ساخت برچسبها برای هر پست با php

امین موسائی

کاربر عضو
سلام دوستان و اساتید محترم

سایتم اختصاص هست با php میخوام موقعی که پست جدیدی توی سایت میزارم همونجا هم برای هر پست چندتا برچسب قرار بدم مثل وردپرس

اگه کسی اموزشی سراغ داره لینک بده  یا یکی اموزش بده

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

پ ن : دوستان عزیز با عذرخواهی تمام به علت اشتباه بنده در برداشت منظور این عزیز و توضیحات دوستان دیگه به بنده مستندات زیر قابل استناد نیست لطفا منتظر مستندات  که دوستان عزیز می فرستند باشید. از سایتها زیر به علت ساختار آموزشی  استفاده کنید نه چیز دیگه .

مستندات زیر رو بخونید

ضمنا این سایتتون در امضا برخی صفحات در منو فعال نیست ارور 404 میده از قالب های html درون انجمن استفاده کنید

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
منظور دوستمون این نبود.

ببینید امین عزیز

در سیستم های اختصاصی ، بحث متفاوت هست. باید دید شما جداول رو چطور چیدید...

جاویدان

کاربر عضو
منظور دوستمون این نبود.

ببینید امین عزیز

در سیستم های اختصاصی ، بحث متفاوت هست. باید دید شما جداول رو چطور چیدید...
با سلام

برادر عزیز آقا محمد چون این دوستمون آدرس نداده و بنده تو این مدت کم فهمیدم تمامی کسایی که در امضا آدرس سایتی می نویسن سوالاتشون مربوط به همون میشه چند پیشنهاد دادم {که دوستان تذکر دادن اشتباه بود و بنده مطلب رو اصلاح کردم ولی لینک سایتها رو چون آموزشی هست گفتم بمونه} هرچند تایپکهای دیگشون تقریبا مربوط به همین امضاء بوده البته در درستی مطالب ارسالی در اینجا هیچ دفاعی ندارم و مطمئنم شما بهتر از ما واردید بزرگوار - ما تازه کاریم تازه داریم یاد میگیریم اگر یاد بگیریم  :63: شما بر مبنای همین امضاء کمکشون بفرمایید.

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

امین موسائی

کاربر عضو
سلام دوستان از راهنماییتون ممنون

منظور من همین چیزی که دوستمون اقا محمد گفتند هست

جداول هم یکی برای مطالب و یکی هم برای دسته بندی هست

الان چجوری برچسبها رو برای مطالبم درست کنم؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دو روش ساده هست برای این کار

1. ایجاد فیلد در جدول پست

یک فیلد با نام tag می سازی

کلمات تگ رو درون این فیلد قرار میدی ، و براشون یک جداکننده ، مثلا ویرگول یا هر چیز دیگه ای تعیین می کنی. بعد با PHP جدا سازی می کنی تگ ها رو و select شون می کنی (این روش آماتوریه به نظرم :دی)

2. ایجاد یک جدول جدا برای تگ ها

یک جدول جدید با نام  tags می سازی

فیلد های:

id - شناسه (یکتا - بدون تکرار - کلید)

postid - شناسه مطلب رو درونش میزاره

tagtitle - عنوان برچسب

حالا مثلا صدا می کنیم اینطوری:

example.com/tag.php?title=persianscriptحالا کافیه انتخاب کنی مطالبی رو که تگ هاشون برابر هست با title (که فیلد tagtitle رو میخونه) حالا بر اساس نتیجه ، شناسه ی پست مذکور رو بدست میاری و با یک select دیگه (درون select اصلی) میای جدول مطالب رو نشون میدی... where شناسه شون برابر با شناسه ای که ما از جدول tag بدست اوردیم... (نیاز به حلقه هم هست)

نمیتونم واضح تر از این بگم. البته قبول دارم گنگ شرح دادم

ضمن اینکه روش های دیگری هم هست که طول میکشه و Select کردنش سخت میشه...

ehsaun_kkt

تازه وارد

کلمات تگ رو درون این فیلد قرار میدی ، و براشون یک جداکننده ، مثلا ویرگول یا هر چیز دیگه ای تعیین می کنی. بعد با PHP جدا سازی می کنی تگ ها رو و select شون می کنی (این روش آماتوریه به نظرم :دی)

فیلد های:

tagtitle - عنوان برچسب

example.com/tag.php?title=persianscript

حالا کافیه انتخاب کنی مطالبی رو که تگ هاشون برابر هست با title (که فیلد tagtitle رو میخونه) حالا بر اساس نتیجه ، شناسه ی پست مذکور رو بدست میاری و با یک select دیگه (درون select اصلی) میای جدول مطالب رو نشون میدی... where شناسه شون برابر با شناسه ای که ما از جدول tag بدست اوردیم... (نیاز به حلقه هم هست)

روش دوم عالیه و من میخوام ازش استفاده کنم. یعنی برای هر تگ یه سطر با شناسه postid ایجاد کنم. ولی میخوام تگها متناسب با محتوا اتوماتیک تولید بشند برای این چه کنم؟

idoctor

تازه وارد

فیلد های:

tagtitle - عنوان برچسب

example.com/tag.php?title=persianscript

حالا کافیه انتخاب کنی مطالبی رو که تگ هاشون برابر هست با title (که فیلد tagtitle رو میخونه) حالا بر اساس نتیجه ، شناسه ی پست مذکور رو بدست میاری و با یک select دیگه (درون select اصلی) میای جدول مطالب رو نشون میدی... where شناسه شون برابر با شناسه ای که ما از جدول tag بدست اوردیم... (نیاز به حلقه هم هست)

سلام، ممنون بابت توضیحاتتون!

حالا میشه اینم یاد بدین چطوری توی یه تکس باکس کوئری بزنیم به دیتابیس و مثلا تایپ کردیم "هیچ" خودش برامون همه کلمات که با هیچ شروع میشه رو بیاره و با انتخابش ID اون رکورد توش ذخیره بشه!

ممنون میشم کمکم کنین...

و توش بمونه و بتونیم چنتا مورد دیگه هم اضافه کنیم

Mesmaili

کاربر عضو
سلام. امین جان سیستم رو خودتون نوشتید؟ تسلط دارید به php؟

@idoctor آقاجانیه عزیز :دی فکر میکنم 1 تاپیک جدا بزنید باشه 

@Mohammad جان قبلا آموزش ساخت یک cms ساده در انجمن گذاشته بودید، اگر وقت کنید 1 نسخه اون رو ارتقا بدید یا با لاراول پیش برید فکر کنم جالب بشه، بستر آموزشی خیلی خوبی میشه

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام. امین جان سیستم رو خودتون نوشتید؟ تسلط دارید به php؟

@idoctor آقاجانیه عزیز :دی فکر میکنم 1 تاپیک جدا بزنید باشه 

@Mohammad جان قبلا آموزش ساخت یک cms ساده در انجمن گذاشته بودید، اگر وقت کنید 1 نسخه اون رو ارتقا بدید یا با لاراول پیش برید فکر کنم جالب بشه، بستر آموزشی خیلی خوبی میشه
محمد جان ، اموزش های لاراولی بروزی از سمت سایت های خوب همکار معرفی شده میتونن دوستان استفاده کنن. بازم اگر فرصت بشه حتما.

بالا