نظر سنجی و پیشنهادات در مورد تغییرات در انجمن [ لطفا همه شرکت کنند]

Ehs@n

کاربر عضو
درود

سریعا میرم سر اصل مطلب ، طی یه مکالماتی که با محمد (ادمین) داشتم ، قرار شده در انجمن یه سری تغییرات صورت بگیره ،

حالا از همه دوستان خواهش میکنیم ، نظرات ، پیشنهادات و یا اگر طرح یا مدل خاصی در نظر دارند که میتونه به بهتر شدن پرشین اسکریت کمک کنه ، لطفا در تاپیک اعلام کنند

توجه : این پست جای نقد کردن نیست

اینجا با هم فکری همدیگه و کمک هم میخوایم کاری کنیم تا پرشین اسکریپت بهتر بشه !

نظر سنجی ها:

دوستان عزیز،

این بار قصد داریم نظرات شما رو مورد نظر سنجی قرار بدیم! تا علاوه بر این که بهترین پیشنهاد ها مورد استفاده قرار میگیره، نظر شما ها رو در مورد تغییرات بدونیم! به همین منظور ، یه نظر سنجی کلی در همین تاپیک قرار دادیم که لطفا جواب بدید (انتخاب چند گزینه ای باز ه)

و علاوه به نظر سنجی تاپیک، پیشنهادهایی که به مرور ارائه میشه، تا جایی که امکانش هست برای هر کدوم یه نظر سنجی جدا قرار داده میشه (لینک نظر سنجی ها در پست دوم تاپیک قرار خواهد گرفت )

و از همه دوستانی خواهش میکنم که تو همه نظر سنجی ها شرکت کنند

پیشاپیش از همه شما عزیزان تشکر میکنم

تا کنون موارد زیر مورد تایید قرار گرفته:

1. ظاهر جدید برای سایت و تالار گفتگو ایجاد خواهد شد
  2. برای تالار گفتگو ، دو نوع قالب عریض (wide) و عادی در نظر گرفته شده
  3. بخش ترجمه آنلاین افزونه و قالب وردپرس و ووکامرس شروع به کار میکنه که دوستان میتونن اونجا در فارسی سازی کمک کنن
  4. امتیازات مختلف ، برای کاربران فعال که در تالار فعالیت می کنند و تولید محتوا (آموزش و...) می کنند در نظر گرفته شده. (مانند تبلیغات رایگان ، طراحی قالب اختصاصی رایگان ، سرویس های میزبانی وب رایگان و...)
  5. بخش ویدئو های آموزشی شروع به کار خواهد کرد
  6. و....

دوستان گرامی ، خواهشمندیم در صورتی که از پیشنهادی از دوستان موافق هستید دکمه تشکر و پسندیدم رو کلیک کنید تا از میزان محبوبیت پیشنهاد آگاه بشیم.

همچنین به پیشنهادات (TOP) و ایده ها و افرادی که در تاپیک به هر نحوی شرکت کنند جوایزی تعلق می گیرد (قرعه کشی)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehs@n

کاربر عضو
نظر سنجی ها

1- طبقه بندی قسمت آخرین ارسال ها

2- عریض شدن قالب

3- جدا شدن انجمن پشتیبانی ووکامرس

4- کدام انجمن ساز ؟؟

5- انتقال دهنده لینک

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehs@n

کاربر عضو
من نظرات خودم رو قبلا به محمد گفتم،

به صورت خلاصه اینجا هم مینویسم و تا دوستان هم نظرشون رو بگن

1- طبقه بندی شدن قسمت آخرین ارسال ها مثل وی بی ایران به چندین موضوع مهم

2 - استفاده از آیکون و عبارات مناسب برای معرفی ویژگی های پست های خاص (مثلا مهم ، مرجع و ... ) البته به نظرم بهتره پست هایی که مهم شدن تو قسمت آخرین ارسال ها ، کنارشون آیکون مهم و ... بیافته!

3 - تجدید نظر در مورد گروه های کاربری و تنظیمات مربوط

4 - ارائه یک قالب جدید با ویژگی های خاص (به محمد گفتم تو پی وی ! ) فقط چیزی که به نظرم مهمه و مورد نظر سنجی هم میخوام بذارم، عریض شدن قالب جدید ه

5- اضافه شدن امکان قرار دادن تصویر به عنوان امضا ، من که هر کاری کردم نتونستم تو امضام عکس رو بذارم

البته ما اینا رو گفتیم، ایشالله که این تغییرات صورت بگیره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

the mob

تازه وارد
با شماره 2 شدید موافقم :41:

یه چیز دیگه شما الان توی انجمن دوتا دکمه تشکر و پسندیدم دارید

این دوتا تقریبا یه کار انجام میدن بهتر نیست یکی از این دوتا باشن

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
قالب واید بشه که من کلا میزارم میرم . به شدت ازین انجمن های پت و پهن متنفـــــــــــرم .

حتی دیجی کالا هم پهنای قالبشو کمتر کرده .

هسته که وی بی هست ؛ عالیه ... فقط اینجا خیلی کم هک وی بی نصبه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
تا کنون موارد زیر مورد تایید قرار گرفته:

1. ظاهر جدید برای سایت و تالار گفتگو ایجاد خواهد شد
  2. برای تالار گفتگو ، دو نوع قالب عریض (wide) و عادی در نظر گرفته شده
  3. بخش ترجمه آنلاین افزونه و قالب وردپرس و ووکامرس شروع به کار میکنه که دوستان میتونن اونجا در فارسی سازی کمک کنن
  4. امتیازات مختلف ، برای کاربران فعال که در تالار فعالیت می کنند و تولید محتوا (آموزش و...) می کنند در نظر گرفته شده. (مانند تبلیغات رایگان ، طراحی قالب اختصاصی رایگان ، سرویس های میزبانی وب رایگان و...)
  5. بخش ویدئو های آموزشی شروع به کار خواهد کرد
  6. و....

دوستان گرامی ، خواهشمندیم در صورتی که از پیشنهادی از دوستان موافق هستید دکمه تشکر و پسندیدم رو کلیک کنید تا از میزان محبوبیت پیشنهاد آگاه بشیم.

همچنین به پیشنهادات (TOP) و ایده ها و افرادی که در تاپیک به هر نحوی شرکت کنند جوایزی تعلق می گیرد (قرعه کشی)

famo

تازه وارد
با اجازه اساتید محترم

یک نکته عرض کنم اگر قالب سایت و انجمن بصورت واکنش گرایی مناسب باشه بهتر میشه و بازدیدکنندگان میتونند از موبایل خود نیز سایت رو دنبال کنند.

موفق باشید

MohammadQ

کاربر عضو
با سلام ،

1. شاید بی ربط به موضوع هم نباشه ، اگر یک سیستم برای انجمن راه اندازی بشود که کاربر ها بتونن خرید و فروش بصورت آنلاین (واریز وجه) رو انجام بدهند خیلی خوب میشه و میتونیم اعتبار رد و بدل و در موقعی که خواستیم با انجمن تسویه کنیم .

2. انجام پروژه های گروهی در انجمن و فارسی سازی و حمایت مالی کاربران از پروژه های مورد نظر

3. تغییر سیستم انجمن ساز از vBulletin به IPB : دلایل در yon.ir/uug7

با آرزوی شادکامی

texas

کاربر عضو
با سلام

مهمترین مسئله تولید محتوای حرفه ای هستش

ارسال آموزشهای پروژه محور در زمینه برنامه نویسی

آموزش فریم ورک های php

و کلیه آموزشهایی که در زمینه کامپیوتر هستش

با آرزوی موفقیت برای گروه پرشین اسکریپت

hannanstd.ir

یا علی برا ! 25 رووز خیلیه :دی

در مورد ظاهر که همونی که دیده بودم خیلی خوب بود و قشنگ طراحی شده بود ؛ اگه انجمن هم همونطوری باشه و به صورت ریسپانیسو باشه عالیه .

در مورد هسته انجمن هم بگم ؛ انصافا ipb خیلی قوی هست ولی وی بولتین هم چیزی از اون کم نداره . تو لینکی که دوست عزیزمون در مورد مقایسه وی بی و ipb گذاشته بودن ، اکثرا به این نکته اشاره شده بود که ipb چیزی از وی بی کم نداره ولی برای برتری ibp نسبت به vb فقط میشد به سادگی کار (طراحی و راه اندازی) اشاره داشت که اون هم اگه وی بی سخت باشه برای طراح و مدیر سایت سخته و تاثیری برای کاربرا نداره .

البته به نظرم نیاز به تغییر هسته هم نیست .

وی بی بینهایت هک (پلاگین) داره که میشه باهاش یک انجمن فوق العاده راه اندازی کرد ؛ من همه هک هایی که روی این انجمن نصب هست رو دیدم که یک هزارم هکهای موجود برای وی بی هم نیست که به نظرم بجای تغییر هسته ( که طبعا انتقال پایگاه داده با این حجم خیلی دردسر داره ) به فکر گسترش باشین خیلی بهتره .

ولی محتوا :

الان در حال حاضر انجمن جنبه آموزشیشو از دست داده و فقط محیط پرسش و پاسخی پیدا کرده .

به نظر جدا سازی ووکامرس خیلی میتونه موثر باشه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AliFatehi

تازه وارد
به نظرم محتوا باید مطالب اختصاصی داشته باشه.

چیزایی که تو سطح اینترنت همه دنبالشن اما یا نیست یا خیلی کمه!

مثال : ویدئو یا آموزش سئو کامل یه سایت وردپرسی ، آموزش طراحی قالب و ...

redpayam

تازه وارد
سلام ,طی ایمیلی که بهم اومدش و فهمیدم پیغام خصوصی در مورد این تاپیک اومدش و لازم دونستم نظرم رو بدم!

به نظر من خیلی بهتره هسته انجمن عوض بشه به زنفورو چون خیلی کاربر پسند هستش و بسیار بسیار راحت تر از وی بی هستش!

نمونه امکاناتش :

*سیستم notification

*قابلیت تگ کردن یوزر ها

*سیستم ajax

*سرعت بسیار بالاتر از وی بی

*قابلیت بارگذاری فایل (دراگ & دراپ)

*و...

hamed12

کاربر عضو
با سلام

اول از شما ممنون که این نظر سنجی رو قرار دادین

به نظر من انجمن خیلی به سمت وردپرس و php کشیده شده بیایین یک خورده گسترش بدین و تو حوزه ی سرور نیز فعالیت کنید

به نظر بنده این انجمن باید گسترش پیدا کنه و با توجه به پتانسیلی که داره می تونه فراتر از انجمن های پر طرفدار که هم اکنون

هستش بره

بخش بازارچه خیلی ضعیفه به نظر بنده باید یک بخش مجزا برای این قسمت داخل انجمن قرار بگیره و از اخرین نوشته ها

جدا باشه همچنین بعضی از تاپیک ها بدون جواب رها میشه و میره پایین

به نظر من بهتره یک باکس در نظر بگرید و تاپیک های هفته که بدون جواب رها شدن داخل باکس نمایش داده بشه

یکی دیگه از مشکلات سایته اینه که وقتی کسی براتون پیام خصوصی ارسال می کنه وبسایت که به صورت خودکار ایمیل ارسال می کنه

عنوان ایمیل رو بهم ریخته نشون میده این رو هم درستش کنید

با سپاس از زحمات فراوان شما

texas

کاربر عضو
به نظرم تغییر سیستم انجمن اشتباه بزرگی هستش

به شخصه از همه سیستم ها انجمن ساز استفاده کردم ولی به جرات میگم هیچ کدام به قدرت ویبولتین نمیرسن

در ضمن نیازی به چنین تغییری نیست چون میشه همین سیستم را به صورت اختصاصی بهینه کرد

hannanstd.ir

دوستان عزیز ! (کلی دارم عرض میکنم)

دیدگاه شما نسبت به انجمن ساز دارید شبیه دیدگاه تازه کارهایی هست که میخوان سی ام اس انتخاب کنن و میگن وردپرس ساده هست و چیزی نداره . در حالی که اگه یکم کار کنن میبینن انعطاف وردپرس بی نظیره .

الان هم وی بولتین همینجوریه .

من حدود یک ماه تمام 24 ساعته داشتم رو انجمن ساز ها تحقیق میکردم واسه راه اندازی انجمن سایت خودم . داش ممد در جریانه .

یکی از بی نظیر ترین انجمن ساز های جهان هست ولی خب راه اندازیش واسه طراحش یکم سخته چون همونطور که گفتم مثل وردپرس در نگاه اول هیچی نداره و باید با توجه به نیاز ها بهش اضافه بشه .

اما شما دوست عزیز :

سیستم notification :

در وی بی هم این سیستم عالی هست . آگاهی از پ.خ ، آگاهی از درخواست دوستی ؛ آگاهی از لایک ؛ آگاهی از تشکر ، آگاهی از نقل قول ، آگاهی از ویرایش یا حذف پست و موضوع شما ، آگاهی از برچسب شدن

*قابلیت تگ کردن یوزر ها :

این قابلیت در وی بی وجود داره ؛ خودم دارم استفاده میکنم که هم میشه یوزر رو توی هر پست برچسب زد ، هم توی موضوع ، و ...

در ضمن یک قابلیت دیگه هم دیدم اینه که میشه توی یک پست و موضوع و پاسخ و ... واسه هر نفر به صورت مجزا پاسخ داد .

مثلا من توی یک پست به 10 نفر جواب میدم اما اون 10 نفر فقط پاسخ مربوط به خودشون رو میبینن و پاسخ بقیه رو نمیبینن .

سرعت لود و بارگذاری بسته به قالب هست و اینکه داش ممد از افزونه vboptimse استفاده نمیکنه واسه افزایش سرعت .

بارگذاری فایل دراگ اند دراپ وی بی هم وجود داره .

اما خب آره ، آی پی بی یکم آیجکسی تره .

درمورد هک ها و افزونه ها هم میتونین رو کمک من حساب کنید.

هک های پیشنهادی من :

مثلا هک حالت من و استاتوس خیلی باحاله . مثلا هرکاربر میتونه در لحظه زیر اسمش استاتوس بزاره مثل یاهو مسنجر . من نصب کردم باحاله :DragonByte Tech: User Status & Moods

نصب هک اعتراض هم توصیه میکنم . دقیقا عین هک تشکر هست ولی برعکسش : Post Groan Hack

هک های آگاه ساز تشکر

هک تگ کردن کاربر که خودش تو تنظیماتش آگاه ساز نقل قول و آگاه ساز برچسب و ... رو داره : DragonByte Tech: Advanced User Tagging (Pro)

هک Private Message Quote Formatting که باعث میشه تو پیام خصوصی ها بجای اینکه هر پاسخ تو در تو بشه خیلی جذاب و قشنگ زیر هم بیان

هک Merge Double Posts که به باعث میشه کاربرهایی که هی پست به صورت اسپم ارسال میکنن تا آپ کنن پست های بعدیشون به صورت خودکار به پست اولشون اضافه میشه و پست اول ویرایش میشه و آپ نمیشه .

هک گراواتار که باعث میشه کسی که آواتار نداره گراواتارش بشه آواتارش .

هک Chiplove.9xpro - Thread Thumbnails 2.2.9 که باعث میشه وقتی تو انجمن هر مبحث میری اولین تصویر اون موضوع به صورت تصویر شاخص کنارش بیاد

هک امتیاز و مدال

هک جداکردن تاپیک های مهم از غیرمهم تو هر انجمن

فعال کردن activity انجمن که همون تازه چه خبری هست که از انجمن برداشته شده .

فعال کردن سایدبار انجمن که غیرفعال شده .

فعال سازی پیشوند موضوع

....

انصافا امکانات نسخه 4 رو که روی همین انجمن نصب هست رو تو لینک زیر ببینید :

منم از ipb خیلی خوشم میاد ولی به نظر من ، درد فعلی انجمن هسته اش نیست .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mos1990

تازه وارد
سلام.

من در این انجمن تازه واردم،دوستان از من واردتر هستن،ولی تجربه ی من نشون داده که از نظر امکانات و انعطاف پذیری در بین انجمن ساز های موجود،انجمن ساز آی پی بورد(ipb) از همه بهتره. مخصوصا نسخه 4 این انجمن ساز داره منتشر میشه که بسیار حرفه ای تر و کاربردی تر از سایر انجمن ساز ها هستش.

از نظر امنیت و قدرتمندی و سادگی کار هم بازم ipb در بین بقیه انجمن سازها سربلند هستش.

این نظر من بود.

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeedpersian

کاربر عضو
اول درمورد محتوا نظرمو ميگم:

هر كاربر تازه واردي كه مياد توي انجمن يه سوال ميپرسه يك نعمت هستش و مدير بايد از اين فرصت استفاده كنه چون همين كاربراي حرفه اي و كاربلد كه درمورد كدنويسي و ويرايش و ترجمه ي قالب و اسكريپت و ... حرف واسه گفتن دارن و پاسخگوي كاربراي ديگه هستن خودشون زماني يكي از اون كاربرايي بودن كه درمورد نحوه نصب وردپرس سوال پرسيده بودن! پس چه بهتر كه كاربراي تازه وارد و مبتدي در همين انجمن آموزش ببينن و به كابر كاربلد تبديل بشن و كم كم شروع كنن به انجام پروژه هاي كوچيك و بزرگ.

به نظر من بايد روي مبحث آموزش كار بشه (ويدئوي بيشتر). در مورد چندين مبحث از سطح خيلي مبتدي شروع به آموزش بشه. سبك آموزش هم سبك كلاسي باشه. يعني آموزشگر اول مبحث مورد نظر رو به چندين فصل تقسيم كنه و هر چند روز يكبار يك فصل رو آموزش بده و براي هر قسمت تمريني در حد اون درس بزاره. ترتيب و نظم كل آموزش هاي انجمن هم طوري باشه كه اگه مثلا بعد يكسال از شروع آموزش ها يك كاربر تازه وارد اومد و پرسيد "از كجا شروع كنم" خيلي راحت بشه ترتيب لينك ها رو از مبتدي تا حرفه اي بهش معرفي كرد.

.

.

.

درمورد ظاهر هم: يكم "خوشگل كاري" انجام بشه. خودمم دقيق نميدونم كجا ولي كمي هم از رنگ هاي شاد استفاده بشه. همجا توسي و خاكستري و مشتقات اونه!

اون قسمت "آخرين ارسالهاي انجمن" هم توي هوم پيج انجمن بروز نميشه و بايد رفرش كنم يا روي يكي از سربرگ ها مثل " داغترين موضوعات" كليك كنم بعد دوباره روي "اخرين ارسالها" كليك كنم تا بدونم كدون تاپيك آپ شد! تعداد رو هم نميشه زياد كرد. (شايد هم مشكل از مرورگر منه)

كاربراني كه درحال حاضر اين تاپيك را مشاهده ميكنند" رو نشون بده

كاربراني كه اين تاپيك را مشاهده كرده اند" رو نشون بده

و در آخر اگه دستتون به :D هم خورد خوب شد كه چه بهتر.

skalanter

تازه وارد
ریسپانسیو شدن + گسترش مطالب و محتوای آموزشی قدرت تالاره مثلاً آموزش asp.net یا php و ruby و .... رو قرار بدید بعد یه تالار ساخته میشه با موضوع مرتبطه آموزشها

خوده آموزشها هم لزومی نداره حتماً کامل باشه مثلاً بررسی های حفره های امنیتی

در مورد ظاهر اگه بشه توضیحات پروفایل ها مختصر مفید تر بسه تا مطالب هر پست (پایان - شروع) به هم نزدیکتر بشن عالیه

اندازه width صفحه مناسبه فقط یه سری لینکها (حالا به نفع مدیران تبلیغات) بصورت پوزیشن fixed باشه دسترسی ها سریعتر میشه

{ نطره شخصس بنده اینه که آدرس لینک همینجوری بمون }

این جور چیزای کوچیک هم بد نیست باشه کی آنلاینه و داره چی میخونه

چرا از زیر قسمت (و صفحه) انتقال دهنده لینک استفاده بهینه نمیکنید مثلاً تبلیغ 5 ثانیه کم نیست

ضمناً خیلی هم مرسی دارید

Ehs@n

کاربر عضو
با تشکر از همه دوستان عزیز بابت مشارکت شون !

نظر سنجی های جدید اضافه شد ، لطفا مشارکت فرمایید

بعضی دوستان در مورد در مورد تغییر هسته انجمن حرف زدند ، بنده شخصا قبلا با ipb و vb تقریبا به صورت همزمان کار کردم!

از نظر قدرت تغریبا یکی اند ولی از نظر زیبایی ، ipb کمی جلوتر بود اونم به خاطر ایجکسی بودنش البته این نظر شخصی منه! ولی ضخصا شدید با تغییر هسته انجمن مخالف ام

یکی از انجمن های موفق این کار رو انجام دادش و از وی بی ، به زنفور تغییر سیستم داد! خیلی روی انجمن تاثیر گذاشت ! واسه همین اون واسم یه سابقه تا هیچ وقت این خطا رو انجام ندم مگر روزی که مبجور شدم ! البته من خودم هم یه بار این کارو کردم، ولی چون تعداد یوزر هامون کم بود، به مشکل خاصی نخوردیم ! (از وی بی به آی پی بی )

دوستانی هم به اتفاق در مورد تولید محتوا گفتند، هر وبمستر حرفه ای اینو خوب میدونه که اگه نتونه تولید محتوا کنه ، سایتش ارزشی نخواهد داشت! موضوعی هم که اینجا مطرح میشه اینه ! محمد خودش به تنهایی که نمی تونه این کار رو بکنه ! پس حتما شما هم باید کمکش کنید ( ما پیر شدیم دیگه! قبلا ما هم از این کارا کردیم :p -

دیگه وقتش شده محمد ما رو بکنه مدیر بازم نشسته (باز نشسته) البته مزاح بود ! اگه بتونم بازم حتما تو پیشرفت پی اس کمک خواهم کرد )

سعید هم یه حرف خیلی باحالی زده بود در مورد کاربرای مبتدی! شخصا یکی از اون مبتدی ها بودم حالا بزرگ شدیم ! یه کوچولو حالیم میشه ! ولی واقعا من نصب وردپرس رو از کسرا (یه زمانی فول بوود ، پیش محمد) یاد گرفتم و کسرا باعث شد بیام انجمن ! پسر خیلی باحالی بود ! به نظرم واقعا یکی از بهترین های پرشین بودش کسرا ! ولی به هر دیلیل رفتش دیگه ! محمد هم دست تنها موند !

البته بگم ها ، خیلی به این کاربر حرفه ای که زدن زیر اسمم اهمیت ندید ! واقعا هم اینجوری نیست!

بازم منتظر نظرات دوستان هستیم!

______________________________ آپدیت ________________________________

دوست عزیزمون hannanstd (این چه اسمی آخه،آدم نمی تونه بخونه :p ) در مورد تغییراتی در مورد پروفایل ها دادش که شدیدا راضی ام، در مورد نصب هک ها و استاتوس بار و .... ! نظر خوبی ه! باعث میشه یه تحولاتی هم ایجاد بشه !

البته فقط با هک (حالت من ) خیلی حال نمی کنم، چون معمولا آیکون هاش و تصویر هاش ، اصلا جالب نیستند! اگه راضی باشید ، یه این هک رو فاکتور بگیرید! مرسی!

راستی، اینو بی تعارف میگم، محمد یکی از وبمستر هاست که به نظر یوزر هاش خیلی اهمیت میده ، میتونید نمونه هاش رو تو پست های زیر ببینید ،(البته اینا پست هایی اند که خودم شروع کردم، صد در صد بیشتر از اینا هم خواهد بود )

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا