چند سؤال ار مورد استخدام برنامه نويس

• نویسنده موضوع djary
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

djary

کاربر عضو
چدنتا سؤال برای اطلاعات خودم ميخواستم

اول اين که حقوق برنامه نويسن بر چه پايه اي مشخص ميشه و چقدر سرمايه اوليه ميخواد

دوم اين که قيمت بر اساس زبان برنامه نويسی هست يا کار اي که انجام ميده ؟

درصد اي پول ميگيرن يا قرار دادی يا حقوق ثابت ؟

و از کجا بايد يه برنامه نويس مسلط گير اورد يا بشه فهميد که ميتونه از پس کار بربياد

texas

کاربر عضو
به نظر به نسبت کاری که انجام میده باید حقوق بگیره

درصدی,قراردادی و ثابت به هر سه روش میشه بستگی داره و در موقعیت های مختلف فرق میکنه

در زمینه برنامه نویس باید بگم استخدادمش به کار هر کسی نمی یاد فقط شرکتها برای انجام کار های خودو تیم های برنامه نویسی چنین کاری رو انجام میدن

برای گیر آوردن برنامه نویس هم شما آگهی میدی بعدش کسانی که می یان با توجه به نمونه کارش میشه فهمید چیکارست

N2D

کاربر عضو
سلام !

در تکمیل فرمایشات texas عزیز ،

عرض کنم که بسته به خود ِ برنامه نویس هست ،

اما عموماً برای برنامه نویس توجیه اقتصادی ندارد که به صورت استخدامی کار کند ، چون معمولاً بعد از استخدام کار های سنگینی میخوره به برنامه نویس که باید با همون حقوقی کار کنه که باید کار سبک هم انجام بده و این از انصاف به دور هست

بهترین نوعش فکر میکنم به صورت درصدی و یا به نوعی قراردادی باشه...

مثلاً درصدی و یا اینکه با برنامه نویس برای یک سیستم خاص قرار داد بسته بشه و مثلاً اگر از زمان معمول دیرتر تحویل داد ، از برنامه نویس طبق قرارداد درخواست خسارت بشه که این بهترین روش هست ،

تعهد دو طرفه میاره !

معمولاً استخدام در یک شرکت برای برنامه نویس به صرفه نیست ،

دوست خودم که در یک شرکت کار میکرد در مشهد ، با ماهی 1 میلیون حقوق اومد بیرون چون براش توجیه نداشت !

حالا شاید الان بیشتر از اون درآمد نداشته باشه ، اما بنا به کاری که میکنه حقوق میگیره و دیگه اینکه ، مهمتر از همه برای خودش کار میکنه و در کار هم راحت هست !

اما اگر برنامه نویس یک کارفرما خیلی خوب داشته باشه که با انصاف باشه و به قولی استخدام بشه بهترین کاره !

یکی از دوستاک که طراح هست به شیوه خوبی استخدام شده ،

بنا به نوع ِ قرارداد ِ شرکت که چه مبلغی هست ، یک درصدی رو دریافت میکنه...

باز هم امری داشتید در خدمتم

موفق باشید.

djary

کاربر عضو
پس برای پشتيبانی و توسعه سايت بايد چيکار کرد ؟

N2D

کاربر عضو
برای پشتیبانی باید با برنامه نویس مثلاً یک قرارداد ببندید که به صورت ماهیانه یک حقوق به برنامه نویس بدید برای پشتیبانی سایت ...

چون پشتیبانی سایت زحمت داره ،

اما برای توسعه ،

چون عموماً در توسعه ساختار برنامه تغییر میکنه و به قولی بهینه میشه ،

باید مجددا با برنامه نویس بر سر یک مبلغ کنار بیاید که برنامه نویس دوباره دست به کار بشه و برنامه رو توسعه بده و بهبود ببخشه...

امری بود بفرمایید در خدمتم

eshtad

کاربر عضو
سلام بستگی به زبانی هم که باهاش برنامه نویسی میشه داره چون برنامه های شی گرایی مثل c#.net و یا vb یا delphi این برنامه ها فایل اجراییش فقط در محیط ویندوز استفاده میشن و برنامه نوشن با این کامپایلر ها نسبتا راحت هست ولی یک وقت یک برنامه رو طرف میخواد با c نوشته بشه طوری که تو محیط dos هم بشه اجراش کرد که اینجا یک جورایی پدر برنامه نویس در میاد پس مطمئنا قیمت کار هم میره بالا دیگه

اگه برنامه برای نوشتن زیاد سراغ داری بله میصرفه که برنامه نویس با قراردادهای 3 ماهه استخدام کنی که اگه یک وقت نگرفت زیاد ضرر نداده باشی

اگه به کاری که اطمینان داری جواب میده نترس برو جلو مطمئن باش به جواب میرسی

djary

کاربر عضو
والا از شما چه پنهون همون سی شارپ هست يعنی برای وب سايت asp.net ميخوام ولی اين سايتی که من ميخوام بزنم نميدونم بر چه اساسی قيمت گذاری ميکنن

ماشالا هرکی يه چيزی ميگه ، اگه شرکت باشه که ديگه هيچی ميندازه (به طور مثال من به يه سايت معتبر گفتم سيستم سابدامين دهی چقدر ميشه گفت 4 مليون !) رو افراد در اينترنت هم نميشه حساب کرد (چون همينطوری يکی پولم خورد و ايدم رو دزديد)

من موندم که بايد چی کار کنم از طرفی هم اين با اين اوضاع چيلترينگ ميترسم هزينه کنم بعد ...

از طرفی هم اگه اين سايت رو نزنم از لحاظ روحی ارزا نميشم و خليی هم روش فکر کردم و کار کردم حتی شکل تک تک صفحات رو طراحی کردم

از اونجای که پول زيادی ندارم خودم دارم c# ياد ميگيرم تا شايد بتونم بنويسمش اما زمان بر هست چون خودم اصلاً رشتم کامپيتور نيست اما علاقه زيادی دارم

2 راه دارم يا خودم ياد بگيرم و بسازم (که بسيار عالی ميشه) ولی فرصت زياد ميخواد

راهه ديگه هم اينه که بدم به يکی ديگه که فرصت کم اما هزينه زياد

شما کدوم راه رو پيشنهاد ميکنيد ؟ با توجه به اين که من رشتم کاميپوتر نيست اما ميتونم برنامه نويسه خوبی بشم ؟

N2D

کاربر عضو
سلام !

خُب قطعاً بهترین راه راه اول هست که خودتون یاد بگیرید و کار کنید ،

میتونید یک کم که راه افتادید کارتون رو شروع کنید و خُب در طول ِ کار قطعاً پیشرفت میکنید و خیلی خوب خواهد بود با توجه به علاقه ای که دارید! بهترین کار هست ،

شک نکنید که مهمترین چیز علاقه هست ! کم نیستند کسانی که رشتشون هیچ ربطی به کامپیوتر نداره ولی برنامه نویس های عالی هستند !

پس ، استارت بزنید برای یادگیری

میتونید در این بین هم با یک برنامه نویس کار کنید که سفارشهارو فعلاً اون انجام بده ودر کنارش شما هم یاد بگیرید و وقتی که کارتون اوکی شد ،دیگه خودتون کد هارو بزنید .

در رابطه با موضوع فیلترینگ ، اینطور که متوجه شدم سایت خدماتی هست ، خُب بهترین کار این هست که در سازمان ساماندهی ثبت کنید و دیگه خیال خودتون رو هم راحت کنید....

موفق باشید ...

djary

کاربر عضو
ممنون از راهنمايتون منم فکر ميکنم ياد بگيرم بهتر باشه

باتشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا