لاگین شدن اتومات کاربران با انتقال از یک سایت به سایت دیگر

BahramElf

کاربر عضو
دوستان سلام

ببخشید مشکلی که پیش آمده یکم پیچیده هست و مجبورم به تفصیل توضیح بدم...

ما به دلیل یکسری اشتباهات در تعاریف نیاز ها و خواسته ها در استراتژی و داکیومنت اولیه سایت

الان به این مرحله رسیدیم که یک هاست و یک دامین داریم که روی این هاست و دامین حدود 5 سایت وردپرسی با قالب ها و امکانات متفاوت فعال هست که همگی با هم مرتبط و در واقع همگی بخش های مختلف یک سایت و سیستم واحد هستند. ( :-s  من مقصر نیستم، این مجموعه از اول دست من نبوده)

شما اینطوری در نظر بگیرید که برای بلاگ یک وردپرس و قالب و مجموعه پلاگین های مورد نیاز نصب شده

برای فروشگاه باز یک وردپرس، ووکامرس و مجموعه پلاگین های مورد نیاز

برای بلاگ به زبان انگلیسی یک وردپرس، ووکامرس و مجموعه پلاگین های مورد نیاز

و...

الان دوتا مشکل عمده و بزرگ داریم

1- مصرف بالای منابع به دلیل تعدد سیستم های وردپرس و... روی هاست

2- مشکل انتقال اطلاعات کاربران

الان الویت گزینه 2 هست

آیا راه حلی برای اینکار وجود داره؟

چیزی که تو ذهن خودم هست اینکه یا بتونیم کاری کنیم که تمام این وردپرس ها از یک دیتابیس کاربری مشترک استفاده کنند

یا زمان ثبت نام کاربر توی سایت اصلی، اطلاعات کاربری (یوزر نیم و پسورد) رو در دیتابیس سایر وردپرس ها هم وارد کنیم. در واقع کاربر بتونه با یک یوزر نیم و پسورد روی تمام این 5 سایت لاگین بشه.

ولی مشکل دیگه ای که هست، ما میخوایم کاربر زمان انتقال از یک سایت به سایت دیگر احتیاج نباشه مجدد لاگین کنه تا سیستم بشناسش. مثلا اگر با یک لینک از بلاگ داره میره به فروشگاه و داخل بلاگ لاگین بوده، همزمان با ورد به فروشگاه اونجا هم لاگین باشه، مثلا یوزر و پسش رو یکجوری تو لینک یا با متد پست و... منتقل کرد به سایت بعدی  #:-s

لطفا کمک کنید که بدجوری گیر کردم

37399bd7

تازه وارد
یک ودرپرس به تنهایی کلی از منابع هاست درگیر میکنه و مشکلی هم که شما فرمودید بازم یه مشکل دیگه هست
به نظر من سایت اختصاصی کنید ویا
از یک قالب چند منظوره استفاده کنید و دوباره صفحات بسازید
در این حالت بزرگترین مشکلی که برای شما به جزء منابع پیش میاد سئو سایت هست که به کلی داغون شده ، این کار شما یعنی 5 تا گوگل آنالیتیکس ، پنج تا وبمستر تولز ، و .... در واقع گوگل اینا رو مثل یک دامنه جدا برای خودش در نظر می گیره ، برای مثال یک قسمت وبلاگ 1 ساله که داره کار می کنه و مثلا پست A اگه الان بذارید میاد نتیجه اول اما اگه قسمت دو سایت مثلا آموزش زبان پست (که بر فرض یک ماه هست که داره کار میکنه) بزارید شاید بیوفته صفحه 3 و4 و.... (البته مثال بود و بسته به کلمه خیلی متفاوته)

اگه آدرس سایت می گفتید می توستم بهتون بگم که چحوری میشه جمش کرد

سایت خود من هم دقیقا چنین مشکلی داشت

Mesmaili

کاربر عضو
سلام.

فکر میکنم باید از وردپرس شبکه استفاده میکردید.

1 راه حلی هست که البته تا جایی که میدونم باید اطلاعات در 1 دیتابیس باشن ( با پرفیکس های مختلف ) مثال : store_ ، shop_ و...

شما این 2 کد رو همه تمامی فایل های کانفیگ وردپرسیتون اضافه کنید :

define('CUSTOM_USERMETA_TABLE', 'my_usermeta');

define('CUSTOM_USER_TABLE', 'my_users');

با این کار کاربرانتون بین همه سایت ها یکسان میشن. ( تست شده و عمل میکنه )

برای کوکی ها هم در سایت های خارجی و 1 مورد ایرانی به این راه حل اشاره شده که البته من شخصا تست نکردن، شما اگر تست کردید اطلاع بدید از صحت این راه حل :

گزینه های پایین هم اگر تغییری درشون ایجاد کردید باید در همه سایت ها یکسان باشه :

define('AUTH_KEY',         '');
define('SECURE_AUTH_KEY',  '');
define('LOGGED_IN_KEY',    '');
define('NONCE_KEY',        '');
define('AUTH_SALT',        '');
define('SECURE_AUTH_SALT', '');
define('LOGGED_IN_SALT',   '');
define('NONCE_SALT',       '');

کوکی هارو هم حتما باید یکسان قرار بدید : ( بجای دامین.کام، آدرس یکی از سایت هارو قرار بدید مثلا سایت اصلی )

هش رو هم 1 کد با خود وردپرس و یا هرچیزی که میتونید تولید کنید.

define('COOKIE_DOMAIN', '.domain.com');
define('COOKIEPATH', '/');
define('COOKIEHASH', 'your hash generate');

تشکر میکنم از دوست عزیزی با نام کاربری parrot در 1 سایت دیگه :دی

BahramElf

کاربر عضو
یک ودرپرس به تنهایی کلی از منابع هاست درگیر میکنه و مشکلی هم که شما فرمودید بازم یه مشکل دیگه هست
به نظر من سایت اختصاصی کنید ویا
از یک قالب چند منظوره استفاده کنید و دوباره صفحات بسازید
در این حالت بزرگترین مشکلی که برای شما به جزء منابع پیش میاد سئو سایت هست که به کلی داغون شده ، این کار شما یعنی 5 تا گوگل آنالیتیکس ، پنج تا وبمستر تولز ، و .... در واقع گوگل اینا رو مثل یک دامنه جدا برای خودش در نظر می گیره ، برای مثال یک قسمت وبلاگ 1 ساله که داره کار می کنه و مثلا پست A اگه الان بذارید میاد نتیجه اول اما اگه قسمت دو سایت مثلا آموزش زبان پست (که بر فرض یک ماه هست که داره کار میکنه) بزارید شاید بیوفته صفحه 3 و4 و.... (البته مثال بود و بسته به کلمه خیلی متفاوته)

اگه آدرس سایت می گفتید می توستم بهتون بگم که چحوری میشه جمش کرد

سایت خود من هم دقیقا چنین مشکلی داشت
منظورتون رو از سایت اختصاصی متوجه نشدم؟

مشکل اینجاست که ما الان مقداری زیادی داده و اطلاعات و صفحاتی داریم که بیشتر از 5-6 ساله روش کار شده

پیشنهاد خود من هم این بود که از ابتدا مجدد پباده سازی اصولی بشه منتهی مالک سایت به هیچ عنوان راضی به اینکه از پروژه مجدد پیاده سازی بشه نیستند

از نظر سئو مطمئن نیستم که مشکلی داشته باشه چون بخش های مختلف در قالب یک دامین هست و ساب دامین نیستند

آدرس ها

هر کدوم یک وردپرس، پلاگین های مجزا، زبان متفاوت، قالب مجزا و...

BahramElf

کاربر عضو
سلام.

فکر میکنم باید از وردپرس شبکه استفاده میکردید.

1 راه حلی هست که البته تا جایی که میدونم باید اطلاعات در 1 دیتابیس باشن ( با پرفیکس های مختلف ) مثال : store_ ، shop_ و...

شما این 2 کد رو همه تمامی فایل های کانفیگ وردپرسیتون اضافه کنید :

define('CUSTOM_USERMETA_TABLE', 'my_usermeta');

define('CUSTOM_USER_TABLE', 'my_users');

با این کار کاربرانتون بین همه سایت ها یکسان میشن. ( تست شده و عمل میکنه )

برای کوکی ها هم در سایت های خارجی و 1 مورد ایرانی به این راه حل اشاره شده که البته من شخصا تست نکردن، شما اگر تست کردید اطلاع بدید از صحت این راه حل :

گزینه های پایین هم اگر تغییری درشون ایجاد کردید باید در همه سایت ها یکسان باشه :

define('AUTH_KEY',         '');
define('SECURE_AUTH_KEY',  '');
define('LOGGED_IN_KEY',    '');
define('NONCE_KEY',        '');
define('AUTH_SALT',        '');
define('SECURE_AUTH_SALT', '');
define('LOGGED_IN_SALT',   '');
define('NONCE_SALT',       '');

کوکی هارو هم حتما باید یکسان قرار بدید : ( بجای دامین.کام، آدرس یکی از سایت هارو قرار بدید مثلا سایت اصلی )

هش رو هم 1 کد با خود وردپرس و یا هرچیزی که میتونید تولید کنید.

define('COOKIE_DOMAIN', '.domain.com');
define('COOKIEPATH', '/');
define('COOKIEHASH', 'your hash generate');

تشکر میکنم از دوست عزیزی با نام کاربری parrot در 1 سایت دیگه :دی
ممنون از شما دوست عزیز

روش اول جواب داد ("1 راه حلی هست... ") الان حساب های کاربری مشترک و یکی شده.

منتهی کوکی ها جواب نمیده، یعنی تو الان باز هم تو هر سایت باید جداگانه لاگین کرد، فقط حساب های کاربری یکی شده.

البته این کد:

define('CUSTOM_USER_TABLE', 'wp_users');

باید اینجوری باشه:

define('CUSTOM_USERS_TABLE', 'wp_users');

یک S باید به user اضافه کنیم. برای من اینجوری جواب داد. اما کوکی ها رو که فعال میکنیم از کار میفته

Mesmaili

کاربر عضو
ببینید، با توجه به لینک هایی که دادید، فکر میکنم شما نیاز به 1 بازبینی مجدد دارید.

اول اینکه نسخه فارسی و انگلیسی رو با افزونه wpml بارگزاری کنید.

من خودم وردپرس شبکه رو تست نکردم اما فکر میکنم کارتون رو بسیار راحت تر بکنه برای مدیریت قالب ها و افزونه ها.

برای شیر کردن کاربران و کوکی ها هم این لینک رو مطالعه کنید :

BahramElf

کاربر عضو
ببینید، با توجه به لینک هایی که دادید، فکر میکنم شما نیاز به 1 بازبینی مجدد دارید.

اول اینکه نسخه فارسی و انگلیسی رو با افزونه wpml بارگزاری کنید.

من خودم وردپرس شبکه رو تست نکردم اما فکر میکنم کارتون رو بسیار راحت تر بکنه برای مدیریت قالب ها و افزونه ها.

برای شیر کردن کاربران و کوکی ها هم این لینک رو مطالعه کنید :

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز

همونطور که عرض کردم مالک پروژه حاضر به اجرای مجدد و تغییرات اساسی و... نیستند متاسفانه

نسخه فارسی و انگلیسی قالب هاشون یکی هست ولی در محتوا، امکانات و خدماتی که به کاربر ارائه میکنند، صفحات، پلاگین ها و... متفاوت هستند، من تا الان از wpml استفاده نکردم، با توجه به این همه تفاوت باز هم میشه هر دو این موارد رو در قالب یک سایت و با wpml پیاده کرد؟

نظر خودم هم وردپرس شبکه هست

از همین لینک استفاده کردم اما قسمت کوکی هاش رو نتونستم پیدا کنم

BahramElf

کاربر عضو
دوستان سلام

من هنوز با کوکی ها مشکل دارم.

کسی تاحالا با کوکی ها کار کرده که اطلاعات بیشتری داشته باشه. دوتا سایت دیگه هم پیدا کردم که اشتراک گزاری کاربران رو توضیح دادن و به هر دو روش هم تست کردم.

کاربرا بین هر دو سایت سینک میشه، اما کوکی ها کار نمیکنه که زمانی که کاربر تو سایت1 لاگین کرد و بعد به سایت2 رفت اتومات لاگین بشه.

لینک ها رو میزارم اگر خواستید بررسی کنید

Mesmaili

کاربر عضو
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز

همونطور که عرض کردم مالک پروژه حاضر به اجرای مجدد و تغییرات اساسی و... نیستند متاسفانه

نسخه فارسی و انگلیسی قالب هاشون یکی هست ولی در محتوا، امکانات و خدماتی که به کاربر ارائه میکنند، صفحات، پلاگین ها و... متفاوت هستند، من تا الان از wpml استفاده نکردم، با توجه به این همه تفاوت باز هم میشه هر دو این موارد رو در قالب یک سایت و با wpml پیاده کرد؟

نظر خودم هم وردپرس شبکه هست

از همین لینک استفاده کردم اما قسمت کوکی هاش رو نتونستم پیدا کنم
نسخه فارسی  و انگلبسی رو میتونید با wpml بارگذاری کنید و حتی میتونید برخی موارد رو برای فارسی قرار بدید و انگلیسی نه و بلعکس !

در خصوص کوکی ها، شما کوکی هارو با همین تنظیماتی که نوشتم و این لینک هایی که خودنون دادید تست کردید؟

نباید مشکل خاصی باشه.شما برای 1 سایت کوکی هارو ست میکنید، و اگر کاربر در اون سایت لاگین شد، در سایت های دیگه هم باید لاگین بشه.

BahramElf

کاربر عضو
نسخه فارسی  و انگلبسی رو میتونید با wpml بارگذاری کنید و حتی میتونید برخی موارد رو برای فارسی قرار بدید و انگلیسی نه و بلعکس !

در خصوص کوکی ها، شما کوکی هارو با همین تنظیماتی که نوشتم و این لینک هایی که خودنون دادید تست کردید؟

نباید مشکل خاصی باشه.شما برای 1 سایت کوکی هارو ست میکنید، و اگر کاربر در اون سایت لاگین شد، در سایت های دیگه هم باید لاگین بشه.
سلام

بله به این روش ها و چند روش ابدائی دیگه از خودم که فکر کردم شاید جواب بده. نمیدونم مشکل چیه؟؟؟

Mesmaili

کاربر عضو
سلام

بله به این روش ها و چند روش ابدائی دیگه از خودم که فکر کردم شاید جواب بده. نمیدونم مشکل چیه؟؟؟
حقیقتا بنده ایده دیگه ای ندارم. کلا این کوکی ها داستان داره...

از زمان قدیم درگیر ست کردن کوکی ویبولتین با وردپرس یا ویبولتین با نیوک 8 بودیم :)))

من @Mohammad جان رو منشن میکنم تا اگر راهکاری دارن ارائه کنن.

بالا