ساب دامین برای انجمن بهتره یا یک دامنه جدید

.امیر

کاربر عضو
سلام دوستان

برای ایجاد تالار گفتگو استفاده از ساب دامین بهتره یا یک دامنه جدید؟

از نظر سرعت بارگزاری سایت ایا ایجاد ساب دامین باعث کندی میشه؟یا ساب دامین روی سرعت سایت تاثیر گذاره؟؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

در صورتی که نمی خواهید دامنه جدید بذارید و ساب دامین یا زیر پوشه ای کارتون راه می افته ، از افزونه های انجمن ساز برای cms ها استفاده کنید بسته به نوع سرور اشتراکی ممکن است فشاری رو مشاهده کنید البته اگر فاقد چت روم یا بارگذاری عکس از حجم کمی بر خوردار باشه این مشکلات کمتر است

اما اگر دامنه جدید تعریف می کنید یا حتی زیر دامنه و از انجمن سازهای مستقل استفاده می کنید حتما قبل از استفاده چک کنید سرور ارائه دهنده هاست شما از حقوق کپی رایت دفاع می کنه یا خیر تا ناگهان بلاک نشید. باز هم نبودن چت باعث فشار کمتری خواهد بود هر چند تعداد کاربران در لحظه در همه حالتها باعث ایجاد فشارهایی بر روی سرور خواهد بود که شاید نیاز به تنظیمات کش سرور و نظایر آن نیاز شما باشد. ضمن اینکه پهنای باند مصرفی و پورت خروجی نیز نباید فراموش شود

اطلاعات بیشتر را حتما آقا محمد عزیز مدیر پرشین اسکریپ خواهند داد بلاخره تجربه ایشان در این زمینه زیاد است.

موفق باشید

.امیر

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

در صورتی که نمی خواهید دامنه جدید بذارید و ساب دامین یا زیر پوشه ای کارتون راه می افته ، از افزونه های انجمن ساز برای cms ها استفاده کنید بسته به نوع سرور اشتراکی ممکن است فشاری رو مشاهده کنید البته اگر فاقد چت روم یا بارگذاری عکس از حجم کمی بر خوردار باشه این مشکلات کمتر است

اما اگر دامنه جدید تعریف می کنید یا حتی زیر دامنه و از انجمن سازهای مستقل استفاده می کنید حتما قبل از استفاده چک کنید سرور ارائه دهنده هاست شما از حقوق کپی رایت دفاع می کنه یا خیر تا ناگهان بلاک نشید. باز هم نبودن چت باعث فشار کمتری خواهد بود هر چند تعداد کاربران در لحظه در همه حالتها باعث ایجاد فشارهایی بر روی سرور خواهد بود که شاید نیاز به تنظیمات کش سرور و نظایر آن نیاز شما باشد. ضمن اینکه پهنای باند مصرفی و پورت خروجی نیز نباید فراموش شود

اطلاعات بیشتر را حتما آقا محمد عزیز مدیر پرشین اسکریپ خواهند داد بلاخره تجربه ایشان در این زمینه زیاد است.

موفق باشید
ممنون جاوید جان اما من یکم گیج شدم... 

ببین الان من ی هاست دارم و میخوام از بی بی پرس برای انجمن سایت استفاده کنم...

توی این هاستم هم میتونم ساب دامین ایجاد کنم هم میتونم کلا ی دامنه جدید اضافه کنم

حالا کدومش بهتره بنظرت؟کدومش کمتر روی سرعت سایت تاثیر میزاره؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

بی بی پرس یه افزونه است که روی وردپرس نصب میشه ، پس از وردپرس مقداری کمک میگیره پس روی سرعت سایت تاثیر داره ، فکر نکنم بتونی جدا نصبش کنی مگر با وردپرس جدید .

حالا مثلا اگر از ویبولتین استفاده کنی چون ویبولتین یه انجمن ساز مستقل هست پس نیاز هستش که یا دامنه جدید یا ساب دامین فعال بشه براش ، البته به خاطر قانون کپی رایت براش باید دقت کنی

کلا چون سرورت احتمالا اشتراکی هست اگر کاربرات از یه حدی مثلا 100 در روز بیشتر نشه مشکلی نباید باشه ولی اگر تعداد بیشتر بشه باید به فکر vps باشی.

فقط سعی کن چت روم روش فعال نشه به هر حال تست کن ضرر که نداره اگر دیدی خب بود ادامه بده در غیر اینصورت حذفش کن

بازم صبر کن ببین محمد آقا یا سایر دوستانی که انجمن سازهای دیگه رو تست کردن نظرشون چیه یه سر هم به انجمن بی بی پرس بزن

موفق باشی

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ساب دامین روی سرعت تاثیری نداره

ساب دامین رو بهتر میبینم...

بالا