شیوه جدید و کلاه برداری یک سایت به نام راستچین

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
سلام من کاربر تازه واردم من از یک سایت که اسمش راستچین هست که قالب و افزونه میفروشه چند مدت پیش یک قالب خرید کردم برای ایجاد یک سایت و این قالب دیگه از جواب نمیده که خیلی خطا میده و کلی اذیتم هم میکنه 2 روز پیش از این سایت که اسمش راستچین هست درخواست ابدیت این قالب رو کردم بعدش برام یک ایمیل اومد که رمز عبور شما در راستچین تغییر کرده است فکر کردم پاسخ منو دادن رفتم ببینم که ایا پاسخ دادن یا نه بعدش هر چی زدم وارد نمیشد و می نوشت کاربری با این نشانی یافت نشد ... من تازه با وردپرس اشنا شدم و واقعا این سایت ها رو شناختم که همه این سایت ها کلاه بردارند واقعا باید افسوس خورد. 🙄

Qalekhani

قلعه‌خانی
9/4/13
1,599
15
38
31
کرمانشاه
خیلی خوبه که طی ۲ روز با وردپرس و راستچین و اینجا آشنا شدین و فوری هم متوجه شدین که باید توی فروم پرشین اسکریپت اعتراض کنین.

چون معمولاً کاربران قدیمی‌تر هم نمیان از سایر سایت‌ها در فروم شکایت کنند. سرعت چشمگیری داشتید.

به امید موفقیت شما هم با این اکانت و هم با اکانت‌های دیگه‌تون در پرشین اسکریپت.

parseh

تازه وارد
26/11/09
23
0
1
چقدر فیک ، حداقل یه سناریوی قوی قبلش طراحی کن بعد برو در فروم ها و سایتهای شناخته شده را خراب کن ، البته که سایتهای شناخته شده ای مثل راستچین و ژاکت و البته پرشن اسکریپت نیاز به تعریف من ندارند و اعتبارشونو از عملکردشون بدست آوردن

حالا هدف شما چی هست خدا عالمه ! ....

tcctehransar@gmail.com

تازه وارد
15/3/19
1
0
1
من 2 تا تجربه خودم رو از سایت راستچین می گم:

تجربه اول:

سال 94 یک قالب اپن کارت ازشون خریدم.

کلی مشکلات داشت و خیلی از امکاناتش کار نمی کرد. چند باری که با پشتیبانیش صحبت کردم، آخر سر اعلام کرد این قالب همینجوریه و نسخه اورجینالش به همین شکله.

لینک دمو اورجینالش رو گذاشتم گفتم دوست من توی اورجینال درسته ولی فارسی شده ی شما ناقصه.

خلاصه نزدیک به 6 ماه درگیر بودیم و چون مشتری همین قالب رو پسندیده بود.

آخر سر پشتیبانشون عوض شد و نفر جدید اصلا اطلاعی در مورد اون قالب نداشت و آخر سر هم توی سایت زدن این قالب دیگر پشتیبانی نمی شه.

پشتیبان اولی رو پیدا کردم که خودش یه سایت مشابه راستچین زده بود و داشت برای خودش کاسبی می کرد.

دوباره مسئله رو بیان کردم.

بهد از دو سه ماه درگیری آخر سر گفت دوست من این قالب رو من نمی تونم مشکلاتش رو بر طرف کنم و در عوض از قالب های دیگر سایتم دو تا رو به انتخاب خودت بردار.

تجربه دوم:

ابتدای سال 96 باز اشتباه کردم و یک قالب اپن کارت دیگه از راستچین خریدم. (قالب کلیک بوم) هنوز هم توی سایتشون موجوده و می فروشنش.

در دموی اورجینال اصلیش قابلیت های خوبی داشت. وقتی خرید کردم و دیدم هیچ کدوم از اون قابلیت ها که مد نظرم بود رو نداره، با پشتیبانی تماس گرفتم.

ایشون اعلام کرد در دموی فارسی خودمون هم این قابلیتها نیست.

بررسی کردم دیدم نسخه فارسی که برای خرید گذاشتن، ورژن قدیمی هست و دو نسخه بعد از اون آپدیت اومده و اون قابلیت ها توی نسخه جدیده.

بهشون اعلام کردم ولی ایشون منکر این قضیه شد.

گفتن این جدیدترین و آخرین نسخه هست و اگر آپدیت بشه ما سریعا جایگزین می کنیم.

خلاصه الان هم که دو سال از اون تاریخ می گذره، شما برید زیر قالب کلیک بوم دیدگاه بذارید و از قالب بپرسید، جواب میده که تماس بگیرید و قالب جدیدترین و کاملترینه. در صورتیکه امروز هم برای آزمایش  رفتم آخرین نسخه رو دانلود کردم که همون اولین نسخه سال 96 بود.

نتیجه: شاید پشتیبانی اپن کارتشون اینجوری بود. ولی خب من تمام امکانات خوب اپن کارت رو بخاطر پشتیبانی ضعیف توی ایران رها کردم و اومدم به سمت وردپرس.

Qalekhani

قلعه‌خانی
9/4/13
1,599
15
38
31
کرمانشاه
والا بخدا تو خود گوگل هم سرچ کنین "کلاهبرداری سایت راستچین" هنوز این تاپیک ایندکس هم نشده که کاربری از گوگل وارد انجمن بشه و بهش برسه.

نمی‌دونم کاربری که ۹ ساعت پیش عضو شده، چطور به اینجا رسیده.

ولی خب دمش گرم که اکانت‌های دیگه‌اش رو لو نمیده.

شما برو تو وزارت اطلاعات برای ماموریت‌های under-cover عالی هستی.

tparkk

تازه وارد
7/8/16
9
0
1
این موارد پیش میاد و ارتباطی با خود سایت نداره ولی خب باید روی فروشنده ها بیشتر نظارت کنه.

شخصا ازشون خرید ناموفق داشتم.

یک افزونه ووکامرس خریدم که از ثانیه اول کار نمیکرد و فروشنده هم قبول نمیکرد که کار نمیکنه.

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
عجیبه واقعا چیزی میگی ادم رو محکوم می کنند بعضی از انسان ها ... عیبی نداره این تفکرات شماست من قبول کردم 😀

infodeta

تازه وارد
17/12/16
83
11
8
30
تهران
imenrakhshan.ir
سلام 

در مورد سایت راسچین یکی از سایت هایی هست که واقعا دیگه ازش خرید نمیکنم بخاطر اینکه اصلا پشتیبانی خوبی نداره و فقط به فکر گرفتن پول هست و هیچ کاری برای پشتیبانی محصولاتشون نمیکنه 

من مشکلی که با سایت راسجین داشتم این بود که قالبی که خریده بودم بعد از چند رو از کار می افتاده و دیگه کار نمیکرد و هرچی که به پشتیبانی قالب میگفتم قبول نمیکرد که مشکل از قالب هستش 

و ادعای این و داشت که نسخه php  سرور  پایین هستش که قالب کار نمیکته در صورتی که تامین کننده هاست با دلیل ثابت میکرد که دقیقا همون نسخه ای هستش که طراح قالب میخواد در صورتی که اینجوری نبود و آخر سر اشکال از قالب بود و با تعویض قالب مشکلم بر طرف شد ولی راستچین و پشتیبانی هیچ کاری نکردن 

ُSajadfa.ir

کاربر عضو
1/3/17
148
0
16
25
sajadfa.ir
این اتفاقات کاملا طبیعیه چون اینها سایت هایی هستن که دارن از دست رنج دیگران درآمدهای نامشروع کسب می کنن.  وقتی طرف تو اصل قضیه (دزدیش) مشکلی نمی بینه ، دیگه اینکه مشتری مشکلی داره یا نه براش چه اهمیتی میتونه داشته باشه.

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
والا بخدا تو خود گوگل هم سرچ کنین "کلاهبرداری سایت راستچین" هنوز این تاپیک ایندکس هم نشده که کاربری از گوگل وارد انجمن بشه و بهش برسه.

نمی‌دونم کاربری که ۹ ساعت پیش عضو شده، چطور به اینجا رسیده.

ولی خب دمش گرم که اکانت‌های دیگه‌اش رو لو نمیده.

شما برو تو وزارت اطلاعات برای ماموریت‌های under-cover عالی هستی.
بله دوست عزیز حق با شماست من تمامی تایپک و نظرات شما را چک کردم و دیدم که از این سایت کلاه بردار و دزد حمایت کردید در تمامی تایپک هایی که نظرات خود را قرار دادید ... من 7 ماهه که سایت پرشین

اسکریپت رو می شناسم و از سایتشون دانلود میکنم و تمامی تایپک ها را میخوندم شما برو همکاریتو ادامه بده دزدهای بی لیاقت ....

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
این ها رو ببینید حتما این هم 9 ساعت پیش من ساختم

http://arttheme.blogfa.com/

http://www.rastchine.blogfa.com/post/1

http://forum.wp-parsi.com/topic/32692-مشکل-کپی-رایت-سایت-راست-چین-و-مارکت-وردپرس/?page=4

https://forum.persiantools.com/threads/خرید-قالب-از-راست-چین-و-ایجاد-مشکل.814633/

http://my89.blogfa.com/post/4

vahid66

تازه وارد
19/9/18
46
8
8
واقعا این چندمین باری هست که تاپیک میزنید
درمواد قبلی وقتی کاربرا مچتون رو میگرفتن تاپیک رو حذف میکردید !! توی تاپیک های قبلی همین که ژاکت زیر سوال رفت تاپیک رو حذف کردید !

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
دوستان عزیز لطفا تایپک رو به حاشیه نکشید سپاس گذارم از همه دوستان عزیزم

یاسی دلنواز

تازه وارد
14/3/19
6
0
1
واقعا این چندمین باری هست که تاپیک میزنید
درمواد قبلی وقتی کاربرا مچتون رو میگرفتن تاپیک رو حذف میکردید !! توی تاپیک های قبلی همین که ژاکت زیر سوال رفت تاپیک رو حذف کردید !
کدام تایپک دوست محترم

جاویدان

کاربر عضو
27/4/15
1,961
179
63
38
استان تهران
با سلام دوست عزیز

این داستان پیچیده ای نیست قوانین مشخص و کاملا برای جلوگیری است ، اما کمتر کسی به این موارد توجه می کنه با شکایت درست می تونه پولش رو پس بگیره و یا باعث دردسرهای خاصی برای سایتهایی که متخلف هستند داشته باشه.

بسیاری از افرادی که اینجا شکایت فروشگاه های بد رو می کنند اولین نفر نیستند و نخواهند بود ولی آنها در تکرار این فجایع که باعث تخریب فضای مجازی می شود مسئول هستند (اونهایی که معترض اطلاع رسانی در این حوزه هستند نوع نگرش یا منافعشان اول باید مشخص باشد
)،نظارت همگانی جایگزین نظارت فردی چند نفر مثلا مسئول در این حوزه شده است انگار چند نفر یا چند برنامه قادر است همه موارد را پیشگیری یا برخورد کند قطعا امکان پذیر نیست تا ما وظیفه شهروندی و اطلاعات قانونی و شیوه برخورد را ندانیم و بکار نگیریم وضعیت تکرار می شود. قطعا وقتی دولت بخواهد در هر چیزی مداخله کند قطعا افرادی رانت و منفعت خودشان را در پستشان در نظر می گیرند به علتهای عدم آموزش صحیح و درست در دوران کودکی تا بزرگ سالی در بخش آموزش کشور جامعه و بخصوص خانواده ...

اما یه نکته که در ایران اصلا نداریم یا بسیار کم داریم یا دچار نقایص جدی است یا کمبود شدیدش در میان مردم قرار گرفته با عرض معذرت :53: نبودن فرهنگ و شعور استفاده از هر چیزی و تمکین از قانون و در صورت رخداد خطا عدم پیگیری قانونی، از فضای مجازی است، واقعیت همینه .... کم و زیادش بر اساس افراد متغییره.

متاسفانه در حوزه فضای مجازی در کشور ما مثل سایر موارد اول ول می کنند سپس بقیه دنبال فرهنگ سازی می افتند که بسیار دیر است یعنی ذهنیت که جا افتاد دیگه تغییر دادنش سخت میشه. دلیل این استنادم رو می گم خدمتون

به پیام ها و گزارشات و اخبار حوزه فضای مجازی نگاه کنید دزدی های آنلاین و بسیاری از حوادث اینگونه بارها گفته می شود کی تجربه میگیره تنهایت تذکر که می دی این رو جواب می شنوی : تو منفی هستی اینها تبلیغات دارند یعنی کشور بی صاحاب است اینها مجوز دارند اینها کارشون درسته که اینهمه مشتری دارند این حتما راسته تو اشتباه می کنی و امثال آن 

این به تجربه ثابت شده ما در برخی حوزه های الکترونیک و دیجیتال زیر خط فقر فرهنگی و اطلاع رسانی هستیم .

دقیقا وقتی ملت یک کشور آگاهی درستی از وضعیت فضای مجازی نداشته باشند و نهایت بهانه اونها برای عدم پیگیری تخلفات یا گزارش آنها اینه : که به من آسیب نزدند که برم شکایت کنم، ما هزارتا کار داریم وقت این چیزا رو نداریم. ما نون کسی رو نمی بریم، اینها دارن می خورن بذار بخورن، ما آدم فروش نیستم ، به ما چه هر کسی باید سرش تو کار خودش باشه، و .....

خوب ببینیم در فقط 100 سال اخیر کشور چندین فقره کلاهبرداری >:) توسط افراد به شیوه های سنتی انجام شده و الان میزان این جرایم به شیوه دیجیتال و اینها چقدر بالا رفته است یعنی یک حوزه اقتصادی فرهنگی اجتماعی که تیغ دو لبه است به جای فضای مثبتش دید مردم سمت منفی آن خواهد رفت این به خاطر اینست که اخبار حوادث کشور هیچ وقت از پیشگیری نمی گوید بلکه از جرم اتفاق افتاده و زیان های آن می گوید و به شدت تحت پوش قرار می گیرد و حتی هفته ها و ماه ها و گاهی سالها پیگیر برخورد هستند خوب انتظار دارید در پس ذهن :-/ مخاطب چه چیزی باقی بماند...

در این داستان واقعی مجازی که یک جریان می تواند مثبت باشد :) و بسیاری دوست دارند این دید در جامعه باشد

افرادی هستند که منفعت خودشان و گروهایی در سیاه و تخریب و سوءاستفاده >:) از بی اطلاعاتی بی سوادی و کم اندیشی و عاقبت نیاندیشی افراد هست ، یعنی اولین اصل مورد سوءاستفاده قرار گرفتن و قرار دادن در همه جای دنیا: تنبلی در تحقیق اولیه افراد، دوم اعتماد بیش از اندازه به اطلاعات شخصی در خرید بدون هیچ بررسی تخصصی به علت خود عقل برتری پنداری :-> ، عدم توجه به نکات ریز در خرید و سایت مورد استفاده، عدم بررسی قوانین سایتها و پیام های دریافتی و تایید هر چیزی بدون بررسی دقیق آن، دانستن اطلاعات حداقلی قوانین خرید مجازی کشور مطبوع یا مورد معامله، عدم بررسی محصول قبل از خرید و بررسی در چندین سایت معتبر ، اشتیاق و عجله داشتن و جوگیر شدن سریع بر اساس ظاهر سازی مجازی و .... اینها تنها کمی از این موارد است که باعث می شود حتی افراد دارای سطوح بالای دانش و مدرک تحصیلی :eek: حتی بیشتر در دام بی افتند.

بعد دیگر اینه که بسیاری از فروشگاه های معتبر ،سالم ،تازه کار و اینها اگر واقعا قصد حضور دائمی برای یک جریان اقتصادی درست داشته باشند باید خودشان قوانین سختگیرانه ای برای خودشان وضع کنند تا اطمینان مشتری را جلب کنند ولی بلعکس است دقیقا همیشه مشتری را چنان لا منگه قرار می دهند که باعث می شود مشتری به هر نقطه غیر امنی متصل بشود جهت فقط مقداری ارزانتر بودن یا کیفیت مشابه یا قوانین سبکتر و ضد قوانین حتی ..

متاسفانه در گرانی های اخیر جامعه همین فضای مجازی به علت عدم هدایت درست مسئولان و مردم و عدم همکاری مردم و مسئولان به علت خودبرتر بینی :114: به جای درک متقابل وضعیت برای مقابله با افراد یا گروه هایی منفعت طلب باعث شد با افزایش بدون دلیل ارز کشور در مخمصه جدی قرار گیرد.

