سوال در مورد html,java

mr.na3r

کاربر عضو
سلام.

چون اصطلاحات مربوط به وب رو نمیدونستم ،شرمنده عنوان رو اینگونه انتخاب کردم.

سوال1 : چگونه کد جاوا اسکریپت رو به صورت خارجی فقط در یک <div> استفاده کنم؟ کد رو از طریق css فراخوانی میکنم ولی جواب نمیده.

مثلا کد <script> folan </script> رو میخوام در <div> folan</div> استفاده کنم چگونه است؟(البته با style در div میشه ولی میخوام کد جاوا خارجی باشه)

نمیدانم منظورم را فهمیدید یا نه.ممنون میشوم راهنمایی کنید :53:

farsadf

کاربر عضو
دوست عزیز اگه میخواید جاوا اسکریپت توی یک فایل js سیو بشه باید یک فایل js ایجاد کنی و اونجا کد ها رو بزاری و بری توی صفحه ی اصلی (html) بعد توی تگ head اینجوری بنویسی تا صفحه کد را لود کنه.

<script language="JavaScript" src="adress of js file.js" type="text/javascript"></script>
بعد میتونی از دستورات استفاده کنی توی scr هم باید آدرس فایل js رو بنویسی اگه من اشتباه منظورتو فهمیدم بگو تا درستش کنم

mr.na3r

کاربر عضو
دوست عزیز اگه میخواید جاوا اسکریپت توی یک فایل js سیو بشه باید یک فایل js ایجاد کنی و اونجا کد ها رو بزاری و بری توی صفحه ی اصلی (html) بعد توی تگ head اینجوری بنویسی تا صفحه کد را لود کنه.بعد میتونی از دستورات استفاده کنی توی scr هم باید آدرس فایل js رو بنویسی اگه من اشتباه منظورتو فهمیدم بگو تا درستش کنم
با تشکر از شما دوست گرامی..

تا اینجای کار درست...

ولی من همون کد جاوا را میخوام فقط در یک div خاص استفاده کنم.

اون جوری که او کد رو بذارم تو هیدر توی کل صفحه اجرا میشه...

HamedR

کاربر عضو
مثل آدرس دهی css هست . ولی با id

کد:
document.getElementById("msg")

<div id="msg"> </div>
یه مدلش هم اینطوریه

با استفاده از onclick , onload و..

کد:
<script type="text/javascript">
 function show_alert() 

{ alert("Hello! I am an alert box!"); } </script> 

<input type="button" onclick="show_alert()" value="Show alert box" />

farsadf

کاربر عضو
بعد از این که این کار رو کردی باید توسط id به div یک مشخصه بدی تا مشخص بشه که چی برای کیه بعد توی head یک function میدی و مشخص میکنی که این کد باید برای این لود بشه

mr.na3r

کاربر عضو
کد:
Line 218,         Column 71:     document type does not allow element "div" here;  missing one of "object", "applet", "map", "iframe", "button", "ins",  "del" start-tag     …family:tahoma,arial;font-size:15px;color:#000000;">لینکهای ویژه</div></b><br />                ✉                        The mentioned element is not allowed to appear in the context in which       you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that       are both allowed there and can contain the element mentioned.       This might mean that you need a containing element, or possibly that       you've forgotten to close a previous element.                   One possible cause for this message is that you have attempted to put a       block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an       inline element (such as "<a>", "<span>", or "<font>").
در w3 این ارور را برای من میدهد.راه حل آن چیست؟

IAMIR

کاربر عضو
عزیز تا زمانی که کدی که شما نوشتی نباشه ما که علم غیب نداریم منظور از خط 218 چیه که این ارور رو میده .

برنامه نویسی کار ساده ای ولی باید دقت کنی . فرضا عدم گذاشتن یک نقطه ساده در یک جا که اصلا فکرشو نمی کنی کل برنامه ات بهم میریزه .

پس اول کدی می خوای استفاده کنی قرار بده بعد توقع داشته ما بتونیم ارورت را تشخیص بدیم .

باتشکر

mr.na3r

کاربر عضو
عزیز تا زمانی که کدی که شما نوشتی نباشه ما که علم غیب نداریم منظور از خط 218 چیه که این ارور رو میده .برنامه نویسی کار ساده ای ولی باید دقت کنی . فرضا عدم گذاشتن یک نقطه ساده در یک جا که اصلا فکرشو نمی کنی کل برنامه ات بهم میریزه .

پس اول کدی می خوای استفاده کنی قرار بده بعد توقع داشته ما بتونیم ارورت را تشخیص بدیم .

باتشکر
شرمنده حواسم نبود!!!

خط 218

کد:
<b><div  style="font-family:tahoma,arial;font-size:15px;color:#000000;">لینکهای  ویژه</div></b><br />

IAMIR

کاربر عضو
شرمنده حواسم نبود!!!خط 218

کد:
<b><div  style="font-family:tahoma,arial;font-size:15px;color:#000000;">لینکهای  ویژه</div></b><br />
این خط یک خط html خیلی خیلی ساده است . کدی که می خوای بهش وصل کنی چیه .؟

میشه کامل توضیح بدی چکار کردی و چه کدی را می خای به تگت وصل کنی ؟

شکسته توضیح نده من اصلا منظورت متوجه نمیشم .

شما کدی که می خوای که تگت وصل کنی قرار بده تا من بقیه دوستان راهنماییت کنیم .

حتما شما می خوای بعضی از خاصیت هااین تگ با جاوا اسکریپت تغییر بدی چی کار می خوای بکنی ؟

لطفا کامل توضیح بده .

mr.na3r

کاربر عضو
با تشکر از شما جناب نید فور دون و حامد.

<b> باید داخل div قرار میگرفت.درست شد.

mr.na3r

کاربر عضو
با سلامی دوباره.

گفتم بذار تمام سوالاتم را همینجا بپرسم که دیگر نخوام تاپیک جدید بزنم.

در ترجمه اسکریپت به مشکل برخوردم که حروف فارسی را ؟؟؟؟؟؟ نشون میده.تمام فایلها را utf8 کردم.آیا گزینه های دیگری مطرح است؟

erfan

طراح وب
پرسنل مدیریت
بهتر بود تو یه تاپیک جدید مطرح می کردید دیگه تکرار نشه! :)

utf8گذاشتید حالا با css فونت رو هم رو tahoma بزارید.

اگر کمی CSS3 هم بلد باشید میتونید فونت رو پیوست کنید.

راست چین کردن هم فراموش نشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdiali35

کاربر عضو
با سلامی دوباره.گفتم بذار تمام سوالاتم را همینجا بپرسم که دیگر نخوام تاپیک جدید بزنم.

در ترجمه اسکریپت به مشکل برخوردم که حروف فارسی را ؟؟؟؟؟؟ نشون میده.تمام فایلها را utf8 کردم.آیا گزینه های دیگری مطرح است؟
درود....

وقتی به فایلی رو برای ترجمه باز میکنید قبل از هر کاری مثلا اگه از nptepad++ استفاده میکنید encoding اون رو در حالت utf_8 withhout bom قرار بدید....

mr.na3r

کاربر عضو
یک سوال دیگر هم دارم.این که inline css چیست و چگونه میتوان آن را برطرف کرد؟ ساده بگید میفهمم.با تشکر :53:

IAMIR

کاربر عضو
بر طرف کردن ندارد .

منظور از inline css یعنی اینکه خصوصیات css به جای اینکه در یک فایل جدا نشوته شود در درون خود تگ نوشته شود . مثل زیر

<div style="font-family:tahoma">تست </div>​
کد:

بالا