مشکل ترتیب شهر و استان ووکامرس

mmmrnnn

تازه وارد
سلام

ووکامرس فارسی صرفا به عنوان یک فیلتر عمل میکند نه تغییر ساختار! مشکل را شرح بدید
لطفا راهنمایی کنید که چطوری مشکل رو دقیق براتون شرح بدیم؟ 

واقعیت این هست که برای جابجایی، ویرایش و یا حذف فیلدهای صفحۀ صورتحساب ووکامرس، معتبرترین افزونه ای که میشه بهش اعتماد کرد پلاگین  woocommerce checkout fields editor  هست که برای خودِ شرکت Woocommerce هست. اما متاسفانه با وجود آپدیت بودن تمام افزونه ها، اعم از ووکامرس و ووکامرس فارسی و قالب و خودِ ووردپرس. باز هم شاهد این هستیم که این پلاگین کار نمی کنه. 

سعی کردم از افزونه های معروف دیگه ای مثل Yith Woocommerce Checkout Manager هم کمک بگیرم که باز هم موفق به انجام این کار نشدم و هر کدوم یک مشکلی رو در روند صفحۀ صورتحساب ایجاد می کنند.

لطفا هر سوالی در رابطه با هر جزئیاتی دارید در رابطه با این مشکل دارید ازم بپرسید تا کامل توضیح بدم.

ممنون

MahdiY

راهبر انجمن
همین الان ووکامرس فارسی رو غیر فعال کردم و مجددا پلاگین  woocommerce checkout fields editor   رو نصب و اجرا کردم ولی باز مشکل پابرجا بود. انگار به ووکامرس فارسی ربط نداشت.
سلام

خودتون میگید با غیرفعال کردن ووکامرس فارسی مشکل هنوز پابرجاست! با توجه به اینکه نسخه 3 ووکامرس تغییرات زیادی داشته عدم عملکرد مناسب افزونه ها میتونه بخاطر این موضوع باشه

mmmrnnn

تازه وارد
من هرگز نگفتم که مشکل از ووکامرس فارسی هست. پیرو فرمایش دوستمون من رفتم امتحان کردم تا صحت گفته ی ایشون رو بررسی کنم. اما یه نکته ای رو هم من اشاره نکردم که بنده این مشکل رو در ووکامرس ورژن 2.6 به بعد هم داشتم و همیشه اذیت می کرد که الان دیگه تصمیم گرفتم دنبال علتش بگردم تا برای همیشه این مشکل رو حل کنم. درواقع نمیدونم که منشا اش دقیقا کجاست ولی فکر می کنم که ارتباط مستقیمی به تغییر نسخه های ووکامرس نداشته باشه!

تازه من امید داشتم که دیگه در ورژن 3 حتما از دست این مشکل خلاص میشم اما متاسفانه نشد.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
تلاش میکنم در نسخه بعدی ووکامرس فارسی جای استان و شهر رو جابجا کنیم.

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
نه .. مشکل از فارسی سازی قالب است.

اگر توی همون صفحه اول نام خانوادگی نوشته شده بود بعدش نام ... اینم به همون دلیل هست. float راست و چپ و باید باهم عوض کنید .

mmmrnnn

تازه وارد
 با بدبختی و کمک گرفتن از افزونۀ woocommerce checkout field editor  و راهنمایی اون دوستمون به نام Amraja و اضافه کردن چند تا کد به فایل Style.css قالب بالاخره یه جوری فیلد های کشور و شرکت رو پنهان کردم. منتها نمی دونم چه آش شله قلمکاری از کار در آمده باشه ولی خب که ظاهرش کاربر پسنده. فعلا قضیه رو ماست مالی کردیم. دست همگی هم درد نکنه که کمک کردند.

ولی کاش یه بزرگواری میومد منطق و ساختار فایل ها و کدهای ووردپرس و ووکامرس رو یه توضیحی میداد تا بفهمیم این فایل های php چجوری باهم جفت و جور میشن و بهم مسیر میدن و یا اصلا با css چطوری کار می کنن؟! اگر داکیومنت یا سورس شسته رفته ای دارید که مخصوص ووردپرس باشه، ازتون خیلی ممنون میشم که معرفی کنید ولواینکه حتی به زبان انگلیسی باشه. کد نویسی بلد نیستم ولی خداروشکر زبانم خوبه! تا الانم هرکاری کردم با ابزار inspect elements گوگل کروم بوده.

ممنون از همه :53:

sajjadkh65

تازه وارد
با سلام.

برای تغییر ترتیب فیلدها مثل شهر و استان و ... در ووکامرس 3.0 طبق کد زیر عمل کنید:

// Move - ReOrder Fields @ WooCommerce Checkout Page

/**
* @snippet Move / ReOrder Fields @ Checkout Page, WooCommerce version 3.0+
* @how-to Watch tutorial @ https://businessbloomer.com/?p=19055
* @sourcecode https://businessbloomer.com/?p=19571
* @author Rodolfo Melogli
* @testedwith WooCommerce 3.0.4
*/

add_filter( 'woocommerce_default_address_fields', 'bbloomer_move_checkout_fields_woo_3' );

function bbloomer_move_checkout_fields_woo_3( $fields ) {

// default priorities:
// 'first_name' - 10
// 'last_name' - 20
// 'company' - 30
// 'country' - 40
// 'address_1' - 50
// 'address_2' - 60
// 'city' - 70
// 'state' - 80
// 'postcode' - 90

// e.g. move 'company' above 'first_name':
// just assign priority less than 10
$fields['country']['priority'] = 1;
$fields['state']['priority'] = 45;
$fields['city']['priority'] = 46;

return $fields;
}

کد رو در فایل functions.php کپی کنید.

اطلاعاتی که با // مشخص شدند درجه اهمیت پیشفرض رو نشون میده. برای مثال برای نام 10 هست و برای شهر 70.

برای اینکه استان قبل از شهر قرار بگیره کافیه درجه اهمیت رو بهش بدید که کمتر از 70 باشه . برای مثال من اینجا به استان 45 و به شهر 46 رو اختصاص دادم.

Mre

تازه وارد
سلام

اگر بخواید با css هم درستش کنید میتونید از کد زیر استفاده کنید

موفق باشید

کد:
.select2{
	text-align:right;
}
#billing_state_field{
	width:50%;
	float:right !important;
	clear:none;
}
#billing_city_field{
	float:left !important;
}

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hzv4424

sarbandi

تازه وارد
سلام

موفق باشید

.select2{
}
#billing_state_field{
}
#billing_city_field{
}

حاجی این فوق العاده بود دمت گرم

Mre

تازه وارد
 مربوط به کدوم css  ? کجا باید اضافه کنم ؟
میتونستید آخر css قالب خودتون هم اضافه کنید، چون اینجایی که شما اضافه کردید در صورت آپدیت ووکامرس باید مجدد برید ادیت کنید و این کدها رو اضافه کنید

موفق باشید

mmmrnnn

تازه وارد
سلام وعرض ادب،

دوستان من دیگه دارم استفاده از پلاگین رو برای تغییر فیلدهای ووکامرس میزارم کنار منتها لطف کنید راهنمایی کنید:

1. چطوری یک فیلد رو اجباری یا اختیاری کنم!؟ از توی فایل Functions.php میشه؟

2. من به روش دوست خوبم Sajjadkh65 (چندتا پست بالاتر) عمل کردم اما نمی دونم که چطوری باید شماره تلفن و ایمیل رو جابجا کنم؟!

ممنون از همه

roozbeh7

تازه وارد
با سلام خدمت همه دوستان 

برای حل این مشکل کافیست تا قطعه کد زیر را درون فایل  custom css  یا همون css  سفارشی پوستتون بزارید

کد:
#billing_state_field{
    width: 50%;
}

shahinrm

تازه وارد
میتونستید آخر css قالب خودتون هم اضافه کنید، چون اینجایی که شما اضافه کردید در صورت آپدیت ووکامرس باید مجدد برید ادیت کنید و این کدها رو اضافه کنید

موفق باشید
بی نهایت ممنونم خیلی نکته ای جالبی بود که باوجود اینکه میدونستم این اتفاق میوفته به حرفتون گوش نمیدادم الان این مشکل رو ندارم . مرسی ازتون

nasl3vomi

تازه وارد
سلام من هم مشکل دوستان بالا رو دارم، اون function برام راحت تر از بقیه بود انجام دادم. مشکل استان حل شد و اومد بعد از کشور قرار گرفت، اما هنوز شهر زیر آدرسه و تغییر پیدا نمی کنه. پوسته ای که استفاده می کنم صحیفه است.

Mre

تازه وارد
سلام من هم مشکل دوستان بالا رو دارم، اون function برام راحت تر از بقیه بود انجام دادم. مشکل استان حل شد و اومد بعد از کشور قرار گرفت، اما هنوز شهر زیر آدرسه و تغییر پیدا نمی کنه. پوسته ای که استفاده می کنم صحیفه است.
سلام

از کدهای css که در پست زیر گفتم هم استفاده کردید؟

موقت کدهایی که به function برای این کار اضافه کردید رو کامنت یا پاک کنید و کدهای پست زیر رو جایگزین کنید و بعد از ذخیره حتما Ctrl+F5 بزنید

امیدوارم مشکلتون حل بشه

موفق باشید

omidkiani

تازه وارد
سلام

موفق باشید

.select2{
}
#billing_state_field{
}
#billing_city_field{
}

دست شما درد نکنه، من از این کد استفاده کردم و مشکل رفع شد.

بالا