محافظت از عکس های بخش رسانه

ali-akbar

تازه وارد
سلام چطور میشه مسیر فولدر رسانه را پنهان کرد که نتونن به فایل ها به صورت مستقیم دسترسی داشته باشن

واگر خارج از صفحه مسیر عکس را زدن فایل باز نشه ارور مثلا 404 بده

با تشکر

ali-akbar

تازه وارد
من اینو پیدا کردم ولی درست حسابی نفهمیدم میشه یکی راهنمایی کنه

ali-akbar

تازه وارد
اینم هست

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
منظورت چیه؟

یعنی اینکه وقتی ادرس فولدر رو زدن چیزی نیاد؟

کد زیر رو در htaccess وارد کنید

کد:
Options -Indexes

ali-akbar

تازه وارد
نه یعنی اگه ی عکسی تو صفحه بود لینکشو برداشت و برد ی جایی مستقیم استفاده کرد چیزی نشون نده فقط داخل سایت قابل مشاهده باشه

ی سری عکس هست اکه طرف اسمشو حدس بزنه و با url  فراخوانی کنه میاره من نمیخوام اینجوری باشه

Qalekhani

قلعه‌خانی
شما میتونید از قابلیت hotlink خود سی پنل استفاده کنید. اجازه نمیده عکس در دامینی به غیر از سایت اصلی باز شه.

حتی می تونید بگید اگر کسی عکس رو با استفاده از آدرسش کپی کرد توی سایت دیگه، یه عکس دیگه (یه عکس پیشفرض) نمایش داده بشه که مثلا "این تصویر از سایت فلان اقتباس شده است"

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

راهنمایی دوستان تایید میشه البته اگر قادر به دستکاری سی پنل نیستید{مسیر زیر در سی پنل > Hotlink Protection > Block direct access for the following extensions باید تعریف کنید که چه فرمت های قرار بگیره و حتما قابلیت هات لینک فعال باشه و شما کلمه Disable رو ببنید و این نوشته بغلش به رنگ سبز Hotlink protection is currently enabled نشان از فعال بودن و در آخر گزینه Submit} با نصب یک افزونه hotlink از مخزن وردپرس یا یک افزونه امنیتی میشه این دسترسی رو بست فقط باید پسوند تمامی فرمت های عکس رو که دارید براش تعریف کنید چه در سی پنل چه در افزون ها مثل .jpeg.gif

موفق باشید

بالا