار دهید همین است.
زیرا در نقشه ساز sitemap.xml گاهی یک تنظیم واحد بروزرسانی و زمانبندی نیز هست که به ربات می گوید این مجموعه بخش هایی را بروزرسانی کرده پس بیا و بررسی کن (البته همیشه در مورد اصلی این مورد ممکن است نباشد ولی در مورد خود زیر بخش ها این مورد همیشه هست Last modified ) و نکته اینجاست تمامی مواردی که مجاز است را به ربات اجازه بررسی می دهد و نیازی به قرار دادن دستی شما نیست.
پس شما اول تنظیمات فایل robots را به حالت مناسب تغییر دهید یعنی آدرس کامل و sitemap.xml
سپس اگر این مدل فعلی را مدت زیادی است مصرف می کنید تغییر ندهید در غیر ااینصورت به مدل دلخواه تغییر دهید
تست live در گوگل بگیرید
در صورت تایید ربات گوگل مشکل رفع شده است
تا ایندیکس جدید منتظر باشید
موفق باشید

titan0

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
اولین نکته اینست که تحت هیچ شرایطی از دو نقشه ساز استفاده نکنید. هر چند در بیشتر مواقع وقتی یکی از اینها فعال شوددیگری از کار می افتد اما گاهی هر دو کار می کنند ولی اختلال ایجاد می کنند .
نکته مهم در نقشه ساز شما اینجاست
در حالتی محمد عزیز گفتن مشکلی نیست که نقشه های شما توسط نقشه ساز به همان شیوه تنظیم شده باشد
علت اینکه گفته شد بهتر است خود نقشه ساز را در بخش robots قرار دهید همین است.
زیرا در نقشه ساز sitemap.xml گاهی یک تنظیم واحد بروزرسانی و زمانبندی نیز هست که به ربات می گوید این مجموعه بخش هایی را بروزرسانی کرده پس بیا و بررسی کن (البته همیشه در مورد اصلی این مورد ممکن است نباشد ولی در مورد خود زیر بخش ها این مورد همیشه هست Last modified ) و نکته اینجاست تمامی مواردی که مجاز است را به ربات اجازه بررسی می دهد و نیازی به قرار دادن دستی شما نیست.
پس شما اول تنظیمات فایل robots را به حالت مناسب تغییر دهید یعنی آدرس کامل و sitemap.xml
سپس اگر این مدل فعلی را مدت زیادی است مصرف می کنید تغییر ندهید در غیر ااینصورت به مدل دلخواه تغییر دهید
تست live در گوگل بگیرید
در صورت تایید ربات گوگل مشکل رفع شده است
تا ایندیکس جدید منتظر باشید
موفق باشید
کجا باید برم تنظیم کنم
من از این افطونه استفاده می کنم
Google XML Sitemaps

جاویدان

کاربر عضو
باسلام دوست عزیز
با بررسی که امروز داشتم این نکته رو فهمیدم که وردپرس برای عدم وجود مشکلاتی که کاربران به صورت دستی برای فایل رباتس ایجاد می کردند نسخه مجازی فایل robots رو خودش ایجاد می کنه و افزونه ها از این کار منع شده اند. یعنی بدون حضور هر گونه نقشه ساز این فایل هم اکنون باید به صورت ساده موجود باشد.
اگر شما این فایل رو در روت سرور به صورت دستی دارید یا قبلا از افزونه نقشه ساز دیگری استفاده کرده اید آنرا را پیدا و حذف کنید.
بیشتر نقشه ساز ها طبق همین دستورالعمل این مورد را حذف کرده اند.
موفق باشید

بالا