پست ثابت در جوملا

arashmmm1414

کاربر عضو
سلام دوستان،،

حتما به سیستم بلاگفا کار کردید ...

تو بلاگفا میشه یه مطلب رو بصورت پست ثابت ارسال کرد و این مطلب همیشه اول از همه مطالب نشون داده میشه،،

آیا در جوملا نیز میتوان چنین موقعیتی رو ایجاد کرد ؟

یا اینکه بستگی به قالب جوملا داره ؟!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

IAMIR

کاربر عضو
مدیریت ماژول -> جدید رو بزنید ---> Html به صورت دستی رو از لیست انتخاب کنید ---> حالا متنتون رو بنویسید و توی موقعیت دلخواه انتشار بدید و قبلش از تخصیص منو منو اصلی رو انتخاب کنید

شما متن رو تو html سفارشی قرار بدید و سپس براش یک موقعیت انتخاب کنید و سپس تخصیص منو هم بذارید در تمامی صفحات

منبع :

arashmmm1414

کاربر عضو
مدیریت ماژول -> جدید رو بزنید ---> Html به صورت دستی رو از لیست انتخاب کنید ---> حالا متنتون رو بنویسید و توی موقعیت دلخواه انتشار بدید و قبلش از تخصیص منو منو اصلی رو انتخاب کنیدشما متن رو تو html سفارشی قرار بدید و سپس براش یک موقعیت انتخاب کنید و سپس تخصیص منو هم بذارید در تمامی صفحات

منبع :
بله درسته ،،، ولی فکر کنم بستگی به قالب هم داشته باشه ،، ظاهرا قالب من این موقعیت رو نداره ،، من میخوام در این سایت بالای مطلبی که هست به صورت ثابت متنی رو قرار بدم ولی ظاهرا موقعیتی نداره .. درست میگم : تورنگ فیلم

البته درست هم نیست من سوالات جوملا رو اینجا مطرح کنم ولی هیچکی تو انجمن جوملا پاسخگو نیست ،،،

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdiali35

کاربر عضو
بله درسته ،،، ولی فکر کنم بستگی به قالب هم داشته باشه ،، ظاهرا قالب من این موقعیت رو نداره ،، من میخوام در این سایت بالای مطلبی که هست به صورت ثابت متنی رو قرار بدم ولی ظاهرا موقعیتی نداره .. درست میگم : تورنگ فیلمالبته درست هم نیست من سوالات جوملا رو اینجا مطرح کنم ولی هیچکی تو انجمن جوملا پاسخگو نیست ،،،
شما میتونید موقعیت دلخواه خودتون رو ایجاد کنید...!!!

برای این کار وارد فایل index.php قالب خودتون بشید و همون جا که قسمت component تعریف شده دقیقا قبل از اون موقعیت مورد نظر رو ایجاد کنید و اون را داخل فایل templateDetails.xml تعریف کنید...!!!

اگه تو این کار مشکل دارید لینک دانلود قالب رو قرار بدید تا این کار انجام بشه....در ضمن از قالب خیلی ساده ای استفاده کرده اید که حتی rtl رو هم نداره....قالب های بسیار زیباتری هم موجوده....

شاد باشید...!!!

mahdiali35

کاربر عضو
درود..!!!

ظاهرا از قالب jv_bihari استفاده میکنید....:

درون فابل index.php قبل از عبارات زیر :

کد:
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
کد زیر رو قرار بدید :

کد:
<jdoc:include type="modules" name="toppost"/>
فایل رو ذخیره کنید و فایل templateDetails.xml رو باز کنید و بین دو تگ <positions> و </positions> عبارت زیر رو اضافه کنید :

کد:
<position>toppost</position>
فایل رو ذخیره کنید....الان شما یک موقعیت به نام toppost دارید که دقیقا بالای محتوای کامپوننت های شماست یعنی همون پست های سایت شما...!!!

لینک دانلود این دو فایل ویرایش شده رو براتون قرار میدم...:

شاد باشید...!!!

arashmmm1414

کاربر عضو
درود..!!!ظاهرا از قالب jv_bihari استفاده میکنید....:

درون فابل index.php قبل از عبارات زیر :

کد:
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
کد زیر رو قرار بدید :

کد:
فایل رو ذخیره کنید و فایل templateDetails.xml رو باز کنید و بین دو تگ <positions> و </positions> عبارت زیر رو اضافه کنید :

کد:
<position>toppost</position>
فایل رو ذخیره کنید....الان شما یک موقعیت به نام toppost دارید که دقیقا بالای محتوای کامپوننت های شماست یعنی همون پست های سایت شما...!!!

لینک دانلود این دو فایل ویرایش شده رو براتون قرار میدم...:

شاد باشید...!!!
سلام دوست عزیز ،، ضمن تشکر از این کمکی که کردید ،،

من می خواستم باسه این قالب هم این کار رو انجام بدم

تمام مراحل رو ازتون یاد گرفتم فقط نمی دونم که کد زیر رو کجای فایل index قرار بدم

کد:
آخه طبق راهنمایی شما که گفتید قبل از کدهای زیر قرار بدم ولی گشتم نبود

کد:
<jdoc:include type="message" /> <jdoc:include type="component" />

mahdiali35

کاربر عضو
سلام دوست عزیز ،، ضمن تشکر از این کمکی که کردید ،،من می خواستم باسه این قالب هم این کار رو انجام بدم

تمام مراحل رو ازتون یاد گرفتم فقط نمی دونم که کد زیر رو کجای فایل index قرار بدم

کد:
آخه طبق راهنمایی شما که گفتید قبل از کدهای زیر قرار بدم ولی گشتم نبود

کد:
<jdoc:include type="message" /> <jdoc:include type="component" />
درود...

لازم نیست کل اون عبارت به اون شکل وجود داشته باشه شما عبارت component رو جستجو کنید درون فایل index.php قالب مورد نظر بعد کدتون رو بالای اون قرار بدید...!!!

قالبهای جوملا حتما اون کد رو دارند اگه اون وجود نداشته باشه قالب کار نمیکنه...!!

اگه نشد لینک دانلود قالب رو قرار بدید تا ok کنم...!!

شاد باشید...!!!

arashmmm1414

کاربر عضو
سلام،،، ضمن تشکر

این کار رو انجام دادم و بالای component قرار دادم ولی اگه ببینید بین هدر سایت و شروع مطالب فاصله ایجاد شده،، اگر بالای مطالب قرار بگیره و به هدر لطمه ای نزنه عالی میشه،،

لینک دانلود قالب رو باستون پیام خصوصی کردم ،،

mahdiali35

کاربر عضو
سلام،،، ضمن تشکراین کار رو انجام دادم و بالای component قرار دادم ولی اگه ببینید بین هدر سایت و شروع مطالب فاصله ایجاد شده،، اگر بالای مطالب قرار بگیره و به هدر لطمه ای نزنه عالی میشه،،

لینک دانلود قالب رو باستون پیام خصوصی کردم ،،
کد مورد نظر رو به این صورت تغییر بدید.... از این :

<td valign="top"><jdoc:include type="component" /></td>​
کد:
به این :

کد:
<td valign="top"><jdoc:include type="modules" name="toppost"/>
<jdoc:include type="component" /></td>

باید کد رو در تگ td قرار میدادید تا خصوصیات مورد نشر برای کد اضافه شده هم اعمال میشد..!!!

شاد باشید...!!!

بالا