اینها یعنی ما هنوز فرهنگ استفاده را نداریم نه آموزش هست نه پیگیری و درخواست از سوی مردم ، وقتی ملاک قیمت گذاری محصولات کشور برخی فروشگاه هایی یا پیج های می شود که فرد حتی از سابقه قدیمی گرانفروشی :blink: یا تقلب یا موارد قدیم و جدید آن خبر ندارد،یا این فروشگاه ها پیج ها نقش دلالی یا واسطه را پیدا می کنند و اینها به این دلیل است که هیچ قانون مدونی یا کاملی در این باره برای پیشگیری یا گزارش یا برخورد وجود ندارد یعنی شما واسطه باش حق دلالی (بدترین و مخرب ترین نوع کسب و کار در ایران در فضای واقعی و مجازی دلالی :60: است ) بگیر هر چی پول بیشتر ملت جوگیر تر و گرونتر و اینها :77: .. مهم نیست برای جامعه و کشور چه اتفاقی می افتد.

این نکات که گفتم دقیقا به هم مرتبط است یعنی باید اول ببینیم چرا قوانین برای این موارد هنوز ایجاد نشده یا چرا اگر قوانی هست امکان پیگیری اینقدر سخت یا مشکل ساز است و گلوگاه کجاست؟ حتما باید فقط فیلترینگ باشه تا مثلا جلوگیری بشه؟ آیا نمیشه این موارد از قوانین یا خطاها رو دور زد؟ وقتی قوانین ضعیف است در دسترس عموم مردم نیست مردم خودشان طلب قوانین نمی کنند فروشندگان درخواست نمی کنند یعنی یک فضای بزرگ به وسعت دنیا را چنان کوچک می کنیم که اندازه یک زندان انفرادی به نظر آید و همه معترض و ناراحت خواهیم بود.

پس اگر قصدمان واقعا اطلاع رسانی درست است به جای صدها تاپیک غیر مفید یک تایپک مفید اطلاع رسانی ایجاد کنید و خیلی صحیح اطلاع رسانی کنید با مدرک و مستند سپس از مسیرهای قانونی برای برخورد هم بگذارید نه اینکه صرفا بگویید و بروید اینگونه باعث می شود افرادی همیشه طرفداری متخلفان باشند دانسته یا نادانسته... پس صرف ایجاد تاپیک در این موارد برای یک روز نباشد و بگذارید بروید تاپیک رها شده بسیار در این حوزه هست اگر واقعا قصدتان هشدار اطلاع رسانی است یا مواردی از این دست قطعا شیوه درست نه باعث حذف تاپیک نه باعث مشکلات دیگر می شود و می تواند در فرهنگ درست کمک رسان باشد .

موفق باشید

• Like
Reactions: masoud ashoori

MrWebMaster

تازه وارد
9/3/19
7
0
1
30
Tehran
درود ! در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که استفاده از کلمه دزد مناسب نیست با اینکه در اصل این کارو انجام میدن ! چه ژاکت چه راستچین چه سایت های مشابه و ... شما در سلامت عقل دارید خرید میکنید و مقصر اصلی شما هستید ! 

وگرنه همه کسایی که در حوزه وب مستری فعالیت دارن  میدونن که این قالب ها دزدی هست و تنها کاری که این سایت ها میکنن اینه که یک نسخه فارسی و یک دمو زیبا به شما نشون میدن و قالب کانفیگ شده و تنظیم شده رو برای فروش قرار میدن ! در صورتی که شما خودت میتونی قالب اورجینال رو پیدا کنی و تنظیم کنی , طراح اصلی قالب ها برای خریداران عرب نسخه RTL و راست چین هم قرار دادن که دیگه نیازی به راستچین کردن قالب توسط شما هم نیست , تنها زحمتی که شما باید بکشی اینه که نسخه اصلی قالب رو پیدا کنی و تنظیمات رو انجام بدی , توی همین پرشین اسکریپت هم قالب های خوبی هست که میتونید استفاده کنید 

Qalekhani

قلعه‌خانی
9/4/13
1,599
15
38
31
کرمانشاه
عزیز جان گویا شما در فهم زبان فارسی مشکل دارید. بنده میگم این تاپیک که شما زدی و هنوز ایندکس نشده، چطور کاربر دوم در تایید حرف شما اومده پست میذاره؟

اونم کاربری که چند ساعت از عضویتش گذشته بود. این نشون میده هر دو اکانت متعلق به شماست.

البته اگر شما اندک آشنایی با وب و ایندکس شدن در گوگل داشته باشید، متوجه حرف من بودید.

علی ایحال مقصر اصلی این قضیه شما هستید: قبل از خرید جستجو نمی‌کنید ولی بعدش یادتون میفته تاپیک بزنید و برید گوگل ببینید دیگه کلاه کیا ورداشته شده!!!

به قول اون دوست عزیز: همین پوستهها و افزونه‌های راستچین اغلب در پرشین اسکریپت و سایت‌های مشابه هستند و رایگان می‌تونید دانلود کنید.

شما نه گوگل رو سرچ کردی که پوسته کجاها هست، نه سرچ کردی فلان سایت کلاهبردار هست یا نه. یهو ورداشتی خرید کردی. بعد به فکرت افتاده که اینا کلاهبردارند.

Mesmaili

کاربر عضو
25/4/08
474
22
18
27
بوخوم
سلام.

تاپیک های اینچنینی هم داستانی شده !

هرکسی دیدگاهی داره، اینکه شما تجربه ی بدی داشتید دلیل بر این نیست که کل مجموعه هارو زیر سوال ببرید. شخص بنده هم با راستچین مشکل دارم در 2 3 محصول مختلف ! کلی هم مکاتبه کردیم ! درسته به جایی نرسیدیم :))  اما حساب بنده هم پاک نشده! باید دید دلیل اینکه حسابتون رو غیرفعال کردن چی هست! شاید در نوع نوشتار کوتاهی کردید. ( اصلا قصدم دفاع نیست، سورسی که من خریداری کردم یک میلیون دویست هزارتومان بوده ) که اتفاقا ایرانی هم بوده اما ...

در خصوص فروش پلاگین ها و اسکریپت ها 1 نکته همیشه برای من جالب بوده. ( بحثم این نیست که کار درستی یا غلطی هست ! )

خطاب به دوستانی که دزد و... خطاب میکنند باید عرض کنم یعنی فقط اگر شخصی این محصولات رو بخره و بیاد بفروشه دزد هست؟

اگر 1 محصول پولی و پرو رو از سایت های دیگه ( برای مثال همین سایت ) دانلود کنه و استفاده کنه دزد نیست؟ ( محمد جان بن نکن کارو :دی )

خب یکم ریزتر ببینیم، شما وقتی پول میدید سی دی ویندوز میخرید و نصب میکنید چی میشه داستانش؟ وقتی که رایگان از سایت ها دانلود میکنید؟ آنتی ویروس، فتوشاپ و و و...

آهنگ هایی که دانلود میکنید و یا اپ هایی که روی گوشیتون گاها نصب میکنید !

ببینید، این مواردی که بالا گفتم رو 99% ماها انجام دادیم و هیچ بحثی درش نیست. اما وقتی منفعت طلبانه بیایم از 1 بخش کار گله کنیم درست نیست !

شما اگر مشکلی دارید بهترین راه وارد شدن از مراجع قانونی هست وگرنه با تاپیک زدن و... هیچ اتفاقی نمیافته. کسی که بخواد بخره، میخره و کسی هم که بخواد نال دانلود کنه، دانلود میکنه.

shabgard97

تازه وارد
5/6/17
11
0
1
من نمیدونم کی راست میگه و کی با قصد و غرز حرف میزنه ولی تجربه خرید دو قالب توسط خودم در راستچین را بیان میکنم

اولین قالب خریداری شده چون  قالب ناقص بود و درست شمسی نشه بود مجبور شدم از 2 سایت دیگه هم بخرم و قالب سایت سوم که سالم و و بهتر بود را استفاده کنم (نسخه رایگان موجود در وب از نسخه فروشی راستچین جلوتر بود!!)

در مورد خرید دوم هم با هر زبونی با دلیلی به ارائه کننده و مسئولین راستچین گفتم قالب را بروز کنید  زیر بار نرفتن .قالبی که چند وقت پیش نسخه بروز شدش تو همین پرشین گیگ منتشر شد ولی هنوز با گذشت این همه زمان و درخواست همه کاربران در راستچین بروز نشده!!

پس واقعا دیگه دلیلی نداره با این پشتیبانی کم وعدم مسئولیت پذیری از راستچین خرید کنم