وریفای کردن شماره همراه

amir789

تازه وارد
سلام

من با codeigniter یک ثبت نام درست کردم که از کاربر شماره همراه، نام و رمز عبور و میگیره و یک کاربر و میسازه و یک sms حاوی کد 4 رقمی ارسال میکنه به شماره همراه

کاربر به صورت پیشفرض status code داره که مقدارش 0 هست و زمانی که در مرحله بعد کد ارسالی رو وارد کرد و اگر درست باشه مقدار status code میشه 1 که کاربر وریفای شده

ثبت نام انجام میشه و sms هم ارسال میشه حالا سوالم اینه از کجا آیدی کاربر و متوجه بشم که کد و زده و مقدار status code رو 1 کنم؟

ممنون از همگی

linuxmint

کاربر عضو
در فانکشن ثبت نام مقدار آی‌دی اینسرت رو برگردونید و در سشن ذخیره کنید و هنگام وارد کردن کد تایید هم مقدار آی‌دی رو از سشن بگیرید، با این آی‌دی دیتابیس رو آپدیت کنید.

به این شکل که بعد از

$this->db->insert(...)

مقدار آی‌دی اینسرت رو برگردونید.

return $this->db->insert_id()

و این مقدار رو در سشن ذخیره کنید.

یا فرم ثبت نامتون رو دو مرحله ای کنید. به این شکل که بعد از ثبت نام موفق، کاربر به صفحه دیگری منتقل بشه که ازش کد تایید شماره همراه رو بخواد. (شماره همراه کاربر به صفحه بعد ارسال بشه که توسط شماره همراه بتونید به کاربر در دیتابیس دسترسی داشته باشید) چیزی شبیه به ثبت نام در تلگرام

و یا اینکه کاربر ثبت نامش رو انجام بده و بعد موقع ورود به پنلش از کاربر بخواین شمارش رو تایید کنه.

linuxmint

کاربر عضو
سلام کسی میدونه این وریفای کردن کلا یعنی چی به ما هم بگه.
یعنی تایید کردن.

مثل همین وریفای شماره همراه که به معنی اینه که کاربر صحت شماره همراهی که وارد کرده رو تایید کنه. حالا صحتش رو چجوری تایید میکنه؟ توسط کدی که به شمارش ارسال میشه.

مثلا یک کاربر شماره x رو وارد میکنه، سیستم به این شماره یه کد میفرسته (مثلا 2143) و از کاربر می خواد کدی که به شمارش ارسال شده رو وارد کنه. بعد از وارد کردن کد، سیستم کدی که کاربر وارد کرده رو با کدی که برای شماره کاربر ارسال کرده بوده مقایسه میکنه که اگر درست باشه صحت شماره همراه کاربر تایید میشه یا وریفای میشه.

بالا