پایین بودن سرعت اینترنت

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vahid1993

تازه وارد
سلام به همگی

یه سوال ازتون داشتم هرجا میپرسم یه جوابی میدن..

چرا سرعت اینترنتی که ما از یه شرکتی تهیه کردیم با  سرعتی که حین ثبت نام درخواست کردیم هیچوقت یکی نیست..مثلا من اولین بار با صبانت قرارداد بستم و با سرعت 1mb ولی دقیقا به من داشت یک پنج اون سرعت میداد و هروقتم که تماس میگرفتیم از این بهونه هایی که خودتون بهتر میدونید میاوردن. واین شد که چند وقته بعد توی تلوزیون اعلام کردن که صبانت جریمه شده .. خب  مام که فک کردیم اگه بریم یه شرکت دیگه وضعیت بهتر میشه و رفتم از فن آوا با همون سرعت نت گرفتم ..بهتر که نشد هیچ الان که دارم تایپ میکنم سرعت اسمیه اینترنتم 1mb هستش ولی داره 80kb میده...خب این ینی چی آخه ..؟فوق فوقش از ساعت 2 به بعد 200kb  میده.. اونم متغییره..اومدم گفتم شاید سیستمم ایراد داره:

-آنتی ویروس نصب کردم سالم بود

-آپدیت ویندوز قطع کردم بازم تاثیری نداشت

-تبلیغاتو بلاک کردم بازم نشد

-سرعت وقتی با یه speedtester  توی اینترنت تست میکنم 1.7mb  هستش ولی توی دانلود منیجر 120kb هستش چرا؟ نمیدونم..؟!!!

حالا وقتی که از فیلترشکن یا vpn استفاده میکنم که دیگه افتضاح میشه...

حالا به نظر شما راهی هست که این وضعیت درست بشه؟

باتشکر فراوان

MahdiY

راهبر انجمن
معرفی میکنم، لاکپشت (لاک پشت؟) ایرانی!

سرعت دانلود شما * 4 = سرعت واقعی شما (فرمول من درآوردی!)

توی ایران اینترنت بجای 8 نفر بین 24 نفر به بالا به اشتراک گذاشته میشه

سرعتی که به شما میگن حداکثر سرعتیه که ممکنه در شرایط خیلی خاص به اون دست پیدا کنید!

البته ناگفته نمونه این سرعت به زیر ساخت مخابراتی اطراف شما بستگی داره اما کلیت یه چیزه ... این داستان ادامه دارد

Qalekhani

قلعه‌خانی
عزیز جان شما توجه داشته باشید که مبنای خرید خطوط بر حسب واحد مگابیت هست و مبنای دانلود با IDM و غیره واحد مگابایت یا کیلوبایت.

بنابراین در بهترین حالت، وقتی یک خط 1 مگابیت بر ثانیه که از هر ISP تهیه کنید، باید به شما 128 کیلوبایت بر ثانیه سرعت دانلود بده.

که البته به دلیل زیرساخت ضعیف و همون بحث اشتراک گذاری خطوط بین تعداد زیاد مشترکان، سرعت واقعی کمتر از 128 کیلوبایت هم میشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ضریب 8 هست الان اینترنت

یعنی اینترنت یک مگابیت باید تقسیم بر هشت بشه ، سرعت دانلودت اونقدر باشه درسته :))

شاتل توی شهرتون اگر هست فکر میکنم گزینه مناسبیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا