مهم: فیلترینگ پی لاین

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mehrpouya

کاربر عضو
بسیار مهم! حتما مطالعه بفرمائید. این مطلب به نقل از پی لاین درج شده:

امکان ثبت درخواست تسویه حساب وجود دارد ولی درحال حاضر امکان انجام تراکنش وجود ندارد

متاسفانه عصرگاه روز سه شنبه 25 اسفندماه 1394 مطلع شدیم که پی لاین و تعدادی از درگاه های واسط پرداخت به دلایلی که تابحال نامعلوم و مبهم باقی مانده فیلتر شده اند. با بررسی های اولیه و Level فیلترینگ اعمال شده احتمال بر این بود که بصورت اشتباه اینکار انجام شده بنابراین اقدام به انجام کارهای اولیه پیگیری و اطلاع رسانی های مربوطه شد.
صبح روز 26 اسفندماه 1394 بعد از حدود 100 بار تماس تلفنی با شماره درج شده در بخش تماس با ما وب سایت " کمیته مصادیق مجرمانه " موفق شدیم با شخص مربوطه صحبت کنیم و دلیل را جویا شویم که در کمال تعجب با برخورد زننده ای از طرف شخص پاسخ دهنده تماس مواجه شدیم که بسیار مورد لطف ایشان قرار گرفتیم.
قبلا جلساتی با سازمان های مختلف منجمله مرکز محترم توسعه تجارت الکترونیک برگزار و کارهای لازم برای دریافت مجوزهای لازم انجام شده بود. همچنین پرونده دریافت مجوز کسب و کار مربوطه تحت عنوان " وب سایت های متمرکز کننده کسب و کارهای خرد " درحال پیگیری بود و تعهدات لازم به این مرکز ارائه شده و موافقت ضمنی نیز از طرف شرکت شاپرک با ادامه فعالیت این نوع کسب کارها بصورت قانون مند انجام شده بود.
اما در کمال تعجب برخوردی گزینشی انجام شد و ابهامات و سوالات بسیار زیادی را بر جای گذاشت و در آخرین اقدام شبهه بر انگیز کمیته فیلترینگ ، تماسی از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ دریافت نمودیم که در آن کمیته فیلترینگ خواستار مسدود سازی سرویس پی لاین در کمتر از 24 ساعت شدند و تاکید کرده بودند در صورت عدم مسدود سازی سرویس، با مامورین انتظامی به محل دیتاسنتر مربوطه مراجعه می نمایند. مشابه این برخورد فقط با سایت های مستهجنی که محتوای غیراخلاقی انتشار میدهند انجام می شود. اما این نوع برخورد با کارآفرینان و مقایسه لول کار پرداخت الکترونیک و هم تراز نمودن آن با سایت های غیراخلاقی ! کاری بس عجیب و تعجب آور است که تنها در ایران شاهد آن هستیم.

سوالات پیش امده برای خودمان را مطرح میکنیم و قضاوت را به عهده شما میگذاریم. هرچند با تمام وجود پیگیر رفع مشکل هستیم و اجازه نمی دهیم بی قانونی و تبعیض در این مورد اعمال شود.

- اگرفعالیت درگاه پرداخت واسط وجود غیرقانونیست، چرا یکی از سایت های پر ادعا و توخالی در این عرصه فیلتر نشده و عمدا نادیده گرفته شده ؟
- با توجه به شواهد موجود آیا این سایت پر ادعا که توان رقابت در این بازار را ندارد، به دنبال حذف ناجوانمردانه بازیگرهای این مارکت نیست و تمام این اتفاقات برنامه ریزی شده و تعمدی نبوده ؟
- چرا بدون اخطارهای قانونی مکتوب یا شفاهی قبلی که معمولا این اخطار ها حداقل به عنوان تذکر در پنل سایت ساماندهی درج میشود، تمام درگاه های واسط 3 روز مانده به پایان سال فیلتر شدند و در طی یک روز نامه مسدود سازی به دیتاسنتر ارسال میشود ولی در مورد یک سایت خاص این اتفاق رخ نمی دهد ؟ 
- چرا قانون به صورت گزینشی اعمال می شود ؟ 
- طبق کدام قانون ، مصوبه یا ابلاغیه این نوع فعالیت غیرقانونی اعلام شده ؟ 
- چرا درحالی که تمامی مراحل لازم برای دریافت مجوز انجام شده و ده ها نوع تعهد به سازمان های مختلف دولتی ارائه شده و دسترسی های لازم در اختیار این سازمان ها قرار داده شده، برخوردهایی مانند مفسد اقتصادی و کلاه بردار با یک شرکت دانش بنیان انجام می شود؟
- آیا بهتر نیست بجای برخورد قهری و آسیب زدن به آینده اقتصادی و پیشرفت کشور در زمینه IT و بانکداری الکترونیک، کمی به فکر حمایت از شرکت های دانش بنیان و بنگاه های اقتصادی باشیم ؟ 
- گاها شرکت های دانش بنیانی مانند پی لاین انتظار حمایت و همراهی ندارند، تقاضای ما این است که در مسیر پیش رو اگر همراه نیستید، خار پایمان نیز نباشید.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

گلایه شما درست بجا و بحق اون هم در این ایام بیکاری

ولی یه نکته مهم رو شما فراموش کردید مهمترین قسمت مسائل پولی کشور بانک مرکزی هستش نه صنعت معدن تجارت

متاسفانه این سازمان تجارتی که همچیش بر مبنای دریافت پول و عدم تعهد اخلاقی و قانونی به قوانین توصیفیش هستش.

متاسفانه انگاری موجی عجیب و هدف دار سعی در نابودی جدی اقتصاد ایران با ایجاد مشکلات ساده و متوسط و سخت داره طوریکه به هیچ عنوان این اقتصاد نتونه سرپا بشه.

الان که داشتن فضای وب رو رصد می کردم دیدم که بسیاری سایت واسط درگاه مثل قارچ سبز شده که بیا و ببین اونقدر که از تعداد بانکهای کشور هم زدن بالاتر ، کافیه درگاه واسط رو جستجو کنید شما هم تعجب خواهید کرد .

تو کل دنیا 5 تا درگاه بین المللی وجود داره ولی تو ایران به خاطر نبود قوانین مالی درست همچی یهو سبز میشه یهو خشک میشه و یهو فقط چنتایی که قدرت دارن میمونن

الان حق رو به کی باید داد به واسطه ها با قوانینشون یا مصادیق یا قوانینشون یا مردم با جیبشون

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrpouya

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

گلایه شما درست بجا و بحق اون هم در این ایام بیکاری

ولی یه نکته مهم رو شما فراموش کردید مهمترین قسمت مسائل پولی کشور بانک مرکزی هستش نه صنعت معدن تجارت

متاسفانه این سازمان تجارتی که همچیش بر مبنای دریافت پول و عدم تعهد اخلاقی و قانونی به قوانین توصیفیش هستش.

متاسفانه انگاری موجی عجیب و هدف دار سعی در نابودی جدی اقتصاد ایران با ایجاد مشکلات ساده و متوسط و سخت داره طوریکه به هیچ عنوان این اقتصاد نتونه سرپا بشه.

الان که داشتن فضای وب رو رصد می کردم دیدم که بسیاری سایت واسط درگاه مثل قارچ سبز شده که بیا و ببین اونقدر که از تعداد بانکهای کشور هم زدن بالاتر ، کافیه درگاه واسط رو جستجو کنید شما هم تعجب خواهید کرد .

تو کل دنیا 5 تا درگاه بین المللی وجود داره ولی تو ایران به خاطر نبود قوانین مالی درست همچی یهو سبز میشه یهو خشک میشه و یهو فقط چنتایی که قدرت دارن میمونن

الان حق رو به کی باید داد به واسطه ها با قوانینشون یا مصادیق یا قوانینشون یا مردم با جیبشون

موفق باشید
سلام.

من مطلب رو از خود پی لاین نقل کردم.

اما سئوال! چرا تمام درگاها فیلترن جز زرین پال که توی خدمات افتضاحه؟

جاویدان

کاربر عضو
سلام.

با سلام

دوست عزیز

متاسفانه شرکتی مثل زرین پال احتمالا به صورت مویرگی آشنایانی دارند چون قادر به صدور زرین کارت هست حالا بر اساس کدوم مجوز بانک مرکزی یا مصوبه قانونی چیزی دیده نمیشه . وقتی دفتر این شرکت از یوسف آباد به گاندی نقل مکان می کنه بایدم فهمید چه حجم عظیمی از پول مفت زیر زبون این مجموعه مزه کرده ،{به نظرم  این برای همه شرکتهای واسط یکسانه}

البته اگر قانون قراره برای همه یکسان باشه و همه شرکتهایی اینگونه تنبیه بشن پس سایرین نیز باید طبق قانون اقدام به شکایت رسمی بنمایند . مثلا شکایت به پلیس فتا یا درخواست فیلترینگ به صورت گسترده که باعث پیگیری سریع میشه .

در هر صورت اگر واقعا شرکتی قصد داره اقدام به این گونه خدمات دهی کنه باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشه ، اما به شرطی که باعث نشه بانک های رسمی هم بخوان طعم کارمزد تراکنش رو بچشن که اونوقت ، چنان بلبشویی میشه که نگو .

حرف در این باره زیاده ولی ....

موفق باشید

amirrahimi69

کاربر عضو
سلام.

با سلام

دوست عزیز

متاسفانه شرکتی مثل زرین پال احتمالا به صورت مویرگی آشنایانی دارند چون قادر به صدور زرین کارت هست حالا بر اساس کدوم مجوز بانک مرکزی یا مصوبه قانونی چیزی دیده نمیشه . وقتی دفتر این شرکت از یوسف آباد به گاندی نقل مکان می کنه بایدم فهمید چه حجم عظیمی از پول مفت زیر زبون این مجموعه مزه کرده ،{به نظرم  این برای همه شرکتهای واسط یکسانه}

البته اگر قانون قراره برای همه یکسان باشه و همه شرکتهایی اینگونه تنبیه بشن پس سایرین نیز باید طبق قانون اقدام به شکایت رسمی بنمایند . مثلا شکایت به پلیس فتا یا درخواست فیلترینگ به صورت گسترده که باعث پیگیری سریع میشه .

در هر صورت اگر واقعا شرکتی قصد داره اقدام به این گونه خدمات دهی کنه باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشه ، اما به شرطی که باعث نشه بانک های رسمی هم بخوان طعم کارمزد تراکنش رو بچشن که اونوقت ، چنان بلبشویی میشه که نگو .

حرف در این باره زیاده ولی ....

موفق باشید

سلام خدمت دوستان و تبریک سال نو

پی لاین و سایر درگاه های واسط ، عمدا فیلتر نشده و بخاطر پیاده سازی فیلترینگ هوشمنده ، اختلال ایجاد شده باعث شده اینا فیلتر بشن

پی لاین از طریق آی پی در دسترس است و دوستان می توانند از اون استفاده کنند .

هرچند من خودم این موضوع رو دیر متوجه شدم و توی صفحه شخصی وزیر ( آقای واعظی ) شدیدا ایشون رو مورد لطف خودم قرار دادم . :) :)

آی پی پی لاین 46.209.244.198

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrpouya

کاربر عضو
سلام خدمت دوستان و تبریک سال نو

پی لاین و سایر درگاه های واسط ، عمدا فیلتر نشده و بخاطر پیاده سازی فیلترینگ هوشمنده ، اختلال ایجاد شده باعث شده اینا فیلتر بشن

پی لاین از طریق آی پی در دسترس است و دوستان می توانند از اون استفاده کنند .

هرچند من خودم این موضوع رو دیر متوجه شدم و توی صفحه شخصی وزیر ( آقای واعظی ) شدیدا ایشون رو مورد لطف خودم قرار دادم . :) :)

آی پی پی لاین 46.209.244.198
دوست عزیز؛ خود پی لاین اعلام کرده این آی پی هارو قبل از الطاف ویژه حضرتعالی.

درگاه پرداخت مسدود شده. مسدود! فیلترینگ روی درگاهه نه سایت مادر.

نه فقط پی لاین که تمامی درگاها رو بستن به جز زرین پال

موفق باشید

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

موضوع : رفع مشکل فیلترینگ |  تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۸

با سلام و احترام

لطفا جهت رفع مشکل فیلترینگ آدرس را در پلاگین ها و یا کدهای خود به آی پی آدرس( ip) زیر تغییر دهید:

46.209.244.198

به این منظور 3 آدرس زیر :

می بایست به آدرس های زیر تغییر کند:

از اینکه با ما همراهید خرسندیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

harbiline

Edris
قضیه جالب شد.

پارس پال + پی لاین + جهان پی فیلترند.

که زیر نظر پی لاین هستش فعلا باز اما خدمات ارائه نمیده.

پارس پال سابقه چندین ساله داره اما چطوره که بسته شده؟

یه چند وقت پیش یه خبری منتشر شده بودش که توی پلاگین های شرکت جهان پی یه سری شل اسکریپت نوشته شده که توی پلاگین ها برای وردپرس و ووکامرس گذاشته شده..

درستی و غلطش رو دیگ باید با دیدگاه دیگرون فهمید اما خب این خبر از یک سایت نشعت گرفته. و خب سایتی بودش که بدون تائید حرفی نزده بودش.

اما اینکه چطور این درگاه ها بسته شدن و بر چه اساسی نا معلومه.هرچه سریع تر باید اقدام به ثبت سایت هایی ک ثبت نشدن کنیم.

EhsaanDev

کاربر عضو
فلای نت که خیلی وقته خدمات ارائه نمیده. ولی گویا درگاه زرین پال هم مختل شده، برای من که یکی درمیون جواب میده و 99% تراکنش ها هم ناموفقه.

اگه قرار به مویرگی و این حرفا باشه، پی لاین این اواخر دیگه مشخصات کارت رو خودش میگرف و تراکنش رو انجام میداد، یعنی با شبکه شاپرک مستقیماً ارتباط داشت.

این فیلترشدن هم فقط به خاطر همون 9% مالیاتی هست که میخوان از فروشگاه های اینترنتی دریافت کنن.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
وضعیت نا مشخص هست دوستان . اینده درگاه های پرداخت تا بعد از تعطیلات مشخص میشه. یا همگی تعطیل یا همگی مجوز... (یک مجوز موقتی گرفته بودن و قول ضمنی مجوز داده بودن... حالا مشخص نیست به کدوم سمت کشیده میشه این سیستم ها

mehrpouya

کاربر عضو
توضیحات مدیر درگاه جهان پی درباره فیلترینگ درگاه های واسط:

چرا درگاه های پرداخت ***** شدند؟
سلام
شاید برای همه شماها این سوال پیش بیاد که چرا وب سایت های بزرگ درگاه های پرداخت ***** شدند. به جز یک مورد خاص! مگر خون ایشون رنگین تر است ؟
پاسخ آن طی چند روز در فروم ها و توسط برخی از همکاران اعلام شده ولی برای اطلاعات بیشتر مجبور به انتشار عمومی مطالبی هستیم که این رقیب را بیشتر بشناسید!
کاربران جهان پی در عید 93 شاهد اختلالاتی بر روی درگاه ها بودند درگاه هایی که به دلیل خودخواهی شرکت مذکور، زیر اتک شدید قرار گرفته و سایت برای مدتی نیز از دسترس خارج شده بود. رقیب توخالی دقیقا ظهر همان روز و با توجه به بحث های که در فروم WHT صورت گرفته بود، با مدیر جهان پی تماس و اعلام کردند لیستی از کاربران سایت های جهان پی، پی لاین و پارس پال را جمع کرده و به مراجع قضایی گزارش یا خود به عنوان مدعی العموم (!!!) شکایت خواهند کرد بگذریم که ایشان حرف هایی می زند که....
در همان روز ها برای جلوگیری از مشکلات بروت فروس مجبور به پیاده سازی، لاگین دو مرحله ای شدیم و مشکل تقریبا برای مدتی حل شد.
حمله بروت فورس یعنی تست تک تک کاربران موجود بر روی درگاه های شرکت رقیب و هک حساب های آنها! ( اسناد موجود است) به همین دلیل بارها اطلاعیه دادیم که کاربران عزیز از پسورد یکتای در جهان پی استفاده کنند تا خدای ناکرده برخی شرکت ها شیطنت نکنند!
دقیقا مشکلات اصلی از همین روزا شروع شد چند ماه بعد مسدودی موقت حساب های برخی شرکت ها همکار، تهدیدات ایمیلی و در نهایت ***** درگاه های پرداخت در آخرین روزهای سال 94/
آشکارا مشخص است سرعت رشد درگاه های فوق،به حدی بود که رقیب مذکور برای جذب کاربر دست به دامان کارمزد صفر درصد و تسویه آنی شد! که همه شما با آن نیز آشنا هستید! کارمزد صفر درصدی که صرفا جهت فریب کاربران به کار برده شد. کارت هایی هدیه ای که به حساب مادر وصل بوده و سود حاصل از آن به حساب اصلی و به صورت روز شمار واریز می شد. از این نیز بگذریم
و حالا نیز در واپسین روز های سال 94، ***** کلیه وب سایتهای رقبا به دلیل جذب حداکثری بازار!
و حالا خواب جدید ایشان برای سایت های درگاه پرداخت!
DDOS درگاه های پرداخت ***** شده:
آقای رقیب سایتی که ***** شده من جمله جهان پی و پی لاین چه نیازی به DDOS است! آیا واقعا توان بالا بودن سایت ***** شده را نیز ندارید ؟ خودخواهی تا چه حد؟
انتظار دارید چه کاربرانی از شما استفاده کنند ؟ شما که رقابت ناسالمی را از چندین سال پیش در نظر گرفتید، واقعا کدام کاربر عاقلی به شما اعتماد می کند ؟
قانون برای همه یکسان است یا همه درگاه های پرداخت فعال خواهند ماند یا همه باید جمع شوند.
یاد روز های دبستان می افتیم که آقای مبصر برای جلب رضایت معلم چه کارهایی که نمی کرد 

