مشکل در نصب وردپرس بر روی هاست با قابلیت add on domain

elenor_65

تازه وارد
بر روی هاست خودم add on domain ایجاد کردم و در پوشه مربوطه فایل نصب وردپرس رو آپلود کردم بعد هم در قسمت دیتابیس هاست، دیتابیسی جدید جهت راه اندازی وردپرس جدید ایجاد کردم، فایل wp-config.php رو هم بدرستی تغییرات رو اعمال کردم اما وقتی آدرس سایت رو میزنم که نصب وردپرس شروع بشه در صفحه مرورگر پیغام ۴۰۳ Forbidden — Access to this resource on the server is denied! رو میده. برای رفع مشکل چه باید بکنم؟؟

mostafa98

کاربر عضو
سلام

توی پوشه wp-admin یه فایل با نام htaccess. بساز و کد زیر رو داخلش کپی کن

کد:
[B]SecFilterEngine Off[/B]
شاید از خود سرور هم آی پی های خارجی رو بسته باشن( قند-شکن) که استفاده نمیکنی

------------------------------------------

اگر فکر می*کنید تنها دسترسی شما مسدود شده است، می*توانید از یک ***** استفاده نمایید.

اگر شما مدیر وب سایت هستید می*توانید error log را بررسی نمایید. در error log شما می توانید لیستی از آخرین خطاهای تولید شده توسط وب سایت خود را ببینید.

در این لیست شما اطلاعات دقیق در مورد هر خطا می بینید که شامل موارد زیر است:

- تاریخ و زمان خطا

- برخی از اطلاعات مربوط به خطاهای که مشتری دریافت می کند

- توضیحات خطا

- اطلاعات مربوط به پوشه یا فایل اکانت شما که خطا می دهد.

در اینجا چند نمونه از خطاهای رایج و چگونگی برطرف کردن آن را توضیح می دهیم:

[Thu jan 19 01:46:56 2011] [error] [client xxx.xxx.xxx.xxx] client denied by server configuration: /home/user/public_html/file.php

این پیغام خطا ممکن است بدلیل استفاده از یک IP خاص (برای دسترسی به یک فولدر یا وب سایتی) که در فایل .htaccess مسدود شده است بوجود آمده باشد.

اگر شما نمی*خواهید دسترسی این IP محدود شود، مطمئن شوید فایل .htaccess حاوی چنین محدودیتی نیست.

برای بررسی این محدودیت باید فایل .htaccess خود را باز نمایید و خطی که این محدودیت را ایجاد کرده را بشکل زیر جستجو نمایید:

deny from xxx.xxx.xxx.xxx

این خط موجب جلوگیری دسترسی آی پی xxx.xxx.xxx.xxx می شود.

deny from all

وجود این خط موجب عدم دسترسی تمام IP ها می شود.

اگر .htaccess شما شامل چنین خطی باشد شما باید آن را پاک کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

بدین ترتیب این IP حق دسترسی خواهد داشت و خطای "403 forbidden" مشاهده نمی شود.....................................................................................................................

[Thu jan 19 02:13:24 2010] [error] [client xxx.xxx.xxx.xxx] Directory index forbidden by rule: /home/user/public_html/

این خطا هنگامی نمایش داده می*شود که کاربر سعی در باز کردن یک دایرکتوری دارد که فایل index ندارد و یا Indexes option این دایرکتوری غیر فعال می باشد.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی ، شما باید مطمئن شوید که فایل htaccess در دایرکتوری که این خطا را نمایش می دهد شامل خط زیر نباشد :

Options -Indexesهمچنین ممکن است به دلایلی دسترسی به سایت شما محدود شده باشد.

منبع مطلب دوم : ایران سرور

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا