محاسبه زمان دریافت سفارش در ووکامرس

alioha

تازه وارد
سلام می خواستم در ووکامرس به صورت خود کار زمان رسیدن مرسوله به دسا خریدار رو محاسبه کنم...
مثلا یه محصول 5 روز تاریخ تحویل داشته باشه تاریخ 5 روز بعد رو محاسبه کنه و نمایش بده...

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
این مرتبط با کرون جاب است و برخی افزونه های زمان بندی وجود دارد.مخزن را جستجو کنید.
اما توصیه موکد اینست که کمترین استفاده از کرون جاب را داشته باشید چون گاهی به شدت می تواند فشار بر روی سرور ایجاد کند و بعدا دچار مشکلات در تعداد کاربران بالاتر شوید.
اگر می خواهید راهکار ساده تری استفاده کنید بهتر است زمان رسیدن مرسوله را در کنار انتخاب شیوه پستی درج کنید به این شکل فشار سیستم نخواهید داشت
موفق باشید

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام دوست عزیز
این مرتبط با کرون جاب است و برخی افزونه های زمان بندی وجود دارد.مخزن را جستجو کنید.
اما توصیه موکد اینست که کمترین استفاده از کرون جاب را داشته باشید چون گاهی به شدت می تواند فشار بر روی سرور ایجاد کند و بعدا دچار مشکلات در تعداد کاربران بالاتر شوید.
اگر می خواهید راهکار ساده تری استفاده کنید بهتر است زمان رسیدن مرسوله را در کنار انتخاب شیوه پستی درج کنید به این شکل فشار سیستم نخواهید داشت
موفق باشید
به قول یکی از اساتید که می گفت، هر موقع تو طراحی نرم افزار به این رسیدید که از کرون جاب باید استفاده کنید بدونید دارید اشتباه می کنید!

جاویدان

کاربر عضو
به قول یکی از اساتید که می گفت، هر موقع تو طراحی نرم افزار به این رسیدید که از کرون جاب باید استفاده کنید بدونید دارید اشتباه می کنید!
با سلام دوست عزیز برادر گرامی آقای یوسفی
MahdiY

استادتون نفرمودند که اگر قرار نیست از کرون جاب استفاده بشه باید جاش از چی استفاده کرد؟!
میشه این مورد را یکم شفاف سازی کنید دوستان و ما هم کمی تجربه کسب کنیم جایگزین چی هست!
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alioha

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام دوست عزیز برادر گرامی آقای یوسفی
MahdiY

استادتون نفرمودند که اگر قرار نیست از کرون جاب استفاده بشه باید جاش از چی استفاده کرد؟!
میشه این مورد را یکم شفاف سازی کنید دوستان و ما هم کمی تجربه کسب کنیم جایگزین چی هست!
موفق باشید
سلام جاویدان جان
ببخشید دیر شد

ببینید کرون جاب چیز خوبیه. منتها هیچ موقع بهش اعتماد نکنید (لپ کلام اعتماد نکردن هست)
مثلا فرض کنید شما دارید یه محصول رو میفروشید و کرون جاب تنظیم می کنید که تعداد اقلام در انبار بروزرسانی بشه. احتمال اینکه کرون جاب عمل نکنه و تعداد اقلام بروزرسانی نشه و تعداد سفارش بیش از حد دریافت بشه.
خلاصه مورد 1: ممکنه اجرا نشه
حالا فرض کنید شما ساعت 12:00:00 شب قراره یه اتفاق خاص بیافته. دقت کنید ساعت رو تا ثانیه گفتم. یعنی روز عوض شد باید بلافاصله گزارش سفارشات روز رو بگیره. من چنین کاری کردم تو یه پروژه و دیدم که کرون جاب بین 12:00:00 تا 12:00:03 بصورت متغیر رخ میده. فکر کنم یبار هم 12:00:05 اتفاق افتاد.
خلاصه مورد 2: دقت زمانی نداره

بالا