منبع: 

آخرین ویرایش توسط مدیر:

barankh22

تازه وارد
با سلام و عرض ادب

لطفا یکی به من کاربر بفرماید که چگونه درخواست تسویه در پی لاین حساب بدم

به اون پول موجود در حسابم نیاز دارم.

mehrpouya

کاربر عضو
با سلام و عرض ادب

لطفا یکی به من کاربر بفرماید که چگونه درخواست تسویه در پی لاین حساب بدم

به اون پول موجود در حسابم نیاز دارم.
سلام.

از طریق سایت پی لاین و پنل کاربری خودتون باید اقدام کنید. 

موفق باشید

barankh22

تازه وارد
ضمن تشکر از شما مشکل اینه که سایت پی لاین فیلتره عزیزم و من نمیتونم وارد پنل کاربری خودم بشم؟؟؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

متاسفانه طبق بررسی های عمومی بسیاری از درگاه های پرداخت رو به اجبار یا تهدید یا هر روش دیگه حذف کردن بسیاریشون دیگه خدمات نمیدن باقی کلیه اطلاعات رو حذف کردن و این یعنی کاربران دیگه به پولاشون نمیرسند و فقط برخی اقدام به انتقال می کنند .

البته یک نکته عجیب اینه فقط 2 شرکت یکی در تهران یکی در قزوین دارند کار می کنند چگونه معلوم نیست ؟چرا معلوم نیست؟ و اینکه تعداد زیادی درگاه های واسط چجوری به وجود اومدن و چجوری به تاریخ پیوستند ؟

موفق باشید

barankh22

تازه وارد
با سلام

متاسفانه طبق بررسی های عمومی بسیاری از درگاه های پرداخت رو به اجبار یا تهدید یا هر روش دیگه حذف کردن بسیاریشون دیگه خدمات نمیدن باقی کلیه اطلاعات رو حذف کردن و این یعنی کاربران دیگه به پولاشون نمیرسند و فقط برخی اقدام به انتقال می کنند .

البته یک نکته عجیب اینه فقط 2 شرکت یکی در تهران یکی در قزوین دارند کار می کنند چگونه معلوم نیست ؟چرا معلوم نیست؟ و اینکه تعداد زیادی درگاه های واسط چجوری به وجود اومدن و چجوری به تاریخ پیوستند ؟

موفق باشید
متاسفانه من دو روزه که در پی لاین درخواست انتقال وحه را ثبت کردم اما خبری نشده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا