سوالات فراوان در مورد vps

Ehs@n

کاربر عضو
درود دوستان! خوب هستید!

مدتی هست که به سرم زده یه vps بخرم چون هم بهش نیاز دارم و هم می خوام همه سایت هام رو تو یک سرور نگه دارم

ولی حالا مشکلی دارم! هیچ اطلاعاتی در مورد vps و نحوه استفاده ازش ندارم. فقط همین رو می دونم که vps (یا همون سرور مجازی اگه اشتباه نکنم) حالت کلی و تقسیم نشده هاست ه که هممون داریم ازش استفاده می کنیم

حالا از شما راهنمایی می خوام که بیشتر با vps و نحوه کارکردش آشنا بشم!

لطفا هر چیزی که لازم هست در موردش بدونم رو بگید

مثل سیستم عامل هاش و تفاوت های سیستم عامل هاش ، نحوه کار با ویندوز ها و.....

ممنون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
فکر خوبی هست که سرور شخصی ومنابع شخصی داشته باشید

ولی مشکلی هست

اینکه برای راه اندازی یک سرور شخصی و راه اندازی سرور هاستینگ طبعا باید لینوکس نصب کنید.

و وقتی لینوکس نصب کردی باید با دستورات اون اشنایی داشته باشی. چون رابط گرافیکی در اون وجود نداره

در سرور مجازی امنیت با خودتون هست. فقط تنظیمات اولیه رایگانه معمولا. باقی قضایا دست خودته! بک اپ ندارن عموما! مدیریت نشده هستن و هزینه مدیریت بالا هست

علاوه بر هزینه ی سرور مجازی شما هزینه کنترل پنل رو هم دارید . دایرکت ادمین 5$ و سی پنل 15$

در کل پیشنهاد میکنم اگر نیازی ندارید به سرور مجازی نرید سراغش

cniran

کاربر عضو
سلام.آقا چرا بخرید! خوب اجاره ای هم خوب جواب میده هم به صرفه تمام میشه. فقط باید شرکت معتبر پیدا کنید.من دارم ماهی 40 کرایه میدم و راضی هم هستم . حدود 5 تا سایت فعال هم روی سرور دارن به خوبی لود میشن. البته سرور ایران گرفتم. خارج بگیرید که خیلی ارزون تر میشه

iranenaz

کاربر عضو
درود دوستان! خوب هستید!مدتی هست که به سرم زده یه vps بخرم چون هم بهش نیاز دارم و هم می خوام همه سایت هام رو تو یک سرور نگه دارم

ولی حالا مشکلی دارم! هیچ اطلاعاتی در مورد vps و نحوه استفاده ازش ندارم. فقط همین رو می دونم که vps (یا همون سرور مجازی اگه اشتباه نکنم) حالت کلی و تقسیم نشده هاست ه که هممون داریم ازش استفاده می کنیم

حالا از شما راهنمایی می خوام که بیشتر با vps و نحوه کارکردش آشنا بشم!

لطفا هر چیزی که لازم هست در موردش بدونم رو بگید

مثل سیستم عامل هاش و تفاوت های سیستم عامل هاش ، نحوه کار با ویندوز ها و.....

ممنون
وی پی اس منابع سروری هست که تقسیم شده ، چیزی شکه شما می بینی سروری هست با منابع محدود (شامل سخت افزار و شبکه)

فکر کن سیستمی در اختیارت هست که میتونی روش هر سیستم عاملی رو که می خوای نصب داشته باشی و به اینترنت سرعت بالا دسترسی داری ، میتونی ری استارت کنید پارتیشن ها تغییر بدی و ...

شما ببین میتونی سیستمی که پشتش نشستی رو (اگر به اینترنت با سرعت بالا و آی پی استاتیک داشتی) به سرور تبدیل کنی ؟

واسه سرور های ویندوزی میتونی از ریموت دسکتاپ استفاده کنی و واسه کنترل پنل از پلسک که واسه یک یوزر رایگان هست و 10 یوزرش حدود 35 تومن البته چندتا رایگان هم هست که بهش فکر نکن (اگر واسه خودت می خوای نیاز به کنترل پنل نیست) میتونی کانفیگ کنی (پیشنهاد می کنم VirtualBox روی سیستمت نصب و ویندوز سرور ترجیحا 2003 رو روش بنصب و کانفیگ ها رو تمرین کن بعد راحت می تونی عین همون ها رو روی وی پی اس اجرا کنی ...

واسه لینوکس میتونی واسه زیموت ssh استفاده کنی رو ببین. قیمت کنترل پنل ها رو هم آقا محمد گفتند ، اون رو هم قبلش پیشنهاد می کنم روی سیستم خودت تمرین کنی و ...

واسه لینوکس چون کانفیگش یه خورده مشکل هست من میتونم واست انجام بدم باقیش با خودتون ، روی ویندوز هم کمک خواستید در خدمتتون هستم ...

خلاصه نترس ، برو جلو جواب همه سوالات هست ، تو میتونی فقط زود نا امید نشو (دیر و زودش بستگی به همت خودتون داره)

اگر خواستید بخرید قبلش روی سیستم خودتون تمرین کنید...

موفق باشید دوست عزیز :53:

Ehs@n

کاربر عضو
با تشکر از همه دوستان!

بنده چون می خوام شبکه اجتماعی با php fox راه بندازم مطمئنا به vps نیاز خواهم داشت

دوستان اگه سایتی رو میشناسید که vps رو میده(البته رایگان) لطفا معرفی کنید(هر چند فکر نکنم به این راحتی پیدا بشه)

یک مدت رو رایگانش کار کنیم ببینیم کی به کیه بعد یکی بخرم!

بازم ممنون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سرور اختصاصی یا دیتاسنتری چیزی نمیخوای padnet جان؟ :66: (شوخی)

فکر نکنم گیر بیاد! کسی نمیده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mostafa98

کاربر عضو
با تشکر از همه دوستان!بنده چون می خوام شبکه اجتماعی با php fox راه بندازم مطمئنا به vps نیاز خواهم داشت

دوستان اگه سایتی رو میشناسید که vps رو میده(البته رایگان) لطفا معرفی کنید(هر چند فکر نکنم به این راحتی پیدا بشه)

یک مدت رو رایگانش کار کنیم ببینیم کی به کیه بعد یکی بخرم!

بازم ممنون
سلام

سایت : وی پی اس رایگان میده اگه قبول کنن حدود یه هفته وقت می بره

اما این سایت سی روز به شما فرصت استفاده بدون محدودیت رو میده

من 10 گیگ هاست(30 روزه) ازش گرفتم تا 9.999 مگابایت اجازه آپلود بهم داده تازه آنتی ویروس و انتی اسپم هم داره

حالا شما 30 روز فرصت دارید ازش استفاده کنید بعدش بازم بگین mostafa98 بده :-"

iranenaz

کاربر عضو
سلام سایت : وی پی اس رایگان میده اگه قبول کنن حدود یه هفته وقت می بره

اما این سایت سی روز به شما فرصت استفاده بدون محدودیت رو میده

من 10 گیگ هاست(30 روزه) ازش گرفتم تا 9.999 مگابایت اجازه آپلود بهم داده تازه آنتی ویروس و انتی اسپم هم داره

حالا شما 30 روز فرصت دارید ازش استفاده کنید بعدش بازم بگین mostafa98 بده :-"
شما از این سایتهایی که معرفی کردید وی پی اس رایگان گرفتید یا هاست ؟!!

بعید میدونم ...

sniper000man

تازه وارد
با سلام

دوست عزیز اولا سرور یعنی چی : سرور یعنی کامپیوتری که 24 ساعته به اینرنت وصله و ارائه خدمات میکنه که اصولا سرور اختصاصی نامیده میشود

حالا برای اینکه هزینه سرور های اختصاصی بالا هست میان منابع سرور های اختصاصی و تقسیم بندی میکنن و با تو جه به نیاز افراد براشون سرور مجازی میسازن که این کار ها رو به وسیله مجازی ساز ها انجام میدهن که بهترین ان وی ام ویر هست vmware exsi هست خوب الان سرور مجازی شما ساخته شد و از نظر کارایی هیچ فرقی با سرور اختصاصی نداره و شما میتونی روش هر سیستم عاملیو نصب کنی ویندوز لینوکس میکروتیک و استفاده کنی

خوب الان شما اینجا سئوال میکنی که ویندوز چطوریه لینوکس چطوریه میکروتیک چطوریه

ویندوز عین ویندوز خودته فرقی نداره تو محیطش فقط ابزار هاش متفاوته و به وسیله ریموت دسکتاپ بهش وصل میشی

لینوکس که به صورت پیش فرض با اس اس اچ می تونی بهش وصل شی و استفاده کنی مثل ویندوز ریموت دسکتاپ نیست مثل داس ویندوز هست دستوریه رو لینوکس میتونی رابط گرافیکی هم نصب کنی بهش ریموت بزنی و به وسیله برنامه ریموت بهش ریموت کنی اما اس اس اچ راحتره

خوب میکروتیک میکروتیک یه سیستم عاملی که بیشتر به درد شبکه میخوره و هم محیط متنی داره و هم گرافیکی که با وین باکس بهش وصل میشی

حالا شما اول باید ببینید میخواید رو سروتون فایل نگهداری بکنید یا میزبانی وب بکنید و سایتهاتونو میزبانی بکنید که در این صورت لینوکس بهتون پیشنهاد میشه که میتونین بهش سی پنل و دایرکت ادمین نصب کنید کنترل پنل های فری هم هست که توصیه نمیشه دایرکت ادمین 5 دلار و سی پنل 15 دلار میباشد که سی پنل اگه بفهمن ایرانی هستی حتی یک دقیقه فرصت نمیدن و لایسنست باطل میشه

دوست عزیز هیچ کس وی پی اس مجانی نمیده چرا ؟ چون اولا خودش هزینه میکنه سوما اومد کارهای خلاف قوانین دیتا سنتر انجام داد میگه خوب فری سرویس بسته بشه چیزی از دست نمیدم و هر کاری دلش بخواد میکنه کارهای غیر قانونی ریختن شل و هزار تا چیز دیگر اما اگه پول بده قدرشو میدونه و ازش درست استفاده میکنه برای کانفینگ های امنیتی دایرکت ادمین هم میتونی با 20 30 تومن اوکیش کنی

وی پی اس خواستی در خدمتیم با منابع اختصاصی از دیتا سنتر راد استیشن انگلیس میتونم سرور ایرانم بدم ولی توصیه نمیشه

لایسنس دایرکت ادمین هم براتون تهیه میشه چیزی حدود 13 الی 17 تومنبستگی به خریدما داره

به قول دوستمون تو میتونی فقط زود نا امید نشو یه سرور بگیر و باهاش سرو کلیه بزن حالا چه از ما چه از کس دیگری با تشکر امیدوارم مفید بوده باشه توضیحاتم

این php fox هست که رویه یکی از سرور هاست که دایرکت ادمین روشه میتونید برین سایت ما و لیست برخی از مشتریان ببینید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cniran

کاربر عضو
مگه حتما" باید روی وی پی اس نصب بشه؟ شما اول سایت رو بزن. بعد تبلیغ بکن. بعد کاربرای آنلاینت رو برسون به بالای 1000 نفر بععععععععد یه چند بار دان بشه سرور معمولیت و بععععععددددد برید خرج وی پی اس بدید. اصلا" عاقلانه نیست از اول خرج چند کاربر رو بدید اونم به این گرونی!

hamedchoobin

تازه وارد
سلام

بچه هایی که تجربه کردند

به نظرتون روی سرورم ubuntu یا centOS نصب کنم بهتره؟؟؟

Ehs@n

کاربر عضو
درود !

بازم سوالاتی در باره وی پی اس داشتم نخواستم پست دیگه ای بزنم!

همونطور که می دونیم روی vps میشه دو نوع سیستم ویندوز و یا لینوکس نصب کرد!

لینوکس انتخاب نمی کنم چون باید اینطوری هزینه اضافه به پنل بدم!

می خوام روی سرور ویندوز نصب کنم

حالا سه گزینه رو به روم ه به نظرتون کدوم بهتره و چرا آره و چرا بقیه نه؟

1-) server 2003

2-) server 2008

3-) server 2012

VPS ه که خواهم خرید مشخصاتش به شرح زیر ه!

CPU : Intel® Core™ i7-3770

RAM : 256MB DDR3

Hard : 20 GB

Port : 1Gbps

Bandwidth : Unlimited

Datacenter: Germany - Hetzener

Uptime: 99.9%

ویا

RAM : 512MB DDR3

Hard : 30 GB

بیشتر پنل اولی رو بر می دارم!

در ضمن من می خوم از این وی پی اس به عنوان هاست دی ال (آپلود و نگهداری فایل ها) و همچنین اگه فضا و کافی داشته باشیم می خوام یه آپودسنتر عکس هم راه بندازم!

zegersot

کاربر عضو
2003 فشار کمتری و رم کمتری استفاده میکنه

ولی هرچه جدید تر بهتر !

با یه برنامه لوکال هاست میتونی کارتو را بندازی

Ehs@n

کاربر عضو
خوب دیگران نمی خوان نظر بدن؟!

من که آلان دارم سرور 2008 رو روی کامپیوتر خودم نصب می کنم! (البته تو توضیحاتش یه چیزایی نوشته بود که خلاصه اش میشه این نسخه از هسته ویندوز 7 قدرت میگیره!)

ولی دیگه نمی دونم بعد از نصب کردن چه طوری کانفینگ اینا بکنم!

mahdiali35

کاربر عضو
چرا از لینوکس استفاده نمیکنی ؟

اگه بخای ویندوز نصب کنی باید هزینه ی ویندوز رو هم بدی...!!!

در ضمن سیستم های مورد نیاز برای لینوکس بیشتر و بهتر هستن البته باید به دستورات لینوکس آشنایی لازم رو داشته باشید...!!!

ltf

کاربر عضو
ببین اصلا طرف لینوکس نرو به هیچ وجه ....

دلیل: برای شما که تازه کار هستی خیلی سخته و ویندوز خیلی رایج تر و قدرتمند تره

الان برو از میهن وب هاست vps بگیر

قیمتاش منصفانه و از سخت افزارهای قدرتمند استفاده میکنه

1-) server 2003

2-) server 2008

3-) server 2012
ویندوز سرور 2003 استفاده کن چون همه 80 درصد از ویندوز سرور 2003

استفاده میکنند پس تو هم همین کار رو بکن

RAM : 256MB DDR3

Hard : 20 GB

RAM : 512MB DDR3

Hard : 30 GB

از پلن یک استفده کن چون تو که نمیخوای از vps کار زیاد بکشی و سخت افزارش اذیت نمیشه که پس الان اولی خوبه بعدا ها ارتقاش بده

دیگه این تجربه ی بنده بود حتما به نظر من اکتفا نکن از دوستای دیگه هم کمک بگیر و تا مطمئن نشدی نرو سراغ خریدنش

موفق باشید ......

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehs@n

کاربر عضو
خوب من با توجه به نیاز خدم دنبال لینوکس نخواهم رفت چون من می خوام از vps به عنوان هاست دانلود استفاده کنم و نهایتش یه آپلودسنتر نصب می کنم روش!(+ نصب نرم افزار برای ساخت شیلتر شکن) پس لینوکس بیخیال.

(من می خوام رو ویندوز نرم افزار نصب کنم و مستقیما فایل ها رو روی وی پی اس دانلود کنم و هر وقت هم لازم شد فایلی رو زیپ کنم همینجا هست :D )

با توجه به گفته شما و کمی پرس و جویی که کردم 2003 رو نصب خواهم کرد (دلیل اصلیش هم اینه که از سخت افزار کمتری استفاده می کنه)و حالا می مونه یک مورد!

اونایی که قدیم قدیما تو انجمن بودن و منو میشناسند می دونند من پول مفت و الکی به هیچ کس نمی دم! ترجیحا هم همه کارها رو خودم انجام می دم که گرونی اضافه خرج نکرده باشم! با توجه به این توضیحات آیا کسی لینکی چیزی داره که ما خودمون VPS رو ردیف کنیم؟ (منظور کانفیگ کردن - که اصلا نمی دونم چیه ولی می دونم باید بشه - و نصب و اینجور چیزاست!)

پیشاپیش از دوستانی که کمک ام می کنند ممنون ام

بالا