سوال در مورد ادیتور برای اضافه کردن به سیستم مدیریت محتوا

soltaneghalbha

کاربر عضو
با عرض سلام و خسته نباشید و قبولی طاعات و عبادات

برای اینکه برای سیستم مدییریت محتوایی که نوشتیم (سیستم خیلی ساده) بخوایم یک ادیتور اضافه کنیم (که توش مطب بنویسیم و عکس و ... اینا بزاریم ) باید چیکار کرد؟

چون برای درج اطلاعات در جدول دیتابیس (مثل نام و نام خانوادگی و امثال اینها) که نیازی به ادیتور مخصوصی نیست و به راحتی می تونیم قرار بدیم (با استفاده از چند تکست فیلد)

حالا اگه بخواهیم یک کم پیشرفته ترش کنیم باید چیکار کنیم ؟ (در عکس زیر کمی بیشتر توضیح دادم)

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم (آموزش ساخت سیستم مدیریت محتوایی که گذاشته بودید دیدم )

اگه امکانش هست دوستان کمی بیشتر توضیح بدن که قابل فهم برای ما باشه

با تشکر

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
شما طبعتا اونجا دارید از یک textarea استفاده میکنید که یک کلاسی داره .

شما کتابخونه tinymce  رو تو سایتت فراخونی کن . بعدش کد زیر رو داخل تگ script سایتتون بذارید و کلاس اون textarea رو جایگزین کلاس موجود تو کد زیر کنید :

<script type="text/javascript"> tinyMCE.init({ //mode : "textareas", mode : "specific_textareas", editor_selector : "myTextEditor", theme : "simple" });</script><textarea id="'txtdesc'" name="'txtdesc'" class="myTextEditor" rows="6" cols="96" ></textarea>دانلود کتابخونه و مستندات :

soltaneghalbha

کاربر عضو
سلام

ممنون از کمکی که کردی

من ادیتور رو به کنترل پنل ادمین اضافه کردم

حالا چیکار کنم که وقتی روی دکمه ی ثبت کلیک کردم ، محتوایی که نوشتم رو تو صفحه اصلی نشون بده ؟

Action فرم باید به جایی ارسال بشه ؟

و تو صفحه ی اصلی که قراره مطلب نمایش داده بشه چه کارایی و چه متغیر هایی باید انجام بدم ؟

با تشکر فراوان

hannanstd.ir

اگه از متد POST استفاده میکنی داخل اون textarea باید یک name تعریف کنید :

مثلا اگه textarea به صورت زیر هست :

<textarea class="test" name="test2" ></textarea>بعد از زدن دکمه ثبت  ، بسته به نوع متد فرم ( POST یا get) از متغیر های زیر استفاده کنید :

$_POST['test2']$_GET['test2']البته TINYMCE زبان فارسی و منوی راستچین هم داره ... تو سایتش و مستنداتش پیدا میکنید .

soltaneghalbha

کاربر عضو
ممنون از پاسخگویی

برای فراخوانی بعد از زدن دکمه ثبت ، داخل صفحه اصلی باید همینجروی بنویسیم ؟ 

<?php echo $_POST['test']; ?>چون نوشتم با خطا مواجه شدم !

و فکر نکنم باید اینجوری باشه :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

نه !

این متغیر فقط بلافاصله بعد از زدن دکمه ثبت و لود شدن مجدد صفحه مقدار بر میگردونه و در بقیه حالات خالیه . شما باید بلافاصله بعد از ثبت فرم ذخیره اش کنید داخل دیتابیس یا سشن و بعدش استفاده کنید .

مثلا کد زیر :

کد:
if ( isset($_POST['test']) ) {	$text =  $_POST['test'];	// $text ro alan bayad to database zakhire konid va badan to safe farakhoonish konid}

آخرین ویرایش توسط مدیر:

soltaneghalbha

کاربر عضو
سلام

و واقعا سپاسگزارم از پاسخگویی شما و شرمنده از اینکه من هی سوال می کنم

ما وقتی که بخوایم اطلاعات یک فرم رو که حاوی چند تا کادر ورودی(textfield) هست رو ذخیره کنیم میایم و مشخصه name تکست فیلد رو یک مقداری قرار میدیم و در  فرمی که میخواهیم این اطلاعات رو دریافت کنیم اینها رو داخل متغیر ذخیره می کنیم و در دستور insert into می نویسیم 

ولی الان برای این ادیتور که من کدهای زیر رو برای نمایش اون استفاده کردم :

<div id="container"> <h1>TinyMCE Getting Started Guide</h1><form method="post"><textarea id="mytextarea" name="SG-text"></textarea><input type="submit" name="button" id="button" value="ثبت"></form></div>ولی الان ما فقط یک textarea داریم .

و حالا من مشخصه name رو برابر SG-text قرار دادم و طبق گفته ی شما باید ، این رو داخل دیتابیس ذخیره کنم .

و جدول دیتابیس رو هم ساختم که نام جدول tbl_post هست و شامل چهار ستون pid , post_author , pot_content , post_date .

که فعلا این ستون pot_content مهمه .

و حالا گفتید سیشن رو باید در داخل دیتابیس ذخیره کنم :

if ( isset($_POST['test']) ) { $text = $_POST['test']; // $text in ro chejory bayad da database zakhire konam ?}میشه بگید چه جوری باید این کارو بکنم ؟

ممنون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
آموزش ساخت CMS رو مطالعه کنید

بالا