مشخصات سرور اختصاصی چه باشد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

cniran

کاربر عضو
سلام.دوستانی که تجربه دارن لطفا" نظر بدن.

دوستان ما یه سرور از یه شرکتی خریدیم. یعنی دوستانم خریدن و رفت توی پاچشون اساسی! حالا این هیچی میخوایم بریم برای قرارداد. حالا چه چیزایی باید اون شرکت به ما ارائه بده؟

یعنی مثلا" برای نگهداری سرور ما چقدر باشد بگیرن؟

یا مثلا" چی نا محدوده چی نیست؟

یا اینکه پهنای باند چقدر باید باشه؟ چون الان رو 3mb گذاشتن!

پس الان سرور رو خریدیم و قراره اون شرکت برامون نگهداری کنه و پشتیبانی. چی بنویسیم توی قرار داد؟

ممنون میشم اگر تجربه ای دارید در اختیار بگذارید.

alifiresoft

کاربر عضو
با سلام خدمت شما

دوست عزیز اولا پهنای باند رو هیچ وقت 3 مگابایت نمیدن

معمولا بین 4 ترابایت تا 8 ترابایت (برای یه سرور معمولی) پهنای باند ووجود داره.

این 3 مگابایتی که شما میفرمایید احتمالا پورت 3 مگابایت هست که بازم اگه این باشه خیلی کمه. حداقل 100 مگابایت هست و الان همه جا دارن 1 گیگابایت میدن.

راستی این سرور شما توی ایرانه؟ (اینو باید اولش میپرسیدم)، توضیحات من در رابطه با سرور خارجی هست. اما ایرانی ها هم نباید کمتر از اینا باشه

پشتیبانی هم بستگی داره شما از طرف چه مسئولیتی رو بخواهید بسته به مسئولیت از 60 تومن پشتیبانی ماهانه هست به بالا

cniran

کاربر عضو
ممنون از جوابتون. بله ایرانه و در اهواز!

والا من بودم میرفتم از کله گنده ها میخریدم اما این شرکت رفته از یه آی اس پس معمولی توی اهواز خریده! دیر رسیدم بشون.

جالا هم روی سایت یه e107 نصبه هر روز داره down میشه بعد میگن از از سیستمه ماست!

قراره پشتیبانی کنن که وصلش کنن به اینترنت دیگه. و مثلا" ریست خواستیم بکنیم بگیم انجام بدن و آپدیت ها و...

حالا چه کارهایی رو باید اونا انجام بدن و وظیفشونه؟ اینا یه دایرکت ادمین میگیم نصب کنید میگن باید پول بدید.

اینو بگم که 3.300.000 پول سرور رو شرکت داده و خریده!!!! سروری با رم 2 گیگ باورتون میشه!!! خلاصه انداختن بشون اساسی.

kasra22

تازه وارد
اگه سرور توی ایران باشه نخرید بهتره ! :|

ولی اگه سرور تو خارجه به بعضی چیز ها توجه کنید !

توی کدوم دیتا سنتره ؟ تو کدوم کشوره !؟ بعد اینکه فهمیدی از کدوم دیتاسنتره پرس و جو کنید ببینید این دیتاسنتر معتبر هست یا نه ! مثلا Iweb , Caro و ... اینه خوبن !

بعدش امکانات ! بستگی داره میخوائید چی کار کنید !

باید رم و سی پی یو رو در نظر بگیرید که خیلی مهم هستن ! که یه وقت سایت های روی سرور فشار بیران سرور نترکه :دی

مثلا رم 4 گیگ باشه برای سرور معمولی به بالا خوبه !

cpu هم باز گفتم بستگی به کاراتون داره

پیهنای باند هیچوقت 3 مگابایت نمیشه ! اونوقت در عرض 1 روز تموم میشه که ... !؟

حتما پورت رو گفتن ! پورت اگه 3 مگ باشه اصلا نخرید ! البته امکان نداره ...

پهنای باند اصلا نامحدود نخوائید ! چون نامحدود وجود نداره و پهنا های خیلی بالایی رو میدن مثلا 10 ترابایت ، ولی پول نامحدود رو میگیرن که خیلی بیشتره !

ولی سعی کنید زیاد باشه ! همین ماهانه 3-4 ترا خیلی خوبه ، بازم بستگی به کارتون داره :دی

بعدش .... ! دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ، مشکلی بود بگید

آها پشتیبانی هم به نظرم لازم نیست ماهانه پول بدید فقط در قرارداد ذکر کنید که خدایی نکرده یه روز مشکلی پیش اومد خوب پشتیبانی کنن و برای رفع مشکل کمک کنن ..

فعلا یا علی ...

alifiresoft

کاربر عضو
ممنون از جوابتون. بله ایرانه و در اهواز!والا من بودم میرفتم از کله گنده ها میخریدم اما این شرکت رفته از یه آی اس پس معمولی توی اهواز خریده! دیر رسیدم بشون.

جالا هم روی سایت یه e107 نصبه هر روز داره down میشه بعد میگن از از سیستمه ماست!

قراره پشتیبانی کنن که وصلش کنن به اینترنت دیگه. و مثلا" ریست خواستیم بکنیم بگیم انجام بدن و آپدیت ها و...

حالا چه کارهایی رو باید اونا انجام بدن و وظیفشونه؟ اینا یه دایرکت ادمین میگیم نصب کنید میگن باید پول بدید.

اینو بگم که 3.300.000 پول سرور رو شرکت داده و خریده!!!! سروری با رم 2 گیگ باورتون میشه!!! خلاصه انداختن بشون اساسی.
من حودم مدیر سایت e107 هستم. نباید مشکلی داشته باشید تو این زمینه. دان بودن سرور ربطی به e107 نداره. به سرور مربوط میشه.

دابرکت ادمین لایسنسش فکر کنم ماهانه 24 دلار هست.(البته تا 2 ماه پیش که خودم سرور داشتم :D )

ببینید سرور شما بایستی که 24 ساعته اسکن بشه تا از هک و اینجور چیزا جلوگیری بشه. بابت این هم پول ماهانه میگیرن.

برای مابقی کارها هم توافقی پول دریافت میشه.

اما کسی که به شما سرور میده باید کلیه تنظیمات از جمله تصب دایرکت ادمین و نصب ماژول های php و بقیه رو انجام بده و بعد به شما تحویل بده.

بازم اطلاعات خواستید بگید که بگم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا