ساخت هدر متحرک

amir1909

تازه وارد
سلام و خسته نباشید

جسارتا

اگه توجه کرده باشید منوی مدیریت وردپرس وقتی توی صفحه ی اصلی هستیم متحرک هست و با حرکت بالا و پایین سایت هدر مدیریت حرکت میکنه .

چطور میشه تغییراتی رو اعمال کرد که هدر اصلی سایت هم برای بازدیدکننده با حرکت بالا و پایین توی صفحه اصلی همراه کاربر باشه.

kasraa

کاربر عضو
سلام

باید با css خاصیت ثابت بهش بدین نمونه ی کدش میشه این :

کد:
.header{
position:fixed;
}
نمونه :

amir1909

تازه وارد
ممنونم از اینکه هیچ سوالی رو بی پاسخ نمیزارید

فقط لطفا میشه راهنمایی بیشتری بفرمائید

یعنی اگه این کدی که شما دادید رو بزارم توی css قالبم هدر اینجوری میشه؟

kasraa

کاربر عضو
خواهش میکنم در حد توانمون کمک میکنیم

شما باید هر کجارو که میخواید حرکت کنرو بهش کد position:fixed بدید

مثل اگر میخواین هدرتون حرکت کنه باید ببینید توی css چه کلاسی بهش داده شده و کدی که دادم رو بهش اضافه کنید :53:

amir1909

تازه وارد
درودد فراوان

آقا ممنون

اما باور کنید ماشالله خیلی حرفه ای حرف میزنید و من متوجه نمیشم

راهی نیست این موضوع رو بازتر بفرمائید

لبته ببشید که تو زحمت افتادید.

kasraa

کاربر عضو
ها ؟

به جان خودم ساده گفتما :D

ببین بزا اینطوری بگم

ما وقتی یه قسمتی تو قالب میسازیم بهش کلاس میدیم مثلن برای قسمت هدر یه سری کد css میدیم که چطوری باشه مثلن توی html اینطوری میدیم :

کد:
<div class="header">
mohtaviyate header .........
</div>
حالا توی css میایم بهش رنگ و لعاب میدیم :D

مثلن تو که میخوای ثابت باشه و حرکت کنه باید به به شکل زیر توی css و کلاس مربوطه کد ثابت بودن رو بدی

کد:
.header{
position: fixed;
}
به جان خودم فک نکنم از این واضحتر و ساده تر بشه توضیح داد :-s

jafar1374

کاربر عضو
ساده ترین راه اینه که قالبتو بدی تا برا اکی کنن :D

kasraa

کاربر عضو
نه جعفر بده هم نمیزارم کسی اوکی کنه باید خودش یاد بگیره :D

AHK95

تازه وارد
یه نکته هم اضافه میکنم اگر میخواین که اون قسمتی که ثابت شده بالاتر از همه لایه ها قرار بگیره کد زیر رو هم اضافه کن

کد:
.header{
 position:fixed;
z-index:99;
}

homayon574

کاربر عضو
kasraa کامل توضیح داد برای اعمال تغییرات باد ببینی کلاس یا آیدی هدرت چی نام داره بعد اون رو ویرایش کنی که kasraa توضیح داد

پ.ن : اگر حرفه ای نباشید از position استفاده کنید به مشکل ممکنه بخورید ، خاصیت fixed خودش چنتا چیز دیگه رو نیاز داره که اگر نباشن گند میشکن به قالبتون مثل top , left , z-index و... اگر بلد نباشید چطور باهاش کار کنید تو مانیتور های عرض هدرتون به یه سمتی متمایل میشه و در مانیتورای کوچیک میره یه سمت پرت میشه ، و در اینترنت ایکسپلورر ورژن 7 به پایین هم کلا از fixed پشتیبانی نمیشه

kasraa

کاربر عضو
همایون کاش اینارو نمیگفتی

کاربر معلومه که مبتدی هست اینارم که گفتی دیگه کلن گیج میشه

بزا پله پله بریم جلو بخدا همه میدونن استاد مایی :D

homayon574

کاربر عضو
همایون کاش اینارو نمیگفتیکاربر معلومه که مبتدی هست اینارم که گفتی دیگه کلن گیج میشه

بزا پله پله بریم جلو بخدا همه میدونن استاد مایی :D
ما شیکر نوش جان کنیم بخوایم بگیم بلدیم

درکم کن kasraa جان باید تعداد پستامو یه جور بالا ببرم ولو با اسپم و یاداوری نکات بدرد نخورد :دی

روون توضیح دادی تو دیگه ان تغییرات حداقل اشنایی رو با css html میخواد این دوست عزیزمون گویا نداره باید یکم بره در مورد اینا تحقیق کنه

kasraa

کاربر عضو
آها از اون نظر :D

خو میخوای برم یه چند تا تاپیک باز کنم و سوال بپرسم راجب css بعد بیا اونجا جواب بده منم هِی طولش میدم یه 20 صفحه ای بره یه سوال بریم جلو بعد پستات بره بالا :))

آره نداره منم واسه همین به جعفر گفتم که انجام نمیدیم براش و خودش باید تمرین کنه و یاد بگیره :D

بعد همایون این پست بره بالا به چه دردی میخوره مگه ؟؟

اگه خوبه بگو منم شروع کنم پستامو ببرم بالا :p

sadeghaliyari

تازه وارد
یه لحظه صبر کنید یعنی شما برای اینکه تعداد پست هاتون بالا باشه ما رو گذاشتید سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من در به در دنبال این هدر متحرکم ولی زبان برنامه نویسیم html هست.

بابا دمتون گرم یه کد بنویسید تو زبان html بعد بگید کجا بذاریمش تموم شه دیگه!!!!! مردم از بس دنبال این هدر متحرک گشتم هیچ جا نبود.

خدا خیرتون بده!!!!!!!!!!!

بالا