نیمه*جان: چطور هک نشیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

EhsaanDev

کاربر عضو
سری مقاله*های Half Life یا نیمه جان

سلام. سعی میکنم توی این تاپیک با یه زبون خودمونی و محاوره ای درمورد امنیت وردپرس و برنامه نویسی صحیح اون و امنیت هر چیز دیگه بحث کنیم، خیلی هم ممنون میشم اگه کسایی که تجربه ای در این مورد دارن کمکی به ما بکنند.

علت نام گذاری این سری هم اینه که به بازی Half-Life 2 علاقه شدیدی دارن و پیشنهاد میکنم که هر موقع که وقت کردید برای تفریحتون یه بار امتحان کنید. بگذریم.

خواهشاً تاپیک رو با پرسیدن سوال های بیخودی و اسپم و ابتدایی و ... که خودتون میدونید، خراب نکنید. توی خود تاپیک سوال بپرسید که پخش و پلا نشه.

EhsaanDev

کاربر عضو
چطور یه پسورد حسابی بسازیم؟

پسورد ساختن با وجود اینکه خیلی ساده به نظر میاد، ولی حداقل برای من سخت ترین کار دنیاست. اولین کاری که هر آدم عاقلی باید هر چند وقت یکبار انجام بده عوض کردن کلی پسوردش هست؛ بعضی ها به جا به جاکردن دوتا رقم اکتفا میکنن ولی کافی نیست.

ساختن یه پسورد به یادموندنی و غیرقابل نفوذ با روشی که میگم خیلی خیلی ساده هست و شاید هم بلد باشید، در هر حال این روش رو برای کسایی که بلد نیستن میگم. :D

شما میخواید فقط به رقم اکتفا کنید؟ فقط عدد یادتون میمونه؟ پس بیخیال بقیه، اما اگه میدونید یادتون میمونه پس اوکی.

اولین قدم برای این روش در نظر گرفتن یه عبارت یا یه جمله انگلیسی هست

مثل I Love You ولی خب خیلی قدیمیه. به لطف پینگیلیش می تونید به عبارت بهتر در نظر بگیرید مثل passe man. بعد فاصله هاشو حذف کنید، میشه passeman

حالا یه عدد این ور و اونورش اضافه کنید، طوری که یادتون بمونه. مثلاً سال تولد من 78 هست، میتونم این طوریش کنم : 7passeman8

حالا پسورد هم رقم داره هم حرف. حالا باید از سمبل ها استفاده کنید.

@ بیشتر شبیه a هست میتونید به جای حرف a در نظر بگیرید. مثلاً : 7p@ssem@n8

اگه i توی حروفتون باشه میتونید یه دونه ! بزارید که خب الان نداریم :D

خلاصه خودتون تشبیه کنید و بزارید.

اگه میدونید یادتون میمونه، میتونید یکی یا دوتا از این حرف ها رو بزرگ بزنید مثلا 7p@sSeM@n8

خب حله. دیگه نیاز نیست بیش از این به خودتون سخت بگیرید. میتونید توی امتحان کنید ببینید یه هکر بدبخت چقدر طول میکشه هکتون کنه. برای پسوردی که با هم ساختیم 58 سال باید چشماشو بکنه تو کامپیوتر :))

این یه مبحث ساده بود، سعی میکنم تو بحث های بعدی وارد برنامه نویسی و مباحث مربوطه اش بشم.

موفق و در امان باشید ;)

MahdiY

راهبر انجمن
خب احسان جان با اجازه بنده یه روش خوب برای ساخت پسورد برای دوستان توضیح میدم

روش بنده هم ایمن هست هم کار ساز

ببینید جمله زیر تو ذهن من خیلی خوب میمونه :

"من مهدی یوسفی هستم عاشق خدای متعال"

حالا میخوام از این رمز بسازم چطوری با من همراه باشید

صفحه کلید خودتون را انگلیسی کنید

حالا تو فکر خودتون در نظر بگیرید صفحه کلید فارسیه و شروع کنید به تایپ این جمله :

"llk lind d,std isjl uhar onhd ljuhg"

این شد رمز ما . البته این جمله باید خاص باشه مثل جواب سوال های امنیتی

حالا با این سایت تست کن سایت میره هوا! :D

237 septillion years :redfadce:

اینجوری چند میلیون هکر باید کل عمرشون سرشون تو کامپیوتر باشه تا این هک باشه

بعد شما هر هفته اینو عوض کنید دیگه کاملا از بابت رمز خیالتون راحت میشه

امیدوارم بکارتون اومده باشه

موفق باشید

EhsaanDev

کاربر عضو
هک اجتماعی چیه؟

شاید شما هم کلمه هک اجتماعی به گوشتون خورده باشه یا حداقل یه بار انجام داده باشید یا فریب خورده باشید. هک اجتماعی در واقع همون کلاه برداری خودمون هست که یه نفر با زبون بازی رمز سایت رو می دزده و یا چیزایی از سایتو میفهمه که نباید بفهمه. بدی هک اجتماعی اینجاست که گاهی اوقات آدم ضربه روحی هم ممکنه بخوره، مثل با یه دختر تو نت دوست بشه، دختره رمزش رو بگیره سایتو هک کنه بعد بگه پسر بودم.

بیشتر جوجه هکرها برای هک کردن سایت های شخصی از همین استفاده میکنن. یادم هست که یه بار سایت پرشین کدرز رو همینطور هکیدم :D

Mohammad حواست رو جمع کن :D

هکرهای اجتماعی بیشتر از راه فیس بوک و واتس آپ و ... و .... وارد میشن، با آدم آشنا میشن و تحت تاثیرش قرار میدن. بیشتر هک های اجتماعی توی انجمن های کوچیک اتفاق میفته، بنابراین نصب یه انجمن ساز اگه میدونید مخاطب نداره بی فایده و خطرناکه. نوع فوق خطری هک اجتماعی گرفتن سورس کدها یا همکاری توی کدینگ هست که دیگه معمولاً بی وجدان ها این کار رو میکنن، مثلاً میگن که بیا با هم کدها رو بنویسیم و بعد عمداً یه حفره توش میزارن که بعداً بتونن هکتون کنن، با اینکه جوجه هکری بیش نیستن.

برای همینه که همیشه میگم که همیشه توی نت به هر کسی چراغ سبز و دوستی و روی خوش نشون ندید، تا از طرف مطمئن نشدید جواب سلامش رو هم ندید. ب نظر من که سایت های شریکی با افراد ناشناس رو هم بیخیال شید. اگر سایتتون براتون مهمه، از سورس سایتتون محافظت کنید، چون اصولاً هکرهای اجتماعی پسورد رو بدست میارن و هر کاری دلشون خواست میکنن و بیشترشون هم سورس سایتا رو لو میدن و یا حتی ممکنه در مرحله اول سایتو هک نکنن، یه حفره امنیتی ایجاد کنن و بعد اخاذی کنن.

همیشه وقتی وارد پنل میشید حواستون به last login باشه. وقتی وارد مسنجر شدید حواستون به فرندهایی که اد کردید باشه.

موفق و در امان باشید :79:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا